پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز:

پیام گام دوم انقلاب تحول جهشی برای جبران ضعف هاست سياسي

پیام گام دوم انقلاب تحول جهشی برای جبران ضعف هاست

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: پیام گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شد، تحول جهشی برای جبران ضعف ها و خطاها و سرعت در مسیر اصلی است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی روز پنجشنبه در اجتماع عظیم طلاب و روحانیون خراسان جنوبی که با هدف تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در مصلای المهدی (عج) بیرجند برگزار شد افزود: امروز به حد بلوغ و ظرفیت جبران رسیدیم و ممکن است در مسیر در جایی به انحراف رفته باشیم.
وی گفت: 40 سال راه پیمودیم و سنگرها و قله های فراوان را فتح کردیم اما در کنار آن ضعف های فراوان، اشکالات بزرگ و کوچک، خطاهای بزرگ و کوچک نیز داشتیم و یک موجود زنده نسبت به سلامت خود باید عیب یابی کند که مقام معظم رهبری در این بیانیه به زیبایی به این نکات اشاره کردند.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: در اقتصاد، صنعت، فناوری و غیره پیشرفت های بزرگی حاصل شده و در بعضی رشته های نوپدید و تکنولوژی پیشرفته جمهوری اسلامی مراتب عالی را دارد.
وی گفت: امروز دشمن با فضاسازی و گزارش های تحریف شده سعی در القای این موضوع را دارد که در این 40 سال اتفاق خاصی رخ نداده اما بخش دومی که رهبری در این بیانیه به آن پرداختند این است که در این 40 سال چه شده است.
پورمحمدی افزود: جهت گیری دشمنان این بود که دستاوردهای این 40 سال را مخدوش جلوه دهند اما آمارهای سازمان ملل متحد نشان دهنده این است که تحولات بسیار عظیم در کشور ما رخ داده است.
وی اظهار داشت: سازمان ملل 2 ماه پیش اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته موفق ترین کشور در کاهش سطح فقر در جامعه خود بوده است هرچند امروز نسبت به وضعیت معیشتی مردم در آخر سال نگرانی داریم و همه دلسوزان فعال شده اند تا زندگی برای طبقه های پایین جامعه و نیازمند مناسب تر شود و این دغدغه نظام است.
وزیر پیشین دادگستری گفت: امروز نگرانی جدی است و تعدادی از مردم در این شرایط اخیر و گرانی ها و کمبودها فشارها بر آنها بیشتر شده که همه باید احساس مسئولیت کنند اما این گزارش رسمی سازمان ملل است که می گوید جمهوری اسلامی موفق ترین کشور در کاهش سطح فقر در 40 سال گذشته بوده است.
وی افزود: ایران 6 و نیم درصد سطح فقر شدید را به 2 و نیم درصد رسانده و این گزارش مربوط به بخش جمعیت و اقتصاد سازمان ملل است.
حجت الاسلام پورمحمدی بیان کرد: همچنین سازمان ملل در گزارش دیگری می گوید که جمهوری اسلامی در 30 سال گذشته در توسعه انسانی نخستین کشور جهان است و مراد از توسعه انسانی رشد آموزش، بهداشت، کاهش مرگ و میر و توسعه زیرساخت هاست.
وی گفت: گاهی گفته می شود که رشد دینی مردم کاهش یافته و ما هم در این خصوص نگرانی هایی داریم چون توجه دینی و شعائر دینی آسیب دیده و ما روحانیون اولین رسالت مان تبیین و ترویج دین است که از همه مردم بیشتر در این خصوص دغدغه مند هستیم.
وی تصریح کرد: هجمه دشمن شدید است و امروز در پستوی خانه های ما دنیایی از هجمه در قلب و دست جوانان و نوجوانان است که در گذشته چنین چیزی نبود و بچه ها در مدرسه و خانه مدیریت می شدند اما امروز فضای مجازی و شبکه ها آنچنان لجام گسیخته می تازد که فضا سخت شده است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: اما همانطور که مقام معظم رهبری بارها گفتند اینجور نیست که فضای گرایش به دین و معنویت ضعیف شده باشد چون فطرت و طبع و درون اکثریت جامعه ما فطرت سالم و پاک و دین باورانه است.
وی یادآور شد: همین مراسم اعتکاف را در مشهد یاد نمی دهم که در زمان رژیم ستمشاهی برگزار شده باشد و در حوزه علمیه قم اعتکاف نبود به جز مسجد امام حسن (ع) که جمعیت بسیار کمی که به 30 نفر نمی رسیدند مراسم اعتکاف داشتند اما امروز پاسخگوی متقاضیان به مراسم اعتکاف نیستیم و به عدد 700 هزار نفر رسیده ایم که بیشتر آنها جوان هستند.
