پیام خراسان

آخرين مطالب

بودجه 97 شهرداری بیرجند افزایش یافت اقتصادي

بودجه 97 شهرداری بیرجند افزایش یافت

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- شهردار بیرجند گفت: بودجه سال 97 شهرداری با اضافه شدن 20 میلیارد تومان از 68 به 88 میلیارد تومان رسید و اصلاحیه جدید آن با افزوده شدن مبلغی دیگر آماده ارائه به شورای شهر است.
به گزارش ایرنا محمد علی جاوید روز چهارشنبه در نشست خبری ضمن تشریح عملکرد یک ساله خود در شهرداری بیرجند با اشاره به افزایش بودجه امسال شهرداری اظهار داشت: اخیرا بودجه سال 97 را با اندکی تغییرات و اضافه شدن 6 میلیارد تومان دیگر به 94 میلیارد تومان رساندیم که تا چند روز آینده تقدیم شورای شهر می شود.
وی افزود: سال گذشته 67 میلیارد تومان بودجه برای شهرداری پیش بینی شده بود که تا آذرماه پارسال فقط 35 درصد آن محقق شد و 65 درصد مانده بود اما در پایان سال تحقق بودجه به 107درصد رسید.
شهرداری بیرجند تاکید کرد: رقم مذکور فارغ از بودجه سازمان های زیرمجموعه است و فقط مربوط به شهرداری مرکزی می شود.
وی با بیان اینکه امسال بودجه سازمان شهرداری ها نیز قطع شده بود گفت: امسال 6 میلیارد از این محل پیش بینی کرده بودیم که هیچ رقمی پرداخت نشد اما با توجه به تصمیم جدید مجلس امیدواریم که پرداخت شود.
جاوید افزود: برای به روز کردن امور مالی شهرداری، 35 میلیارد تومان مطالبات مردمی، پیمانکاران و کارکنان مطابق آنچه صورت جلسه شده بود پرداخت شده است.
وی با اشاره به تغییرات انجام گرفته در حوزه های مدیریتی و سازمان های وابسته به شهرداری اظهار داشت: با این تغییرات بدنه اداری اکنون وضع مناسبی پیدا کرده است.
شهردار بیرجند ملاقات عمومی در روزهای دوشنبه را برای پیگیری مطالبات مردمی موثر دانست و افزود: به طور میانگین هر دوشنبه 30 تا 50 نفر مراجعه داشتند که به درخواست های آنان پاسخ داده می شد.
وی با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی، تملک ها و سایر موارد قرضی انجام نمی شود گفت: به طور دقیق متناسب با منابع نقدی پیش می رویم تا تعهد مازادی برای شهرداری ایجاد نشود.
جاوید، راه اندازی سیستم الکترونیکی در حوزه شهرسازی را یادآور شد و افزود: با اصلاح ساختارها تمام فعالیت های این حوزه از روش های سنتی به سیستم الکترونیکی تغییر یافت.
وی حل مشکل اراضی موسوی را از دیگر اقدامات مهم انجام گرفته برشمرد و گفت: مشکل 888 مالک اراضی موسوی که حدود 30 سال بلاتکلیف بودند با همکاری سایر حوزه ها حل شده و می توانند نسبت به درخواست صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند.
شهردار بیرجند افزود: پرونده های دیگری از جمله مالکان باغ کارگشا نیز که مشکل مشابه داشته اند در دست انجام است.
وی با اشاره به فراهم کردن برخی زیر ساخت ها در جایگاه پسماند شهرداری اظهار داشت: مزایده مربوط به انتخاب پیمانکار در راستای تفکیک زباله از مبدأ به زودی انجام می شود.
جاوید افزود: زیرساخت های لازم به منظور پردازش پسماند ها فراهم می شود و برای خرید دستگاه ها 2 میلیارد تومان پیش بینی شده که بتواند زباله های بازیافتی را جدا و حتی از زباله های تر، کود تولید کند.
