پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل اوقاف خراسان جنوبی خبر داد:

حضور 620 هزار زائر در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان جنوبی سياسي

حضور 620 هزار زائر در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان جنوبی

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از حضور بیش از 620 هزار زائر طی ایام نوروز 98 در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور بقاع متبرکه را محل آرامی برای ایجاد آرامش و روحیه مناسب معنوی دانست و اظهار داشت: دلبستگی شیعیان به اهل بیت ( ع) ظرفیت بسیار بالایی را ایجاد می‌کند که باید با مدیریت مناسب این ظرفیت را در راستای ارتقا معرفت همگان هدایت کنیم.
وی با بیان اینکه اماکن متبرکه به جهت جایگاه اعتقادی و معنوی که در بین ایرانیان و مسلمانان دارند، همواره از مراکز مهم جذب گردشگران و زائران به شمار می‌روند، بیان داشت: مطرح کردن معارف اهل بیت ( ع) و ذریه پیامبر ( ص) موجب تقویت بنیه مذهبی و اصلاح اخلاق و رفتار جامعه می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در طول اجرای طرح آرامش بهاری (از 28 اسفندماه لغایت 14 فروردین ماه) شاهد حضور پرشور زائرین در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی بودیم که افتخار بزرگی برای ما محسوب می‌شود.
بخشی‌پور در ادامه به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در قالب طرح آرامش بهاری پرداخت و بیان داشت: ویژه برنامه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفندماه در جوار امامزادگان آغاز و تا 14 فروردین ماه ادامه داشته است.
اجرای طرح آرمش بهاری در 55 بقعه متبرکه استان
وی از اجرای طرح آرمش بهاری در 55 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: این طرح با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورهای دینی، مذهبی و ارتقا سطح فکری و فرهنگی زائران، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی و خدمت رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه‌مندی در زائران و گردشگران نوروزی اجرا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی به سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اشاره کرد و افزود: باید به فرمایشات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانیم و این اماکن را به قطب فرهنگی تبدیل کنیم
فعالیت همدلانه و صمیمانه 60 مبلغ در طرح آرامش بهاری
بخشی‌پور به فعالیت 60 مبلغ بومی و اعزامی از قم در طرح آرامش بهاری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین بخش‌های طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه، خیمه‌های معرفت و پاسخگویی به شبهات دینی و فرهنگی است.
وی اقامه نماز جماعت، مشاوره وقف، پاسخگویی به مسائل شرعی، سخنرانی روزانه، غبارروبی، قرائت ادعیه، مسابقات فرهنگی، ویژه برنامه روز جمهوری اسلامی، ویژه برنامه روز طبیعت، برپایی جشن ولادت امام علی ( ع) و مراسم وفات حضرت زینب (س) را از دیگر برنامه‌های اجرایی در قالب طرح آرامش بهاری عنوان کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی مطرح کرد: طرح آرامش بهاری در راستای ارائه خدمات فرهنگی و مشاوره‌های مذهبی برگزار می‌شود که خوشبختانه استقبال گردشگران و زائران از این طرح بسیار مطلوب ارزیابی شده است.
حضور 140 هزار زائر در روز طبیعت در جوار امامزادگان
بخشی‌پور با بیان اینکه همزمان با 13 فروردین‌ماه روز طبیعت 55 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی میزبان اقشار مختلف مردم و مسافران و زائران نوروزی بود، گفت: در روز سیزدهم فروردین امسال 140 هزار زائر و مسافر در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی حضور یافتند که از این تعداد 26 هزار نفر در زائرسراها, سوئیت‌ها و کانکس‌ها اسکان یافتند.
وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه‌های خاصی را برای حضور هموطنان در روز طبیعت در بقاع متبرکه تدارک دیده بود، تبیین کرد: برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر، فعالیت خیمه‌های معرفت و حضور مبلغین، مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی و خانوادگی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان را از اهم برنامه‌های اوقاف در روز طبیعت عنوان کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که هر سال زائران و مسافران از اقصی نقاط کشور ضمن بهره‌مندی از فیوضات امامزادگان از اماکن فرهنگی و رفاهی آنها مانند مهمانسراها و زائرسراها استفاده می‌کنند، گفت: اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی طی سال‌های اخیر اقدامات عمرانی زیادی را در این خصوص انجام داده است.
