پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیر شورای عالی هماهنگی‌ بانکهای استان تشریح کرد؛

مجموع تسهیلات و معوقات بانکی خراسان رضوی در سال 97 اقتصادي

مجموع تسهیلات و معوقات بانکی خراسان رضوی در سال 97

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر شورای عالی هماهنگی‌ بانک‌های خراسان رضوی گفت: خالص تسهیلات بانکی که امسال در استان پرداخت شده، 73 هزار میلیارد ریال و میزان مطالبات معوقه شبکه بانکی در استان 34 هزار و 433 میلیارد ریال بوده است.
حسن مونسان در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص اقدامات بانک‌ها و مشکلات آن‌ها در سال 97، اظهار کرد: نقش شبکه بانکی در سال جاری با وجود تمام مشکلاتی که در حوزه اقتصاد به وجود آمد، بسیار پررنگ بود. در حفظ و تثبیت اشتغال نیز نقش پررنگی داشت.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی ما دچار بحران‌های ارزی و مشکلات اقتصادی ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه بودند، شبکه بانکی با توجه به محدودیت‌هایی که داشت با حداکثر قوا تلاش کرد پای کار بماند و به واحدها کمک کند تا به حیات خود ادامه دهند و اشتغال موجود را تا حد امکان حفظ کند. بسیاری از واحدها در سایه کمک و مشارکتی که همکاران ما در شبکه بانکی داشتند، به مدار تولید بازگشتند و اشتغالزایی جدید ایجاد شد.
مونسان افزود: شبکه بانکی در بخش امور اجتماعی خصوصا قرض‌الحسنه بالغ بر 1200 میلیارد وام قرض‌الحسنه برای بیش از 70 هزار نفر در استان خراسان رضوی پرداخت کرد که توانست در سطح کشور رتبه بسیار خوبی را کسب کند و در رتبه‌های برتر کشور قرار داشت. برای بسیاری از جوانان که در سنوات گذشته چندین ماه و حتی چندین سال منتظر دریافت وام بودند، این صف انتظار به حداقل ممکن رسیده و در برخی بانک‌ها کمتر از یک شده است.
رئیس اداره امور شعب استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی نیز که وام‌های خوداشتغالی دارد، با همکاری کمیته امداد، توزیع برق، استانداری و بانک‌ها ابتکاری در استان صورت گرفت که 25 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه برای اشتغال می دادند به نیروگاه‌های خانگی با تولید 5 الی 6 کیلووات برق در منازل آن‌ها اختصاص پیدا کرد که تولید برق صورت گرفت و اقشار تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد توانستند برقی تولید کنند تا اقساط خود را بپردازند، مقداری درآمد کسب و به تولید برق کمک شود.
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در مجموعه افتاده است، عنوان کرد: علیرغم اینکه هنوز نیازها و مشکلات زیاد است و باید قدم‌های بزرگ‌تری برداشته شود اما تلاش شده بتوانیم با حداکثر توان کار کنیم. در سال حمایت از کالای ایرانی همکاران ما در شبکه بانکی هر آنچه در بضاعت و توان دارند، کمک کردند و امیدوارم در سال 98 بتوانیم پرتوان‌تر و پرتلاش‌تر عمل کنیم.
90 درصد اقتصاد کشور به بانک‌ها تکیه دارد
مونسان ادامه داد: امروز بر اساس آمارهای رسمی و غیر رسمی بیش از 89 تا 90 درصد اقتصاد کشور به بانک‌ها تکیه دارد و آن‌ها نقش بسیار مهمی در رونق و رشد اقتصادی کشور دارند. امیدوارم شبکه بانکی بتواند در سال 98 با توجه به شیطنت‌هایی که توسط بیگانگان به ویژه آمریکایی‌ها صورت گرفته، پررنگ‌تر و پرشورتر عمل کرده و با تکیه بر توان داخلی، حمایت قاطع خود را از فعالان اقتصادی داشته باشد.