وی به ساخت پناهگاه نگهداری سگ های بلاصاحب اشاره و بیان کرد: بعد از ساخت این محل و زنده گیری سگ ها، بسیاری از سمن های حامی حیوانات برای تأمین غذا، واکسیناسیون و عقیم سازی آنان ورود پیدا کرده و کارهای مثبتی انجام داده اند.
شهردار بیرجند ادامه داد: یک سال گذشته وانت های دوره گرد و دست فروشان نیز جمع آوری و در بازارهای روز ساماندهی شدند.
وی با اشاره به مشکلات چهارشنبه بازار فعلی از لحاظ زیرساخت، مسایل ترافیکی و عرضه بهداشتی گفت: چهارشنبه بازار جدید در میدان بار قدیم با زیرساخت کامل چون غرفه های مهندسی ساز، پارکینگ و مسجد در مساحت 7.5 هکتار تا پایان سال راه اندازی می شود.
جاوید ادامه داد: مکان هایی هم برای ایجاد بازارچه محله در نقاط مختلف شناسایی شده ولی هنوز این موضوع تامین اعتبار نشده است.
وی گفت: یکی دیگر از اقدامات تلاش بر تکمیل فرهنگ سرای بیرجند در تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی بوده که در سال جاری مبلغ 4 میلیارد تومان به آن اختصاص داده شد.
شهردار بیرجند با بیان اینکه فرهنگسرای بیرجند 2 هزار صندلی ظرفیت دارد افزود: تاکنون این پروژه حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود با اختصاص چهار میلیارد تومان دیگر تا نیمه سال 98 به بهره برداری برسد.
وی از پروژه خیابان جمهوری به عنوان یک کار فرهنگی یاد کرد و گفت: با توجه به شاخص های خوب این مسیر مثل قلعه، آرامستان، بازار سرپوشیده، اولین مصلی، پارک آزادی و غیره برای این مسیر طرح فرهنگی و اجتماعی خوبی دیده شده که امیدواریم با انتخاب پیمانکار پروژه زودتر آغاز شود.
جاوید با تاکید بر اینکه اصلاح خیابان جمهوری باعث ارزش افزوده املاک آن خیابان می شود بیان کرد: انتظار می رود کسبه این خیابان در روند پروژه همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به ساخت میدان مرکزی شهر بیرجند نیز گفت: در شورای شهر این موضوع تصویب شده که شهرداری از محل فعلی نقل مکان کند تا با اختصاص این فضا به میدان بتوان مکان خوبی برای مناسبت های خاص ایجاد کرد.
شهردار بیرجند با اشاره به بازسازی خانه شوکت الملک به مبلغ 500 میلیون تومان، اظهار داشت: در صورت امکان و موافقت شورای شهر این محل تبدیل به مکانی چون موزه شهر و محلی برای نمایش تاریخ شهر بیرجند در همه امور می شود.
وی ساماندهی مقبره حکیم نزاری را از دیگر برنامه های شهرداری عنوان کرد و گفت: امسال و سال آینده تملک فضاهای اطراف مقبره و بازگشایی فضای اطراف آن مد نظر است.
جاوید ادامه داد: در راستای ایجاد المان های دائمی در شهر المان ایثار و شهادت به مناسبت کنگره 2 هزار شهید ساخته شده که در روز کنگره افتتاح خواهد شد.
وی از در دست ساخت بودن 100 هکتار پارک در شهر بیرجند خبر داد و گفت: 2 پارک تاکنون به بهره برداری رسیده و برخی دیگر نیز از جمله پارک خطی در دست اجرا است.
شهردار بیرجند با اشاره به ایجاد یک خانه محله در مهر شهر و تلاش برای تکمیل یک خانه محله دیگر در الهیه و شعبانیه ادامه داد: عملیات اجرایی پارک جنگلی، پارک کانال مهرشهر در دهه فجر آغاز می شود.
وی همچنین با اشاره به برنامه شهرداری در خصوص انتقال آب از جنوب به شمال شهر بیرجند برای آبیاری فضای سبز گفت: امیدواریم این انتقال نهایی و تکمیل شود.
