پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز:

پیام گام دوم انقلاب تحول جهشی برای جبران ضعف هاست سياسي

پیام گام دوم انقلاب تحول جهشی برای جبران ضعف هاست

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: پیام گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شد، تحول جهشی برای جبران ضعف ها و خطاها و سرعت در مسیر اصلی است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی روز پنجشنبه در اجتماع عظیم طلاب و روحانیون خراسان جنوبی که با هدف تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در مصلای المهدی (عج) بیرجند برگزار شد افزود: امروز به حد بلوغ و ظرفیت جبران رسیدیم و ممکن است در مسیر در جایی به انحراف رفته باشیم.
وی گفت: 40 سال راه پیمودیم و سنگرها و قله های فراوان را فتح کردیم اما در کنار آن ضعف های فراوان، اشکالات بزرگ و کوچک، خطاهای بزرگ و کوچک نیز داشتیم و یک موجود زنده نسبت به سلامت خود باید عیب یابی کند که مقام معظم رهبری در این بیانیه به زیبایی به این نکات اشاره کردند.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: در اقتصاد، صنعت، فناوری و غیره پیشرفت های بزرگی حاصل شده و در بعضی رشته های نوپدید و تکنولوژی پیشرفته جمهوری اسلامی مراتب عالی را دارد.
وی گفت: امروز دشمن با فضاسازی و گزارش های تحریف شده سعی در القای این موضوع را دارد که در این 40 سال اتفاق خاصی رخ نداده اما بخش دومی که رهبری در این بیانیه به آن پرداختند این است که در این 40 سال چه شده است.
پورمحمدی افزود: جهت گیری دشمنان این بود که دستاوردهای این 40 سال را مخدوش جلوه دهند اما آمارهای سازمان ملل متحد نشان دهنده این است که تحولات بسیار عظیم در کشور ما رخ داده است.
وی اظهار داشت: سازمان ملل 2 ماه پیش اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته موفق ترین کشور در کاهش سطح فقر در جامعه خود بوده است هرچند امروز نسبت به وضعیت معیشتی مردم در آخر سال نگرانی داریم و همه دلسوزان فعال شده اند تا زندگی برای طبقه های پایین جامعه و نیازمند مناسب تر شود و این دغدغه نظام است.
وزیر پیشین دادگستری گفت: امروز نگرانی جدی است و تعدادی از مردم در این شرایط اخیر و گرانی ها و کمبودها فشارها بر آنها بیشتر شده که همه باید احساس مسئولیت کنند اما این گزارش رسمی سازمان ملل است که می گوید جمهوری اسلامی موفق ترین کشور در کاهش سطح فقر در 40 سال گذشته بوده است.
وی افزود: ایران 6 و نیم درصد سطح فقر شدید را به 2 و نیم درصد رسانده و این گزارش مربوط به بخش جمعیت و اقتصاد سازمان ملل است.
حجت الاسلام پورمحمدی بیان کرد: همچنین سازمان ملل در گزارش دیگری می گوید که جمهوری اسلامی در 30 سال گذشته در توسعه انسانی نخستین کشور جهان است و مراد از توسعه انسانی رشد آموزش، بهداشت، کاهش مرگ و میر و توسعه زیرساخت هاست.
وی گفت: گاهی گفته می شود که رشد دینی مردم کاهش یافته و ما هم در این خصوص نگرانی هایی داریم چون توجه دینی و شعائر دینی آسیب دیده و ما روحانیون اولین رسالت مان تبیین و ترویج دین است که از همه مردم بیشتر در این خصوص دغدغه مند هستیم.
وی تصریح کرد: هجمه دشمن شدید است و امروز در پستوی خانه های ما دنیایی از هجمه در قلب و دست جوانان و نوجوانان است که در گذشته چنین چیزی نبود و بچه ها در مدرسه و خانه مدیریت می شدند اما امروز فضای مجازی و شبکه ها آنچنان لجام گسیخته می تازد که فضا سخت شده است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: اما همانطور که مقام معظم رهبری بارها گفتند اینجور نیست که فضای گرایش به دین و معنویت ضعیف شده باشد چون فطرت و طبع و درون اکثریت جامعه ما فطرت سالم و پاک و دین باورانه است.
