پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیر هیات گلف خراسان رضوی:

برای حل مشکل زمین گلف ثامن، به کمک آبفا نیاز داریم ورزشي

برای حل مشکل زمین گلف ثامن، به کمک آبفا نیاز داریم

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر هیات گلف خراسان رضوی گفت: تنها راهکار ممکن برای حل مشکل زمین گلف مجموعه ثامن، استفاده از آب فاضلاب شهرک صنعتی است که پیشنهاد آن را به شرکت آبفا استان داده‌ایم.
احسان سمیعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص فعالیت رشته گلف و زیرمجموعه‌های آن در خراسان رضوی اظهار کرد: رشته گلف، دارای چهار انجمن یا زیرشاخه به نام‌های مینی گلف، کروکت، وودبال و بهکاپ است. در سال گذشته مسابقات جام دوستی در رشته بهکاپ به میزبانی دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد که با استقبال خوبی نیز همراه بود.
وی افزود: وودبال و کروکت نیز در یک سال گذشته جزو هیات گلف خراسان رضوی شده‌اند. تجهیزات این دو رشته برای وسایل تمرینی در مشهد ساخته شده و مورد تایید فدراسیون نیز قرار گرفته‌است، اما تجهیزات ساخته شده دارای استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات نیست. درخواست کلاس مربی‌گیری وودبال و کروکت را به فدراسیون ارسال کرده‌ایم و امیدواریم در این دو رشته ورزشی کلاس مربی‌گری برگزار شود.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی در خصوص رشته مینی گلف یادآور شد: به دلیل وجود زمین‌های مینی‌ گلف از گذشته‌ای نه چندان دور در پارک ملت مشهد، این بخش از رشته گلف در مشهد شناخته‌ شده‌تر است. در 6 یا 7 سال گذشته این زمین‌ها به کمک محمد پژمان، شهردار وقت مشهد بازسازی شد و مورد استقبال بخشی از مردم مشهد واقع شد. مشهد تنها شهر ایران است که در رشته مینی گلف، فعال محسوب می‌شود.
سمیعی گفت: هتل ثامن در بلوار وکیل‌آباد 9 زمین مینی گلف دارد که بیشتر جنبه نمایشی دارند. به جد پیگیر ساخت زمین‌های مینی‌گلف در مشهد هستیم. زمین‌های مینی گلف پارک ملت مشهد، زمین‌های عمومی محسوب می‌شوند، از همین رو در تلاشیم که با حمایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی زمینی اختصاصی برای این رشته ورزشی ایجاد کنیم. با توجه به این که، این دسته از زمین‌های مینی گلف جنبه عمومی دارند، معمولا برای برگزاری مسابقات مختلف در این دسته از زمین‌ها، با مشکلاتی روبرو هستیم. 
وی در خصوص عدم حمایت مسئولین ورزشی و اجتماعی مشهد در رابطه با فراهم کردن فضاهای عمومی و اختصاصی مینی گلف در مشهد، خاطرنشان کرد: در زمان حضور صبوریان، مدیر کل سابق اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی یک قطعه زمین به وسعت هزار متر مربع در پشت مجموعه ورزشی تختی 2 به هیات گلف خراسان رضوی واگذار شد. کارهای نقشه ‌برداری و طراحی آن زمین نیز تمام شد، اما به دلیل مشکلات مالی و استعفای شریف جواهری، رییس سابق هیات گلف استان، اداره کل ورزش و جوانان، این قطعه زمین را در اختیار هیات‌ ورزش‌های روستایی و عشایری قرار داد. از همین رو دنبال زمین دیگری برای مینی گلف استان هستیم. مدیر کل جدید ورزش و جوانان خراسان رضوی، نیز به تازگی به استان آمده‌ و شاید برنامه دیگری برای هیات‌هایی که زمین اختصاصی ندارند، داشته باشد. درخواست زمین اختصاصی به اداره کل ورزش وجوانان استان در مجموعه‌های ورزشی کوثر یا سجاد را داده‌ایم که بتوانیم روی آن هزینه و سرمایه‌گذاری کنیم.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی در رابطه با وضعیت مینی گلف در سایر شهرستا‌ن‌های استان ادامه داد: در زمان ریاست فریدون شریف‌جواهری، طی تعاملی که با اعضای شورای شهرهای نیشابور و درگز برقرار کردیم، اعضای شورای این دو شهر قول دادند که نقشه‌های استاندارد زمین‌‌های مینی گلفی که در اختیارشان قرار گرفته را در قسمتی از شهر پیاده کنند.