وی گفت: این رویش معنویت است در اعتکاف که بالاترین مراسم دینی است و این چنین گسترده در کشور برگزار می شود که اشتیاق به آن زیاد است.
پورمحمدی افزود: زمانی که وزیر کشور بودم نخستین بار از مردم تقاضا کردیم برای سلامت انتخابات و تمرین انتخابات الکترونیک کارت ملی را همراه بیاورند که بدون الزام قانونی 92 درصد مردم کد ملی خود را آوردند و این رفتار جمعی جامعه را در همراهی با سیاست های نظام نشان می دهد.
وی گفت: دشمن شعار می داد که جامعه ایران ضد زن است و حقوق زن را رعایت نمی کنند اما اطلاعات آمار انتخاباتی نشان داد که میزان شرکت کنندگان زن در انتخابات پا به پای مردان بود و این نشان از بلوغ اجتماعی جامعه ماست.
وزیر اسبق کشور اظهار داشت: سال 1386 دشمن شایعه کرد که نسل جدید از انقلاب فاصله گرفته ولی انتخابات به ما نشان داد نسبت مشارکت جوانان بالای 18 سال از نظر نسبت جمعیتی بیشتر از سنین دیگر است و این حرف را مستند می گوییم چون کد ملی آنها را داریم.
وی گفت: ظم بزرگی به انقلاب می شود و ما مقهور مشکل روزمره خود هستیم و فشار تبلیغاتی دشمن هم شدید است و اعتراض، نگرانی و انتقادات جامعه به ما فشار می آورد که گام های بزرگ انقلاب را شاید متوجه نباشیم و بخش عظیمی از فعالیت های انجام شده به درستی تبیین نشده است.
پورمحمدی گفت: در همین بیرجند که بنده قبل از انقلاب به اینجا آمدم، پیشرفت هایی که در این منطقه در این 40 سال رخ داده باورکردنی نیست و اینکه یک شهر دور از مرکز کشور به این میزان زیرساخت، مجموعه علمی و دانشگاهی، راه و غیره داشته باشد باعث افتخار است.
وی اضافه کرد: این برکات به همت فرزندان ملت رخ داده و دنیا مقهور انقلاب اسلامی است و اگر رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و سران اروپایی و خودفروخته های منطقه ای این چنین نگران هستند به دلیل قدرت و عظمت ماست.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز به سفر اخیر رئیس جمهوری کشورمان به عراق اشاره کرد و گفت: استقبال از رئیس جمهوری و اینکه طبقات مختلف اجتماعی با ایشان قرار می گذارند و مهمترین تصمیمی که در این سفر گرفته شد، بسیار تعیین کننده است.
وی بیان کرد: امیداوریم توافقات این سفر به سرعت اجرایی شود که دستاورد بزرگی است و آمریکایی ها، اسرائیلی ها، انگلیسی ها و عربستانی ها ناراحت هستند.
پورمحمدی گفت: جایگاه رئیس جمهوری ما و توانایی مذاکره نقش برجسته ای دارد که در آن تردیدی نیست اما این قدرت ملت ایران است که این توانایی را ایجاد کرده است.
وی افزود: این قدرت رزمندگان ما و پیشتازان جبهه و شهادت و سرداران عظیم الشان ماست که این قدرت را به نظام می دهد و این افتخار آفرینی ها توان نظام است.
وی گفت: اینکه ترامپ شبانه و مخفیانه به عراق می آید و خود تحقیری هم دارد، این موضوع را می گوید چون استکبار تحقیر را تحمل نمی کند چون احساس بی نیازی می کنند و سر به طغیان گذاشته اند.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در آستانه عبور از 40 سالگی انقلاب و بلوغ انقلاب اسلامی منشور و بیانیه حرکت در گام دوم را به عنوان نقشه راه آینده ما بیان کردند.
وی گفت: مقام معظم رهبری با درایت، زیبایی و هنرمندی تعبیر بسیار پرمعنا و لطیف را به عنوان حرکتی که باید پرشتاب ادامه یابد، همه را در یک گام بیان کردند و اکنون در گام دوم هستیم.
در این همایش بیانیه ای با عنوان «لبیک علما، طلاب و روحانیون استان خراسان جنوبی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» در 6 بند قرائت شد.
2 هزار و 500 نفر از روحانیون و طلاب شهرستان های بیرجند، درمیان، خوسف، نهبندان و سربیشه در این گردهمایی حضور داشتند.
7559*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهادت دو مامور پلیس در مشهد