وی یادآور شد: همین مراسم اعتکاف را در مشهد یاد نمی دهم که در زمان رژیم ستمشاهی برگزار شده باشد و در حوزه علمیه قم اعتکاف نبود به جز مسجد امام حسن (ع) که جمعیت بسیار کمی که به 30 نفر نمی رسیدند مراسم اعتکاف داشتند اما امروز پاسخگوی متقاضیان به مراسم اعتکاف نیستیم و به عدد 700 هزار نفر رسیده ایم که بیشتر آنها جوان هستند.
وی گفت: این رویش معنویت است در اعتکاف که بالاترین مراسم دینی است و این چنین گسترده در کشور برگزار می شود که اشتیاق به آن زیاد است.
پورمحمدی افزود: زمانی که وزیر کشور بودم نخستین بار از مردم تقاضا کردیم برای سلامت انتخابات و تمرین انتخابات الکترونیک کارت ملی را همراه بیاورند که بدون الزام قانونی 92 درصد مردم کد ملی خود را آوردند و این رفتار جمعی جامعه را در همراهی با سیاست های نظام نشان می دهد.
وی گفت: دشمن شعار می داد که جامعه ایران ضد زن است و حقوق زن را رعایت نمی کنند اما اطلاعات آمار انتخاباتی نشان داد که میزان شرکت کنندگان زن در انتخابات پا به پای مردان بود و این نشان از بلوغ اجتماعی جامعه ماست.
وزیر اسبق کشور اظهار داشت: سال 1386 دشمن شایعه کرد که نسل جدید از انقلاب فاصله گرفته ولی انتخابات به ما نشان داد نسبت مشارکت جوانان بالای 18 سال از نظر نسبت جمعیتی بیشتر از سنین دیگر است و این حرف را مستند می گوییم چون کد ملی آنها را داریم.
وی گفت: ظم بزرگی به انقلاب می شود و ما مقهور مشکل روزمره خود هستیم و فشار تبلیغاتی دشمن هم شدید است و اعتراض، نگرانی و انتقادات جامعه به ما فشار می آورد که گام های بزرگ انقلاب را شاید متوجه نباشیم و بخش عظیمی از فعالیت های انجام شده به درستی تبیین نشده است.
پورمحمدی گفت: در همین بیرجند که بنده قبل از انقلاب به اینجا آمدم، پیشرفت هایی که در این منطقه در این 40 سال رخ داده باورکردنی نیست و اینکه یک شهر دور از مرکز کشور به این میزان زیرساخت، مجموعه علمی و دانشگاهی، راه و غیره داشته باشد باعث افتخار است.
وی اضافه کرد: این برکات به همت فرزندان ملت رخ داده و دنیا مقهور انقلاب اسلامی است و اگر رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و سران اروپایی و خودفروخته های منطقه ای این چنین نگران هستند به دلیل قدرت و عظمت ماست.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز به سفر اخیر رئیس جمهوری کشورمان به عراق اشاره کرد و گفت: استقبال از رئیس جمهوری و اینکه طبقات مختلف اجتماعی با ایشان قرار می گذارند و مهمترین تصمیمی که در این سفر گرفته شد، بسیار تعیین کننده است.
وی بیان کرد: امیداوریم توافقات این سفر به سرعت اجرایی شود که دستاورد بزرگی است و آمریکایی ها، اسرائیلی ها، انگلیسی ها و عربستانی ها ناراحت هستند.
پورمحمدی گفت: جایگاه رئیس جمهوری ما و توانایی مذاکره نقش برجسته ای دارد که در آن تردیدی نیست اما این قدرت ملت ایران است که این توانایی را ایجاد کرده است.
وی افزود: این قدرت رزمندگان ما و پیشتازان جبهه و شهادت و سرداران عظیم الشان ماست که این قدرت را به نظام می دهد و این افتخار آفرینی ها توان نظام است.
وی گفت: اینکه ترامپ شبانه و مخفیانه به عراق می آید و خود تحقیری هم دارد، این موضوع را می گوید چون استکبار تحقیر را تحمل نمی کند چون احساس بی نیازی می کنند و سر به طغیان گذاشته اند.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در آستانه عبور از 40 سالگی انقلاب و بلوغ انقلاب اسلامی منشور و بیانیه حرکت در گام دوم را به عنوان نقشه راه آینده ما بیان کردند.
وی گفت: مقام معظم رهبری با درایت، زیبایی و هنرمندی تعبیر بسیار پرمعنا و لطیف را به عنوان حرکتی که باید پرشتاب ادامه یابد، همه را در یک گام بیان کردند و اکنون در گام دوم هستیم.
در این همایش بیانیه ای با عنوان «لبیک علما، طلاب و روحانیون استان خراسان جنوبی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» در 6 بند قرائت شد.
2 هزار و 500 نفر از روحانیون و طلاب شهرستان های بیرجند، درمیان، خوسف، نهبندان و سربیشه در این گردهمایی حضور داشتند.
7559*3028

