پیام خراسان

آخرين مطالب

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت اجتماعي

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد تمهیدات و برنامه‌های شهرد اری مشهد در روز طبیعت را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اشاره به تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت سیزدهم فروردین‌ماه، روز طبیعت و برگزاری آیین سیزده‌به‌در، اظهار کرد: خودروهای آتش‌نشانی در اماکن تفریحی و ییلاقی شهر در روز طبیعت از جمله کمپ غدیر، میدان نمایشگاه، مجتمع پردیس، جاده جدید قوچان، سه‌راه فردوسی به صورت رفت و برگشت، پارک ملت، بوستان لاله، پارک کوهسنگی، جاده کلات، بوستان بسیج، هفت حوض و جاده مغان، ایستگاه جدید جاده خلج، بهشت رضا(ع)، خواجه اباصلت و... استقرار می‌یابند.
وی ادامه داد: در این روز پیامک هشداردهنده به شهروندان در روز طبیعت ارسال می‌شود و زیرنویس‌هایی با مضامین هشدارهای ایمنی در روز طبیعت پخش خواهد شد.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد در خصوص اهم اقدامات حوزه معاونت خدمات شهری، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای کاشت درخت در برخی از پارک‌های بزرگ سطح شهر، تأمین تانکر آب غیر شرب در مکان‌های مورد نیاز و تهیه تجهیزات و شیرآلات مورد نیاز جهت شست‌وشو و جمع‌آوری کلیه سرشاخه‌ها و زباله‌های خشک و پاک‌سازی کامل محدوده پیمان‌ها تا قبل از روز طبیعت انجام شده است.
وی با اشاره به آماده‌سازی کامل سرویس‌های بهداشتی تا قبل از دهم فروردین‌ماه، خطرنشان کرد: در روز طبیعت همه نیروها اعم از کارگران بخش فضای سبز، خدماتی، نگهبان و کارشناسان فضای سبز آماده‌باش کامل هستند.
یعقوبی به تهیه و توزیع کیسه زباله پلاستیکی با همکاری سمن‌ها در سطح پارک‌ها و فضای سبز شهر اشاره کرد و گفت: هم‌چنین سیستم‌های صوتی موجود در بوستان‌ها جهت اطلاع‌رسانی به مردم آماده‌سازی شده و تابلوهای راهنما جهت راهنمایی مراجعه کنندگان برای استفاده از امکانات موجود از جمله سرویس بهداشتی، آب شرب و غیره نصب شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد برنامه‌ریزی جهت شست‌وشوی خیابان‌های منتهی به پارک‌ها و نقاط ییلاقی شهر را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد و افزود: تأمین خودروهای مازاد حمل پسماند، برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت استقرار تانکرهای آب در پارک‌ها واستقرار خودروهای آتش‌نشانی در اماکن پیش‌بینی شده نیز در روز طبیعت اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: در روز طبیعت برگزاری راهپیمایی محیط زیستی در بوستان غدیر با هم‌کاری سازمان‌های مردم‌نهاد و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای نیز برنامه‌ریزی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در روز طبیعت، تصریح کرد: آموزش کودکان از طریق بازی‌های مختلف مرتبط با موضوع بازیافت در 6 پارک شهر شامل کوهسنگی، ملت، بهار، بهشت و غدیر برنامه‌ریزی شده است.
وی در خصوص برنامه‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز گفت: تهیه و نصب 100 بنر اطلاع‌رسانی و ارسال 10هزار پیامک آموزشی به شهروندان در این زمینه نیز قابل ذکر است.
یعقوبی همچنین با اشاره به اقدامات سازمان فردوس‌ها در روز طبیعت، بیان کرد: توزیع 5000 عدد پلاستیک زباله در آرامستان بهشت رضا(ع)، بهشت جوادالائمه(ع) و بهشت رضوان، استقرار 2 دستگاه تانکر 5000 لیتری در آرامستان بهشت رضا(ع)، استقرار و آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و فضای سبز در آرامستان بهشت رضا(ع) و آماده به‌کار بودن 199 چشمه سرویس‌های بهداشتی در این راستا قابل ذکر است.
