پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد:

افزایش 150 میلیون تنی ذخایر استان در حوزه معدن اقتصادي

افزایش 150 میلیون تنی ذخایر استان در حوزه معدن

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 150 میلیون تن به ذخایر استان در حوزه معدن اضافه شده و ما در تلاش هستیم تا با شروع مجدد تحریم‌ها، مسائل ارزی و تغییرات فضاهای بین‌المللی، ثبت سفارش را از دست ندهیم.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، راضیه علیرضایی شب گذشته 5 آبان ماه در جلسه شورای اداری استان در استانداری، اظهار کرد: ما در استان 5662 پروانه صنعتی داریم که سهم هفت ماهه 97، 240 مورد اضافه شده و 1829 میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری پروانه بهره‌برداری ما است. امسال تاکنون 1599 میلیارد تومان دیگر نیز به این رقم اضافه شده و امیدواریم تا پایان سال این رقم را به 3هزار و 400 یا 500 میلیارد تومان در استان برسانیم.
وی افزود: 150 میلیون تن به ذخایر استان در حوزه معدن اضافه شده و ما در تلاش هستیم تا با شروع مجدد تحریم‌ها، مسائل ارزی و تغییرات فضاهای بین‌المللی، ثبت سفارش را از دست ندهیم.
علیرضایی با بیان اینکه ما با دو مدل می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم، عنوان کرد: یک مدل این است که مواظب باشیم تا ما را شکست ندهند اما به نظر می‌رسد اگر بخواهیم برنامه‌ای برای برد داشته باشیم، این برنامه کارساز نخواهد بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سال 92، 295 میلیارد تومان پروانه بهره‌برداری صادر کردیم و طی این 4 یا 5 سال تلاش ما این بوده که ظرفیت بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری استان را افزایش دهیم که این ظرفیت به عنوان یک زیربنا و شاخص اصلی توسعه می‌تواند اشتغال را تحت تاثیر قرار دهد.
وی ادامه داد: ما در سال 96 با 3 هزار و 784 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثبت شده در سامانه کشوری، استان اول از نظر سرمایه‌گذاری بودیم، بنابراین نباید این برنامه برای برد را از دست بدهیم. با این شرایط رویکرد دیگری که در این مدت پیش گرفتیم این بوده که در سال 92، از نظر سرمایه‌گذاری 64 درصد سرمایه‌گذاری‌ها در مشهد و 36 درصد در شهرستان‌ها و در سال 96، 9 درصد در مشهد و 91 درصد در شهرستان‌ها بوده است که این امر بار سنگینی را برای فرمانداران و مدیران کل در شهرستان‌ها ایجاد می‌کند.
علیرضایی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری ما در سال 96، 10 برابر شده است، تصریح کرد: ما توانستیم در این فاصله نسبت‌های خود را اصلاح کنیم. مسئله سرمایه‌گذاری یک شاخص است که می‌تواند نحوه تحول را مدیریت کند. 1500 میلیارد تومان طرح دیگر آماده داریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: 16.2 درصد سهم واحدهای ما در سال 92 تولیدی بوده که در حال حاضر به 19.6 درصد رسیده است. تلاش بسیاری داشتیم که حوزه‌های صنفی خود را به سمت تولید هدایت کنیم.
وی اضافه کرد: رشد 32 درصدی ارزش صادرات و 33 درصد از نظر وزن و 1.1 میلیارد دلار صادرات داشتیم. تسهیلات رونق تولید در تمام کشور مطرح شده است. 328 میلیارد از 720 میلیارد به واحدهایی پرداخت شد که مشکلات تامین مالی داشتند.
علیرضایی خاطرنشان کرد: در ستاد تسهیل که سرجمع توان مدیریتی استان در حوزه‌های مختلف و بخش خصوصی ما است، 5 گروه کاری وجود دارد. 77 درصد مصوبات این ستاد تسهیل اجرایی شده یعنی افرادی که مسئولیت بخش خصوصی را عهده‌دار هستند، تلاش کردند تا مشکلات واحدهای صنعتی استان حل شود. آنچه در ستاد تسهیل مدنظر ما بوده، رفع موانع است که تولیدکننده، حوزه‌های مختلف تولید و بخش خصوصی جلسه می‌گذاشتند و مباحث را مطرح می‌کردند. از ابتدای سال 55 جلسه برگزار کردیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه 45 هزار بازرسی از ابتدای سال تاکنون انجام شده است، عنوان کرد: این بازرسی‌ها بیشتر مربوط به بازار مشهد بوده که به نوعی خدمت به تمام مردم ایران است. با کمکی که قوه قضاییه و دادستان در احتکار و اختفا داشتند، 59 پرونده تشکیل شد.
وی افزود: در قالب ستاد تنظیم بازار در استان نیز فعالیت‌هایی را مدیریت کردیم که بحث جلوگیری از خروج کالاهای اساسی، قیمت‌های روزانه، برقراری ورود گوشت منجمد، تنظیم بازار به لحاظ قیمتی، رسیدگی به حوزه‌های توزیع و تعریف شبکه‌های توزیع رسیدگی بود که این شبکه‌های توزیع رسیدگی در مناطق کمتر برخوردار و شهرستان‌ها موضوع بسیار مهمی است.
علیرضایی ادامه داد: شبکه‎‌های تنظیم بازاری که در حال حاضر در استان معرفی شده، بحث نمایشگاه عرضه مستقیم کالا است که در مشهد نمایشگاه‌های بین‌المللی، میدان معراج و بلوار بهمن را تعیین کردیم، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های شهرداری و تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری از دیگر شبکه‌های تنظیم بازار است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: حجم زیادی از کالاهایی که در استان رسیدگی و تشخیص احتکار داده شده، با کمک دادستان و سرپرست دادگاه انقلاب توزیع و پرونده‌های آن‌ها به تعزیرات ارسال شد. این اقلام از نظر میزان قابل توجه هستند و در بازار استان تاثیر گذاشتند. در شهرستان‌ها نیز مواردی از این دست داشتیم. کالاهای مکشوفه‌ای نیز وجود داشت که با اطلاع‌رسانی مردم شناسایی شد.
وی اضافه کرد: شکر، برنج پاکستانی، عدس-‌لوبیا، لوازم خانگی، چای، خودرو، روغن مایع، روغن خوراکی، رب و پکیج کالاهای مکشوفه‌ای هستند که توزیع شده‌اند.
علیرضایی با اشاره به اینکه تخصیص ارز چند محدودیت دارد، تصریح کرد: باید فردی که معرفی می‌شود، قبلا سابقه صادرات و واردات و همچنین کارت بازرگانی معتبر داشته باشد. اینگونه نیست که یک نفر به راحتی صادرات و واردات کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد: در گوشت گوساله یا جوجه یک روزه گوشتی، قیمت بالاتر بوده اما قیمت مرغ در استان پایین‌تر از سایر استان‌های کشور است. گوشت گرم و گوسفندی ارزان‌تر بوده در حالی که قیمت دام زنده بالاتر است. تلاشی که حوزه تنظیم بازار در اغلب کالاها انجام داده سبب شده که علیرغم زائرپذیر بودن استان، قیمت‌ها پایین‌تر باشد. 
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چغندرکاران شیروان برای تحویل محصول به کارخانه قند تردید دارند

