پیام خراسان

آخرين مطالب

خطیب جمعه بیرجند:

نقاط ضعف و قوت کارنامه 40 ساله شناسایی شود سياسي

نقاط ضعف و قوت کارنامه 40 ساله شناسایی شود

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - امام جمعه موقت بیرجند گفت: ملت باید با نگاه به کارنامه عملکرد خود و مسئولان در 40 سال گذشته به صورت عاقلانه، عالمانه، مومنانه، منصفانه و دوستانه نقاط ضعف و قوت را بشناسد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) اظهار داشت: اگر منشا ضعف و قوت شناخته شود می توان ریشه های ضعف را خشکاند یا به حداقل رساند و ریشه های قوت را تقویت کرد تا بتوانیم رو به روز قوی تر شویم.
وی با بیان اینکه این شناخت باعث خواهد شد مشکلات را اصلاح کنیم افزود: باید این شناخت در 40 سالگی انقلاب کامل تر شود.
خطیب جمعه بیرجند با اشاره به سه نگاه در خصوص عملکرد 40 ساله انقلاب اسلامی گفت: نگاه اول گذشته این 40 سال را سیاه مطلق می داند و افراد با این نگاه معتقد هستند در این 40 سال به اهداف خود نرسیده ایم و می خواهند این طور به مردم القا کنند که در انقلاب شکست خورده ایم، باید پشیمان شده و اظهار ندامت کنیم که چرا انقلاب کردیم.
وی با بیان اینکه این نگاه ریشه بین افکار عمومی ملت ندارد گفت: مسلما این نگاه از ناحیه دشمنان قسم خورده و دیرین مردم است که زمانی بساط عیش و نوش آنها پهن بوده اما با انقلاب این بساط برچیده شده است.
حجت الاسلام مختاری افزود: طبیعی است که آنها این چنین نگاه مگس گونه داشته باشند و مگس وار روی زخم های مردم بنشینند.
وی گفت: اینها آنقدر احمق هستند و حرف هایی می زنند که بسیاری از مردم با تمام وجود دروغ بودن آن را درک می کنند و دشمنان با استفاده از ثروت و غول های رسانه ای تلاش دارند توسط عده ای مزدور شب و روز سیاه نمایی کنند.
وی با اشاره به زیرساخت هایی که ثمره انقلاب بوده است گفت: حتی در شهرهای بزرگ کشور مثل مشهد هم بعد از انقلاب در بسیاری از خانه ها تلفن ثابت نبود و بسیاری از روستاها آب لوله کشی نداشتند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: قبل از انقلاب 90 درصد کشور از نعمت گاز بهره مند نبود، بسیاری از اوقات برق قطع می شد و حتی روستاهای زیادی برق نداشتند.
وی یادآور شد: در حوزه آموزش، پزشکی و بهداشت هم پزشکان هندی کشور را اشغال داشتند، خانه بهداشت در روستاهای بزرگ نبود، مردم سال به سال شهر را نمی دیدند و وسیله سواری برایشان یک آرزو بود.
مختاری گفت: رضاخان قلدر روسری از سر زنان برداشت، روضه خوانی را ممنوع کرد چون نه او و نه محمدرضا هیچ کدام اهل نماز، روزه و بندگی خدا نبودند و حتی علت عقب ماندگی کشور را اسلام می دانستند برای همین می خواستند اسلام را از بین ببرند.
وی بیان کرد: مردم آن اوضاع را دیده و الان را هم می بینند لذا این نوع دیدگاه که انقلاب ثمری نداشته به حال کشور مضر است چون آنها دلشان برای کشور نمی سوزد بلکه دلشان برای عیش و نوش خودشان سوخته است.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: برای همین است که تحریم می کنند تا اغتشاش شود؛ اگرچه با این بادها درخت تنومند انقلاب نمی لرزد ولی مردم دچار ضرر می شوند که یک نمونه آن تحریم است.
