پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیر هیات گلف خراسان رضوی:

برای حل مشکل زمین گلف ثامن، به کمک آبفا نیاز داریم ورزشي

برای حل مشکل زمین گلف ثامن، به کمک آبفا نیاز داریم

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر هیات گلف خراسان رضوی گفت: تنها راهکار ممکن برای حل مشکل زمین گلف مجموعه ثامن، استفاده از آب فاضلاب شهرک صنعتی است که پیشنهاد آن را به شرکت آبفا استان داده‌ایم.
احسان سمیعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص فعالیت رشته گلف و زیرمجموعه‌های آن در خراسان رضوی اظهار کرد: رشته گلف، دارای چهار انجمن یا زیرشاخه به نام‌های مینی گلف، کروکت، وودبال و بهکاپ است. در سال گذشته مسابقات جام دوستی در رشته بهکاپ به میزبانی دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد که با استقبال خوبی نیز همراه بود.
وی افزود: وودبال و کروکت نیز در یک سال گذشته جزو هیات گلف خراسان رضوی شده‌اند. تجهیزات این دو رشته برای وسایل تمرینی در مشهد ساخته شده و مورد تایید فدراسیون نیز قرار گرفته‌است، اما تجهیزات ساخته شده دارای استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات نیست. درخواست کلاس مربی‌گیری وودبال و کروکت را به فدراسیون ارسال کرده‌ایم و امیدواریم در این دو رشته ورزشی کلاس مربی‌گری برگزار شود.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی در خصوص رشته مینی گلف یادآور شد: به دلیل وجود زمین‌های مینی‌ گلف از گذشته‌ای نه چندان دور در پارک ملت مشهد، این بخش از رشته گلف در مشهد شناخته‌ شده‌تر است. در 6 یا 7 سال گذشته این زمین‌ها به کمک محمد پژمان، شهردار وقت مشهد بازسازی شد و مورد استقبال بخشی از مردم مشهد واقع شد. مشهد تنها شهر ایران است که در رشته مینی گلف، فعال محسوب می‌شود.
سمیعی گفت: هتل ثامن در بلوار وکیل‌آباد 9 زمین مینی گلف دارد که بیشتر جنبه نمایشی دارند. به جد پیگیر ساخت زمین‌های مینی‌گلف در مشهد هستیم. زمین‌های مینی گلف پارک ملت مشهد، زمین‌های عمومی محسوب می‌شوند، از همین رو در تلاشیم که با حمایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی زمینی اختصاصی برای این رشته ورزشی ایجاد کنیم. با توجه به این که، این دسته از زمین‌های مینی گلف جنبه عمومی دارند، معمولا برای برگزاری مسابقات مختلف در این دسته از زمین‌ها، با مشکلاتی روبرو هستیم. 
وی در خصوص عدم حمایت مسئولین ورزشی و اجتماعی مشهد در رابطه با فراهم کردن فضاهای عمومی و اختصاصی مینی گلف در مشهد، خاطرنشان کرد: در زمان حضور صبوریان، مدیر کل سابق اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی یک قطعه زمین به وسعت هزار متر مربع در پشت مجموعه ورزشی تختی 2 به هیات گلف خراسان رضوی واگذار شد. کارهای نقشه ‌برداری و طراحی آن زمین نیز تمام شد، اما به دلیل مشکلات مالی و استعفای شریف جواهری، رییس سابق هیات گلف استان، اداره کل ورزش و جوانان، این قطعه زمین را در اختیار هیات‌ ورزش‌های روستایی و عشایری قرار داد. از همین رو دنبال زمین دیگری برای مینی گلف استان هستیم. مدیر کل جدید ورزش و جوانان خراسان رضوی، نیز به تازگی به استان آمده‌ و شاید برنامه دیگری برای هیات‌هایی که زمین اختصاصی ندارند، داشته باشد. درخواست زمین اختصاصی به اداره کل ورزش وجوانان استان در مجموعه‌های ورزشی کوثر یا سجاد را داده‌ایم که بتوانیم روی آن هزینه و سرمایه‌گذاری کنیم.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی در رابطه با وضعیت مینی گلف در سایر شهرستا‌ن‌های استان ادامه داد: در زمان ریاست فریدون شریف‌جواهری، طی تعاملی که با اعضای شورای شهرهای نیشابور و درگز برقرار کردیم، اعضای شورای این دو شهر قول دادند که نقشه‌های استاندارد زمین‌‌های مینی گلفی که در اختیارشان قرار گرفته را در قسمتی از شهر پیاده کنند.
