پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون وزیر ورزش و جوانان:

خدمت مسئولان به دلیل چالش ها بخوبی دیده نمی شود ورزشي

خدمت مسئولان به دلیل چالش ها بخوبی دیده نمی شود

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان گفت: هر مسئول در هر جایی که قصد خدمت داشته باشد، چون چاله ها و مشکلات زیادی وجود دارد که رفع آن نیازمند زمان است آن خدمت مسئول به خوبی دیده نمی شود.
  امیررضا خادم در گردهمایی مسئولان ستادی و رئیسان ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و مسئولان هیات های ورزشی و دبیران سازمان های مردم نهاد ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی افزود: کشور در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و در وضعیت جنگ اقتصادی هستیم و سال آینده هم دشوار است.
وی گفت: مسئولان باید تهمت، توهین و غیره را قبول کنند و گرنه مسئولیت قبول نکنند چون اگر ما مسئولان هم متوقع بوده و توقع هم ایجاد کنیم شرایط بدتر می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: واقعیت این است که باید برای آیندگان شرایطی را فراهم کنیم که آنها در شرایط حساس کنونی نباشند و تقاضا دارم که سطح توقع جامعه ورزشی و جوان را توجیه کنیم هرچند یک قهرمان انتظار دارد بعد از قهرمانی به او توجه شود.
وی گفت: در جامعه ما موضوع پول و اعتبار مهم شده و حق هم دارند؛ چون به ناگاه می بینند که سه هزار میلیارد تومان نیست و از این طرف می گوییم پول نیست و از آن طرف این مبلغ گم می شود یعنی پول بوده اما درست توزیع نشده است.
خادم ادامه داد: در جلساتی که با مدیران کل استان ها داشتم، احساس کردم که مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی فردی کاربلد است و امیدوارم شرایط داخل استان به شکلی باشد که وی بتواند برای بهبود اوضاع ورزش تلاش کند.
وی گفت: اینکه آقای سرپرست پذیرفت از تهران به این استان بیاید برای ما موجب خوشحالی شد و متاسفم الان که اینجا با جان و دل کار می کند، مسائل و حرف و حدیث هایی برایش ایجاد کرده اند که این مسائل را به وزیر ورزش و جوانان منتقل کردیم و ایشان به طور قطعی اعلام کردند آقای سرپرست با قدرت به کارش در خراسان جنوبی ادامه دهد.
معاون وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در 2 سال اخیر در شورای معاونان نخستین بحثی که مطرح می شود، حوزه جوانان است و به علت حساسیتی که در شورای معاونان نسبت به این موضوع است هر هفته مدیران کل باید گزارش تسهیلات بانکی در حوزه جوانان و موضوعاتی که مرتبط با بحث تشکل هاست را توضیح دهند.
وی گفت: در این 9 ماه که آقای سرپرست مدیریت ورزش و جوانان خراسان جنوبی را عهده دار است 6 اعتبارنامه دیگر برای سازمان های مردم نهاد گرفته شده و سه اعتبارنامه دیگر هم به زودی می گیرند که این یعنی هر ماه یک سمن به سمن های استان افزوده شده است.
خادم افزود: به عنوان کسی که پروژه پایان نامه کارشناسی ارشدش بحث ساختار سازمان ملی جوانان بود، می گویم هیچ تفاوتی بین سازمان ملی جوانان مستقل با وضعیتی که امروز در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد، نیست اما به دلیل اینکه مجزا شدن این 2 بخش مطالبه عمومی است ما به دنبال آن هستیم.
وی اظهار داشت: سمن ها باید مورد توجه قرار گیرد اما حمایت دولت حمایت مالی نیست چون اگر دولت به آنها هم مستقیم پول دهد، بخشی از دولت شده و دیگر خصوصی نیستند پس باید دستگاه ها شرایط کار برای سازمان های مردم نهاد را فراهم کنند.
معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: بحث استخدام در همه کشور وجود دارد اما کوچک سازی دولت و ندادن مجوز استخدام در دست وزارت ورزش نیست چون اگر این کار امکانپذیر بود نمایندگان مجلس تعداد زیادی مجوز استخدامی می گرفتند که فکر نمی کنم در این چهار سال نماینده ای حتی یک مجوز استخدامی گرفته باشد.
وی گفت: غیر از شخص رئیس جمهوری هیچ کس نمی تواند دستور استخدام را بدهد مگر در شرایط خاص و تقاضای ما از هیات های ورزشی این است که سرمایه گذاری آنها ابتدا روی مربی و نه ورزشکار باشد.
وی افزود: وقتی مربی رشد پیدا کند او چند نفر را می سازد و زمینه ایجاد قهرمانان خوب فراهم می شود.
خادم بیان کرد: بحث سیاسی بودن و سیاسی شدن و مطالبی که گاهی می شنوم موجب تاسف است، بنده پنج سال در وزارت ورزش و جوانان فعالیت دارم و چهار سال هم نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بودم و مگر اتفاق خاصی بوده که با راننده جایی رفته باشم چون با مردم بودن برایم راحت تر است.
وی گفت: زمانی که به وزارت ورزش آمدم بودجه ورزش کشور هزار میلیارد تومان بود و امروز این بودجه به 2 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است و طرح ها و موضوع های دیگری مثل مالیات بخش خصوصی را پیگیری کردیم که لحاظ شود چون حذف شده بود و کسی که برای ورزش هزینه می کند هزینه قابل قبول مالیاتی اش حساب شود و این ارزش افزوده اتفاق بزرگی برای ورزش کشور بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: چهار هزار طرح نیمه تمام در سطح کشور داریم و اینها میراثی است که از گذشته باقی مانده و توزیع عادلانه در خصوص اماکن ورزشی و نیاز مناطق مختلف اتفاق نیفتاده است.
وی گفت: این کار موجب شده در بعضی جاها مازاد اماکن ایجاد شود ولی در عین حال میلیاردها تومان برای یک پروژه هزینه شده و نیمه تمام مانده اما پول بیت المال است و باید تمام شود اما بعضی جاها حتی یک سالن کوچک هم ندارند.
خادم بیان کرد: سیاست وزارت ورزش و جوانان این بوده که خیلی از ورزشگاه های پنج هزار و 15 هزار نفره که واقعا یک شهر نیازمند آن نیست، تعداد صندلی هایش را کم کند و این تفاهم نامه توسط وزیر ورزش و جوانان و نمایندگان حوزه های مختلف انجام دهیم و هزینه ها به حداقل برسد که موجب شده بسیاری از پروژه ها قابل اتمام و واگذاری به مردم برای بهره برداری شود.
7559*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مشتاق: در هر 16 دوره لیگ شنای بزرگسالان روی سکو قرار گرفتیم

