پیام خراسان

آخرين مطالب

فرمانده نیروی انتظامی استان عنوان کرد؛

همه آمارهای جرم و جنایت 97 خراسان رضوی اجتماعي

همه آمارهای جرم و جنایت 97 خراسان رضوی

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی گفت: در رابطه با آدم‌ربایی و گروگان‌گیری با وجود افزایش 26 درصدی نسبت به سال گذشته، توانستیم موفقیت 34 درصدی را در این زمینه به‌دست آوریم. 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدکاظم تقوی در نشست خبری که در ستاد فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در طول سال جاری به‌طور کلی نزدیک به 30 تن موادمخدر کشف کردیم که نسبت به سال گذشته افزایش 8 درصدی را به‌همراه داشته، همچنین مواد مخدر صنعتی رشد بیشتری نسبت به موادمخدر سنتی داشته است. نکته اینجاست که درصد زیادی از این موادمخدر کشف شده، در مسیرهای منتهی به استان خراسان‌ رضوی ضبط شده است.
رشد 24 درصدی سرقت‌ها در استان خراسان رضوی
وی افزود: در رابطه با سرقت‌ها باید گفت که در سل جاری با افزایش میزان سرقت‌ها روبه‌رو بوده‌ایم. درواقع شرایطی که در جامعه وجود دارد موجب رشد 24 درصدی سرقت‌ها در استان شده. هر چند که موفقیت همکاران ما در دستگیری سارقان و کشف سرقت‌ها نسبت به سال گذشته رشد 17 درصدی داشته است. به‌دلیل حجم مأموریت نیروی انتظامی و افزایش آمار سرقت‌ها، اصلاحاتی در مقابله با این سرقت‌ها صورت گرفت که رضایتمندی را افزایش داد. امید است در سال آینده با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این زمینه موفقیت چشمگیری داشته باشیم.
کاهش 7 درصدی و رشد 3 درصدی سرقت موتورسیکلت در استان
تقوی ادامه داد: باید توجه داشت که راه حل برخی مسائل، میان‌دستگاهی است و تنها اکتفا به عملکرد نیروی انتظامی نتیجه‌بخش نخواهد بود. در بخش سرقت خودروها افزون بر اینکه با کاهش 7 درصدی روبه‌رو بوده‌ایم و نسبت‌به سال گذشته عملکرد بهتری داشتیم، اما در رابطه با سرقت موتورسیکلت با رشد 3 درصدی سرقت مواجه شدیم؛ بنابراین نیاز است تا در یک تعامل دوسویه میان مالکان موتورسیکلت و نیروی انتظامی بتوانیم با اجرای طرح‌های مناسب این مشکل را رفع کنیم.
افزایش نوع سرقت‌های مسلحانه در استان
فرمانده نیروی انتظامی استان با بیان اینکه «نوع سرقت‌های مسلحانه در استان، افزایش داشته است» گفت: این درحالیست که موفقیت ما در به نتیجه‌رساندن این پرونده‌ها، نسبت به سال گذشته 100 درصد بوده است. با اقدامات انجام شده در رابطه با سرقت‌های خشن، اتفاقات بسیار خوبی رخ داده و ماموران ما متناسب با ماموریت خود، پیش رفتند. تعداد سرقت‌های مسلحانه ثبت شده استان در کل سال 22 مورد بوده، اگرچه که رقم زیادی نیست به هرحال نسبت به سال گذشته 7 فقره افزایش داشته‌ایم. البته سلاح‌های استفاده شده در این سرقت‌ها قلابی بوده و سلاح جنگی خشن نبوده است.
وی با اشاره به وضعیت گروگان‌گیری و آدم‌ربایی در استان تشریح کرد: در رابطه با دیگر جرایم نیز پیشرفت خوبی داشته‌ایم برای نمونه در رابطه با آدم‌ربایی و گروگان‌گیری با وجود افزایش 26 درصدی نسبت به سال گذشته، توانستیم موفقیت 34 درصدی را در این زمینه به‌دست آوریم. 
جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان
تقوی در رابطه با جمع‌آوری معتادان متجاهر خاطرنشان کرد: جمع‌آوری معتادان متجاهر، به‌دلیل هزینه‌ها و شرایط نگهداری آن‌ها بلاتکلیف مانده بود. خوشبختانه در اواخر سال با اقدام حمایتی و پیگیری سازمان‌هایی چون استانداری، شهرداری، دستگاه‌های قضایی و... توانستیم معتادان متجاهر را جمع‌آوری کنیم و در حال حاضر نیز مشغول به ادامه این طرح هستیم. بیش از 200 معتاد متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری شدند و برای سال آینده نیز این طرح ادامه خواهد داشت.
کاهش کشف میزان موادمحترقه در سال جاری
فرمانده نیروی انتظامی استان تصریح کرد: از آنجا که در آستانه چهارشنبه پایان سال قرار داریم در رابطه با مواد محترقه باید به این نکته اشاره داشت که با فرهنگ‌سازی موجود توسط رسانه‌ها، مردم و... استقبال کمتری در استفاده از موادمحترقه نسبت به سال گذشته صورت گرفته است. در کشف موادمحترقه با کاهش جدی روبه‌رو بودیم، اما همچنان بیش از 205 هزار قلم، مواد محترقه کشفیات پلیس در روزهای پایانی اسفندماه بوده است. 
کاهش دو درصدی متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی
وی اظهار کرد: در رابطه با تصادفات، خراسان رضوی رتبه دوم را داشته و در روزهای پایانی سال گرچه با کاهش دو درصدی متوفیان تصادفات نسبت به سال گذشته روبه‌رو هستیم، اما همچنان تلاش خواهیم کرد در روزهای عید نوروز با حضور پررنگ‌تر مأموران خود، رعایت قوانین و مقررات و استفاده از ابزارهای مناسب اعمال قانون مناسبی داشته باشیم و روزهای کم‌حادثه‌ای را پشت سربگذاریم. هرچند که شرایط جوی هم می‌تواند اثراتی را بر ایجاد حوادث داشته باشد. در چند روز اخیر به‌دلیل بارندگی در نقاط گوناگون استان، حوادث‌ها افزایش داشته و متأسفانه تلفات هم داشته‌ایم. 
تقوی با بیان اینکه «در فضای مجازی، جرایم نوظهوری وجود دارد» ادامه داد: با توجه به تاثیرپذیری افراد نسبت به فضای مجازی با افزایش 115 درصدی جرایم یارانه‌ای نسبت به سال گذشته روبه‌رو بوده‌ایم. این شرایط ما را بر آن داشت تا با راه‌اندازی پلیس فتا در برخی از شهرستان‌ها عملکرد چشمگیری در این زمینه از خود به نمایش گذاشته و دست‌آوردهای بسیار خوبی نسبت به سال گذشته داشته باشیم. درواقع در کشف جرایم یارانه‌ای موفقیت 130 درصدی را به‌دست آوریم.
وقوع 129 قتل در استان
فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به تعداد قتل‌ها در استان گفت: از مجموع 129 قتلی که در استان خراسان رضوی در سال جاری به‌وقوع پیوسته همکاران ما توانستند تعداد 117 فقره آن را کشف کنند. امید است پرونده‌هایی که در این رابطه باز مانده تا روزهای آتی بسته شود. این نگرانی در سطح جامعه وجود دارد، بنابراین می‌توان خشونتی را که به‌وسیله افراد اعمال می‌شود با بهره‌مندی از ابزارهای فرهنگی و اجتماعی همکاری همه سازمان‌ها تاحدود زیادی از بین برد. 