سمیعی در خصوص مشکل اصلی هیات گلف خراسان رضوی عنوان کرد: هشت هکتار زمین گلف در مجموعه ورزشی ثامن داریم، اما به دلیل مشکلاتی که در تامین آب مورد نیاز چمن این مجموعه داشتیم، نتوانستیم پوشش چمن را تکمیل کنیم. سال گذشته هزار راس درخت در اطراف این زمین قرار دادیم. اگر بتوانیم یک شاخه آب از شهرک صنعتی بگیریم، این زمین را راه‌اندازی خواهیم کرد. متاسفانه به دلیل خاکی بودن این زمین، فقط چند ورزشکار که عاشق این رشته ورزشی هستند، در زمین گلف ثامن به تمرین می‌پردازند.
وی افزود: مشکلی اصلی زمین گلف مشهد، آب است. در کل کشور فقط یک زمین گلف استاندارد داریم که آن هم زمین گلف انقلاب در تهران است. باقی زمین‌‌های گلف کشور از استاندارد لازم برخوردار نیستند، چرا که کشور با مشکل آب روبرو است. طبیعتا در شمال کشور چنین مشکلی نباید وجود داشته باشد اما آنجا هم متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی تاکید کرد: زمین اختصاصی گلف، چمن است و همانطور که شهرداری مشهد به دلیل مصرف زیاد آب برای چمن‌های سطح شهر، از گراویه استفاده می‌کند. ما هم باید به دنبال گیاه جایگزین برای زمین گلف مجموعه ثامن باشیم.
سمیعی در پاسخ به این سوال که هیات گلف استان در خصوص این مشکل چه راهکاری پیشنهاد می‌کند، تصریح کرد: تنها راهکاری است که به ذهنمان رسیده، استفاده از آب فاضلاب است. یک نامه به شرکت آبفا استان زده‌ایم که اگر موافقت کنند، یک خروجی از آب فاضلاب شهرک صنعتی به ما بدهند، چرا که انتهای زمین گلف مجموعه ثامن به شهرک صنعتی متصل است.
وی در خصوص وضعیت تیم‌های گلف خراسانی در لیگ‌های کشوری اظهار کرد: در حال حاضر تیم فعالی در لیگ‌‌های کشوری نداریم. هیات استان با توجه به مسابقاتی که فدراسیون برگزار می‌کند، تیمی عازم مسابقات می‌کند، اما تیم حرفه‌ای که بخواهد در لیگ‌های کشور فعالیت کند، در خراسان رضوی نداریم. مسابقات لیگ برتر گلف کشور به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود، اما به دلیل وضعیت نامساعد زمین گلف ثامن نمی‌توانیم در مسابقات حضور یابیم.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که چرا مشهد همانند سایر شهرهایی همچون اهواز، نمی‌تواند مسابقاتش را در زمین خاکی گلف ثامن برگزار کند، خاطرنشان کرد: زمین خاکی که در خوزستان مورد استفاده قرار می‌گیرد، شن زا است، اما زمین خاکی گلف مشهد بیابانی است و در آن خار و خاشاک وجود دارد. فقط چهار قسمت از زمین را با چمن مصنوعی پوشانده‌ایم که برای ضربه زدن استفاده می‌شود. بازیکنی که در لیگ برتر شرکت می‌کند باید در زمین استاندارد تمرین مستمر داشته باشد. در حال حاضر زمین خاکی گلف ثامن، برای تمرین هم مناسب نیست.
سمیعی در خصوص برگزاری انتخابات این هیات گفت: ثبت نام کاندیداها از سوی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی صورت گرفته و در حال حاضر کاندیداها در مرحله تایید صلاحیت قرار دارند. فکر می‌کنم مجمع انتخابی ریاست هیات گلف استان در فروردین ماه سال آتی برگزار شود. من برای ریاست هیات گلف خراسان رضوی ثبت نام نکرده‌ام.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حضور دختر فوتبالیست خراسانی در تیم ملی

