پیام خراسان

آخرين مطالب

خطیب جمعه بیرجند:

نقاط ضعف و قوت کارنامه 40 ساله شناسایی شود سياسي

نقاط ضعف و قوت کارنامه 40 ساله شناسایی شود

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - امام جمعه موقت بیرجند گفت: ملت باید با نگاه به کارنامه عملکرد خود و مسئولان در 40 سال گذشته به صورت عاقلانه، عالمانه، مومنانه، منصفانه و دوستانه نقاط ضعف و قوت را بشناسد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) اظهار داشت: اگر منشا ضعف و قوت شناخته شود می توان ریشه های ضعف را خشکاند یا به حداقل رساند و ریشه های قوت را تقویت کرد تا بتوانیم رو به روز قوی تر شویم.
وی با بیان اینکه این شناخت باعث خواهد شد مشکلات را اصلاح کنیم افزود: باید این شناخت در 40 سالگی انقلاب کامل تر شود.
خطیب جمعه بیرجند با اشاره به سه نگاه در خصوص عملکرد 40 ساله انقلاب اسلامی گفت: نگاه اول گذشته این 40 سال را سیاه مطلق می داند و افراد با این نگاه معتقد هستند در این 40 سال به اهداف خود نرسیده ایم و می خواهند این طور به مردم القا کنند که در انقلاب شکست خورده ایم، باید پشیمان شده و اظهار ندامت کنیم که چرا انقلاب کردیم.
وی با بیان اینکه این نگاه ریشه بین افکار عمومی ملت ندارد گفت: مسلما این نگاه از ناحیه دشمنان قسم خورده و دیرین مردم است که زمانی بساط عیش و نوش آنها پهن بوده اما با انقلاب این بساط برچیده شده است.
حجت الاسلام مختاری افزود: طبیعی است که آنها این چنین نگاه مگس گونه داشته باشند و مگس وار روی زخم های مردم بنشینند.
وی گفت: اینها آنقدر احمق هستند و حرف هایی می زنند که بسیاری از مردم با تمام وجود دروغ بودن آن را درک می کنند و دشمنان با استفاده از ثروت و غول های رسانه ای تلاش دارند توسط عده ای مزدور شب و روز سیاه نمایی کنند.
وی با اشاره به زیرساخت هایی که ثمره انقلاب بوده است گفت: حتی در شهرهای بزرگ کشور مثل مشهد هم بعد از انقلاب در بسیاری از خانه ها تلفن ثابت نبود و بسیاری از روستاها آب لوله کشی نداشتند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: قبل از انقلاب 90 درصد کشور از نعمت گاز بهره مند نبود، بسیاری از اوقات برق قطع می شد و حتی روستاهای زیادی برق نداشتند.
وی یادآور شد: در حوزه آموزش، پزشکی و بهداشت هم پزشکان هندی کشور را اشغال داشتند، خانه بهداشت در روستاهای بزرگ نبود، مردم سال به سال شهر را نمی دیدند و وسیله سواری برایشان یک آرزو بود.
مختاری گفت: رضاخان قلدر روسری از سر زنان برداشت، روضه خوانی را ممنوع کرد چون نه او و نه محمدرضا هیچ کدام اهل نماز، روزه و بندگی خدا نبودند و حتی علت عقب ماندگی کشور را اسلام می دانستند برای همین می خواستند اسلام را از بین ببرند.
وی بیان کرد: مردم آن اوضاع را دیده و الان را هم می بینند لذا این نوع دیدگاه که انقلاب ثمری نداشته به حال کشور مضر است چون آنها دلشان برای کشور نمی سوزد بلکه دلشان برای عیش و نوش خودشان سوخته است.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: برای همین است که تحریم می کنند تا اغتشاش شود؛ اگرچه با این بادها درخت تنومند انقلاب نمی لرزد ولی مردم دچار ضرر می شوند که یک نمونه آن تحریم است.
وی گفت: هرگونه سیاه نمایی از انقلاب را باطل، ناصواب و مضر می دانیم و در برابر هرگونه آشوب و اغتشاش تا آخرین قطره خون می ایستیم.
