پیام خراسان

آخرين مطالب

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت اجتماعي

تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت روز طبیعت

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد تمهیدات و برنامه‌های شهرد اری مشهد در روز طبیعت را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اشاره به تمهیدات شهرداری مشهد به مناسبت سیزدهم فروردین‌ماه، روز طبیعت و برگزاری آیین سیزده‌به‌در، اظهار کرد: خودروهای آتش‌نشانی در اماکن تفریحی و ییلاقی شهر در روز طبیعت از جمله کمپ غدیر، میدان نمایشگاه، مجتمع پردیس، جاده جدید قوچان، سه‌راه فردوسی به صورت رفت و برگشت، پارک ملت، بوستان لاله، پارک کوهسنگی، جاده کلات، بوستان بسیج، هفت حوض و جاده مغان، ایستگاه جدید جاده خلج، بهشت رضا(ع)، خواجه اباصلت و... استقرار می‌یابند.
وی ادامه داد: در این روز پیامک هشداردهنده به شهروندان در روز طبیعت ارسال می‌شود و زیرنویس‌هایی با مضامین هشدارهای ایمنی در روز طبیعت پخش خواهد شد.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد در خصوص اهم اقدامات حوزه معاونت خدمات شهری، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای کاشت درخت در برخی از پارک‌های بزرگ سطح شهر، تأمین تانکر آب غیر شرب در مکان‌های مورد نیاز و تهیه تجهیزات و شیرآلات مورد نیاز جهت شست‌وشو و جمع‌آوری کلیه سرشاخه‌ها و زباله‌های خشک و پاک‌سازی کامل محدوده پیمان‌ها تا قبل از روز طبیعت انجام شده است.
وی با اشاره به آماده‌سازی کامل سرویس‌های بهداشتی تا قبل از دهم فروردین‌ماه، خطرنشان کرد: در روز طبیعت همه نیروها اعم از کارگران بخش فضای سبز، خدماتی، نگهبان و کارشناسان فضای سبز آماده‌باش کامل هستند.
یعقوبی به تهیه و توزیع کیسه زباله پلاستیکی با همکاری سمن‌ها در سطح پارک‌ها و فضای سبز شهر اشاره کرد و گفت: هم‌چنین سیستم‌های صوتی موجود در بوستان‌ها جهت اطلاع‌رسانی به مردم آماده‌سازی شده و تابلوهای راهنما جهت راهنمایی مراجعه کنندگان برای استفاده از امکانات موجود از جمله سرویس بهداشتی، آب شرب و غیره نصب شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد برنامه‌ریزی جهت شست‌وشوی خیابان‌های منتهی به پارک‌ها و نقاط ییلاقی شهر را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد و افزود: تأمین خودروهای مازاد حمل پسماند، برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت استقرار تانکرهای آب در پارک‌ها واستقرار خودروهای آتش‌نشانی در اماکن پیش‌بینی شده نیز در روز طبیعت اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: در روز طبیعت برگزاری راهپیمایی محیط زیستی در بوستان غدیر با هم‌کاری سازمان‌های مردم‌نهاد و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای نیز برنامه‌ریزی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در روز طبیعت، تصریح کرد: آموزش کودکان از طریق بازی‌های مختلف مرتبط با موضوع بازیافت در 6 پارک شهر شامل کوهسنگی، ملت، بهار، بهشت و غدیر برنامه‌ریزی شده است.
وی در خصوص برنامه‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز گفت: تهیه و نصب 100 بنر اطلاع‌رسانی و ارسال 10هزار پیامک آموزشی به شهروندان در این زمینه نیز قابل ذکر است.
یعقوبی همچنین با اشاره به اقدامات سازمان فردوس‌ها در روز طبیعت، بیان کرد: توزیع 5000 عدد پلاستیک زباله در آرامستان بهشت رضا(ع)، بهشت جوادالائمه(ع) و بهشت رضوان، استقرار 2 دستگاه تانکر 5000 لیتری در آرامستان بهشت رضا(ع)، استقرار و آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و فضای سبز در آرامستان بهشت رضا(ع) و آماده به‌کار بودن 199 چشمه سرویس‌های بهداشتی در این راستا قابل ذکر است.
وی در خصوص تمهیدات سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد در روز طبیعت، عنوان کرد: برگزاری جشنواره تخفیفات شامل آب معدنی و آشامیدنی‌ها در روز 12 فروردین در فروشگاه‌های شهرما، فعال بودن بازارها و فروشگاه‌های شهرما در مبادی ورودی و خروجی شهر در روز طبیعت و ایجاد ایستگاه عرضه میوه و نوشیدنی در پارک‌های منتخب سطح شهر در این زمینه قابل ذکر است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، ادامه داد: فعالیت مرکز کنترل ترافیک برای بهینه‌سازی زمان‌بندی تقاطع‌های فرماندهی، تشکیل اتاق مدیریت بحران با حضور نمایندگان سایر ارگان‌ها و تعمیر و نگهداری تجهیزات کنترل ترافیک سطح شهر در روز طبیعت تدارک دیده شده است.
وی اضافه کرد: سرویس‌دهی ویژه در روز طبیعت در مناطق تفریحی، زیارتی و ییلاقی با 380 دستگاه اتوبوس فوق‌العاده، آماده‌باش نیروی‌های صف برای خروج حداکثری ناوگان، آماده‌باش 14 اکیپ امداد خودرویی و موتوری و 460 متر نرده‌گذاری برای ایستگاه‌های کوهسنگی و میامی برای روز طبیعت تدارک دیده شده است.
یعقوبی تصریح کرد: نصب 6 باجه فروش و شارژ من‌کارت سیار در کوهسنگی و میامی، تقویت 28 خط منتهی به مراکز تفریحی و تفرجگاهی و تقویت خطوط بوستان‌های داخل شهر با اولویت سرویس‌دهی به مراکز تفرجگاهی نیز پیش‌بینی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با بیان این‌که «سازمان تاکسی‌رانی با تقویت خطوط مبادی ورودی و شبکه‌های بی‌سیم در روز طبیعت آمادگی خود را اعلام کرده است»، خاطرنشان کرد: در فرودگاه 440 دستگاه تاکسی، راه‌آهن 350 دستگاه تاکسی، پایانه مسافربری 220 دستگاه تاکسی، شبکه 133 تعداد 900 دستگاه تاکسی، شبکه 1830 تعداد 300 دستگاه تاکسی و در شبکه 1829 تعداد 260 دستگاه تاکسی به صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
وی ادامه داد: فعالیت 17 گشت خودرویی و 3 گشت موتوری و کنترل و نظارت بر خطوط مبادی ورودی، شبکه‌های بی‌سیم و خطوط اطراف حرم مطهر رضوی با 20 نفر بازرس و 80 نفر ناظر نیز در روز طبیعت برنامه‌ریزی شده است.
یعقوبی با اشاره به تمهیدات سازمان پایانه‌های مسافربری، گفت: آمادگی نیروهای فضای سبز و حفاظت فیزیکی سازمان در روز طبیعت در سطح پایانه مسافربری امام رضا(ع)، راه ابریشم، معراج، ایستگاه سوارهای کلات، میثاق و حافظ و گشت مشترک عوامل حفاظت فیزیکی و کلانتری مستقر در سازمان جهت کنترل‌های لازم پیش‌بینی شده است.
وی در خصوص اقدامات قطارشهری مشهد در روز طبیعت، بیان کرد: افزایش یک‌ساعته سرویس‌دهی خط 1 و 2 قطارشهری از ساعت 6 تا 22 و کاهش میانگین هدوی در خط یک و خط دو با هدف رفاه حال شهروندان مشهدیدر این روز برنامه‌ریزی شده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه «نیروهای عملیاتی، ایمنی، حفاظتی و نگهداری در ایستگاه‌ها و پایانه‌های خطوط در خط 1 و 2 مستقر می‌شوند»، ادامه داد: اطلاع‌رسانی نسبت به ممنوعیت ورود و حمل مواد و لوازم آتش‌زا و خطرناک با ناوگان حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری، پیگیری تأمین مطلوب من‌کارت و بلیط QR، کنترل مبادی ورودی ایستگاه‌ها جهت جلوگیری از ورود مواد و لوازم خطرناک مانند گاز پیک‌نیک و تأمین من‌کارت و زائرکارت در کلیه ایستگاه‌ها نیز از دیگر اقداماتی است که برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص آن صورت گرفته است.
وی همچنین در خصوص اقدامات سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری در روز طبیعت، گفت: اکیپ‌های نظارت و بازرسی مستقر در توقفگاه‌های عمومی ناوگان باری آماده‌باش هستند و کلاس آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه بازرسان این سازمان برگزار شده است.
یعقوبی با اشاره به تمهیدات معاونت فنی و عمران در این روز، تصریح کرد: کنترل شده تا محدوده پروژه‌ها محصور باشد و مصالح عمرانی موجود در معابر اصلی اطراف تمامی پروژه‌ها و کارگاه شهید مجیدی، کارگاه تولیدات بتنی المهدی و موتوری سازمان جمع‌آوری شود. ضمن این‌که اطراف پروژه‌ها از خودروهای فرسوده و لاستیک و مواد پلاستیکی و قابل اشتعال پاک‌سازی شده است.
وی با اشاره به برنامه‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در روز طبیعت، خاطرنشان کرد: در این روز طرح‌های گرافیکی بیلبوردهای شهری در خصوص افزایش استقبال شهروندان به حفاظت از فضای سبز اکران می‌شود. ضمن این‌که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی نیز با پیش‌بینی تمهیدات لازم جهت ورود اطلاعات و اقدامات ویژه روز طبیعت در سامانه سبا آمادگی خود را اعلام کرده است.
قائم‌مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد به اقدامات معاونت شهرسازی و معماری در حوزه هفت حوض اشاره کرد و گفت: تأمین آب غیر شرب، توزیع آب معدنی بسته‌بندی شده، رفع نواقص تأسیسات شامل سیستم‌های صوتی، برق و روشنایی، تخلیه سپتیگ‌ها، سرویس‌های بهداشتی، افزایش تعداد نگهبانان و نیروهای انتظامی، تهیه و توزیع کیسه‌های زباله بین شهروندان، هماهنگی جهت استقرار اکیپ‌های آتش‌نشانی، اورژانس 115 و هلال‌احمر و استقرار خودروهای تفکیک زباله در پارک‌ها در صورت امکان یا پیش‌بینی تفکیکی زباله برای روز سیزدهم فروردین در هفت‌حوض پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: در این مجموعه تفریحی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت، هماهنگی لازم در خصوص تأمین وسایل حمل‌ونقل عمومی به خصوص در مسیر برگشت، پاکسازی منطقه نمونه ملی و گردشگری هفت حوض توسط سمن‌های فرهنگی و گردشگری و محیط زیستی، برگزاری جشن آیینی و فرهنگی و سورنا نوازی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، برگزاری مراسم پرواز بادبادک‌ها و موسیقی سنتی مقامی و موسیقی پاپ و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح پارک‌ها و اماکن پیش‌بینی شده است. هم‌چنین اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات نیز با ارزیابی عملکرد و بازرسی از فعالیت‌ها طبق دستورالعمل در روز طبیعت آماده خدمت رسانی است.
یعقوبی همچنین در خصوص فعالیت‌های اداره کل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد، اظهار کرد: پاسخگویی 24 ساعته مرکز ارتباطات مردمی 137، نظرسنجی از عملکرد شهرداری در روز طبیعت، برقراری ارتباط رادیویی و تلویزیونی با مدیران شهری در باکس‌های مختلف خبری رادیو و تلویزیون خراسان رضوی، اکران طرح روز طبیعت به این منظور صورت می گیرد.
وی افزود: برگزاری تورهای خبری برای مدیران ارشد و دعوت از رسانه‌های مکتوب، مجازی و دیداری و شنیداری برای پوشش خبری فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری در روز طبیعت نیز پیش‌بینی شده است.
قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد با اشاره به آماده‌باش مناطق 13 گانه شهرداری مشهد در روز طبیعت، اضافه کرد: تمامی برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط مناطق نیز اعمال و اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیران شهری مشهد به سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوستند

33 درصد از جامعه کارگری خراسان شمالی با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند

10 تخته فرش قیمتی در مرز دوغارون کشف شد

دیدارمدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان جنوبی با فرماندار سرایان

دمای هوا در خراسان جنوبی افزایش می یابد

پرونده های مختومه تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی افزایش یافت

پیکر شهید مدافع حرم در بارگاه منور رضوی تشییع شد

30 گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام می شوند

بازدید معاون فرماندار از طرح های اشتغالزایی روستایی سطح شهرستان

آماده باش تیم‌های کنترل فشارخون از ساعت 7:30 تا 21/ سبک زندگی عامل ابتلا به فشار خون

بستر حوادث، نیازمند تجهیز امکانات است

230 سری جهیزیه در خراسان جنوبی توزیع شد

همکاری کمیته امداد خراسان شمالی و هلال‌احمر برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری دانش‌آموزی در خراسان شمالی

بهره گیری از حیات وحش برای گردشگری/ حیوانات استان کم نظیرند

وضعیت جوی خراسان رضوی در روزهای آینده

سه شنبه بدون خودرو با رکاب زنی مدیران شهری و اعضای شورای شهر مشهد

سلامتکده طب سنتی ویژه بانوان در مشهد فعال شد

وزش باد شدید در خراسان رضوی تداوم دارد

2943 روستای شمال شرق کشور ازخدمات پایه ارتباطی بهره مند شدند

افزایش آگاهی و آموزش جوانان و بانوان از معضلات مصرف مواد مخدر

برپایی 690 پایگاه برای اوقات فراغت آموزش و پرورش خراسان شمالی

بار آلودگی فاضلاب بهداشتی مشهد بالاتر از حد استاندارد است

هوای مشهد سالم است

پرسش عضو شورای شهر مشهد از شهردار

ساخت دیوار حفاظتی در محوطه تاریخی ریوی آغاز شد

آسیب‌ اجتماعی در مدارس را رصد می‌کنیم/کمبود مشاور در آموزشگاه‌ها

کارگروه ویژه مسئول مهار فاضلاب خاکستری در حاشیه شهر مشهد شد

خانواده ها برای پیشگیری از اعتیاد"نه گفتن" را به فرزندان خود آموزش دهند

302 کیلوگرم مواد مخدر در ورودی مشهد کشف شد

واژگونی خودرو در سبزوار 10 مصدوم داشت

پوشش تلفن همراه در روستاهای خراسان شمالی به 67 درصد رسید

بعد از پدیده پرونده میزان روی میز قاضی قرار می گیرد

مدیرعامل شرکت پدیده درگذشت

«تله‌سیژ» و «قطار» در کوهسنگی ساخته می‌شود

شهرداری برای تکمیل خط دو قطارشهری 500 میلیارد تومان وام می‌گیرد

بنا و موقعیت تئاتر شهر در راستای موقعیت بازآفرینی مشهد نیست

افزایش 19 درصدی بهای سرویس مدارس

بی‌توجهی به اخلاق مدنی شهرهای ایران از سال 1345 تا کنون

افزایش همسرآزاری در خراسان جنوبی/ 32 پرونده قصور پزشکی ثبت شد

پاسخ علنی شهردار مشهد به سئوال یک عضو شورا

ضرورت استاندارد سازی مدارس غیر دولتی در خراسان شمالی

تسلط بر واژه‌ها نسخه کلیدی گسترش فرهنگ بسیجی است

هدف از پروژه‌های شهری جز پاسخگویی به نیاز مردم نیست/ نگاه انسان‌محور و توسعه‌محور همسو با هم پیش می‌رود

نمایشگاه طراحی پوستر طوفان شن در بیرجند گشایش یافت

19 باند حمل و توزیع مواد مخدر در خراسان جنوبی منهدم شد

تعریض خیابان ارتش بیرجند آغاز شد

پیش بینی برداشت 16 هزار تن انگور از تاکستان‌های خراسان جنوبی

آغاز به کار هسته محرومیت‌زدایی باهدف استفاده از ظرفیت نخبه‌ها در خراسان شمالی

هتلینگ بخش جراحی بیمارستان تامین اجتماعی بجنورد آماده بهره برداری