تقوی افزود: اقداماتی در رابطه با افزایش مهارت پرسنل و حرفه‌ای شدن پلیس در طول سال 1397 صورت گرفت. در این رابطه دوره‌هایی برگزار و قرارگاه‌های جهادی برای ارزیابی پرسنل ایجاد شد. با ارزیابی توان مهارتی همکاران متوجه بهبود این توانمندی‌ها نسبت به سال گذشته شدیم. 
وی با بیان اینکه «عدالت‌محوری، سرلوحه کار پلیس است» گفت: تلاش داریم تا در تحقق این سرلوحه گام برداریم. ازجمله دیگر اقداماتی که نیروی انتظامی انجام می‌دهد برخورد با آلودگی صوتی و... است که در این زمینه سازوکارهای گوناگونی پیش‌بینی شده است. تمامی سطوح ما در این زمینه مأموریت دارند تا متخلفان را تذکر و ارشاد کنند. از سویی دیگر سیستم نظارتی ناظر را راه‌اندازی کردیم و با کمک این سیستم، افراد متخلف شناسایی می‌شوند. با توجه به گستردگی ماموریت‌ها و کمبود منابع سازمانی و اعتبارات و از طرف دیگر توسعه‌ای که در شهرها اتفاق می‌افتد و سیاست انقباضی موجود در جامعه در قبال نیروی انسانی، ماموریت نیروی انتظامی را با مشکل روبه‌رو کرده و در این راستا نیازمند همیاری مردم نیز هستیم‌.
وی تشریح کرد: استفاده از وسایل الکترونیکی و تجهیز نیروهای پلیس به جی.پی.اس برای دسترسی به ماموریت‌ها و نظارت بیشتر از دیگر اقدامات ما در سال جاری است. امید داریم با استفاده از تکنولوژی موفقیت‌های بیشتری به‌دست آوریم. 
تقوی در رابطه ایستگاه‌های نوروزی اظهار کرد: ایستگاه‌های نوروزی در سطح استان افزایش داشته است. هر جایی که مردم و زائران به حضور نیروی انتظامی نیاز داشته باشند حضور پیدا خواهیم کرد، برای ارائه خدمات بهتر به زائران، تعدادی کانکس نیز طراحی کرده‌ایم که در حال نصب هستند. اماکنی نیز با استفاده از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها چون شهرداری‌ها ... در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفته است. مأموران ما در بیش از 400 نقطه افزون بر برنامه‌های خود مستقر خواهند بود و خدمات ارائه می‌کنند. 
وی در رابطه با برنامه نیروی انتظامی در سال تحویل و سخنرانی رهبری گفت: در روزهای منتهی به سال تحویل همانند سال‌های گذشته حدود 4 میلیون جمعیت به مسیرهای منتهی به حرم رفت‌وآمد دارند و در لحظه سال تحویل در حرم حضور داشته باشند. تلاش داریم در زمان برگزاری مراسم سخنرانی تسهیل رفت‌وآمد مردم را فراهم کنیم به گونه‌ای که به مسیر حرکت و سرویس‌دهی مردم آسیبی وارد نشود.
تقوی در رابطه با طرح نگهبان هوشمند ثمین تشریح کرد: درواقع طراحی، طرح نگهبان ثمین در شهر مشهد به‌وسیله یک شرکت خصوصی انجام شد. این طرح، موافقت‌های لازم را در سطح نیروی انتظامی به‌دست آورده؛ بنابراین هر فردی که متقاضی استفاده از این سیستم باشد می‌تواند از آن بهره‌مند شود. عملکرد ما در رابطه با این طرح در حوزه ساماندهی، نظارت و تعیین آیتم‌های مربوط به سرقت است. این شرکت تحت نظارت پلیس پیشگیری قرار دارد و تاحدودی موفق بوده است. گفتنی است که نیروی انتظامی درحال حاضر توصیه‌ای برای استفاده یا عدم استفاده از این طرح ندارد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مشکلات جوانان نباید در پیچ و خم بروکراسی های اداری به فراموشی سپرده شود