جاوید اظهار داشت: در حال حاضر 68 درصد از مساحت فضای سبز بیرجند از آب شرب جدا شده و 32 درصد دیگر از شبکه آب شهری استفاده می شود.
وی با اشاره به زیباسازی بلوارها با اجرای آیلند های جدید گفت: مردم باید بدانند که اصلاح آیلند ها هزینه نیست بلکه با حذف هزینه های سالانه از جمله رنگ آمیزی و جدول هایی که بعد از مدتی باید تعویض شوند سرمایه گذاری انجام می دهیم و از طرفی استفاده از سنگ های معدنی در بلوارها کمکی به معادن استان نیز است.
شهردار بیرجند در خصوص روشنایی فضای سبز شهری نیز بیان کرد: روشنایی پارک ها و فضای سبز شهری تا حدی که نقطه کوری وجود نداشته و امنیت شهروندان تأمین شود، انجام شده و در حال حاضر برای روشنایی فضای سبز به سمت استفاده از برج های نوری رفته ایم.
وی از خرید 18دستگاه اتوبوس با اعتبار 10 میلیارد تومان خبر داد و گفت: 6 دستگاه مینی بوس نیز از ابتدای امسال به سیستم حمل و نقل درون شهری اضافه شده است.
جاوید در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آیا پروژه هایی به منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مصوب شده است، گفت: پروژه هایی در حوزه سرمایه گذاری تعریف شده که چهارشنبه بازار و پارک جنگی از جمله آن است و امیدواریم با ایجاد زیرساخت ها بعد از مدتی درآمد قابل توجهی برای شهرداری ایجاد شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه نظر شما در خصوص جمله خلاف بساز و جریمه بده چیست نیز اظهار داشت: این موضوع عین قانون ماده 100 شهرداری است که در مواردی اگر شخصی خلاف پروانه ساختمانی اقدام به ساخت و ساز کند در صورتی که ضوابط بهداشتی ، فنی و شهرسازی را رعایت کرده باشد به جای تخریب می تواند جریمه پرداخت کند.
شهردار بیرجند ادامه داد: شهرداری و سازمان نظام مهندسی در پیشگیری از این تخلفات باید هماهنگ باشند و از طرفی نیز می توان با افزایش جریمه ها میل به تخلف را کمتر کرد.
وی درآمد شهرداری در هشت ماه امسال را 56 میلیارد و 300 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل حدود 29 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.
جاوید با اشاره اینکه اکثر دستگاه ها و ادارات شهر بیرجند تخلف در حوزه ساخت و ساز داشته اند، افزود: نسبت به تخلفات گذشته موضوع را به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده ایم و در مورد تخلفات فعلی و آینده نیز ممانعت خواهیم کرد.
وی در خصوص صدور پروانه ساختمانی برای پروژه های عمرانی خیرسازی که پلمپ شده، گفت: نگرفتن عوارض شهرداری اقدام درستی نیست لذا در این خصوص با حفظ حرمت خیران استثنایی قائل نیستیم بلکه در این زمینه هزینه صدور پروانه ساختمانی را باید دولت و یا سازمان متولی به شهرداری پرداخت کند.
شهردار بیرجند در مورد مشکل پارکینگ پروژه هلال نیز یادآور شد: تا راهکاری برای پارکینگ این پروژه ارائه نشود توافقی مبنی بر ادامه کار وجود نخواهد داشت.
وی ضمن تقدیر از همراهی مردم در اجرای قوانین گفت: شورای شهر بیرجند نیز جز موارد استثنا هیچ مداخله ای در امور شهرداری نداشته که قابل تقدیر است.
9893 * 6054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آفت سن گندم در طبس مهار شد