دبیر شورای عالی هماهنگی‌ بانک‌های خراسان رضوی در خصوص مشکلات بانک‌ها، گفت: تمام سیستم‌ها، دستگاه‌ها و حتی بخش خصوصی مشکلات زیادی دارند که بانک‌ها نیز از این قضیه جدا نیستند. یکی از انتظارات ما تجهیز منابع است زیرا باید بتوانیم منابع را تجهیز کنیم، مردم منابع خود را در اختیار بانک‌هایی قرار می‌دهند که بیشتر در حوزه اقتصادی، خصوصا اقتصاد مولد و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همکاری دارند.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات قوانین و مقرراتی است که بانک‌ها مکلف هستند اجرا کنند. از طرف دیگر فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی ما انتظار دارند که مقداری در این قوانین و مقررات اغماض شود. این قوانین نیاز به بازنگری و اصلاح دارد. با توجه به شرایط، باید ضمن اینکه مشارکت لازم بر تسهیلات صورت بگیرد، فعالان اقتصادی نیز باید بتوانند به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند و تسهیلگری در اعطای تسهیلات راحت‌تر صورت بگیرد تا بسیاری در بروکراسی‌های پیچید اداری خسته نشده و بر مشکلات آن‌ها افزوده نشود.
اعطای 73 هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان در سال 97
مونسان در خصوص تسهیلات بانکی اعطا شده در استان در سال 97، تصریح کرد: ما در سال 97 در شبکه بانکی، 264 میلیون و 518 هزار میلیارد ریال تسهیلات به استان دادیم و این کل تسهیلاتی بوده که شبکه بانکی پرداخت کرده است. طبیعتا در بسیاری از تسهیلاتی که پرداخت می‌شود، جابه‌جایی صورت می‌گیرد، یعنی تسویه می‌کنند و مجدد تسهیلات می‌گیرند.
رئیس اداره امور شعب استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خالص تسهیلات بانکی که امسال در استان پرداخت شده، 73 هزار میلیارد ریال و در بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات اشتغال‌زا، امور اجتماعی مانند کمیته امداد و بهزیستی و وام‌های قرض‌الحسنه برای ازدواج جوانان بوده است.
34 هزار و 433 میلیارد ریال، میزان معوقات شبکه بانکی استان در سال 97
وی در خصوص میزان مطالبات معوقه بانک‌ها، گفت: میزان مطالبات معوقه شبکه بانکی در استان 34 هزار و 433 میلیارد ریال بوده که NPL استان نسبت به سطح کشور پایین‌تر و این مربوط به بانک‌های مختلف است. تمام بانک‌ها مطالبات معوق دارند که ما در ذکر نام آن‌ها مجاز نیستیم.
توزیع پول جدید در 26، 27 و 28 اسفند از ساعت 9 صبح در مشهد
مونسان با اشاره به توزیع پول جدید برای سال 98، عنوان کرد: توزیع پول جدید در مشهد در تاریخ‌های 26، 27 و 28 اسفند از ساعت 9 صبح در بانک‌های صادرات، ملی، ملت، تجارت، سپه و کشاورزی صورت می‌گیرد. در شهرستان‌ها نیز پول جدید در 27 و 28 اسفند از 9 صبح در بانک‌های صادرات، ملی، تجارت و کشاورزی توزیع می‌شود. از مردم تقاضا دارم به ساعت توزیع پول توجه کنند تا مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود.
رئیس اداره امور شعب استان خراسان رضوی افزود: بانک مرکزی هنوز میزان پول جدید را اعلام نکرده و بانک مرکزی باید بتواند تاجایی که امکان دارد این نیاز را تامین کند. توزیع پول جدید به گونه‌ای نیست که بخواهند به وفور بدهند. بانک مرکزی مقدار محدودی به اندازه عیدی مورد نیاز مردم تامین می‌کند و توزیع گسترده نیست. احتمالا محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت.
وی بیان کرد: توزیع پول جدید در مشهد در بانک صادرات در شعب مرکزی، بلوار معلم، بلوار وکیل‌آباد، آب و برق، مصلی، سمزقند، چهارراه مخابرات، در بانک ملی در شعب کوی طلاب، شعبه مرکزی مشهد، کوی المهدی، بلوار دوم طبرسی، در بانک ملت در شعب گلشن، بلوار شهید فلاحی، کوی امیرالمونین، در بانک تجارت در شعب طوس، عبدالمطلب، در بانک سپه در شعب بلوار وکیل‌آباد و عدالت و در بانک کشاورزی در شعب پیروزی و شعبه گاز صورت می‌گیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رسیدگی به پرونده کشف تعداد 172 راس گوسفند فاقد مجوز حمل دامپزشکی در خراسان شمالی