منابع آبی شیروان 30 درصد کاهش یافت

عملکرد تولید زعفران خراسان شمالی 2 برابر کشور است

مشکلات راه های خراسان جنوبی در نشست با وزیر راه بررسی شد

تعظیم سالار عقیلی به صبوری و متانت زلزله‌زدگان کرمانشاه

گذراندن روزانه 200 میلیون ساعت برای حمل آب توسط زنان آفریقایی

پیامدهای ناخواسته سدها و مخازن در کمبود آب

قدردانی رییس اتاق ایران از استاندار خراسان رضوی

آموزش رکن اصلی در کاهش مشکلات ناشی از تصادفات است

66 طرح اشتغال پایدار در درمیان اجرا شد

همه چیز درباره محمد علی کشاورز؛ از کودکی تاکنون + عکس

2 شرکت تعاونی توسعه و عمران شهری در خراسان شمالی تشکیل شد

مراکز جمع آوری شیر خراسان شمالی در آستانه تعطیلی است

تکمیل سد سیاهو سربیشه نیاز به 17میلیارد تومان اعتبار دارد

هیچگونه هورمونی در تولید گوشت مرغ استفاده نمی‌شود

20 هزار تن نهاده بین کشاورزان خراسان شمالی توزیع شد

20 هزار تن نهاده برای دام عشایر خراسان جنوبی پیش بینی شد

بازداشت معاون آموزش و پرورش مانه و سملقان

راه آهن جوین - اسفراین 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

محور میامی- بام- قوچان حمل و نقل شمال شرق را متحول می کند

این فیلم ها را موقع غذا خوردن نگاه نکنید!! (قسمت 2)

گیاه دارویی باریجه در 100 هکتار اراضی شیروان کشت شد

بهای آب سد شیرین دره خراسان شمالی برای کشت برنج افزایش یافت

مسوولین در سمت‌های حیاتی سازمان خود از زنان استفاده کنند

خیابان جدید در بیرجند احداث شد

مدیرکل دفتر فنی استانداری منصوب شد

هدف نهایی اقتصاد رفتاری تغییر نیست

ایجاد کلینیک‌های اقتصادی در جهت اثرگذاری در مسائل مدیریت شهری

چرا از نوسازی ناوگان حمل‌ونقل باری استقبال نمی‌شود؟

800 واحد مسکن مهر شیروان آماده واگذاری شد

حدود 6 درصد تولیدات کشاورزی خراسان شمالی صادر شد

گاوداران خراسان شمالی در تامین سبوس مشکل دارند

بازگشت گروه دخترانه «اسپایس گرلز» بدون «ویکتوریا بکهام»

هشدار: این فیلم به هیچ وجه کمدی نیست!

غنی‌تر شدن سبد حمایتی دولت؛ سد رشد خط فقر

امور اقتصادی و ایجاد اشتغال در اولویت پژوهش است

ژوله، ویدا جوان، محدثه حیرت در جشنواره فیلمهای کوتاه

سازهایی که با یاد استاد شجریان به نمایش درآمدند + عکس

کسری مخزن منابع آب خراسان جنوبی 29 درصد کاهش یافت

بیوگرافی ادریس البا، جذاب ترین مرد سال 2018

پرواز همچنان در فرودگاه بجنورد لنگ می زند

راه‌اندازی کافه کارآفرینی در مشهد

فضای کسب و کار بر کارآفرینان سخت شده است

تحقق 73 درصدی تعهد اشتغال در خراسان رضوی

138 میلیارد ریال به اشتغال مددجویان شیروان اختصاص یافت

نماینده مجلس: بخش کشاورزی نیازمند نگاه علمی است

احیای قنوات خراسان جنوبی 700 میلیارد تومان نیاز دارد

کاهش دما موجب یخبندان در خراسان جنوبی می شود

دومین استان بیابانی در اعتبارات مغفول مانده است

سریال موفق «خانه‌پوشالی» house of cards با پایانی ناامیدکننده