پیام خراسان

آخرين مطالب

بودجه 97 شهرداری بیرجند افزایش یافت اقتصادي

بودجه 97 شهرداری بیرجند افزایش یافت

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- شهردار بیرجند گفت: بودجه سال 97 شهرداری با اضافه شدن 20 میلیارد تومان از 68 به 88 میلیارد تومان رسید و اصلاحیه جدید آن با افزوده شدن مبلغی دیگر آماده ارائه به شورای شهر است.
به گزارش ایرنا محمد علی جاوید روز چهارشنبه در نشست خبری ضمن تشریح عملکرد یک ساله خود در شهرداری بیرجند با اشاره به افزایش بودجه امسال شهرداری اظهار داشت: اخیرا بودجه سال 97 را با اندکی تغییرات و اضافه شدن 6 میلیارد تومان دیگر به 94 میلیارد تومان رساندیم که تا چند روز آینده تقدیم شورای شهر می شود.
وی افزود: سال گذشته 67 میلیارد تومان بودجه برای شهرداری پیش بینی شده بود که تا آذرماه پارسال فقط 35 درصد آن محقق شد و 65 درصد مانده بود اما در پایان سال تحقق بودجه به 107درصد رسید.
شهرداری بیرجند تاکید کرد: رقم مذکور فارغ از بودجه سازمان های زیرمجموعه است و فقط مربوط به شهرداری مرکزی می شود.
وی با بیان اینکه امسال بودجه سازمان شهرداری ها نیز قطع شده بود گفت: امسال 6 میلیارد از این محل پیش بینی کرده بودیم که هیچ رقمی پرداخت نشد اما با توجه به تصمیم جدید مجلس امیدواریم که پرداخت شود.
جاوید افزود: برای به روز کردن امور مالی شهرداری، 35 میلیارد تومان مطالبات مردمی، پیمانکاران و کارکنان مطابق آنچه صورت جلسه شده بود پرداخت شده است.
وی با اشاره به تغییرات انجام گرفته در حوزه های مدیریتی و سازمان های وابسته به شهرداری اظهار داشت: با این تغییرات بدنه اداری اکنون وضع مناسبی پیدا کرده است.
شهردار بیرجند ملاقات عمومی در روزهای دوشنبه را برای پیگیری مطالبات مردمی موثر دانست و افزود: به طور میانگین هر دوشنبه 30 تا 50 نفر مراجعه داشتند که به درخواست های آنان پاسخ داده می شد.
وی با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی، تملک ها و سایر موارد قرضی انجام نمی شود گفت: به طور دقیق متناسب با منابع نقدی پیش می رویم تا تعهد مازادی برای شهرداری ایجاد نشود.
جاوید، راه اندازی سیستم الکترونیکی در حوزه شهرسازی را یادآور شد و افزود: با اصلاح ساختارها تمام فعالیت های این حوزه از روش های سنتی به سیستم الکترونیکی تغییر یافت.
وی حل مشکل اراضی موسوی را از دیگر اقدامات مهم انجام گرفته برشمرد و گفت: مشکل 888 مالک اراضی موسوی که حدود 30 سال بلاتکلیف بودند با همکاری سایر حوزه ها حل شده و می توانند نسبت به درخواست صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند.
شهردار بیرجند افزود: پرونده های دیگری از جمله مالکان باغ کارگشا نیز که مشکل مشابه داشته اند در دست انجام است.
وی با اشاره به فراهم کردن برخی زیر ساخت ها در جایگاه پسماند شهرداری اظهار داشت: مزایده مربوط به انتخاب پیمانکار در راستای تفکیک زباله از مبدأ به زودی انجام می شود.
جاوید افزود: زیرساخت های لازم به منظور پردازش پسماند ها فراهم می شود و برای خرید دستگاه ها 2 میلیارد تومان پیش بینی شده که بتواند زباله های بازیافتی را جدا و حتی از زباله های تر، کود تولید کند.