بادامکی: پرچم پرسپولیس باید بالا بماند/ کالدرون کار سختی در پیش دارد

فرش‌آرا را دست کم نمی‌گیریم/ وضعیت توپ‌ها بهتر شده است

شهر خودرو و ذوب آهن امشب در مشهد به میدان می‌روند

از مدیرعامل استقلال متعجب هستم/مشکل پراهیچ را سال گذشته رفع کردیم

وجود استرس در میان بانوان وزنه‌بردار خراسان‌شمالی از عوامل عدم کسب موفقیت

داورزنی: فدراسیون والیبال 11 میلیارد از همراه اول طلبکار است

علی‌آبادی: شنا باید در تمام ایران فراگیر شود

قانون 88 ورزش را نابود می‌کند

حضور شوریان در اردوی تیم ملی بوکس

واعظی: درباره بنیه دفاعی کشور مذاکره نمی‌کنیم

آمریکا در تدارک اسکورت نفتکش‌ها در تنگه هرمز

نادر دست‌نشان مربی با تجربه کشورمان، سرمربی تیم فوتبال خراسان شمالی در لیگ دسته اول شد

تساوی فرش‌آرا در ساری

ساخت دیواره توری آموزشی اسکواش در خراسان رضوی

قطعنامه بازگشت به برجام در کنگره آمریکا

استادیوم 15 هزار نفری خراسان شمالی در انتظار ورزشکاران کشوری

خراسان شمالی 2 رویداد المپیاد ایرانیان را میزبانی می کند

ورزش قهرمانی، بدون توجه به سنین پایه پیشرفت نمی‌کند

حسینی: اگر انتخابات را برگزار نمی‌کنند، به داوری اختیار تام بدهند

حضور بیش از 266 تیم ورزشی در جام رمضان 98

اصولی: از ورزشکاران مستعد در مناطق محروم حمایت می‌کنیم

قضاوت بانوی بجنوردی در مسابقات کشوری وزنه برداری

استقرار بهمنیار هیمالیا نورد کشور در بیس کمپ K2

گل‌محمدی: ای کاش تاخیر در آغاز لیگ را به باشگاه‌ها اعلام می‌کردند

چرخ زندگی در سفر جریان دارد

حضور 5 خراسانی در اردوی تیم ملی کبدی

قوچان‌نژاد: کولاکوویچ مربی جسور و ریسک پذیری نیست

اعزام دو خراسانی به مسابقات آسیایی بیسبال

بازدید فرماندار از اجرای طرح استعدادیابی ورزشی شهرستان زیرکوه

تخلف میکائیل تاجر و شکایت مشهدی‌ها + عکس قرارداد

ترامپ بخاطر خصومت با اوباما از برجام خارج شد

2 برنز، سهم کمانداران خراسانی در مسابقات کشوری

گل‌محمدی: شنیده‌ام لیگ قرار است عقب بیافتد/ هاشمیان گفت خبری از اردوی بلند مدت نیست

حمیدوای:‌ به خاطر تبلیغات آمریکا سه بازیکن خارجی به ایران نیامدند

اختصاص 330 میلیون تومان به حوزه ورزش و جوانان سرایان

شمشیر بازی ورزشی ناشناخته در خراسان شمالی

رقابت 115 بانوی خراسان رضوی در مسابقات جودو دهه کرامت

پایان مسابقات پهلوانی توس در مشهد

ابراهیمی: خراسان پتانسیل بالایی در کشتی پهلوانی دارد

سعادتمند: تفتیان افت نکرده‌است

کسب مقام اول توسط ورزشکار خراسان جنوبی در چهاردهمین جشنواره ورزشی معلولان کشور

انصراف ترامپ از تحریم ظریف

اسامی بازیکنان نماینده والیبال خراسان رضوی در سوپرلیگ/ زرینی و بهبودی در مشهد

انصاری‌فرد: دستمزدهای 96 به زودی پرداخت می‌شود/ فوتسال 17 میلیون طرفدار دارد

صوفی‌زاده: به دنبال میزبانی از جام باشگاه‌های آسیا در ایران هستیم

گران‌ترین ورزش‌های جهان

عجم: به دنبال افزایش تعداد ملی‌پوشان خراسانی هستیم

قهرمانی خراسان رضوی در مسابقات پاورلیفتینگ کشوری

شکست فرش‌آرا در مشهد