حجت الاسلام مختاری در خصوص نگاه دوم به کارنامه 40 ساله انقلاب اظهار داشت: این دیدگاه نگاه سفید مطلق داشته و معتقد هستند که به اهداف انقلاب رسیده ایم و هیچ مشکلی نیست.
وی گفت: این نگاه هم خلاف حقیقت، غیرمنصفانه و مضر است چرا که مردم با تمام وجود مشکلات اقتصادی، فساد، بیکاری، تبعیض و فقر را لمس می کنند پس باید واقع بین باشیم حتی اگر این نگاه از طرف دوستان متعصب باشد.
خطیب جمعه بیرجند افزود: از این لحاظ مضر است چون باعث می شود اشکالات، ضعف ها، بی عدالتی ها، رانت خواری و تبعیض ها روز به روز عمیق تر و وسیع تر شده تا کم کم به سرطان برسد و قابل اصلاح نباشد.
وی اظهار داشت: عده ای شیاد از این تفکر سوءاستفاده کرده و به نام اسلام و انقلاب هر کاری خواستند می کنند لذا ضمن دوری از سیاه نمایی باید به آینده امیدوار باشیم، نقاط ضعف را به خوبی بینیم و به فکر اصلاح باشیم.
حجت الاسلام مختاری تاکید کرد: مردم هم باید با عمل به آموزه های قرآن و اسلام، اگر مسئولی کم کاری کند، امر به معروف و نهی از منکر کنند.
وی گفت: مردم باید برای خواسته های بر حق خود مطالبه گری و خواسته ها را به شکل معقول مطرح کنند اما هرگونه اغتشاش، آشوب و فتنه ممنوع است و نباید سیاه نمایی کنیم.
وی انتخاب راه های درست مطالبه گری را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم باید از مسیرهای روشن مثل ارتباط با برنامه های تلویزیونی اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.
خطیب جمعه بیرجند ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اضافه کرد: انتظار می رود در شرایط سخت اقتصادی، بانوان جامعه با الگوگیری از حضرت زینب (س) با کم کردن سطح توقعات، محیط زندگی را برای همسر آرام نگه دارند.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن گفت: امروز دشمن از هر روز عصبانی تر و مسئولیت ما سنگین تر است و در این شرایط بانوان نقش مهمی دارند.
مختاری صرفه جویی، حفظ عفت و پاکدامنی را از دیگر انتظاراتی عنوان کرد که باید بانوان به آن توجه کنند و افزود: امید است با این شیوه ها بتوانیم این انقلاب را تا ظهور حضرت مهدی (عج) حفظ کنیم و پوزه کثیف استکبار آمریکا، اسرائیل و آل سعود به خاک مالیده شود.
وی با اشاره به ضرورت دین برای زندگی انسان گفت: مطالبه اصلی برخی در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران نفی دین است ولی این مطالبه چون برخلاف عقل و نظر اکثریت مردم است نا به حق بوده و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
امام جمعه موقت بیرجند سرمنشا حرف های ضد دین را دشمنان بیرونی دانست و اظهار داشت: برخی از طریق فضای مجازی با مدیریت خارج کشور و شهوات مسموم و حیوانی بنا دارند ریشه اسلامی را در دل ما خشک کنند و هدف اصلی آنها تیشه به ریشه اسلام زدن است.
وی گفت: از دولت جمهوری اسلامی هم گلایه مندیم که فکری برای فضای مجازی برنمی دارد و کنترل نمی کند زیرا فضای مجازی فرهنگ ناب ما را در اختیار دشمن قرار داده تا در این فضا تاخت و تاز کرده و فرهنگ ما را آلوده کند.
9893*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

در سال 98 عملیات اجرایی آبرسانی به روستای افکشت آغاز خواهد شد

واگذاری طرح احیاء، مرمت و بهره برداری از برج و باروی توس به شهرداری مشهد معین اقتصادی این کلانشهر

