پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز مطرح کرد:

نگرانی دشمنان از پشتوانه عملی انقلاب سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و وزیر سابق دادگستری گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل نگران هستند به دلیل قدرت شعارهای 22 بهمن و پشتوانه عملی انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام پور محمدی صبح پنج شنبه در همایش منطقه‌ای طلاب و روحانیون خراسان جنوبی با اشاره به عمر چهل ساله انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمنان از روزهای اول برای انقلاب تاریخ تعیین کردند اما به اهداف خود برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نرسیدند.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب بیان کرد: انقلاب اسلامی علی رغم توطئه‌ها، فتنه‌های پی در پی و عملیات‌های عظیمی که به صورت آشکار و پنهان علیه آن انجام دادند، هنوز پابرجا بوده و به راه خود ادامه می‌دهد.
حجت الاسلام پور محمدی اظهار کرد: علی رغم میل سردمداران فساد و استکبار جهانی، انقلاب اسلامی با سرافرازی به راه خود ادامه می‌دهد و اکنون رهبر فرزانه منشور حرکت در گام دوم را به عنوان نقشه راه آینده بیان می‌کنند.
وی ادامه داد: حضرت آقا با زیبایی، درایت و هنرمندی تعبیری پرمعنا، پر مفهوم و لطیف برای حرکتی که باید پرشتاب حرکت کند را یک گام عنوان کردند.
حجت الاسلام پور محمدی با بیان اینکه برخی برخی گزارش‌هایی تحریف شده بیان می‌کنند تا جلوه‌هایی از ناکار آمدی نظام ارائه دهند، افزود: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به روزهای قبل انقلاب و آنچه در چهل ساله رخ داده است به خوبی می‌پردازند.
وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد تحولات عظیم چهل ساله و دستاوردهای انقلاب را مخدوش کند، اظهار کرد: سازمان ملل طی دو ماه گذشته اعلام کرد که جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته موفق ترین کشور در کاهش سطح فقر بوده و از 6.5 درصد فقر شدید به کمتر از 2.5 درصد رسیده است.
حجت الاسلام پور محمدی اظهار کرد: طبق آمار دیگری از سوی سازمان ملل، جمهوری اسلامی در 30 سال گذشته در توسعه انسانی شامل رشد بهداشت، رشد توسعه زیرساخت‌ها، کاهش مرگ و میر و افزایش سن اولین کشور دنیا است.
وی با بیان اینکه اگرچه در چند سال اخیر جنبه فرهنگی اندکی کاهش یافته و نگرانی‌هایی وجود دارد اما دیگر تحول‌ها را نباید کم بدانیم، گفت: فضای جهانی مجازی لجام گسیخته می تازد اما آنگونه نیست که گرایش به دین ضعیف شده باشد.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و وزیر سابق دادگستری بیان کرد: امروزه آمار ثبت نام کنندگان در مراسم اعتکاف به بیش از 800 هزار نفر رسیده و قشر اعظمی از جوانان را تشکیل می‌دهد که این امر نشان از رویش معنویت در اسلام است.
وی با اشاره به الکترونیکی شدن انتخابات طی چند سال گذشته بیان کرد: برای برگزاری روند انتخابات الکترونیکی، بدون الزام قانونی 92 درصد مردم کد ملی را ثبت کردند که این نیز همراهی مردم در رفتار و برنامه‌های جمعی را نشان می‌دهد.
حجت الاسلام پور محمدی با بیان اینکه دشمن در تحریکاتی دروغ می‌گوید انقلاب حقوق زن را رعایت نمی‌کند و زنان به عنوان نیمی از جامعه اسلامی مورد احترام نیستند، گفت: آمار انتخابات، نشان داد که میزان شرکت زنان در انتخابات سال 86، بالای 49 درصد بود یعنی زنان پا به پای مردان در تعیین سرنوشت کشور مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه دشمن می‌گوید جوانان از انقلاب فاصله گرفته‌اند، اظهار کرد: انتخابات 86 نشان داد که نسبت مشارکت جوانان بالای 18 تا 25 سال، بیشتر از سنین دیگر است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و وزیر سابق دادگستری با بیان اینکه در خراسان جنوبی بالای هزار و 500 نفر روحانی خواهر وجود دارند، افزود: در کشور بیش از 60 هزار روحانی خواهر فارغ التحصیل سطح یک حوزه داریم که رویش انقلاب را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه ظلم بزرگی به انقلاب می‌شود و فشار تبلیغاتی دشمن شدید است، افزود: انقلاب اسلامی گام‌های زیادی در ابعاد مختلف برداشته اما دیده نمی‌شود.
حجت الاسلام پور محمدی با بیان اینکه دنیا مقهور انقلاب اسلامی است، افزود: اینکه رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و فریب خورده‌ها سراسیمه و نگران هستند، به دلیل قدرت شعارهای 22 بهمن و پشتوانه عملی انقلاب است.
وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای درگیری بین کشورها است، افزود: دشمن می‌خواهد ایران نقطه‌ای برای تفرقه افکنی و اختلاف باشد.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و وزیر سابق دادگستری با طرح این سوال که آیا رئیس جمهور به دلیل گفت و گو با دیگر کشورها تجلیل می‌شود؟ افزود: قدرت ملت ایران، رزمندگان و سرداران علاوه بر اینکه توانایی رئیس جمهور را ایجاد کرده، توان نظام است.
وی با بیان اینکه استکبار تحقیر را تحمل نمی‌کند و سر به طغیان گذاشته است، افزود: استکبار در هر تصمیمی می‌گوید نمی‌توانیم نقش جمهوری اسلامی را نادیده نگیریم.
وی با بیان اینکه ایران در برخی رشته‌های نوپدید و تکنولوژی‌های پیشرفته، رتبه‌های چهارم و پنجم دنیا را به دست آورده است، گفت: ما مدیران هم به خوبی کشور را نمی‌شناسیم و از تحولات خبر نداریم.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و وزیر سابق دادگستری بیان کرد: سنگرها و قله‌های فراوانی در چهل سال فتح کردیم اما در کنارش خطاها و ضعف‌های بزرگ و کوچی هم داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه اشتباهات و ضعف‌ها به این معنی نیست که از هدف‌های بلندی که انتخاب کرده‌ایم، سست شده‌ایم، اظهار کرد: پیام گام دوم انقلاب ، تحول جهشی برای جبران ضعف‌ها و خطاها است.
حجت الاسلام پور محمدی با بیان اینکه روحانیت برای رساندن پیام گام دوم انقلاب از خودشان شروع کنند، افزود: روحانیت رسالتی جز تحکیم دین، تبلیغ دین رشد اخلاق، رشد دینی و رشد دین باوری ندارد.
وی با بیان اینکه مردم هر جا صداقت دیده‌اند از ما حمایت کرده‌اند، اظهار کرد: حرکت اول در گام دوم عیب جویی و عیب یابی خودمان است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محفل انس وتلاوت قرآن کریم در گلزار شهدای سرایان