آتش سوزی زمین کشاورزی در مانه و سملقان به مراتع سرایت کرد

کارگاه کشوری آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی

12 هزار تن گندم تضمینی در تربت جام خریداری شد

انتصابات معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان سرایان

تنها 10 درصد درآمد عشایر خراسان شمالی وابسته به دام نیست

فغان مستاجرها از افزایش اجاره‌ بها

کد رهگیری کالای دخانی امسال عملیاتی می شود

افتتاح طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار جهاد کشاورزی

کشت گیاهان دارویی در خوشاب افزایش یافت

معاون ستاد مبارزه با قاچاق: کد رهگیری کالای دخانی امسال عملیاتی می شود

10 تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد/افزایش 42درصدی کشفیات

702 واحد مسکونی برای محرومان سرایان ساخته می شود

10 هزار متر گلخانه کوچک در روستاهای سبزوار ایجاد شد

تعیین تکلیف واحدهای سیل زده مددجویان بهزیستی و کمیته امداد خراسان شمالی تا 48 ساعت آینده

بهره مندی 767 روستای خراسان شمالی از اینترنت تا پایان امسال

کانون‌های ملخ بومی استان تا شهریور فعال هستند

بارندگی امسال باعث کاهش آفت محصول پسته شد

شناسایی دو کانون ملخ های مهاجم در خراسان جنوبی /مبارزه ادامه دارد

ایجاد گیت ورود و خروج از نیازهای ضروری مرکز ماده 16 بجنورد

ساعت کاری در خراسان شمالی تغییر می‌کند

گندم در 100 درصد مراکز خرید تایباد ذخیره شد

تنگناهای ارزی صادرات زعفران و لزوم بازنگری سیاستها

فاز نخست کارخانه فولاد قاینات به بهره برداری می رسد

کشف محموله آرد خارج از شبکه در خراسان شمالی

میزان کشت گندم در خراسان رضوی سه تن و 477 کیلوگرم است

تسهیلات مناسبی جهت احداث مجتمع های گلخانه ای ر نظر گرفته شده است

هدف از حضور میدانی در روستاها، رفع مشکلات به صورت کارشناسی است

کمک های خیران باید نظام مند هزینه شود

کارمزد شارژ حضوری من کارت مشهد حذف شد

اجرای طرح‌های مقابله با بیابان زایی در درمیان ضروری است

با حضور معاون فرماندار تعدادی از پروژه های جهاد کشاورزی شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید

توسعه بخش کشاورزی گامی مهم در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است

150 هزار میلیارد ریال برای نوسازی بافت فرسوده مشهد نیاز است

نواحی صنعتی خراسان شمالی جان می گیرند

رئیس شورای شهر مشهد: روشهای قهری مانع جذب سرمایه گذاران می شود

90 درصد از تخلفات کشف شده در حوزه محیط زیست خراسان‌شمالی با اسلحه مجاز صورت می گیرد

چاه های آب خراسان شمالی استراحت می کنند

1115 تن کلزا در خراسان رضوی خریداری شد

بازدید فرماندار درمیان از پروژه بیابان زدایی

همایش بزرگ سرمایه گذاری در خراسان شمالی برگزار می شود

بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی در خراسان رضوی دنبال می شود

استاندار خراسان شمالی از برگزاری همایش بزرگ سرمایه گذاری خبر داد

تحریم موجب افزایش اسباب بازی های ایرانی در بازار شد

40 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به تشکل‌های عشایری خراسان جنوبی پرداخت شد

شافعی بار دیگر رئیس اتاق بازرگانی ایران شد

رییس‌جمهور وزرا را موظف به برنامه اصلاح ساختاری در سطح دستگاه‌های اجرایی کند

اجرای پروژه‌های بیابان‌زدایی فقط در 7000 هکتار از بیابان‌های خراسان‌شمالی/ شدت بیابا‌ن‌های استان افزایش یافته است

بازار گل نیازمند پایانه صادراتی است/وابستگی 50 درصدی صنعت گل به واردات

نظام مالیاتی مدرن، فضای امن اقتصادی را برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان فراهم می‌کند