وی به ساخت پناهگاه نگهداری سگ های بلاصاحب اشاره و بیان کرد: بعد از ساخت این محل و زنده گیری سگ ها، بسیاری از سمن های حامی حیوانات برای تأمین غذا، واکسیناسیون و عقیم سازی آنان ورود پیدا کرده و کارهای مثبتی انجام داده اند.
شهردار بیرجند ادامه داد: یک سال گذشته وانت های دوره گرد و دست فروشان نیز جمع آوری و در بازارهای روز ساماندهی شدند.
وی با اشاره به مشکلات چهارشنبه بازار فعلی از لحاظ زیرساخت، مسایل ترافیکی و عرضه بهداشتی گفت: چهارشنبه بازار جدید در میدان بار قدیم با زیرساخت کامل چون غرفه های مهندسی ساز، پارکینگ و مسجد در مساحت 7.5 هکتار تا پایان سال راه اندازی می شود.
جاوید ادامه داد: مکان هایی هم برای ایجاد بازارچه محله در نقاط مختلف شناسایی شده ولی هنوز این موضوع تامین اعتبار نشده است.
وی گفت: یکی دیگر از اقدامات تلاش بر تکمیل فرهنگ سرای بیرجند در تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی بوده که در سال جاری مبلغ 4 میلیارد تومان به آن اختصاص داده شد.
شهردار بیرجند با بیان اینکه فرهنگسرای بیرجند 2 هزار صندلی ظرفیت دارد افزود: تاکنون این پروژه حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود با اختصاص چهار میلیارد تومان دیگر تا نیمه سال 98 به بهره برداری برسد.
وی از پروژه خیابان جمهوری به عنوان یک کار فرهنگی یاد کرد و گفت: با توجه به شاخص های خوب این مسیر مثل قلعه، آرامستان، بازار سرپوشیده، اولین مصلی، پارک آزادی و غیره برای این مسیر طرح فرهنگی و اجتماعی خوبی دیده شده که امیدواریم با انتخاب پیمانکار پروژه زودتر آغاز شود.
جاوید با تاکید بر اینکه اصلاح خیابان جمهوری باعث ارزش افزوده املاک آن خیابان می شود بیان کرد: انتظار می رود کسبه این خیابان در روند پروژه همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به ساخت میدان مرکزی شهر بیرجند نیز گفت: در شورای شهر این موضوع تصویب شده که شهرداری از محل فعلی نقل مکان کند تا با اختصاص این فضا به میدان بتوان مکان خوبی برای مناسبت های خاص ایجاد کرد.
شهردار بیرجند با اشاره به بازسازی خانه شوکت الملک به مبلغ 500 میلیون تومان، اظهار داشت: در صورت امکان و موافقت شورای شهر این محل تبدیل به مکانی چون موزه شهر و محلی برای نمایش تاریخ شهر بیرجند در همه امور می شود.
وی ساماندهی مقبره حکیم نزاری را از دیگر برنامه های شهرداری عنوان کرد و گفت: امسال و سال آینده تملک فضاهای اطراف مقبره و بازگشایی فضای اطراف آن مد نظر است.
جاوید ادامه داد: در راستای ایجاد المان های دائمی در شهر المان ایثار و شهادت به مناسبت کنگره 2 هزار شهید ساخته شده که در روز کنگره افتتاح خواهد شد.
وی از در دست ساخت بودن 100 هکتار پارک در شهر بیرجند خبر داد و گفت: 2 پارک تاکنون به بهره برداری رسیده و برخی دیگر نیز از جمله پارک خطی در دست اجرا است.
شهردار بیرجند با اشاره به ایجاد یک خانه محله در مهر شهر و تلاش برای تکمیل یک خانه محله دیگر در الهیه و شعبانیه ادامه داد: عملیات اجرایی پارک جنگلی، پارک کانال مهرشهر در دهه فجر آغاز می شود.
وی همچنین با اشاره به برنامه شهرداری در خصوص انتقال آب از جنوب به شمال شهر بیرجند برای آبیاری فضای سبز گفت: امیدواریم این انتقال نهایی و تکمیل شود.
