پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد:

افزایش 150 میلیون تنی ذخایر استان در حوزه معدن اقتصادي

افزایش 150 میلیون تنی ذخایر استان در حوزه معدن

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 150 میلیون تن به ذخایر استان در حوزه معدن اضافه شده و ما در تلاش هستیم تا با شروع مجدد تحریم‌ها، مسائل ارزی و تغییرات فضاهای بین‌المللی، ثبت سفارش را از دست ندهیم.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، راضیه علیرضایی شب گذشته 5 آبان ماه در جلسه شورای اداری استان در استانداری، اظهار کرد: ما در استان 5662 پروانه صنعتی داریم که سهم هفت ماهه 97، 240 مورد اضافه شده و 1829 میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری پروانه بهره‌برداری ما است. امسال تاکنون 1599 میلیارد تومان دیگر نیز به این رقم اضافه شده و امیدواریم تا پایان سال این رقم را به 3هزار و 400 یا 500 میلیارد تومان در استان برسانیم.
وی افزود: 150 میلیون تن به ذخایر استان در حوزه معدن اضافه شده و ما در تلاش هستیم تا با شروع مجدد تحریم‌ها، مسائل ارزی و تغییرات فضاهای بین‌المللی، ثبت سفارش را از دست ندهیم.
علیرضایی با بیان اینکه ما با دو مدل می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم، عنوان کرد: یک مدل این است که مواظب باشیم تا ما را شکست ندهند اما به نظر می‌رسد اگر بخواهیم برنامه‌ای برای برد داشته باشیم، این برنامه کارساز نخواهد بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سال 92، 295 میلیارد تومان پروانه بهره‌برداری صادر کردیم و طی این 4 یا 5 سال تلاش ما این بوده که ظرفیت بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری استان را افزایش دهیم که این ظرفیت به عنوان یک زیربنا و شاخص اصلی توسعه می‌تواند اشتغال را تحت تاثیر قرار دهد.
وی ادامه داد: ما در سال 96 با 3 هزار و 784 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثبت شده در سامانه کشوری، استان اول از نظر سرمایه‌گذاری بودیم، بنابراین نباید این برنامه برای برد را از دست بدهیم. با این شرایط رویکرد دیگری که در این مدت پیش گرفتیم این بوده که در سال 92، از نظر سرمایه‌گذاری 64 درصد سرمایه‌گذاری‌ها در مشهد و 36 درصد در شهرستان‌ها و در سال 96، 9 درصد در مشهد و 91 درصد در شهرستان‌ها بوده است که این امر بار سنگینی را برای فرمانداران و مدیران کل در شهرستان‌ها ایجاد می‌کند.
علیرضایی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری ما در سال 96، 10 برابر شده است، تصریح کرد: ما توانستیم در این فاصله نسبت‌های خود را اصلاح کنیم. مسئله سرمایه‌گذاری یک شاخص است که می‌تواند نحوه تحول را مدیریت کند. 1500 میلیارد تومان طرح دیگر آماده داریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: 16.2 درصد سهم واحدهای ما در سال 92 تولیدی بوده که در حال حاضر به 19.6 درصد رسیده است. تلاش بسیاری داشتیم که حوزه‌های صنفی خود را به سمت تولید هدایت کنیم.
وی اضافه کرد: رشد 32 درصدی ارزش صادرات و 33 درصد از نظر وزن و 1.1 میلیارد دلار صادرات داشتیم. تسهیلات رونق تولید در تمام کشور مطرح شده است. 328 میلیارد از 720 میلیارد به واحدهایی پرداخت شد که مشکلات تامین مالی داشتند.
علیرضایی خاطرنشان کرد: در ستاد تسهیل که سرجمع توان مدیریتی استان در حوزه‌های مختلف و بخش خصوصی ما است، 5 گروه کاری وجود دارد. 77 درصد مصوبات این ستاد تسهیل اجرایی شده یعنی افرادی که مسئولیت بخش خصوصی را عهده‌دار هستند، تلاش کردند تا مشکلات واحدهای صنعتی استان حل شود. آنچه در ستاد تسهیل مدنظر ما بوده، رفع موانع است که تولیدکننده، حوزه‌های مختلف تولید و بخش خصوصی جلسه می‌گذاشتند و مباحث را مطرح می‌کردند. از ابتدای سال 55 جلسه برگزار کردیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه 45 هزار بازرسی از ابتدای سال تاکنون انجام شده است، عنوان کرد: این بازرسی‌ها بیشتر مربوط به بازار مشهد بوده که به نوعی خدمت به تمام مردم ایران است. با کمکی که قوه قضاییه و دادستان در احتکار و اختفا داشتند، 59 پرونده تشکیل شد.
وی افزود: در قالب ستاد تنظیم بازار در استان نیز فعالیت‌هایی را مدیریت کردیم که بحث جلوگیری از خروج کالاهای اساسی، قیمت‌های روزانه، برقراری ورود گوشت منجمد، تنظیم بازار به لحاظ قیمتی، رسیدگی به حوزه‌های توزیع و تعریف شبکه‌های توزیع رسیدگی بود که این شبکه‌های توزیع رسیدگی در مناطق کمتر برخوردار و شهرستان‌ها موضوع بسیار مهمی است.
علیرضایی ادامه داد: شبکه‎‌های تنظیم بازاری که در حال حاضر در استان معرفی شده، بحث نمایشگاه عرضه مستقیم کالا است که در مشهد نمایشگاه‌های بین‌المللی، میدان معراج و بلوار بهمن را تعیین کردیم، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های شهرداری و تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری از دیگر شبکه‌های تنظیم بازار است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: حجم زیادی از کالاهایی که در استان رسیدگی و تشخیص احتکار داده شده، با کمک دادستان و سرپرست دادگاه انقلاب توزیع و پرونده‌های آن‌ها به تعزیرات ارسال شد. این اقلام از نظر میزان قابل توجه هستند و در بازار استان تاثیر گذاشتند. در شهرستان‌ها نیز مواردی از این دست داشتیم. کالاهای مکشوفه‌ای نیز وجود داشت که با اطلاع‌رسانی مردم شناسایی شد.
وی اضافه کرد: شکر، برنج پاکستانی، عدس-‌لوبیا، لوازم خانگی، چای، خودرو، روغن مایع، روغن خوراکی، رب و پکیج کالاهای مکشوفه‌ای هستند که توزیع شده‌اند.
علیرضایی با اشاره به اینکه تخصیص ارز چند محدودیت دارد، تصریح کرد: باید فردی که معرفی می‌شود، قبلا سابقه صادرات و واردات و همچنین کارت بازرگانی معتبر داشته باشد. اینگونه نیست که یک نفر به راحتی صادرات و واردات کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد: در گوشت گوساله یا جوجه یک روزه گوشتی، قیمت بالاتر بوده اما قیمت مرغ در استان پایین‌تر از سایر استان‌های کشور است. گوشت گرم و گوسفندی ارزان‌تر بوده در حالی که قیمت دام زنده بالاتر است. تلاشی که حوزه تنظیم بازار در اغلب کالاها انجام داده سبب شده که علیرغم زائرپذیر بودن استان، قیمت‌ها پایین‌تر باشد. 
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مرغ و گوشت را گران نخرید

