پیام خراسان

آخرين مطالب

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی در حوادث افزایش یافت اجتماعي

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی در حوادث افزایش یافت

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: امدادگران این جمعیت 6 ماه نخست امسال در 745 حادثه امدادرسانی کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.
به گزارش ایرنا محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: 66 درصد این حوادث رانندگی، 13 درصد حوادث شهری، پنج درصد سیل و آبگرفتگی و 15 درصد سایر حوادث بوده است.
وی افزود: نیروهای هلال احمر در این مدت به سه هزار و 230 نفر حادثه دیده در استان خدمات ارائه کردند که 47 درصد پوشش امدادرسانی برای حوادث جاده ای و 27 درصد برای حوادث سیل و آبگرفتگی بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به نجات 524 هزار نفر در حوادث 6 ماه نخست امسال توسط نیروهای این جمعیت گفت: از این تعداد حادثه دیده 72 درصد به بیمارستان انتقال یافتند و 28 درصد به صورت سرپایی درمان شدند.
وی با بیان اینکه 280 نفر در این حوادث اسکان اضطراری داده شدند افزود: قاینات با 23 درصد بیشترین و سرایان با 2 درصد کمترین حوادث استان در 6 ماه نخست امسال را داشته اند.
شهریاری اظهار داشت: طبس با 14 درصد، نهبندان 11 درصد، بیرجند 9 درصد، درمیان و خوسف هشت درصد، بشرویه و سربیشه هفت درصد، فردوس 6 درصد و زیرکوه با پنج درصد در رده های بعدی آمار حوادث امسال قرار دارند.
وی با اشاره به سیل اردیبهشت ماه امسال در استان گفت: هلال احمر در این حادثه حدود سه میلیارد ریال اقلام امدادی و غذایی بین 872 نفر از سیل زدگان خراسان جنوبی توزیع کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: عملکرد جمعیت هلال احمر در توان افزایی نیروهای امدادی و ارتقای درجه امداد گران با 243 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده که 67 درصد این افزایش در بخش توان افزایی بوده است.
وی با اشاره به رشد 16 درصدی آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر استان در 6 ماه نخست امسال بیان کرد: 56 هزار نفر در مدت یادشده از آموزش های همگانی این جمعیت بهره مند شدند که اطلاع رسانی، آگاه سازی، انتقال پیام های آموزشی و حساس سازی جامعه جزو این آموزش ها بوده است.
شهریاری گفت: همچنین در این مدت 2 هزار و 730 نفر در قالب طرح های اوقات فراغت آموزش های کمک های اولیه را دیده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد رشد داشته است.
وی از ارایه آموزش تخصصی برای 574 نفر در تیم های امداد و نجات خبر داد و گفت: این آموزش ها نیز نسبت به 6 ماه نخست سال قبل 37 درصد رشد داشته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به عضویت 26 هزار عضو در این جمعیت اظهار داشت: برای 17 هزار و 352 نفر برنامه های اوقات فراغت اجرا شده که این آمار هم 21 درصد رشد داشته است.
وی درباره عملکرد حوزه درمان و توانبخشی گفت: امسال 25 هزار و 413 نفر به داروخانه هلال احمر مراجعه داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد افزایش یافته و 35 درصد آنها بیماران خاص بوده اند.
شهریاری با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها بر این است تا داروهای موردنیاز بیماران در داروخانه هلال احمر تامین شود افزود: در صورتی که دارویی موجود نباشد از بقیه استان ها درخواست می شود.
وی اظهار داشت: 47 درصد مراجعه کنندگان بخش درمان برای فیزیوتراپی، 21 درصد کاردرمانی، 2 درصد گفتار درمانی و 9 درصد ارتوپدی بوده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از وجود دستگاه لیزر پرتوان 16 واتی در استان خبر داد و گفت: توان این دستگاه 32 برابر دستگاه های موجود استان است که در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته و بیماران از آن می توانند استفاده کنند.
وی با اشاره به اجرای طرح پیمان با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: این طرح با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اجرا شده و یکهزار و 320 نفر از اعضا جوان آموزش های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش را نشان می دهد.
شهریاری ادامه داد: همچنین با اجرای طرح دادرس در مدارس خراسان جنوبی، 2 هزار و 100 دانش آموز آموزش های مقدماتی مقابله با حوادث را فرا گرفتند که پس از برگزاری مرحله استانی با حضور 308 دانش آموز، 28 نفر در 2 گروه دختران و پسران به مرحله کشوری این مسابقات راه یافتند.
وی از جمع آوری 280 میلیون تومان کمک مردمی در 6 ماه اول امسال توسط داوطلبان هلال‌ احمر خبر داد و افزود: این رقم ارزش ریالی خدماتی است که در قالب کاروان سلامت، ایستگاه سلامت، اهدای خون، همای سعادت، ارمغان مهر و غیره از سوی مردم کمک شده است.
این مقام مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه چه زمانی بالگرد هلال احمر تحویل استان می شود؟ تامین این مهم را یکی از نیازهای خراسان جنوبی مطرح کرد و گفت: از چندین سال قبل پیگیر این موضوع هستیم اما در حال حاضر مشکل موجود فضا برای آشیانه این بالگرد است.
وی تاکید کرد: اگر فرودگاه همکاری نکند این آشیانه باید ساخته شود که حدود 12 میلیارد تومان اعتبار برای آن برآورد شده و باید از اعتبارات استانی تامین شود.
شهریاری با تاکید بر اینکه مقدمات تحویل بالگرد آماده شده است ادامه داد: البته هزینه های نگهداری بالگرد امداد سالانه بیش از چهار میلیارد تومان خواهد بود.
وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه ذخایر انبارهای استان برای مواقع بحران در چه حدی است؟ اظهار داشت: ذخایر انبارها با توجه به زلزله کرمانشاه تا حدودی خالی شد اما بخشی را توانستیم جایگزین کنیم و بخش دیگر هم چون برای خرید آن اعتبار استانی نداریم از تهران پیگیری می شود ولی در مجموع وضعیت آن متوسط است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به روند ساخت مجتمع تجاری هلال در بیرجند آن را یکی از پروژه های بی نظیر استان دانست و گفت: این مجتمع با مشارکت بخش خصوصی و شرکت سرمایه گذاری وابسته به هلال احمر در حال ساخت است که به دلیل مشکلات اقتصادی با مشکل مواجه شده اما رفع مشکلات موجود در تهران پیگیری می شود.
وی با بیان اینکه بخشی از درآمد این پروژه در اختیار جمعیت هلال احمر استان قرار می گیرد، این سهم را حدود 30 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: مجتمع مذکور در 16 هزار متر مربع زیربنا ساخته می شود که قطعا منفعت آن برای تمام استان خواهد بود.
شهریاری با تاکید بر اینکه بخشی از ماموریت جمعیت هلال احمر مدافع گری است گفت: از همین رو در تلاش هستیم که در کاهش خسارت های خشکسالی نقش آفرینی کنیم که برنامه «نذر آب» نیز بر همین پایه راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: فاز اول نذر آب در سیستان و بلوچستان اجرایی شده و قرار است این طرح در خراسان جنوبی و سایر استان های درگیر خشکسالی ادامه یابد.
وی گفت: هلال احمر خراسان جنوبی نیز در راستای همین ماموریت با ورود به روستاهای محروم شهرستان درمیان از جمله گل نی و ذکری توجه مسئولان را به رفع مشکلات مردم این منطقه جلب کرد.
9893*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برنامه‌های استاندار خراسان جنوبی برای اشتغالزایی در روستاها