جاوید اظهار داشت: در حال حاضر 68 درصد از مساحت فضای سبز بیرجند از آب شرب جدا شده و 32 درصد دیگر از شبکه آب شهری استفاده می شود.
وی با اشاره به زیباسازی بلوارها با اجرای آیلند های جدید گفت: مردم باید بدانند که اصلاح آیلند ها هزینه نیست بلکه با حذف هزینه های سالانه از جمله رنگ آمیزی و جدول هایی که بعد از مدتی باید تعویض شوند سرمایه گذاری انجام می دهیم و از طرفی استفاده از سنگ های معدنی در بلوارها کمکی به معادن استان نیز است.
شهردار بیرجند در خصوص روشنایی فضای سبز شهری نیز بیان کرد: روشنایی پارک ها و فضای سبز شهری تا حدی که نقطه کوری وجود نداشته و امنیت شهروندان تأمین شود، انجام شده و در حال حاضر برای روشنایی فضای سبز به سمت استفاده از برج های نوری رفته ایم.
وی از خرید 18دستگاه اتوبوس با اعتبار 10 میلیارد تومان خبر داد و گفت: 6 دستگاه مینی بوس نیز از ابتدای امسال به سیستم حمل و نقل درون شهری اضافه شده است.
جاوید در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آیا پروژه هایی به منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مصوب شده است، گفت: پروژه هایی در حوزه سرمایه گذاری تعریف شده که چهارشنبه بازار و پارک جنگی از جمله آن است و امیدواریم با ایجاد زیرساخت ها بعد از مدتی درآمد قابل توجهی برای شهرداری ایجاد شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه نظر شما در خصوص جمله خلاف بساز و جریمه بده چیست نیز اظهار داشت: این موضوع عین قانون ماده 100 شهرداری است که در مواردی اگر شخصی خلاف پروانه ساختمانی اقدام به ساخت و ساز کند در صورتی که ضوابط بهداشتی ، فنی و شهرسازی را رعایت کرده باشد به جای تخریب می تواند جریمه پرداخت کند.
شهردار بیرجند ادامه داد: شهرداری و سازمان نظام مهندسی در پیشگیری از این تخلفات باید هماهنگ باشند و از طرفی نیز می توان با افزایش جریمه ها میل به تخلف را کمتر کرد.
وی درآمد شهرداری در هشت ماه امسال را 56 میلیارد و 300 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل حدود 29 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.
جاوید با اشاره اینکه اکثر دستگاه ها و ادارات شهر بیرجند تخلف در حوزه ساخت و ساز داشته اند، افزود: نسبت به تخلفات گذشته موضوع را به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده ایم و در مورد تخلفات فعلی و آینده نیز ممانعت خواهیم کرد.
وی در خصوص صدور پروانه ساختمانی برای پروژه های عمرانی خیرسازی که پلمپ شده، گفت: نگرفتن عوارض شهرداری اقدام درستی نیست لذا در این خصوص با حفظ حرمت خیران استثنایی قائل نیستیم بلکه در این زمینه هزینه صدور پروانه ساختمانی را باید دولت و یا سازمان متولی به شهرداری پرداخت کند.
شهردار بیرجند در مورد مشکل پارکینگ پروژه هلال نیز یادآور شد: تا راهکاری برای پارکینگ این پروژه ارائه نشود توافقی مبنی بر ادامه کار وجود نخواهد داشت.
وی ضمن تقدیر از همراهی مردم در اجرای قوانین گفت: شورای شهر بیرجند نیز جز موارد استثنا هیچ مداخله ای در امور شهرداری نداشته که قابل تقدیر است.
9893 * 6054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خروج ارز برای واردات 128 تن چادر به کشور