معادن شاهکوه نهبندان به برق نیاز دارد

77 طرح عمرانی زیرکوه آماده افتتاح است

200 کیلومتر از شبکه آب روستایی نهبندان بازسازی می شود

سه میلیون و 606 هزار قطعه جوجه ریزی در درمیان انجام شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/02

پرداخت وام 300 میلیونی به کسبه پلاسکو

عرضه موبایل‌های توقیفی تا هفته‌ آینده

/گزارش/ وقتی گرانی رنگ و لعاب را از لباس های کرمانج خراسان شمالی می گیرد

خرید 1500 فقره حقوق عرفی دامداران در زیست گاه یوزپلنگ تا پایان سال جاری

چرا صف‌های مرغ 9800 تومانی اینقدر طولانی است؟

هشدار صندوق بین‌المللی پول به رهبران کشورهای جهان

مشاغل خانگی برای خانواده‌ها مقرون به صرفه‌تر است

میزان منابع بانک های خراسان شمالی 16.5 درصد افزایش یافت

کشت پاییزه کلزا در شیروان 12 درصد کاهش یافت

نقشه برداری هوایی از معادن خراسان شمالی پایان یافت

نیویورک تایمز: ایران، مناسب رهبری خاورمیانه است

خودروسازان ضرر 11 هزار میلیاردی را جبران می‌کنند؟

سقف وام اشتغال افزایش یافت

100 درصد جایگاه‌های سوخت مشهد مجهز به بنزین یورو 4 است

اشتغالزایی شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی برای 5294 نفر

تکمیل کنارگذر شمالی بجنورد 60 میلیارد ریال اعتبار می طلبد

آسمانی پر از انرژی پاک

798 واحد مسکن مهر در خراسان جنوبی آماده افتتاح است

جرایم مالیاتی در بهمن ماه شامل بخشودگی می شود

خراسان شمالی سندی برای توسعه استان نداشت

ساخت 400 هزار واحد مسکونی تا 2 سال آینده انجام می شود

طرح جدید مسکن در خراسان جنوبی با سرعت دنبال می شود

پرونده مسکن مهر سال آینده بسته می شود

گوشت 40 هزار تومان، مرغ 14 هزار تومان

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/01

وزیر سابق رفاه: مشکلات بانک‌ها را رسانه‌ای نکنید!

بیش از 2000 مشترک به مشترکان آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اضافه شدند

بهره مندی 27 واحد صنعتی از گاز در خراسان شمالی

اجاره سند زمین علی آباد برای ساخت پیست سوارکاری به بخش خصوصی/ سیمان سمنگان تعیین تکلیف شد

کشف 48 میلیارد ریال پوشاک قاچاق در استان

تولیدکنندگان کفش با 50 درصد توان خود فعالیت می‌کنند

132 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شد

70 درصد زغال سنگ کشور در خراسان جنوبی وجود دارد

از سرمایه گذاری تا اشتغالزایی در معادن خراسان جنوبی

راه روستایی خراسان شمالی 1000 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مصرف کنندگان خانگی سهم گاز صنایع خراسان شمالی را می سوزانند

نخستین همزمان سازی فحلی در گوسفندان شیروان انجام شد

880 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر کشور پرداخت شد

مصوبات سفر استاندار به نهبندان اجرایی شد

سرما و یخبندان در خراسان جنوبی ادامه دارد

7 برنامه ارتقای معیشت عشایر اجرا می شود

عشایر 25 درصد گوشت قرمز را تامین می کنند

کمبود علوفه دام از مشکلات عشایر خراسان جنوبی است