پیام خراسان

آخرين مطالب

26 مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات اقتصادي

26 مصوبه در پی سفر استاندار خراسان رضوی به کلات

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - در پی بازدید پنج شنبه هفته گذشته استاندار خراسان رضوی، از شهرستان کلات در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان 26 مصوبه جهت ارتقا زیرساخت های راه، آب، کشاورزی، گردشگری، مخابراتی و مرزی در این شهرستان به تصویب رسید.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی رضا رزم حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که روز گذشته در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، ضمن تاکید بر رفع مسائل مطروحه و همکاری دستگاه‌های استان در اجرای مصوبات اظهار کرد: لازم است برای بررسی طرح‌های اقتصادی شهرستان دستگاه‌های ذی ربط به همراه فعالان و تسهیل گران اقتصاد مقاومتی جلسلت مشترک برگزار نمایند.
حجت‌الاسلام محمد صاحبی، امام جمعه شهر کلات نادری نیز در این جلسه اظهار کرد: اگر مصوبات امروز عملی شود باور ما مبنی بر ارائه بزرگترین خدمت به مردم تقویت خواهد شد، انتظار ما از همرزم سردار قاسم سلیمانی نیز همین است چرا که سه روز بعد از بازدید ایشان از کلات، برگزاری چنین جلسه مهمی، اقدامی بسیار بزرگ و جهادی است. 
وی به موضوع رونق تولید اشاره و بیان کرد: گاهی شاهدیم که ادارات همکاری لازم را با مردم ندارند و لازم است استاندار محترم در این خصوص دستورات لازم را برای همکاری بیشتر دستگاهها با تولیدکنندگان صادر فرمایند.
حجت الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار اختصاص سهم کمک های فنی و اعتباری شهرستان کلات مطابق قانون شد.
رضا شیران خراسانی دیگر نمایند مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم به جایگاه ویژه روستای گردشگری بابا رمضان اشاره کرد و خواستار توجه به رونق این منطقه گردشگری شد. 
در این جلسه که با حضور سه نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل و مدیران محلی شهرستان کلات همراه بود مقرر گردید؛
1- برای سرمایه گذاری در زمینه خدمات ، صنعت و تولید در منطقه و در حد ظرفیت‌های آبی منطقه تخصیص آب صورت خواهد گرفت. 
2- در فاصله 5 کیلومتر تا مرز حفر چاه برای کلیه مصارف از جمله کشاورزی پس از صدور پروانه در حجم آب قابل تخصیص بلامانع است و همچنین مجوز برای تخصیص آب به شیلات از آبهای زیرزمینی توسط شرکت آب منطقه ای صادر می شود.
3- شرکت آب و فاضلاب استان تعهد نمود پس از صدور مجوز حفر چاه آهکی توسط شرکت آب منطقه ای حداکثر ظرف مدت 6 ماه نسبت به حفر تعداد 4 حلقه چاه آهکی (دو حلقه در کلات و دو حلقه در زاوین ) اقدام نماید.
4- ظرف سه ماه شبکه آبیاری سد چهچه توسط آب منطقه ای و سد قره تیکان با کمک جهاد کشاورزی به بهره برداری برسد. همچنین جاده دسترسی به سد چهچهه توسط شرکت آب منطقه ای پس از تأمین اعتبار پیگیری و اجرا گردد. 
5- برای مهار آب های سطحی، ساخت بندهای انحرافی و سدهای زیرزمینی و نقاط طبیعی قابل ذخیره سازی آب در مناطق نزدیک به خارج از حوضه آبریز مجوزهای لازم توسط شرکت آب منطقه ای استان صادر شود. 
6- از محل اعتبارات سال 98 با پیشنهاد کمیته برنامه ریزی شهرستان برای احداث دیوار ساحلی ورودی شهر کلات نادر که در سال 93 تخریب شده اقدام و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تخصیص مساعدت حداکثری نماید. 
7- اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تهیه طرح مطالعاتی مسیر جدید مشهد به کلات ظرف مدت 10 ماه آینده اقدام و منابع آن از طریق استانی و ملی پیگیری و تأمین گردد. 
8- اداره کل منابع طبیعی نسبت به شناسایی مناطق سیل خیز منطقه کلات و مطالعه عملیات آبخیزداری با هماهنگی شرکت آب منطقه ای استان اقدام و برنامه ریزی زمان بندی برای اجرای را ارائه نماید.
9- شهرداری با نظارت استانداری نسبت به بررسی جلوگیری از سیلاب به داخل شهر اقدام کند و منابع مالی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تأمین شود. 
10- سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تأمین اعتبار توسعه راههای روستایی شهرستان کلات اقدام نماید. 
11- مقرر گردید با اختصاص قیر رایگان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به آسفالت مسیرهای منتهی به آبشارهای آب گرم و ارتکند تا پایان شهریور ماه 1398 اقدام نماید. 
12- با عنایت به اتمام 13کیلومتر از عملیات ساخت راه سنگانه به چهچهه مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تحویل راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی ظرف مدت 8 ماه اقدام نماید. 
13- مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا چهچهه را پس از تنظیم تفاهم نامه فی مابین در اداره کل امنیتی انتظامی و اداره کل راه و شهرسازی به پیمانکار اداره کل امنیتی استاندار تحویل نماید. 
14- اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا قره تیکان به طور 19 کیلومتر طبق بند 14 این صورت جلسه تهیه و به پیمانکار اداره کل امنیتی جهت اجرا تحویل نماید. 
15- آسفالت جاده زاوین به سد زاوین تا پایان شهریور ماه سال 1398 توسط شرکت آب منطقه ای استان انجام شود. 
16- محور آبگرم به روستای مومن آباد با مشارکت قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه امام رضا (ع) اجرا و زیرسازی و تأمین قیر توسط اداره کل راه و شهرسازی با تأمین منابع مالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال 1398 اقدام گردد. 
17- برای مسیرهای روستای خاکستر(زادگاه شهید صیاد شیرازی)، چهارراه و لایین کهنه نسبت به تخصیص 250 میلیون تومان اعتبار جهت احداث دیوار ساحلی به جهت جداسازی راه از مسیل توسط شرکت آب منطقه ای استان اقدام گردد. 
18- موضوع ایجاد بازارچه مشترک مرزی سنگ دیوار با کشور ترکمنستان بر اساس سوابق موجود از طریق استانداری و با کمک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری شود. 
19- کمک در جهت تکمیل سالن ورزشی روستاهای آبگرم، چنار، ایدلیک و قلعه نو از محل اعتبارات 27 درصد ارزش افزوده در اولویت قرار خواهد گرفت. معاونت عمرانی استانداری باکمک اداره کل تربیت بدنی استان پیگیری لازم جهت تأمین اعتبار تکمیل سالنهای مذکور را انجام خواهد داد. 
20- اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به تملک آخرین املاک باقی مانده در مسیر کاخ خورشید تا مسجد جامع کبود گنبد را تا پایان سال جاری اقدام و به طور همزمان مطالعه نحوه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این مسیر را انجام دهد. کلنگ زنی طرح تا ابتدای سال 99 انجام گیرد. 
21- برای منطقه نمونه گردشگری کلات و قره سو و ارتکند مطالعات لازم توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شده تا زمینه واگذاری پروژه و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تا پایان سال 98 فراهم گردد. 
22- با عنایت به مرزی و محروم بودن مرکز شهرستان کلات موضوع برقراری فوق العاده جذب مناطق مرزی با نظر مساعد از طریق وزارت کشور پیگیری گردد. 
23- پوشش مخابراتی تمامی بخش‌ها شهرستان ، نقاط کور در اینترنت روستایی (برابر سایت های ابلاغی USO از سوی وزارت متبوع) توسط اداره کل فناوری اطلاعات استان پیگیری و تا پایان شهریور ماه سالجاری مرتفع گردد.
24- معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نسبت به برگزاری جلسات تخصصی در خصوص طرحهای سرمایه گذاری و با حضور متقاضیان و دستگاه های اجرایی مرتبط با هدف رفع موانع آن اقدام نماید.
25- در مناطق خروج آب از مرز با محوریت منابع طبیعی و با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای استان و مشارکت مردم نسبت به ایجاد بندهای خاکی و سدهای زیرزمینی اقدام شود.
26- در صورت تمایل مردم شریف منطقه روستاهای مرزی چنار بندهای خاکی با مشارکت دولت و مردم ایجاد شود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرانه مصرف آب مشهد کم‌تر از سایر کلان‌شهرها/ 8 درصد آب مشهد هدر می‌رود