مرادمند: هواداران مقابل استقلال از ما حمایت کنند

ثبت نخستین پیروزی اشتری در مسابقات تنیس روی میز جهان

کلاتی: جو تمرین تیم ملی، آرام است

همایون‌فر: بازیکنان تیم ملی از قبل مشخص شده‌اند/ بازی‌های لیگ برای کولاکوویچ اهمیتی نداشت

غیبت تفتیان در فینال 100 متر قهرمانی آسیا

فقط 10 درصد ورزشگاه امام رضا(ع) به هواداران استقلال اختصاص دارد

ورزشکاران سبزوار320 مدال کشوری کسب کردند

بانوی خراسان جنوبی صاحب مدال طلای سنگ نوردی شد

یک مسئول خراسان شمالی:سرانه ورزش استان حدود نیم متر است

صعود تفتیان به نیمه‌نهایی 100 متر آسیا

ورزشگاه آمستردام، یک زمین بازی هوشمند در جهان

ثبت نشدن قرارداد چوچو در هیات فوتبال خراسان رضوی

واکنش گل محمدی به برد دقیقه آخری استقلال

احتمال برپایی اردوی مشترک شمشیر بازی خراسان رضوی با ترکمنستان در مشهد

فرودی: استعدادیابی تیراندازی در سطح کلان صورت می‌گیرد

اعلام زمان دیدار پدیده - استقلال و چهار دیدار دیگر

قاسمی‌ن‍ژاد: پدیده این فصل برای قهرمانی بسته نشده‌است

اطلاعیه هیئت فوتبال خراسان رضوی درباره حضور اصحاب رسانه در مجمع انتخاباتی ریاست هیئت

اصولی: موفقیت‌های پدیده شهرخودرو، دلبستگی به شهر را افزایش داده‌است

گل‌محمدی: بازیکنانم تا پای جان تلاش می‌کنند/ از پیشنهاد تیم امید بی‌خبرم

شکست بدموقع شاگردان گل‌محمدی

بسکتبالیست های جوان مشهد در مرحله نیمه نهایی لیگ کشور

دعوت خواجه زاده و الله‌وردی به اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره

طهماسبی: حواشی پایان بازی به دلیل فحاشی بازیکن جوان پدیده بود

ریکی: از هر 5 مصاف پیش‌رو برد می‌خواهیم

انتخاب رضایی به عنوان دبیر کمیته ملی پاراالمپیک

پاشانجاتی: سال 98، سال ارتقای کیفی بانوان شطرنج‌باز است

اعزام بانوی وزنه‌بردار خراسانی به مسابقات قهرمانی آسیا

کلایی: آسیایی شوید، مجسمه‌‌تان را می‌سازیم

رونمایی از کمپین “از مشهد تا آسیا، با عنایت امام رضا(ع)”

تکلیف هیات بولینگ و بیلیارد پیش از تابستان مشخص خواهدشد

سرمربی جدید گیتی پسند: برای قهرمانی آمده‌ام

مسابقات کشتی باچوخه جام جمهوری اسلامی در شیروان آغاز شد

شیروان قهرمان مسابقات کشتی باچوخه جام جمهوری اسلامی شد

500 دانش آموز دختر خراسان شمالی در مسابقات ورزشی رقابت دارند

بجنورد قهرمان رقابت های ورزشی دانش آموزان استان شد

کشتی گیران نوجوان خراسانی به مسابقات ترکیه اعزام شدند

2 والیبالیست جوان خراسانی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدند

گلمحمدی: مسابقه فردا حکم بازی نهایی برای ما دارد

رقابت دوچرخه سواری قهرمانی خراسان رضوی برگزار شد

پدیده تیم نفت مسجدسلیمان را شکست داد

سرمربی پدیده: بازیهای سختی مقابل تیمهای استقلال و سپاهان خواهیم داشت

کشتی گیر نوجوان خراسانی در مسابقات ترکیه دوم شد

پدیده شهر خودرو در سودای کسب سهمیه آسیایی

کشتی گیران خراسانی مدالهای بین المللی کسب کردند

مسابقات اتومبیلرانی آفرود شرق کشور در نیشابور آغاز شد

مسابقات تیراندازی به مناسبت اعیاد شعبانیه در مشهد برگزار شد

اردوی استعدادیابی والیبالیستهای روستایی خراسان رضوی آغاز شد

مسابقات بانوان بسیجی ادارات کل خراسان رضوی پایان یافت