وی گفت: هرگونه سیاه نمایی از انقلاب را باطل، ناصواب و مضر می دانیم و در برابر هرگونه آشوب و اغتشاش تا آخرین قطره خون می ایستیم.
حجت الاسلام مختاری در خصوص نگاه دوم به کارنامه 40 ساله انقلاب اظهار داشت: این دیدگاه نگاه سفید مطلق داشته و معتقد هستند که به اهداف انقلاب رسیده ایم و هیچ مشکلی نیست.
وی گفت: این نگاه هم خلاف حقیقت، غیرمنصفانه و مضر است چرا که مردم با تمام وجود مشکلات اقتصادی، فساد، بیکاری، تبعیض و فقر را لمس می کنند پس باید واقع بین باشیم حتی اگر این نگاه از طرف دوستان متعصب باشد.
خطیب جمعه بیرجند افزود: از این لحاظ مضر است چون باعث می شود اشکالات، ضعف ها، بی عدالتی ها، رانت خواری و تبعیض ها روز به روز عمیق تر و وسیع تر شده تا کم کم به سرطان برسد و قابل اصلاح نباشد.
وی اظهار داشت: عده ای شیاد از این تفکر سوءاستفاده کرده و به نام اسلام و انقلاب هر کاری خواستند می کنند لذا ضمن دوری از سیاه نمایی باید به آینده امیدوار باشیم، نقاط ضعف را به خوبی بینیم و به فکر اصلاح باشیم.
حجت الاسلام مختاری تاکید کرد: مردم هم باید با عمل به آموزه های قرآن و اسلام، اگر مسئولی کم کاری کند، امر به معروف و نهی از منکر کنند.
وی گفت: مردم باید برای خواسته های بر حق خود مطالبه گری و خواسته ها را به شکل معقول مطرح کنند اما هرگونه اغتشاش، آشوب و فتنه ممنوع است و نباید سیاه نمایی کنیم.
وی انتخاب راه های درست مطالبه گری را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم باید از مسیرهای روشن مثل ارتباط با برنامه های تلویزیونی اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.
خطیب جمعه بیرجند ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اضافه کرد: انتظار می رود در شرایط سخت اقتصادی، بانوان جامعه با الگوگیری از حضرت زینب (س) با کم کردن سطح توقعات، محیط زندگی را برای همسر آرام نگه دارند.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن گفت: امروز دشمن از هر روز عصبانی تر و مسئولیت ما سنگین تر است و در این شرایط بانوان نقش مهمی دارند.
مختاری صرفه جویی، حفظ عفت و پاکدامنی را از دیگر انتظاراتی عنوان کرد که باید بانوان به آن توجه کنند و افزود: امید است با این شیوه ها بتوانیم این انقلاب را تا ظهور حضرت مهدی (عج) حفظ کنیم و پوزه کثیف استکبار آمریکا، اسرائیل و آل سعود به خاک مالیده شود.
وی با اشاره به ضرورت دین برای زندگی انسان گفت: مطالبه اصلی برخی در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران نفی دین است ولی این مطالبه چون برخلاف عقل و نظر اکثریت مردم است نا به حق بوده و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
امام جمعه موقت بیرجند سرمنشا حرف های ضد دین را دشمنان بیرونی دانست و اظهار داشت: برخی از طریق فضای مجازی با مدیریت خارج کشور و شهوات مسموم و حیوانی بنا دارند ریشه اسلامی را در دل ما خشک کنند و هدف اصلی آنها تیشه به ریشه اسلام زدن است.
وی گفت: از دولت جمهوری اسلامی هم گلایه مندیم که فکری برای فضای مجازی برنمی دارد و کنترل نمی کند زیرا فضای مجازی فرهنگ ناب ما را در اختیار دشمن قرار داده تا در این فضا تاخت و تاز کرده و فرهنگ ما را آلوده کند.
9893*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باهنر: رئیسی، گزینه ریاست قوه قضائیه است

عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در استان عامل تحقق توسعه است

توطئه دشمن برای اخلال در جشن های انقلاب کارساز نیست

استاندار: عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم درخراسان رضوی بی نظیراست

انسجام سیاسی لازمه توسعه - محمدرسول ابراهیمی*

100مرکز نیکوکاری در خراسان رضوی راه اندازی شده است

13.5میلیون برگ سند تاریخی در مرکز اسناد آستان قدس نگهداری می شود

استانداری خراسان رضوی دفاترخدمات شهرسازی را به رسمیت نمی شناسد

از ورود سرمایه گذاران و بنگاههای اقتصادی توانمند به استان استقبال و حمایت می کنیم

روحانیون ارزش های دینی کارآفرینی را اطلاع رسانی کنند

بزرگداشت بنیانگذار کشور پاکستان در مشهد برگزار شد

مرکز فرهنگی پاکستان در مشهد افتتاح شد

باید از ظرفیت آستان قدس برای توسعه خراسان رضوی استفاده شود

استفاده از عطرهای گیاهی در اماکن متبرکه/زیرگذر حرم بسته می شود

ائمه جمعه باید ناظر بر عملکرد دستگاه های اجرایی خراسان رضوی باشند

سیستم آموزشی ایران باید الگوی کشورهای همسایه شود

یادواره شهدای انقلاب خراسان جنوبی برگزار می شود

آمار ابتلاء به سرطان در خراسان جنوبی 130 نفر در هر صدهزار نفر است

پایگاه های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان ها ایجاد می شود

میدان 7 بهمن در بیرجند نامگذاری شود/چاپ کتاب «انقلاب بیرجند»

سه مرکز تشخیص زودهنگام سرطان در خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود

برای توسعه فرهنگ اقتصادی،نیازمند همراهی و همکاری ائمه جمعه هستیم

عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در خراسان رضوی بی نظیر وعامل تحقق توسعه است

دولت را باید با تفکر بخش خصوصی اداره کرد

آخرین خبرها درباره مدیران بازداشتی خراسان رضوی

اسماعیل بخشی بازداشت شد

روایت آرمین از مجادله‌اش با اکبر گنجی

انتقاد روحانی از برخورد‌ها درباره حجاب

واکنش آملی لاریجانی به بازداشت مرضیه هاشمی

واریز 3 میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد

باز هم شایعه‌سازی علیه حسن روحانی

طرح برگزاری استانی انتخابات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است

نقش مردم و ولایت در چهل سالگی انقلاب نقش محوری است

دهه فجر فرصت مناسب برای امیدافزایی در جامعه است

دستاوردهای نظام در دهه فجر برای جوانان تبیین شود

فرماندار نیشابور: مشارکت فرهیختگان زمینه ساز توسعه پایدار است

کمبود نیرو در بنیاد مسکن خراسان شمالی سبب نارضایتی مردم می‌شود

هنر انقلاب اسلامی گرفتن نفس های نظام سلطه است

2 محصول دانش‌بنیان در مشهد رونمایی شد

کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

تغییر هویت مذهبی مشهد ساخته ذهن کوچک برخی افراد است

کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در آذربایجان شرقی وخراسان رضوی برگزار شد

خدمت رسانی 15 تیم پزشکی به مناطق حاشیه مشهد

دومین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین چهارشنبه برگزار می‌شود

جمع آوری 30 هزار انواع پوشاک خارجی قاچاق از بازار خراسان رضوی

3 هزار طرح اقتصادی نیمه تمام در خراسان رضوی وجود دارد

عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای شکوفایی استعدادهاست

تشرف زوج های جوان هرمزگانی به حرم مطهر امام رضا(ع)

بررسی انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور در کمیسیون عمران مجلس

باران پاییزی مرهم تالاب کجی نشد/برداشت بی رویه آب متهم ردیف اول