تحویل اولین مسکن خسارت‌دیده از بارندگی به همت کمیته امدادخراسان شمالی

مؤلفه‌های سلامت به روایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

احتمال رگبار، رعدوبرق و وزش شدید باد در استان/پیش‌بینی تگرگ در نواحی مستعد

از نظر تعداد شنوایی‌شناسان در آسیا و آفریقا نمونه هستیم

بیش از 3 هزار فارغ‌التحصیل شنوایی‌سنجی در مقطع کارشناسی داریم

منطقه‌بندی جدید مشهد به‌زودی اجرا می‌شود/ در سال 97 تخلف‌فروشی نداشتیم

از خاصیت اعجاب انگیز بومادران چه می‌دانید؟

خراسان جنوبی به لحاظ امکانات آموزشی و امدادی تا حد مطلوب فاصله دارد

فرماندار راز و جرگلان گرفتار سیلاب شد

زلزله2.7 ریشتری بجنورد را لرزاند

کوتاه شدن دست سوداگران مرگ در بجنورد

بیمه پایه 16 هزار مددجوی شهری خراسان شمالی به بیمه سلامت واگذار شد

دستگیری 28 سارق با 32 فقره کشف سرقت در "شیروان"

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

کشف اشیاء تاریخی هزاره سوم قبل از میلاد در "شیروان "

کمک 11 میلیاردی خیران مدرسه ساز در خراسان شمالی

رتینوپاتی در نوزادان نارس، احتمال کور شدن نوزاد را افزایش می‌دهد

کاهش 10 درجه‌ای دما در استان/ در انتظار تگرگ و باران باشید

تذکر دو عضو شورا درخصوص اجرای خط 3 بی‌.آر.تی و تعیین‌تکلیف مدیریت نمایشگاه بین‌المللی مشهد

مصائب وقوع سیل و ریزگرد در نتیجه توسعه ناپایدار است/با سند 2030 برخورد ناآگاهانه شد

تصویب آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان

28 بوستان در مشهد رسماً نامدار شدند

در زلزله اخیر، سلبریتی‌ها نسبت به سازمان‌های مسئول، کمک‌های بیش‌تری جمع‌آوری کردند

تمدید تحصیل حریم بزرگراه آزادی تا پایان سال 98

12 مجروح در برخورد مینی بوس با تریلی

مشهد در طول یک شبانه‌روز چقدر زباله تولید می‌کند؟

قانون جدید نیویورک در استفاده از ضایعات مواد غذایی

روز زمین است و از رسانه‌ها انتظار می‌رود...

رئیس شورای شهر مشهد: اقدام آمریکا در تروریست‌خواندن سپاه، توهین به قانون اساسی است

جزئیات قرارداد احداث و بهره‌برداری از پارک 88 هکتاری طرق

آیا مشکلات 20 ساله اراضی هاشمیه 62 پایان می‌یابد؟

مدارس به نشاط علمی و آموزشی نیاز دارند

سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله

خانه گفتمان معماری و شهرسازی مشهد ایجاد شود/ سیمای شهری آشفته شایسته مشهد و زائرانش نیست

طرح بازسازی بافت فرسوده اطراف حرم در انتظار رای دیوان عدالت اداری

اگر پسماندها مدیریت نشود این کره خاکی قابل سکونت نخواهد بود

توسعه پایدار تنها راه برون‌رفت از مشکلات محیط‌زیستی

در زمینه مشارکت و پیوست‌های اجتماعی موفق نبوده‌ایم

7 روش برای سالم نگه‌داشتن کلیه‌ها + 12 توصیه به بیماران کلیوی

مافیای زباله‌گردی در خراسان جنوبی بیداد می‌کند

بگذاریم زمین نفس بکشد

تاکید بر به کارگیری ظرفیت‌های خراسان جنوبی

طراحی لباس‌های ایرانی اسلامی متناسب با سلیقه نسل جوان باشد

با مداخله‌گران درمانی برخورد می‌شود

برخورداری 100 درصد جمعیت خراسان جنوبی از پرونده الکترونیکی سلامت

فروش ویترینی پاسخگوی تولیدات کشاورزی نیست

انتصابات جدید در فرمانداری خوسف

با زندگی پرندگان خشک‌زی آشنا شوید

خسارت 399 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی خراسان جنوبی