ساخت بی‌رویه مجتمع‌های تجاری برای اصناف مشکل ایجاد کرده است

گیلاس خراسان شمالی در راه بازار مسکو

گشایش ترانزیتی در مرز نیم‌روز

قوامی: خط آهن خراسان شمالی تکمیل شود

شش هزار و 850 میلیارد ریال صرف تقویت شبکه گازرسانی مشهد می شود

تسلیم اظهارنامه های مالیاتی در خراسان جنوبی هشت درصد افزایش یافت

ابلاغ 50 درصد تسهیلات بازسازی سیل به کشاورزی خراسان شمالی

سهامداران زمینهای چهل بازه مشهد خواستار اجرای حکم قضایی شدند

سازمان بازرسی850 میلیارد ریال به بیت المال بازگرداند

سازمان بازرسی چهار درصد معاملات دولتی را در شرق کشور باطل و یا تجدید کرد

27 نیروگاه خورشیدی در قوچان دایر است

حجم تولید پیله‌ ابریشم در خوشاب دو برابر شد

خراسان جنوبی در حوزه شیلات و پرورش آبزیان ظرفیت خوبی دارد

2200 قطعه مرغ گوشتی غیرمجاز در درمیان توقیف شد

مطالبه 800 میلیارد ریالی بازنشستگان آموزش و پرورش خراسان شمالی

سهامداران زمینهای چهل بازه در مشهد خواستار اجرای حکم قضایی شدند

اجرای 7 طرح سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی

حجم خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشت

ساکنان حواشی شهر، بیشترین مصرف کنندگان آب در خراسان شمالی

کاهش استفاده از آب چاه‌های کشاورزی در خراسان‌شمالی طی امسال/ ذخیره‌سازی بیش از 90 درصدی آب در سه سد استان

معاملات مسکن در خراسان شمالی 54 درصد رشد یافت

استان خراسان جنوبی از ظرفیت خوبی در حوزه شیلات و پرورش آبزیان برخوردار است

اختصاص 50 درصد از تسهیلات بلاعوض حوزه کشاورزی به کشاورزان سیل زده خراسان شمالی

فیروزه نیشابور، یگانه سنگ اصیل و مرغوب جهان

رشد 81درصدی ذخایر معدنی در خراسان جنوبی/281پروانه اکتشافی صادر شد

خراسان جنوبی در اولویت انجام مطالعات آب های کارست است

گام اتاق بازرگانی بیرجند برای آشنایی دانش آموزان با کارآفرینی

برداشت هندوانه در تایباد آغاز شد

مشاور وزیر صنعت: 9 میلیون نفر در بخش اصناف کشور اشتغال دارند

62 درصد ذخایر سدهای خراسان رضوی پر آب است

دستیابی به منابع آب «کارست» توسط سازمان زمین شناسی در دست انجام است

35 درصد ظرفیت سد دوستی همچنان خالی است/ اجرای 73 درصد شبکه جمع‌آوری فاضلاب مشهد

قوانین مربوط به مالیات اصلاح شود، نیازی به فروش نفت نداریم

مهمترین پرونده‌های تعزیرات در سال 97

نبود رقابت میان شرکت های هواپیمایی در فرودگاه بجنورد عامل گران شدن بلیط های هواپیما

معین های اقتصاد مقاومتی شهرستان خلیل‌آباد تفاهم نامه امضاء کردند

مصرف برق در خراسان شمالی 4 درصد افزایش یافت

حدود 400 میلیارد ریال اعتبار بازآفرینی شهری خراسان شمالی جذب نشد

90 درصد هزینه طرحهای خراسان رضوی از درآمدهای مالیاتی تامین می شود

خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشت

اطفاء حریق در پارک ملی گلستان نیاز به اعتبار دارد

خراسان جنوبی پایلوت پرورش «تیلاپیا»/موافقت محیط زیست در4 استان

پنج تفاهمنامه معین های اقتصاد مقاومتی در شهرستان بردسکن منعقد شد

سیاست‌های اقتصادی ایالات متحده در برابر کاهش ارزش دلار

دستگاه‌ها تمایلی به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی ندارند

تولید 72 راس گوسفند کردی حامل ژن دوقلوزایی در ایستگاه شیروان

لزوم توجه به تخصیص اعتبارات /زیرساخت های بخش معدن فراهم شود

کاهش ورود ماشین‌آلات نو خارجی به استان در سال 97

مشکلات 267 پروژه سرمایه گذاری طرح ثامن مشهد درحال برطرف شدن است