برپایی مراسم وفات حضرت زینب (س) در 35 بقعه متبرکه خراسان جنوبی

نمایشگاه گردشگری در نهبندان برپا شد

12 هزار زائر میهمان بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی در لحظه تحویل سال

استاندار خراسان جنوبی با حضور در مراکز و سازمان های مختلف خدمات رسان از تلاش های آنان تقدیر کرد

استاندار: خراسان شمالی در رده 10 استان برتر قرار می گیرد

قدرت دفاعی نیروهای مسلح ایران در بالاترین درجه قرار دارد

ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی

حرم رضوی مملو از جمعیت مشتاق شنیدن سخنان رهبر معظم انقلاب است

رهبر انقلاب: سال 98 به توفیق الهی سال فرصتها است

جاده های خراسان رضوی مه آلود وهوای مشهد بارانی است

بهترین حالات انسان گره‌گشایی از زندگی مردم است

یک میلیون زائر محروم و زیارت اولی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

عاشقان ولایت در انتظار دیدار یار هستند/ مشهد؛ کانون توجه ایران

استقبال جوانان مشهدی از رهبر انقلاب

مجتمع آب ترش سربیشه جانی دوباره گرفت / آب درمانی در قلب کویر

بازدید فرماندار در اولین روز سال نو از تعدادی از دستگاههای خدمات رسان

نوروزگاه روستای گردشگری تاریخی گستج

ورود بیش از سه میلیون و 600 هزار نفر زائر و مسافر به استان طی پنج روز گذشته

پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال 1398

سال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است

پیام تبریک فرماندار زیرکوه به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

زائران در حرم آرزوی عاقبت بخیری دارند/آغاز سال به نام مولود کعبه

مسمومیت 30 معتکف در مسجد روستای چهاربید جاجرم

ترافیک در محور غرب به شرق خراسان شمالی سنگین است

بروکراسی اداری توسعه کشاورزی خراسان شمالی را عقب انداخت

اقدامات خوبی در حوزه زیباسازی بهاری مشهد انجام شده است

ورود حدود دو میلیون و 675 هزار نفر زائر و مسافر به استان طی چهار روز گذشته

بازدید سرزده و نیمه شب مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی از دو کشتارگاه مرغ

مشهد در نوروز امسال متفاوت از سال‌های گذشته شده است

سیل در خراسان شمالی جان 2 چوپان را گرفت

چهارشنبه پایان سال در خراسان شمالی 4 مصدوم داشت

نگاه سیاسی برای انتصابات خراسان شمالی وجود ندارد

9 میراث ناملموس خراسان شمالی در فهرست آثار ملی ثبت شد

آماده باش دستگاه‌های اجرایی در نوروز 98 و هفته سلامت

2 هزارکیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی معدوم سازی شد

برگزاری بهار هنر انقلاب اسلامی در شهرستان‌های خراسان شمالی

22 اکیپ راهداری خراسان شمالی به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند

38 درصد صدقات به معیشت نیازمندان اختصاص می‌یابد

آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خراسان شمالی 19 درصد رشد داشته است

ماهیگیری و شنا در سدهای خراسان شمالی ممنوع است

150 برنامه فرهنگی و هنری در خراسان شمالی برگزار می‌شود

گردنه پلمیس در محور اسفراین به بجنورد مسدود شد

حضور بیش از 4 هزار نفر از مردم خراسان شمالی در مراسم اعتکاف

«پدیده» قطب جدید فوتبال ایران

حال و هوای حرم مطهر رضوی در شب میلاد امیرالمومنین(ع)

حضور رزمندگان خراسان رضوی در اردوهای راهیان نور به عنوان راوی

پارکینگ های حرم مطهر رضوی تعطیل شد

چهارشنبه سوری 97 در خراسان جنوبی بدون حادثه خسارت‌بار گذشت

60 بازارچه فروش صنایع دستی در خراسان جنوبی برپا می شود