وی در خصوص تمهیدات سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد در روز طبیعت، عنوان کرد: برگزاری جشنواره تخفیفات شامل آب معدنی و آشامیدنی‌ها در روز 12 فروردین در فروشگاه‌های شهرما، فعال بودن بازارها و فروشگاه‌های شهرما در مبادی ورودی و خروجی شهر در روز طبیعت و ایجاد ایستگاه عرضه میوه و نوشیدنی در پارک‌های منتخب سطح شهر در این زمینه قابل ذکر است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، ادامه داد: فعالیت مرکز کنترل ترافیک برای بهینه‌سازی زمان‌بندی تقاطع‌های فرماندهی، تشکیل اتاق مدیریت بحران با حضور نمایندگان سایر ارگان‌ها و تعمیر و نگهداری تجهیزات کنترل ترافیک سطح شهر در روز طبیعت تدارک دیده شده است.
وی اضافه کرد: سرویس‌دهی ویژه در روز طبیعت در مناطق تفریحی، زیارتی و ییلاقی با 380 دستگاه اتوبوس فوق‌العاده، آماده‌باش نیروی‌های صف برای خروج حداکثری ناوگان، آماده‌باش 14 اکیپ امداد خودرویی و موتوری و 460 متر نرده‌گذاری برای ایستگاه‌های کوهسنگی و میامی برای روز طبیعت تدارک دیده شده است.
یعقوبی تصریح کرد: نصب 6 باجه فروش و شارژ من‌کارت سیار در کوهسنگی و میامی، تقویت 28 خط منتهی به مراکز تفریحی و تفرجگاهی و تقویت خطوط بوستان‌های داخل شهر با اولویت سرویس‌دهی به مراکز تفرجگاهی نیز پیش‌بینی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با بیان این‌که «سازمان تاکسی‌رانی با تقویت خطوط مبادی ورودی و شبکه‌های بی‌سیم در روز طبیعت آمادگی خود را اعلام کرده است»، خاطرنشان کرد: در فرودگاه 440 دستگاه تاکسی، راه‌آهن 350 دستگاه تاکسی، پایانه مسافربری 220 دستگاه تاکسی، شبکه 133 تعداد 900 دستگاه تاکسی، شبکه 1830 تعداد 300 دستگاه تاکسی و در شبکه 1829 تعداد 260 دستگاه تاکسی به صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
وی ادامه داد: فعالیت 17 گشت خودرویی و 3 گشت موتوری و کنترل و نظارت بر خطوط مبادی ورودی، شبکه‌های بی‌سیم و خطوط اطراف حرم مطهر رضوی با 20 نفر بازرس و 80 نفر ناظر نیز در روز طبیعت برنامه‌ریزی شده است.
یعقوبی با اشاره به تمهیدات سازمان پایانه‌های مسافربری، گفت: آمادگی نیروهای فضای سبز و حفاظت فیزیکی سازمان در روز طبیعت در سطح پایانه مسافربری امام رضا(ع)، راه ابریشم، معراج، ایستگاه سوارهای کلات، میثاق و حافظ و گشت مشترک عوامل حفاظت فیزیکی و کلانتری مستقر در سازمان جهت کنترل‌های لازم پیش‌بینی شده است.
وی در خصوص اقدامات قطارشهری مشهد در روز طبیعت، بیان کرد: افزایش یک‌ساعته سرویس‌دهی خط 1 و 2 قطارشهری از ساعت 6 تا 22 و کاهش میانگین هدوی در خط یک و خط دو با هدف رفاه حال شهروندان مشهدیدر این روز برنامه‌ریزی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه «نیروهای عملیاتی، ایمنی، حفاظتی و نگهداری در ایستگاه‌ها و پایانه‌های خطوط در خط 1 و 2 مستقر می‌شوند»، ادامه داد: اطلاع‌رسانی نسبت به ممنوعیت ورود و حمل مواد و لوازم آتش‌زا و خطرناک با ناوگان حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری، پیگیری تأمین مطلوب من‌کارت و بلیط QR، کنترل مبادی ورودی ایستگاه‌ها جهت جلوگیری از ورود مواد و لوازم خطرناک مانند گاز پیک‌نیک و تأمین من‌کارت و زائرکارت در کلیه ایستگاه‌ها نیز از دیگر اقداماتی است که برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص آن صورت گرفته است.