دشت شیروان- فاروج پایلوت کشوری در زمینه گیاهان کم آب بر انتخاب شد

استاندار: روابط تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است

فرماندار بیرجند: مشوق های بازسازی بافت فرسوده کارساز نیست

افزایش مهاجرت روستاییان به شهر در صورت عدم ایجاد زیرساخت ها در روستا

تاکید سرکنسول ترکمنستان در مشهد بر انجام اقدامات مشارکتی به منظور جلوگیری از روشن شدن حریق در مراتع

درآمدزایی صنعت بذر مورد غفلت قرار گرفته است

نظارت بر اشتغال روستایی خراسان شمالی شدت گرفت

برداشت گل محمدی از گلستان های فاروج آغاز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی منصوب شد

تیم های نظارتی به 25 شهر خراسان جنوبی اعزام شدند

نگاه ملی باید جایگزین نگاه بخشی و دستگاهی به پروژه‌ها شود

خودکفایی صنایع فلزی استان خراسان رضوی در شرایط تحریم

شهرداری ها با افزایش بودجه عمرانی از کمک دولت بهره مند می شوند

گازرسانی به مجتمع گلخانه ای درمیان انجام شد

رشد اقتصادی ژاپن با برنامه ضد تورم

خلع ید از متصرفان 195 هکتار منابع طبیعی خراسان شمالی

مشکل شدید صنایع پلاستیک خراسان شمالی در تامین مواد اولیه

محدودیت جدیدی در روابط تجاری ایران و عراق وجود ندارد

کلافگی صاحبان کارگاه های حوله بافی در دهکده نساجی ایران از کمبود و گرانی نخ

سد بش قارداش؛ پروژه ای که برای تکمیل آن اولویتی وجود ندارد

کلنگ زنی راه آهن بیرجند حداکثر تا سه ماه آینده

ذخایر ژنتیکی سرمایه‌ای برای اقتصاد کشاورزی

100 کیلومتر راه آسیب دیده از سیل مانه و سملقان مرمت شد

دستگاه های اجرایی محدودیتی در ارائه خدمات به عشایر ندارند

آبرسانی سیار به 90 روستای نهبندان انجام می شود

بیش از 16 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در نهبندان پرداخت شد

3 طرح صنعتی در اسفراین امسال بهره برداری می شود

وجود 1506 واحد مسکن مهر بدون متقاضی در خراسان شمالی

برای برخورداری کامل از راه های روستایی در خراسان شمالی نیاز به ساخت 1000 کیلومتر راه است

سیل بیش از 113 میلیارد ریال به راههای خراسان شمالی خسارت زد

نیاز 4 هزار میلیارد ریالی بازسازی راههای سیلزده خراسان شمالی

پیش بینی بارش رگباری و روان آب در خراسان جنوبی

تابستان 98 بدون مشکل کم‌آبی سپری می‌شود

20 تن گوشت قرمز منجمد در بیرجند توزیع شد

دلار در کانال 13هزار تومان قرار گرفت

معین‌های توسعه‌ای شاکله اصلی نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی

مرمت ایل راه های مانه و سملقان 3 میلیارد ریال نیاز دارد

وقتی انسان‌ تعادل طبیعت را به هم می‌زند

محصول 29 هکتار کلزای شیروان خوراک پرندگان شد

گردش مالی حوزه گردشگری طرقبه و شاندیز 100 میلیارد تومان است

عملیات کلنگ زنی خط ریلی راه آهن فردوس - جزین

کشورهای حاشیه خلیج فارس خریدار زرشک خراسان جنوبی

گردش مالی حوزه گردشگری شاندیز 100 میلیارد تومان است

تسهیلات بازآفرینی شهری به بانک ابلاغ شده است

طرح مسکن مهر در پنجمین استان به اتمام رسید

65 کیلومتر راه آسیب دیده از سیل در شیروان ترمیم شد

وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد

اتصال ریلی چابهار به مشهد از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است

پرونده مسکن مهر در خراسان جنوبی بسته شد