خودروسازان گران می‌کنند، مردم گران می‌خرند

شرکت گاز خراسان شمالی 21 کیلووات نیروگاه خورشیدی ایجاد کرد

استاندار خراسان جنوبی از نمایشگاه بخش تعاون بازدید کرد

ورود یک میلیارد دلار ارز اضافی‌ها به چرخه اقتصاد

ساکنان 70 روستای شیروان تقاضای صدور اسناد مالکیت دادند

95 فضای آموزشی خراسان شمالی قابلیت تجاری سازی دارد

توسعه خراسان جنوبی نیازمند توجه و بودجه ملی است

بین درآمد و هزینه ها توازن ایجاد شود

31 حلقه چاه غیرمجاز در قاینات و زیرکوه پلمپ شد

بیش از 97 درصد مدیران، امین بیت المال هستند

تدوین سند جامع آب خراسان جنوبی از اولویت ها است

سه دلیل گرانی خودرو در روز‌های اخیر

احتمال کاهش قیمت دلار تا مرز 8 هزار تومان

تسهیلات جبران خسارت سیل در درمیان افزایش یافت

23 ‌تولیدکننده برتر بخش کشاورزی درمیان تجلیل شدند

14 هزار قطعه جوجه در بیرجند تلف شدند

بورس در برابر پول کوتاه آمد

سایت ثبت سفارش واردات خودرو باز شد

وام اشتغال 50 میلیون تومانی شد

دلار امروز چند قیمت خورد؟

540 بسته غذایی مادران در درمیان توزیع شد

سدهای طبس آبگیری شد

نگاهی به عیدی کارگران در 10 سال اخیر

گرانی به بازار میوه شب عید می‌رسد؟

جوانان خراسان شمالی دیگر توان خرید پراید را هم ندارند

تعداد اندک صادرکنندگان فعال از مشکلات اساسی صادرات در خراسان شمالی

اقتصاد کشور نیازمند اصلاح ساختاری است/باید درباره اینستکس به اندازه خودش صحبت کرد

کارخانه فروسیلیس آلومینیوم طبس در انتظار تامین برق است

36 تن فرآورده غیر بهداشتی در خراسان جنوبی معدوم شد

16 هزار راس دام خراسان جنوبی علیه سل نمونه گیری شدند

بانک‌ها اگر شرایط پرداخت تسهیلات را آسان نکنند، با دشمنان نظام همسو هستند

نمایشگاه لیزینگ و فروش اقساطی کالا در مشهد برپا شد

ساماندهی کلید حل مشکلات خانه های مسافر در مشهد است

شهرک گلستان بجنورد 15 باب مدرسه جدید نیاز دارد

15 پل موقت بر رود چندیر راز و جرگلان بسته شد

کاهش 40 درصدی واردات موز به کشور

میزان وام دهی بانک‌ها در 9 ماهه امسال

استاندار: همایش فرصت های سرمایه گذاری خارجی در خراسان شمالی برگزار شود

رانندگان از سفرهای غیر ضروری طی امشب در گردنه های کوهستانی خراسان شمالی خودداری کنند

کلاهبرداری رایانه‌ای از حساب‌های یارانه‌ای

تاکداران خراسان شمالی از فرصت حمایتی بیمه استفاده کنند

زمان پرداخت نقدی به جاماندگان بسته حمایتی

آزادسازی سهام عدالت برای سال نو

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/23

افزایش دستمزد باید به اندازه تغییرات نرخ دلار باشد

بارش 34.5میلی متری باران در بدرانلوی بجنورد/ ارتفاع بارش برف در بجنورد به 7 سانتی متر رسید

پنیر پوستی سوغات عشایر خراسان شمالی

/گزارش/ پشم هایی که پشیزی نمی ارزد

درآمد ترانزیتی کشور می‌تواند جایگزین نفت شود