وی همچنین در خصوص اقدامات سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری در روز طبیعت، گفت: اکیپ‌های نظارت و بازرسی مستقر در توقفگاه‌های عمومی ناوگان باری آماده‌باش هستند و کلاس آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه بازرسان این سازمان برگزار شده است.
یعقوبی با اشاره به تمهیدات معاونت فنی و عمران در این روز، تصریح کرد: کنترل شده تا محدوده پروژه‌ها محصور باشد و مصالح عمرانی موجود در معابر اصلی اطراف تمامی پروژه‌ها و کارگاه شهید مجیدی، کارگاه تولیدات بتنی المهدی و موتوری سازمان جمع‌آوری شود. ضمن این‌که اطراف پروژه‌ها از خودروهای فرسوده و لاستیک و مواد پلاستیکی و قابل اشتعال پاک‌سازی شده است.
وی با اشاره به برنامه‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در روز طبیعت، خاطرنشان کرد: در این روز طرح‌های گرافیکی بیلبوردهای شهری در خصوص افزایش استقبال شهروندان به حفاظت از فضای سبز اکران می‌شود. ضمن این‌که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی نیز با پیش‌بینی تمهیدات لازم جهت ورود اطلاعات و اقدامات ویژه روز طبیعت در سامانه سبا آمادگی خود را اعلام کرده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد به اقدامات معاونت شهرسازی و معماری در حوزه هفت حوض اشاره کرد و گفت: تأمین آب غیر شرب، توزیع آب معدنی بسته‌بندی شده، رفع نواقص تأسیسات شامل سیستم‌های صوتی، برق و روشنایی، تخلیه سپتیگ‌ها، سرویس‌های بهداشتی، افزایش تعداد نگهبانان و نیروهای انتظامی، تهیه و توزیع کیسه‌های زباله بین شهروندان، هماهنگی جهت استقرار اکیپ‌های آتش‌نشانی، اورژانس 115 و هلال‌احمر و استقرار خودروهای تفکیک زباله در پارک‌ها در صورت امکان یا پیش‌بینی تفکیکی زباله برای روز سیزدهم فروردین در هفت‌حوض پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: در این مجموعه تفریحی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت، هماهنگی لازم در خصوص تأمین وسایل حمل‌ونقل عمومی به خصوص در مسیر برگشت، پاکسازی منطقه نمونه ملی و گردشگری هفت حوض توسط سمن‌های فرهنگی و گردشگری و محیط زیستی، برگزاری جشن آیینی و فرهنگی و سورنا نوازی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، برگزاری مراسم پرواز بادبادک‌ها و موسیقی سنتی مقامی و موسیقی پاپ و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح پارک‌ها و اماکن پیش‌بینی شده است. هم‌چنین اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات نیز با ارزیابی عملکرد و بازرسی از فعالیت‌ها طبق دستورالعمل در روز طبیعت آماده خدمت رسانی است.
یعقوبی همچنین در خصوص فعالیت‌های اداره کل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد، اظهار کرد: پاسخگویی 24 ساعته مرکز ارتباطات مردمی 137، نظرسنجی از عملکرد شهرداری در روز طبیعت، برقراری ارتباط رادیویی و تلویزیونی با مدیران شهری در باکس‌های مختلف خبری رادیو و تلویزیون خراسان رضوی، اکران طرح روز طبیعت به این منظور صورت می گیرد.
وی افزود: برگزاری تورهای خبری برای مدیران ارشد و دعوت از رسانه‌های مکتوب، مجازی و دیداری و شنیداری برای پوشش خبری فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری در روز طبیعت نیز پیش‌بینی شده است.
قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد با اشاره به آماده‌باش مناطق 13 گانه شهرداری مشهد در روز طبیعت، اضافه کرد: تمامی برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط مناطق نیز اعمال و اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قبح استفاده از قلیان در میان برخی خانواده ها شکسته شده است

موج جدید بارشی شمال خراسان رضوی را فرا می گیرد

13 راه فرعی و روستایی در خراسان رضوی بسته است

تب و تاب سازه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی در پی وقوع سیلاب

آسیب به 10 پل بر اثر سیل در خراسان جنوبی

قلب تپنده امداد

دستور تخریب معابر نا ایمن مسیل اسماعیل آباد مشهد صادر شد

زلزله 4.1 ریشتری در خراسان شمالی

تلاش برای جلوگیری از ورود سیلاب به ساختمان‌های مسکن مهر در کاشمر

امدادرسانی به سیلزدگان در کلات ادامه دارد

سیلاب برخی منازل شهرهای مرزی سرخس و درگز را فراگرفت

120 دستگاه ماشین آلات جمع آوری آبهای سطحی در مشهد مستقر شد

کشف رود لایروبی و مهار شده است

افزایش بهای بلیت اتوبوس از 23 فروردین+جزئیات کرایه‌ها در مشهد و حومه

ساخت خوابگاه دانش آموزی عشایری طی امسال در مراوه تپه

افتتاح کلینیک روانپزشکی و روان درمانی در بیمارستان امام رضا(ع) بجنورد

نداشتن آگاهی مردان در رابطه با روش های کنترل خشم مهمترین عامل خشونت علیه زنان

83 مورد بازرسی از داروخانه ها و شرکت های پخش دارویی خراسان شمالی در تعطیلات نوروزی

خانواده ها فرزندان خود را بدون آموزش مهارت های شخصی در خوابگاه های دانش آموزی رها نکنند

کارآفرینی باید جایگزین کاریابی برای جوانان شود

واریز 500 میلیون تومان کمک موردی به‌حساب مددجویان آسیب‌دیده

روشی آسان برای کاهش گرما در شهرها

گرامی‌داشت شهیدان «صفایی» و «عزتی» که در تعطیلات نوروز به شهادت رسیدند

متلاشی‌شدن باند سرقت «خواهران و عمه تیزدست» در مشهد

مراجعه بیش از 200 هزار نفر به مراکز اورژانس بیمارستان‌های استان در ایام نوروز

بلیت قطارشهری از 23 فروردین، 800 تومان می‌شود

16 جان‌باخته در تصادفات درون‌شهری نوروز/ کاهش 8 درصدی آمار مجروحان

روند رسیدگی به پرونده‌های پزشکی قانونی چگونه است؟ + توصیه‌ها

صنایع دستی؛ مولد اشتغال و رونق تولید

حضور بیش از 52 هزار زائر در آستان مقدس امامزادگان فردوس

آن روی سکه سیل

مردم با مدرسه‌سازی در پیشرفت و اقتدار علمی کشور سهیم شوند

125 گروه جهادی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند

تکمیل بیمارستان خوسف، نیازمند 14 میلیارد تومان اعتبار

بیش از 6 هزار ماموریت توسط اورژانس خراسان جنوبی انجام شد

مراسم گرامیداشت شکست آمریکا در صحرای طبس با برنامه‌ریزی وسیع‌تر برگزار شود

تفکر سیستمی موجب خلق راهکارهای بلندمدت می‌شود

مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان جنوبی در انتظار تامین اعتبار

سمینار آموزشی تفکر سیستمی در بیرجند برگزار شد

جوانان و هزار کار نشده...

رودخانه های 14 شهرستان خراسان رضوی طغیان کرد

پنج تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عازم گلستان شد

کمک 35 میلیون تومانی کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک بجنورد به مددجویان گیفانی

خسارت 30 میلیارد ریالی سیل به مساجد خراسان شمالی

اسکان 800 نفر از سیل زدگان خوزستان در اردوگاه سپاه جوادالائمه خراسان شمالی

دستگیری معتادان متجاهر در خراسان شمالی نیازمند افزایش ظرفیت کمپ ها است

چگونه به افسردگی پس از زایمان دچار نشویم؟

کشف 5 هزار تن شکر احتکارشده در مشهد

جسد مرد میانسال در چاهی در ارتفاعات حصار گلستان کشف شد

آب‌گرفتگی معابر تا 40 سانتی‌متر، قابل نفوذ به تونل‌ها نیست