فعالیت معین‌های اقتصاد مقاومتی باید منجر به توسعه روستاها شود

امام جمعه بیرجند: کار جهادی پاسخگوی نیازهای مردم است

احسان و نیکوکاری جزء فضیلت های بسیار پر ارزش اجتماعی است

حضور استاندار خراسان جنوبی در بین مردم سیل زده استان در اولین ساعات پس از وقوع سیل

در دوران دفاع مقدس جناح بندی معنا نداشت

پارکینگ های حرم رضوی شب های قدر تعطیل است/آمادگی برای بارندگی

دومین جلسه برنامه ریزی سمپوزیوم بین المللی قنات بلده

دلالی نزدیکان«پهلوان»در خرید و فروش سهام پدیده

بمناسبت نزدیک شدن به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

کمیته اشتغال شهرستان سرایان

امام جمعه بجنورد: ملت در برابر آمریکا با تمام توان ایستاده است

برگزاری انتخاباتی امن با حضور حداکثری مردم تلاش مسئولان است

آسیب دیدگی 190 واحد مسکونی بر اثر سیلاب/آغاز ساخت 27 واحد

استاندار خراسان جنوبی: درس بزرگ ملت ایران مقاومت است

کارناوال سفر دولتی‌ها به خراسان جنوبی/ نتایجی بر مدار قرار و وعده

اعضای بدن بیمار مرگ مغزی مشهدی به 4 بیمار اهدا شد

حماسه آزاد سازی خرمشهر نماد مقاومت در برابر ظلم است

عملکرد نظارتی در کشور ضعیف است/نگرانی مردم بی قانونی و عدم نظارت

43 میلیارد ریال برای مرمت و احداث راه‌های خراسان شمالی نیاز است

ایستادگی ایران در مقابل جنگ اقتصادی دشمن

550 نفر آسیب دیده از سیلاب در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند

برگزاری صبحگاه مشترک با حضور فرماندار زیرکوه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

بهره برداری یک معدن در خراسان شمالی به چینی ها واگذار شد

2600 گونه گیاهی در خراسان رضوی شناسایی شده است

بارش باران بهاری هوای مشهد را پاک کرد

ایستادگی استوار ایران در جنگ اقتصادی دشمن/فتح خرمشهر تکرار می شود

روزهای طلایی که دیر شروع شد

دیدرا امیر سرتیپ دوم ستاد ، ارسلان پرویز ، فرماندهی محترم قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور (قائم آل محمد "ص") و فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در استان با فرماندار بیرجند

شورای زکات شهرستان بیرجند

دومین نشست ستاد بازآفرینی شهری شهرستان بیرجند

تدابیر دامپزشکی خراسان شمالی در رخداد اخیر اکتیمای شتر

تلاش مضاعف هنرمندان خراسان شمالی در حوزه ایثار و شهادت ستودنی است

ترسیم برنامه عملیاتی مقابله با بیسوادی ضروری است

بیش از 136 هزار بیمار در بیمارستان‌های خراسان شمالی بستری شدند

یادداشت‌های همکاری با کشور ترکمنستان اجرا شود

گفتمان سازی یکی از روش‌های مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مردم در حادثه سیل کشور روحیه بزرگ خود را به نمایش گذاشتند

امدادرسانی 7 تیم هلال احمر بجنورد به 32 منزل دچار آبگرفتگی

مشکلات بیمه ای قالیبافان سرایان پیگیری و مرتفع شود

جذب پزشک متخصص برای مناطق محروم خراسان جنوبی

سیاست ما توسعه همکاری های اقتصادی با افغانستان است

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد

کتاب «رهیافت احکام روزه‌» منتشر شد

مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مدلی موفق برای دستیابی به پیشرفت است

اکثریت معین های توسعه ای را شرکت های خصوصی تشکیل می دهند

صندوق کارآفرینی امید در شهرستان مشهد، طرح های اشتغال زایی اجرا می کند

مشاور وزیر خارجه: گردشگری محوری مهم در دیپلماسی عمومی است

معاون استاندار خراسان جنوبی: دستاوردهای دولت به درستی تبیین شود

68 گروه امدادی در خراسان‌جنوبی آماده باش هستند/آبگرفتی 38 واحد