سمیعی در خصوص مشکل اصلی هیات گلف خراسان رضوی عنوان کرد: هشت هکتار زمین گلف در مجموعه ورزشی ثامن داریم، اما به دلیل مشکلاتی که در تامین آب مورد نیاز چمن این مجموعه داشتیم، نتوانستیم پوشش چمن را تکمیل کنیم. سال گذشته هزار راس درخت در اطراف این زمین قرار دادیم. اگر بتوانیم یک شاخه آب از شهرک صنعتی بگیریم، این زمین را راه‌اندازی خواهیم کرد. متاسفانه به دلیل خاکی بودن این زمین، فقط چند ورزشکار که عاشق این رشته ورزشی هستند، در زمین گلف ثامن به تمرین می‌پردازند.
وی افزود: مشکلی اصلی زمین گلف مشهد، آب است. در کل کشور فقط یک زمین گلف استاندارد داریم که آن هم زمین گلف انقلاب در تهران است. باقی زمین‌‌های گلف کشور از استاندارد لازم برخوردار نیستند، چرا که کشور با مشکل آب روبرو است. طبیعتا در شمال کشور چنین مشکلی نباید وجود داشته باشد اما آنجا هم متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی تاکید کرد: زمین اختصاصی گلف، چمن است و همانطور که شهرداری مشهد به دلیل مصرف زیاد آب برای چمن‌های سطح شهر، از گراویه استفاده می‌کند. ما هم باید به دنبال گیاه جایگزین برای زمین گلف مجموعه ثامن باشیم.
سمیعی در پاسخ به این سوال که هیات گلف استان در خصوص این مشکل چه راهکاری پیشنهاد می‌کند، تصریح کرد: تنها راهکاری است که به ذهنمان رسیده، استفاده از آب فاضلاب است. یک نامه به شرکت آبفا استان زده‌ایم که اگر موافقت کنند، یک خروجی از آب فاضلاب شهرک صنعتی به ما بدهند، چرا که انتهای زمین گلف مجموعه ثامن به شهرک صنعتی متصل است.
وی در خصوص وضعیت تیم‌های گلف خراسانی در لیگ‌های کشوری اظهار کرد: در حال حاضر تیم فعالی در لیگ‌‌های کشوری نداریم. هیات استان با توجه به مسابقاتی که فدراسیون برگزار می‌کند، تیمی عازم مسابقات می‌کند، اما تیم حرفه‌ای که بخواهد در لیگ‌های کشور فعالیت کند، در خراسان رضوی نداریم. مسابقات لیگ برتر گلف کشور به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود، اما به دلیل وضعیت نامساعد زمین گلف ثامن نمی‌توانیم در مسابقات حضور یابیم.
دبیر هیات گلف خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که چرا مشهد همانند سایر شهرهایی همچون اهواز، نمی‌تواند مسابقاتش را در زمین خاکی گلف ثامن برگزار کند، خاطرنشان کرد: زمین خاکی که در خوزستان مورد استفاده قرار می‌گیرد، شن زا است، اما زمین خاکی گلف مشهد بیابانی است و در آن خار و خاشاک وجود دارد. فقط چهار قسمت از زمین را با چمن مصنوعی پوشانده‌ایم که برای ضربه زدن استفاده می‌شود. بازیکنی که در لیگ برتر شرکت می‌کند باید در زمین استاندارد تمرین مستمر داشته باشد. در حال حاضر زمین خاکی گلف ثامن، برای تمرین هم مناسب نیست.
سمیعی در خصوص برگزاری انتخابات این هیات گفت: ثبت نام کاندیداها از سوی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی صورت گرفته و در حال حاضر کاندیداها در مرحله تایید صلاحیت قرار دارند. فکر می‌کنم مجمع انتخابی ریاست هیات گلف استان در فروردین ماه سال آتی برگزار شود. من برای ریاست هیات گلف خراسان رضوی ثبت نام نکرده‌ام.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قضاوت بانوی بجنوردی در مسابقات کشوری وزنه برداری

استقرار بهمنیار هیمالیا نورد کشور در بیس کمپ K2

گل‌محمدی: ای کاش تاخیر در آغاز لیگ را به باشگاه‌ها اعلام می‌کردند

چرخ زندگی در سفر جریان دارد

حضور 5 خراسانی در اردوی تیم ملی کبدی

قوچان‌نژاد: کولاکوویچ مربی جسور و ریسک پذیری نیست

اعزام دو خراسانی به مسابقات آسیایی بیسبال

بازدید فرماندار از اجرای طرح استعدادیابی ورزشی شهرستان زیرکوه

تخلف میکائیل تاجر و شکایت مشهدی‌ها + عکس قرارداد

ترامپ بخاطر خصومت با اوباما از برجام خارج شد

2 برنز، سهم کمانداران خراسانی در مسابقات کشوری

گل‌محمدی: شنیده‌ام لیگ قرار است عقب بیافتد/ هاشمیان گفت خبری از اردوی بلند مدت نیست

حمیدوای:‌ به خاطر تبلیغات آمریکا سه بازیکن خارجی به ایران نیامدند

اختصاص 330 میلیون تومان به حوزه ورزش و جوانان سرایان

شمشیر بازی ورزشی ناشناخته در خراسان شمالی

رقابت 115 بانوی خراسان رضوی در مسابقات جودو دهه کرامت

پایان مسابقات پهلوانی توس در مشهد

ابراهیمی: خراسان پتانسیل بالایی در کشتی پهلوانی دارد

سعادتمند: تفتیان افت نکرده‌است

کسب مقام اول توسط ورزشکار خراسان جنوبی در چهاردهمین جشنواره ورزشی معلولان کشور

انصراف ترامپ از تحریم ظریف

اسامی بازیکنان نماینده والیبال خراسان رضوی در سوپرلیگ/ زرینی و بهبودی در مشهد

انصاری‌فرد: دستمزدهای 96 به زودی پرداخت می‌شود/ فوتسال 17 میلیون طرفدار دارد

صوفی‌زاده: به دنبال میزبانی از جام باشگاه‌های آسیا در ایران هستیم

گران‌ترین ورزش‌های جهان

عجم: به دنبال افزایش تعداد ملی‌پوشان خراسانی هستیم

قهرمانی خراسان رضوی در مسابقات پاورلیفتینگ کشوری

شکست فرش‌آرا در مشهد

معروف تنها پوئن مثبت ایران در دور پایانی است/ شهرام محمودی می‌توانست کمک بیشتری به تیم ملی کند

مسابقات مینی گلف در خوسف برگزار شد

محمدرضا خاتمی به سران قوا نامه نوشت

کاروان جاده ولایت به طبس رسید

حضور 4 کشتی گیر خراسانی در اردوی تیم ملی

آغاز اردوی شهرخودرو در تهران

هزینه یک تیم هندبال با یک بازیکن فوتبال برابری می‌کند/ منتظر حمایت شهرداری و شورای شهر هستیم

زاک‌وماریان، صدرنشین هفته نخست لیگ اسکواش استان

بعید می‌دانم انتخابات هیات تنیس به زودی برگزار شود/ باشگاه‌های هتلی باید مجوز بگیرند

سردار باقری: توقیف نفتکش بی‌پاسخ نمی‌ماند

نشان طلای میکس تفنگ بادی بر گردن تیم ایران

رئیسی: نفت‌کش ایرانی هرچه زودتر رفع توقیف شود

احتمال دیدار مقامات ایران و اروپا تا هفته آینده

دو بازیکن آفریقایی در اردوی پدیده تست می‌دهند

نقوی حسینی: قرچک، زندانِ زنان ندارد

دعوت بازیکن شهرخودرو به اردوی تیم ملی

فرش‌آرا نیاز به حمایت استانی دارد/ نتیجه بازی اول یک اتفاق بود

زنگنه: اگر بگذارند، از عهده دشمنان برمی‌آییم

بانوان ورزشکار هندبال خراسان شمالی در حال آمادگی برای المپیاد استعدادهای برتر

خبر فوری : غنی‌ سازی از مرز 3.67 درصد عبور می‌کند

خراسان شمالی قهرمان جام ستارگان ایران شد

طلایی شدن کشتی گیر خراسانی در مسابقات آسیایی