توزیع بیش از 70 هزار بسته فرهنگی
بخشی پور همچنین از توزیع بسته‌های فرهنگی به منظور آشنایی بیشتر مردم با بقاع متبرکه خبر داد و خاطرنشان کرد: در طول اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری بیش از 70 هزار هدیه فرهنگی برای زائران و مسافران نوروزی توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه در لحظه تحویل سال بیش از 12 هزار نفر سال نو را در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی آغاز کردند، تبیین کرد: امسال مراسم ویژه تحویل سال در 11 بقعه متبرکه و امامزاده استان برگزار شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که سازمان اوقاف و امور خیریه در تلاش است تا روز به روز سطح خدمت‌رسانی فرهنگی، اجتماعی و معنوی و رفاهی را در بقاع متبرکه ارتقا دهد، بیان داشت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا پایان طرح (از 28 اسفندماه لغایت 14 فروردین ماه) بیش از 620 هزار زائر و گردشگر در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی حضور یافتند.
بخشی پور به ارائه خدمات اسکان دائم و موقت زائران در امامزادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و یادآور شد: 724 سوئیت و زائرسرا جهت اسکان زائران و مسافران در جوار بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی آماده خدمت‌رسانی به زائران و گردشگران نوروزی بودند.
وی خاطرنشان کرد: در طول اجرای طرح آرامش بهاری بیش از 110 هزار زائر و مسافر نوروزی در زائرسراها و سوئیت‌های بقاع متبرکه اسکان یافتند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی موقوفه حسینیه امام رضا ( ع) بیرجند را از موقوفات شاخص شهر بیرجند دانست و تصریح کرد: این بنا از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر بیرجند است که از لحاظ معماری دارای اجزا و عناصر مختلف است.
بخشی پور به موزه وقف نیز اشاره و مطرح کرد: موزه وقف بیرجند از سوی اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند در بنای تاریخی حسینیه امام رضا ( ع) در سال 1382 افتتاح شد.
وی استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از موزه وقف و مدرسه شوکتیه بیرجند را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: در طول اجرای طرح آرامش بهاری 7 هزار نفر گردشگر و مسافر از موقوفه مدرسه شوکتیه و موزه وقف بیرجند بازدید کردند.
بهره مندی 1000 نفر از خدمات پایگاه‌های سلامت
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی نظافت و آراستگی بقاع متبرکه برای میزبانی از زائران، اسکان اضطراری و آماده نمودن شرایط جهت برپایی اسکان موقت توسط زائران، برپایی ایستگاه‌های صلواتی در بقاع متبرکه و برپایی ایستگاه سلامت و استقرار پایگاه‌های خدمات رسان را از دیگر خدمات اوقاف در حوزه رفاهی در راستای طرح آرامش بهاری ذکر کرد.
بخشی پور از برپایی ایستگاه سلامت و بهداشت در جوار 8 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد و اعلام کرد: این ایستگاه‌ها در جوار امامزاده سید محمد و سید ابراهیم فردوس، امامزاده سلطان مصیب مصعبی و امامزاده سلطان کریم‌شاه کریمو ، آرامگاه بوذرجمهر قاین، مسجد حضرت ابوالفضل ( ع) و امامزاده سیدنالحسین ( ع) نهبندان، امامزادگان باقریه بیرجند و امامزاده شاه سلیمان علی ( ع) خوسف برپا شد.
وی با یادآوری اینکه در این پایگاه‌ها ارائه رایگان خدمات و مشاوره‌های پزشکی به زائران و مسافران نوروزی در مدت زمان تعیین شده، انجام شد، خاطرنشان کرد: در طول مدت زمان استقرار پایگاه‌های سلامت و بهداشت بیش از یک هزار زائر و مسافر از خدمات این پایگاه‌ها بهره مند شدند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استاندار خراسان رضوی: دولت به خوبی بحران مالی را مدیریت کرد

7اردیبهشت ماه؛ آخرین مهلت فرمانداران و بخشداران خراسان‌شمالی برای استقرار در محل خدمت