فراز و فرودهای سرزمین خورشید در سالی که گذشت

بیش از 2 هزار مسافر در مدارس خراسان شمالی پذیرش شدند

دستور وزیر صمت برای تامین ارزاق مناطق سیل زده

50 واحد مسکونی عشایر خراسان شمالی براثر سیل تخریب شد

کیفیت هوای مشهد در شرایط پاک قرار گرفت

سفر 3 میلیون زائر به مشهد در ایام سال جدید

بارش سراسری از شمال غرب تا جنوب کشور

برگزاری تورهای طبس گردی/ 28 غرفه صنایع دستی در باغ گلشن فعال است

غرفه‌های فروش صنایع دستی در بیرجند 50 درصد افزایش یافت

فروش اینترنتی صنایع دستی بیرجند گسترش یابد

اقامت دوهزار نفر در اقامتگاه‌های بوم گردی خراسان جنوبی

روایت تاریخ خراسان جنوبی/17 گنجینه فرهنگی مسافران را فرا می‌خواند

ورود بیش از چهار میلیون و 900 هزار نفر زائر و مسافر به استان طی یک هفته گذشته

گردشگری یکی از ابزارهای بسیار مهم «رونق تولید» است

4 هزار نفر از بقاع متبرکه قاین بازدید کردند

استکبار جهانی را در گام دوم انقلاب مایوس کنیم

258 هزار مسافر در خراسان جنوبی اقامت کردند

امام جمعه موقت بجنورد: نباید بخش تولید دچار مشکل شود

ملت در راه انقلاب و آرمانهای آن هیچ کم نگذاشته است

بیانات مقام معظم رهبری مسیر حرکت مسئولان را روشن کرد

امامان جمعه خراسان رضوی تحقق شعار رونق تولید را خواستار شدند

سیل 253 منزل مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی را تخریب کرد

17 روستای خراسان شمالی دچار سیل زدگی شد

اقتصاد با جنگ علیه نظام استکباری رونق می‌گیرد

تداوم بارش ها در خراسان رضوی /جاده ها لغزنده است

رونق تولید با ایجاد اشتغال محقق می شود

پیکر مطهر 2 شهید نیروی انتظامی در مشهد تشییع شد

عاشقانه‌هایی از جنس دلدادگی/ تمنای معتکفان برای آزادی نفس

دیدار با دنیای سنتی در عصر مدرن /کمپ عشایری گواب میزبان مسافران

حفظ استقلال کشور با افزایش معرفت سیاسی میسر می‌شود

بازدید فرماندار از روند آماده سازی وبرنامه ها واقدامات ستاد خدمات سفر شهرستان

پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال 1398

رشد، توسعه و پیشرفت شتابان خراسان جنوبی در سال 1398

ورود حدود چهار میلیون و 223 هزار نفر زائر و مسافر به استان طی 6 روز گذشته

سفری ارزان به قلب کویر ایران/راه‌هایی که به جاذبه‌های لوت می رسد

شهادت دو مامور پلیس در مشهد

برپایی مراسم وفات حضرت زینب (س) در 35 بقعه متبرکه خراسان جنوبی

نمایشگاه گردشگری در نهبندان برپا شد

12 هزار زائر میهمان بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی در لحظه تحویل سال

استاندار خراسان جنوبی با حضور در مراکز و سازمان های مختلف خدمات رسان از تلاش های آنان تقدیر کرد

استاندار: خراسان شمالی در رده 10 استان برتر قرار می گیرد

قدرت دفاعی نیروهای مسلح ایران در بالاترین درجه قرار دارد

ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی

حرم رضوی مملو از جمعیت مشتاق شنیدن سخنان رهبر معظم انقلاب است

رهبر انقلاب: سال 98 به توفیق الهی سال فرصتها است

جاده های خراسان رضوی مه آلود وهوای مشهد بارانی است

بهترین حالات انسان گره‌گشایی از زندگی مردم است

یک میلیون زائر محروم و زیارت اولی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند