پیام خراسان

آخرين مطالب

26 مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات اقتصادي

26 مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - در پی بازدید پنج شنبه هفته گذشته استاندار خراسان رضوی، از شهرستان کلات در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان 26 مصوبه جهت ارتقا زیرساخت های راه، آب، کشاورزی، گردشگری، مخابراتی و مرزی در این شهرستان به تصویب رسید.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی رضا رزم حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که روز گذشته در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، ضمن تاکید بر رفع مسائل مطروحه و همکاری دستگاه‌های استان در اجرای مصوبات اظهار کرد: لازم است برای بررسی طرح‌های اقتصادی شهرستان دستگاه‌های ذی ربط به همراه فعالان و تسهیل گران اقتصاد مقاومتی جلسلت مشترک برگزار نمایند.
حجت‌الاسلام محمد صاحبی، امام جمعه شهر کلات نادری نیز در این جلسه اظهار کرد: اگر مصوبات امروز عملی شود باور ما مبنی بر ارائه بزرگترین خدمت به مردم تقویت خواهد شد، انتظار ما از همرزم سردار قاسم سلیمانی نیز همین است چرا که سه روز بعد از بازدید ایشان از کلات، برگزاری چنین جلسه مهمی، اقدامی بسیار بزرگ و جهادی است. 
وی به موضوع رونق تولید اشاره و بیان کرد: گاهی شاهدیم که ادارات همکاری لازم را با مردم ندارند و لازم است استاندار محترم در این خصوص دستورات لازم را برای همکاری بیشتر دستگاهها با تولیدکنندگان صادر فرمایند.
حجت الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار اختصاص سهم کمک های فنی و اعتباری شهرستان کلات مطابق قانون شد.
رضا شیران خراسانی دیگر نمایند مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم به جایگاه ویژه روستای گردشگری بابا رمضان اشاره کرد و خواستار توجه به رونق این منطقه گردشگری شد. 
در این جلسه که با حضور سه نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل و مدیران محلی شهرستان کلات همراه بود مقرر گردید؛
1- برای سرمایه گذاری در زمینه خدمات ، صنعت و تولید در منطقه و در حد ظرفیت‌های آبی منطقه تخصیص آب صورت خواهد گرفت. 
2- در فاصله 5 کیلومتر تا مرز حفر چاه برای کلیه مصارف از جمله کشاورزی پس از صدور پروانه در حجم آب قابل تخصیص بلامانع است و همچنین مجوز برای تخصیص آب به شیلات از آبهای زیرزمینی توسط شرکت آب منطقه ای صادر می شود.
3- شرکت آب و فاضلاب استان تعهد نمود پس از صدور مجوز حفر چاه آهکی توسط شرکت آب منطقه ای حداکثر ظرف مدت 6 ماه نسبت به حفر تعداد 4 حلقه چاه آهکی (دو حلقه در کلات و دو حلقه در زاوین ) اقدام نماید.
4- ظرف سه ماه شبکه آبیاری سد چهچه توسط آب منطقه ای و سد قره تیکان با کمک جهاد کشاورزی به بهره برداری برسد. همچنین جاده دسترسی به سد چهچهه توسط شرکت آب منطقه ای پس از تأمین اعتبار پیگیری و اجرا گردد. 
5- برای مهار آب های سطحی، ساخت بندهای انحرافی و سدهای زیرزمینی و نقاط طبیعی قابل ذخیره سازی آب در مناطق نزدیک به خارج از حوضه آبریز مجوزهای لازم توسط شرکت آب منطقه ای استان صادر شود. 
6- از محل اعتبارات سال 98 با پیشنهاد کمیته برنامه ریزی شهرستان برای احداث دیوار ساحلی ورودی شهر کلات نادر که در سال 93 تخریب شده اقدام و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تخصیص مساعدت حداکثری نماید. 
7- اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تهیه طرح مطالعاتی مسیر جدید مشهد به کلات ظرف مدت 10 ماه آینده اقدام و منابع آن از طریق استانی و ملی پیگیری و تأمین گردد. 
8- اداره کل منابع طبیعی نسبت به شناسایی مناطق سیل خیز منطقه کلات و مطالعه عملیات آبخیزداری با هماهنگی شرکت آب منطقه ای استان اقدام و برنامه ریزی زمان بندی برای اجرای را ارائه نماید.
9- شهرداری با نظارت استانداری نسبت به بررسی جلوگیری از سیلاب به داخل شهر اقدام کند و منابع مالی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تأمین شود. 
10- سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تأمین اعتبار توسعه راههای روستایی شهرستان کلات اقدام نماید. 
11- مقرر گردید با اختصاص قیر رایگان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به آسفالت مسیرهای منتهی به آبشارهای آب گرم و ارتکند تا پایان شهریور ماه 1398 اقدام نماید. 
12- با عنایت به اتمام 13کیلومتر از عملیات ساخت راه سنگانه به چهچهه مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تحویل راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی ظرف مدت 8 ماه اقدام نماید. 
13- مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا چهچهه را پس از تنظیم تفاهم نامه فی مابین در اداره کل امنیتی انتظامی و اداره کل راه و شهرسازی به پیمانکار اداره کل امنیتی استاندار تحویل نماید. 
14- اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا قره تیکان به طور 19 کیلومتر طبق بند 14 این صورت جلسه تهیه و به پیمانکار اداره کل امنیتی جهت اجرا تحویل نماید. 
15- آسفالت جاده زاوین به سد زاوین تا پایان شهریور ماه سال 1398 توسط شرکت آب منطقه ای استان انجام شود. 
16- محور آبگرم به روستای مومن آباد با مشارکت قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه امام رضا (ع) اجرا و زیرسازی و تأمین قیر توسط اداره کل راه و شهرسازی با تأمین منابع مالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال 1398 اقدام گردد. 
17- برای مسیرهای روستای خاکستر(زادگاه شهید صیاد شیرازی)، چهارراه و لایین کهنه نسبت به تخصیص 250 میلیون تومان اعتبار جهت احداث دیوار ساحلی به جهت جداسازی راه از مسیل توسط شرکت آب منطقه ای استان اقدام گردد. 
18- موضوع ایجاد بازارچه مشترک مرزی سنگ دیوار با کشور ترکمنستان بر اساس سوابق موجود از طریق استانداری و با کمک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری شود. 
19- کمک در جهت تکمیل سالن ورزشی روستاهای آبگرم، چنار، ایدلیک و قلعه نو از محل اعتبارات 27 درصد ارزش افزوده در اولویت قرار خواهد گرفت. معاونت عمرانی استانداری باکمک اداره کل تربیت بدنی استان پیگیری لازم جهت تأمین اعتبار تکمیل سالنهای مذکور را انجام خواهد داد. 
20- اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به تملک آخرین املاک باقی مانده در مسیر کاخ خورشید تا مسجد جامع کبود گنبد را تا پایان سال جاری اقدام و به طور همزمان مطالعه نحوه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این مسیر را انجام دهد. کلنگ زنی طرح تا ابتدای سال 99 انجام گیرد. 
21- برای منطقه نمونه گردشگری کلات و قره سو و ارتکند مطالعات لازم توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شده تا زمینه واگذاری پروژه و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تا پایان سال 98 فراهم گردد. 
22- با عنایت به مرزی و محروم بودن مرکز شهرستان کلات موضوع برقراری فوق العاده جذب مناطق مرزی با نظر مساعد از طریق وزارت کشور پیگیری گردد. 
23- پوشش مخابراتی تمامی بخش‌ها شهرستان ، نقاط کور در اینترنت روستایی (برابر سایت های ابلاغی USO از سوی وزارت متبوع) توسط اداره کل فناوری اطلاعات استان پیگیری و تا پایان شهریور ماه سالجاری مرتفع گردد.
24- معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نسبت به برگزاری جلسات تخصصی در خصوص طرحهای سرمایه گذاری و با حضور متقاضیان و دستگاه های اجرایی مرتبط با هدف رفع موانع آن اقدام نماید.
25- در مناطق خروج آب از مرز با محوریت منابع طبیعی و با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای استان و مشارکت مردم نسبت به ایجاد بندهای خاکی و سدهای زیرزمینی اقدام شود.
26- در صورت تمایل مردم شریف منطقه روستاهای مرزی چنار بندهای خاکی با مشارکت دولت و مردم ایجاد شود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ساخت پل و ابنیه نیاز اساسی حوزه راهسازی خراسان شمالی

پیشنهادارائه2میلیارد یورو ازصندوق توسعه برای جبران خسارت سیل/ تخریب ناشی از فعالیت معادن در استان بیش از آورده آن

انتخاب خراسان شمالی به عنوان استان معین گلستان برای کمک رسانی

برگزاری نشست مشترک استاندار خراسان شمالی و مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

استاندار تاکید کرد: بهره مندی عشایر خراسان شمالی از بهترین امکانات رفاهی

خطر آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در شهرستان های فاروج، شیروان و اسفراین

کنترل بیماری‌های برگی در مزارع مهمترین اقدام پسا سیل در حوزه کشاورزی خراسان‌شمالی

تیرهای برق جانمایی شده در بستر رودخانه جابجا می‌شوند/ عدم لایی روبی رودخانه‌ها عامل بروز خسارت به تاسیسات برق

رویش گل های لاله های واژگون در خراسان شمالی به تاخیر می افتد

289 هزار هکتار از مطالعات آبخیزداری در خراسان شمالی اجرایی نشده است

ماجرای تجمع تعدادی از اهالی پایین دست سد چندیر جرگلان چه بود؟

ترکیدگی لوله، احداث چاه های جذبی و بارندگی های شدید عامل اصلی رانش زمین در خراسان شمالی

بارش های مکرر باران عامل اصلی گرانی قیمت پیاز

رسیدگی به تخلفات و تصرفات غیرمجاز بستر رودخانه‌ها در نشست تخصصی

میزان خسارت های سیل در خراسان شمالی به 7 میلیارد و 150 میلیون ریال رسید

قنات ها در خراسان شمالی دوباره جان گرفتند

توزیع 4000 جعبه تخم نوغان میان نوغانداران خراسان‌شمالی/ باز شدن پای بخش خصوصی در صنعت نوغانداری استان

باید با چنگ‌و‌دندان مزارع خراسان‌شمالی را حفظ کرد/ کشاورزان سم‌پاشی مزارع علیه زنگ گندم را جدی بگیرند

اختصاص اعتبار برای تکمیل بدنه و ساختار سد میان دشت اسفراین تا سه ماه آینده

پیش بینی افزایش خرید گندم در خراسان شمالی طی سال جاری

کوچ عشایر خراسان شمالی از مناطق قشلاقی به تاخیر افتاد

/گزارش/ آبی که در خراسان شمالی بر باد رفت

خطر طغیان بیماری سفیدک در تاکستان های خراسان شمالی

مواد معدنی که با الاغ و کوله پشتی جابجا می شوند

بهترین سنگ های تزئینی که بدون برند صادر می شوند

سال 98 هم قیمت‌ها مردم را شگفت‌زده می‌کند؟

بارندگی‌ها؛ علت عدم کاهش قیمت پیاز

باران‌های اخیر به معنای پایان خشکسالی 35 ساله نیست

58 پروژه عمرانی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اجرا می‌شود

باید در مقابل نظام اداری کشور طغیان کنیم

خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی20 شهر خراسان رضوی

14 میلیون دلار سرمایه مصوب خارجی در شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی

بیش از 90 درصد کالاهای صنعت گاز از داخل کشور تامین می‌شود

بانوان کارآفرین معین اقتصادی بخشی از حاشیه شهر مشهد می‌شوند

عضویت 250 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی در سازمان نظام مهندسی استان

برای رونق تولید باید ساختار این بخش تغییر کند

ما مقصر عملکرد بد در زمینه اقتصاد هستیم

71 درصد از مصوبات اتاق بازرگانی در سال 97 اجرا شده است

برای ساخت ایران باید حزب‌گرایی و گروه‌گرایی را پشت سر گذاشت

«امنیت سرمایه‌گذاری» مهم‌ترین مساله در تحقق رونق تولید است

آماده باش آبفا برای حفاظت از تاسیسات آب‌رسانی در برابر سیلاب

ساماندهی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی از مهمترین اهداف ماست

روایت رئیس اتحادیه طلا از بازگشت تعادل به قیمت‌ها

راه‌ها و معابر خراسان رضوی مستعد هر خسارتی است

مهمترین ماموریت امسال ما برخورد شدید با متصرفین حریم رودخانه‌ها است

آغاز مانیتورینگ چاه‌ها توسط شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

درس‌هایی از سیلاب در مدیریت منطقی طبیعت

پیش‌بینی خرید 530 هزار تن گندم و 8 هزار تن کلزا در استان

امضای 609 تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی

599 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای خراسان رضوی جمع شده است