استاندار خراسان جنوبی: امنیت ما در گرو فعالیت سربازان گمنام امام زمان است

چرا «ناتوی عربی» محکوم به شکست است؟

استاندارخراسان رضوی: کسب و کار روستایی را فراموش کرده ایم

سرپرست روابط عمومی استانداری خراسان شمالی منصوب شد

نماینده مجلس: نقدینگی سرگردان باید به تولید سوق داده شود

اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان انتخاب شدند

آنچه در جلسه استاندار و مجمع نمایندگان خراسان با لاریجانی گذشت

تعیین شرایط کاندیداهای انتخابات/سابقه نمایندگی شامل یک مقطع تحصیلی نمی‌شود

موفقیت مدیریت شهری بدون همراهی مردم میسر نیست

اساتید دانشگاههای علوم پزشکی مشهد با سپاه اعلام همبستگی کردند

دستگاه‌های امدادی تا هر زمان لازم در حالت آماده‌باش باشند

سپاه در تمام عرصه‌ها خوش درخشیده است

سپاه پاسداران تحرکات منطقه ای دشمنان را رصد می کند

قول تامین 2 میلیون یورو برای اجرای پروژه ماهیرود به فراه گرفته شد

مواضع استکبار علیه سپاه پاسداران نشانه ضعف آنان است

اقدام آمریکا علیه سپاه سبب همبستگی بیشتر ملت می شود

اقدام آمریکا، یکپارچگی مردم در حمایت از سپاه را تقویت کرد

یک نظامی: قدرت سپاه دشمنان اسلام را به هراس انداخته است

اقدام ترامپ نشان از عظمت سپاه دارد

گرامیداشت واقعه طبس امسال یک هفته برگزار شود

سفیر ایران: ارتباط با افغانستان روان سازی می شود

ترددهای نوروزی در خراسان شمالی 17 درصد کاهش داشته است

ساخت مسکن جوانان و پرداخت تسهیلات ازدواج در اولویت کاری باشد

بهره برداری از 8 کتابخانه روستایی در خراسان شمالی

صنایع تبدیل و تکمیلی پیشران اقتصادی خراسان شمالی است

علی رسولیان معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی شد

کیفیت هوای مشهد در شرایط پاک قرار گرفت

تصادف وانت نیسان با پراید در فریمان 2 کشته برجای گذاشت

وقف نامه«صاحب دیوان»در حرم رضوی اجرا شد/ مجلسی برای مسئولان شهر

حجت الاسلام صاحبقرانی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی شد

هنوز بخشنامه ای مبنی بر ابطال کارت های ملی قدیمی صادر نشده است

تنها راه سعادت بشریت بازگشت به راه و مرام حسینی است

خودروی سرقتی در کمتر از یک ساعت در فردوس کشف شد

32 هزار و 630 واحد مسکونی در خراسان جنوبی بازسازی شد

عملکرد دولت در حوزه مسکن بسیار نارضایت بخش بوده است

سمینار بزرگ «کارآفرینی و خلاقیت» در بیرجند برگزار می شود

125 گروه جهادی به مناطق محروم خراسان جنوبی خدمت‌رسانی کردند

اعیاد شعبانیه فرصتی برای تبیین فرهنگ مهدویت است

اخذ مجوز توسعه بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند

مراجعه 50 هزار نفر به بیمارستان های خراسان جنوبی در ایام نوروز

خودسازی بالاترین هنر است/جایگاه هنرمندان در جامعه شناخته شود

کشف 8 تن مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی خراسان جنوبی

برگزاری 36نمایشگاه آثار گرافیکی/جشنواره سرود خاوران برگزار می شود

انجام شش هزار و 837 ماموریت توسط اورژانس خراسان جنوبی

321 بازرسی مشترک در اجرای طرح نظارتی تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی

تسریع در تکمیل جاده ماهیرود به فراه/کشتارگاه دام در مرز ایجاد شود

لزوم استفاده از مشاوران جوان در ادارات/جوانان روستایی حمایت شوند

مرهم مردم خراسان‌جنوبی بر زخم سیل‌زدگان