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امام جمعه بیرجند: کار جهادی پاسخگوی نیازهای مردم است

احسان و نیکوکاری جزء فضیلت های بسیار پر ارزش اجتماعی است

حضور استاندار خراسان جنوبی در بین مردم سیل زده استان در اولین ساعات پس از وقوع سیل

در دوران دفاع مقدس جناح بندی معنا نداشت

پارکینگ های حرم رضوی شب های قدر تعطیل است/آمادگی برای بارندگی

دومین جلسه برنامه ریزی سمپوزیوم بین المللی قنات بلده

دلالی نزدیکان«پهلوان»در خرید و فروش سهام پدیده

بمناسبت نزدیک شدن به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

کمیته اشتغال شهرستان سرایان

امام جمعه بجنورد: ملت در برابر آمریکا با تمام توان ایستاده است

برگزاری انتخاباتی امن با حضور حداکثری مردم تلاش مسئولان است

آسیب دیدگی 190 واحد مسکونی بر اثر سیلاب/آغاز ساخت 27 واحد

استاندار خراسان جنوبی: درس بزرگ ملت ایران مقاومت است

کارناوال سفر دولتی‌ها به خراسان جنوبی/ نتایجی بر مدار قرار و وعده

اعضای بدن بیمار مرگ مغزی مشهدی به 4 بیمار اهدا شد

حماسه آزاد سازی خرمشهر نماد مقاومت در برابر ظلم است

عملکرد نظارتی در کشور ضعیف است/نگرانی مردم بی قانونی و عدم نظارت

43 میلیارد ریال برای مرمت و احداث راه‌های خراسان شمالی نیاز است

ایستادگی ایران در مقابل جنگ اقتصادی دشمن

550 نفر آسیب دیده از سیلاب در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند

برگزاری صبحگاه مشترک با حضور فرماندار زیرکوه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

بهره برداری یک معدن در خراسان شمالی به چینی ها واگذار شد

2600 گونه گیاهی در خراسان رضوی شناسایی شده است

بارش باران بهاری هوای مشهد را پاک کرد

ایستادگی استوار ایران در جنگ اقتصادی دشمن/فتح خرمشهر تکرار می شود

روزهای طلایی که دیر شروع شد

دیدرا امیر سرتیپ دوم ستاد ، ارسلان پرویز ، فرماندهی محترم قرارگاه پدافند هوایی شرق کشور (قائم آل محمد "ص") و فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در استان با فرماندار بیرجند

شورای زکات شهرستان بیرجند

دومین نشست ستاد بازآفرینی شهری شهرستان بیرجند

تدابیر دامپزشکی خراسان شمالی در رخداد اخیر اکتیمای شتر

تلاش مضاعف هنرمندان خراسان شمالی در حوزه ایثار و شهادت ستودنی است

ترسیم برنامه عملیاتی مقابله با بیسوادی ضروری است

بیش از 136 هزار بیمار در بیمارستان‌های خراسان شمالی بستری شدند

یادداشت‌های همکاری با کشور ترکمنستان اجرا شود

گفتمان سازی یکی از روش‌های مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مردم در حادثه سیل کشور روحیه بزرگ خود را به نمایش گذاشتند

امدادرسانی 7 تیم هلال احمر بجنورد به 32 منزل دچار آبگرفتگی

مشکلات بیمه ای قالیبافان سرایان پیگیری و مرتفع شود

جذب پزشک متخصص برای مناطق محروم خراسان جنوبی

سیاست ما توسعه همکاری های اقتصادی با افغانستان است

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد

کتاب «رهیافت احکام روزه‌» منتشر شد

مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مدلی موفق برای دستیابی به پیشرفت است

اکثریت معین های توسعه ای را شرکت های خصوصی تشکیل می دهند

صندوق کارآفرینی امید در شهرستان مشهد، طرح های اشتغال زایی اجرا می کند

مشاور وزیر خارجه: گردشگری محوری مهم در دیپلماسی عمومی است

معاون استاندار خراسان جنوبی: دستاوردهای دولت به درستی تبیین شود

68 گروه امدادی در خراسان‌جنوبی آماده باش هستند/آبگرفتی 38 واحد

معاون استاندار خراسان شمالی: احزاب رابطان بین مردم و حاکمیت هستند

بیش از 61 میلیارد ریال تسهیلات غیر مجاز بانکی در بجنورد کشف شد