کاهش جمعیت کیفری استان از 22 هزار به 16 هزار نفر/حل 450 پرونده قضایی کلان

دستگاه‌های دولتی به‌تنهایی نمی‌توانند موادمخدر را ساماندهی کنند

خراسان شمالی میزبان شهدای گمنام

دستبند پلیس خراسان شمالی بر دستان کارمند خاطی!

عملکرد موفق جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در پژوهش‌های کاربردی

عناب؛ پایه‌ اقتصاد خانواده‌های خراسان جنوبی

54 پایگاه اوقات فراغت در سبزوار فعال شد

ریزگردها و کمبود منابع آبی از مهمترین مشکلات گناباد است

بهره مندی 4559 خانوار مددجوی کمیته امداد خراسان جنوبی از خدمات بیمه اجتماعی

در جلسه احداث 5000واحد مسکن محرومین در استان خراسان جنوبی مطرح گردید

دیدار مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با فرماندار.

عیادت

ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومین

مأمورین یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در آماده باش هستند

254 میلیون تومان برای توانمندسازی کودکان کار خراسان جنوبی هزینه شد

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری از فرمانداری گناباد

قاچاقچیان 23 قطعه پرنده در مشهد دستگیر شدند

جلسه شورای مسکن شهرستان زیرکوه برگزار شد.

محمدصادق معتمدیان با خانواده شهید توانا دیدار کرد

جمعیت کیفری خراسان رضوی کاهش یافت

یک هرج‌ومرج کاملاً معمولی

رنج و ترنج

کنترل بیماری تب برفکی در خراسان شمالی

ماهیانه 50 تن پسماند عفونی در مشهد ساماندهی می شود

بازار دام شهرداری کلات با حکم دادستانی تعطیل شد

هلال احمر خراسان جنوبی به 481حادثه امداد رسانی کرد

کلاهبرداران حرفه ای در بجنورد دستگیر شدند

اردوگاه چمران پروژه ای در خراسان شمالی که از دهه 70 تاکنون به بهره برداری نرسیده است

رصد مستمر عرصه های طبیعی خراسان رضوی به منظور جلوگیری از آتش سوزی

بهره برداری از 18 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با هزینه کرد 18 میلیارد ریال

پیش بینی وزش باد شدید در خراسان رضوی /هوای مشهد سالم است

رسیدگی به پرونده لوازم یدکی قاچاق در اداره کل تعزیرات خراسان شمالی

تولد 1204 نوزاد در بیمارستان بنت الهدی بجنورد در دو ماهه نخست امسال

اهدای خون سدی در برابر سرطان کبد

افسردگی خطری جدی در میان سالمندان

بازگشایی معبر بسکابادی با اعتباری دو و نیم میلیارد تومانی

کمبود 7000 مربی بهداشت در مدارس/ برخی والدین از چاقی فرزندانشان راضی‌ هستند

معبر بسکابادی یکی از خروجی‌های شهر در مواقع اضطراری است/ ایجاد سند پهنه‌بندی حریم در مشهد

هر مردودی تا 6 میلیون تومان هزینه برای دولت دارد

تعطیلی دو روزه خط دو مترو مشهد

وزش باد در خراسان رضوی شدت می گیرد

نمایشگاه کتاب "یار مهربان" در بیرجند افتتاح شد

جهاددانشگاهی پیشتاز در حوزه درک نیازهای فرهنگی است

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری از فرمانداری شهرستان ها و دیدار با کارکنان

جذب 1318 حامی ایتام و محسنین در ماه رمضان در خراسان شمالی

افزایش جنگ‌ به دنبال گرم شدن زمین

125 هزار نفر در خراسان رضوی آموزشهای فنی حرفه ای را فرا گرفتند

نبود بخش پیوند اعضا از مشکلات بیماران خراسان جنوبی است

245 کلاس در خراسان شمالی آماده اسکان مسافران تابستانی شد