پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل اوقاف خراسان جنوبی خبر داد:

حضور 620 هزار زائر در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان جنوبی سياسي

حضور 620 هزار زائر در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان جنوبی

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از حضور بیش از 620 هزار زائر طی ایام نوروز 98 در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور بقاع متبرکه را محل آرامی برای ایجاد آرامش و روحیه مناسب معنوی دانست و اظهار داشت: دلبستگی شیعیان به اهل بیت ( ع) ظرفیت بسیار بالایی را ایجاد می‌کند که باید با مدیریت مناسب این ظرفیت را در راستای ارتقا معرفت همگان هدایت کنیم.
وی با بیان اینکه اماکن متبرکه به جهت جایگاه اعتقادی و معنوی که در بین ایرانیان و مسلمانان دارند، همواره از مراکز مهم جذب گردشگران و زائران به شمار می‌روند، بیان داشت: مطرح کردن معارف اهل بیت ( ع) و ذریه پیامبر ( ص) موجب تقویت بنیه مذهبی و اصلاح اخلاق و رفتار جامعه می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در طول اجرای طرح آرامش بهاری (از 28 اسفندماه لغایت 14 فروردین ماه) شاهد حضور پرشور زائرین در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی بودیم که افتخار بزرگی برای ما محسوب می‌شود.
بخشی‌پور در ادامه به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در قالب طرح آرامش بهاری پرداخت و بیان داشت: ویژه برنامه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفندماه در جوار امامزادگان آغاز و تا 14 فروردین ماه ادامه داشته است.
اجرای طرح آرمش بهاری در 55 بقعه متبرکه استان
وی از اجرای طرح آرمش بهاری در 55 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: این طرح با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورهای دینی، مذهبی و ارتقا سطح فکری و فرهنگی زائران، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی و خدمت رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه‌مندی در زائران و گردشگران نوروزی اجرا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی به سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اشاره کرد و افزود: باید به فرمایشات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانیم و این اماکن را به قطب فرهنگی تبدیل کنیم
فعالیت همدلانه و صمیمانه 60 مبلغ در طرح آرامش بهاری
بخشی‌پور به فعالیت 60 مبلغ بومی و اعزامی از قم در طرح آرامش بهاری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین بخش‌های طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه، خیمه‌های معرفت و پاسخگویی به شبهات دینی و فرهنگی است.
وی اقامه نماز جماعت، مشاوره وقف، پاسخگویی به مسائل شرعی، سخنرانی روزانه، غبارروبی، قرائت ادعیه، مسابقات فرهنگی، ویژه برنامه روز جمهوری اسلامی، ویژه برنامه روز طبیعت، برپایی جشن ولادت امام علی ( ع) و مراسم وفات حضرت زینب (س) را از دیگر برنامه‌های اجرایی در قالب طرح آرامش بهاری عنوان کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی مطرح کرد: طرح آرامش بهاری در راستای ارائه خدمات فرهنگی و مشاوره‌های مذهبی برگزار می‌شود که خوشبختانه استقبال گردشگران و زائران از این طرح بسیار مطلوب ارزیابی شده است.
حضور 140 هزار زائر در روز طبیعت در جوار امامزادگان
بخشی‌پور با بیان اینکه همزمان با 13 فروردین‌ماه روز طبیعت 55 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی میزبان اقشار مختلف مردم و مسافران و زائران نوروزی بود، گفت: در روز سیزدهم فروردین امسال 140 هزار زائر و مسافر در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی حضور یافتند که از این تعداد 26 هزار نفر در زائرسراها, سوئیت‌ها و کانکس‌ها اسکان یافتند.
وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه‌های خاصی را برای حضور هموطنان در روز طبیعت در بقاع متبرکه تدارک دیده بود، تبیین کرد: برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر، فعالیت خیمه‌های معرفت و حضور مبلغین، مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی و خانوادگی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان را از اهم برنامه‌های اوقاف در روز طبیعت عنوان کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که هر سال زائران و مسافران از اقصی نقاط کشور ضمن بهره‌مندی از فیوضات امامزادگان از اماکن فرهنگی و رفاهی آنها مانند مهمانسراها و زائرسراها استفاده می‌کنند، گفت: اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی طی سال‌های اخیر اقدامات عمرانی زیادی را در این خصوص انجام داده است.
توزیع بیش از 70 هزار بسته فرهنگی
بخشی پور همچنین از توزیع بسته‌های فرهنگی به منظور آشنایی بیشتر مردم با بقاع متبرکه خبر داد و خاطرنشان کرد: در طول اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری بیش از 70 هزار هدیه فرهنگی برای زائران و مسافران نوروزی توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه در لحظه تحویل سال بیش از 12 هزار نفر سال نو را در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی آغاز کردند، تبیین کرد: امسال مراسم ویژه تحویل سال در 11 بقعه متبرکه و امامزاده استان برگزار شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که سازمان اوقاف و امور خیریه در تلاش است تا روز به روز سطح خدمت‌رسانی فرهنگی، اجتماعی و معنوی و رفاهی را در بقاع متبرکه ارتقا دهد، بیان داشت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا پایان طرح (از 28 اسفندماه لغایت 14 فروردین ماه) بیش از 620 هزار زائر و گردشگر در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی حضور یافتند.
بخشی پور به ارائه خدمات اسکان دائم و موقت زائران در امامزادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و یادآور شد: 724 سوئیت و زائرسرا جهت اسکان زائران و مسافران در جوار بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی آماده خدمت‌رسانی به زائران و گردشگران نوروزی بودند.
وی خاطرنشان کرد: در طول اجرای طرح آرامش بهاری بیش از 110 هزار زائر و مسافر نوروزی در زائرسراها و سوئیت‌های بقاع متبرکه اسکان یافتند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی موقوفه حسینیه امام رضا ( ع) بیرجند را از موقوفات شاخص شهر بیرجند دانست و تصریح کرد: این بنا از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر بیرجند است که از لحاظ معماری دارای اجزا و عناصر مختلف است.
بخشی پور به موزه وقف نیز اشاره و مطرح کرد: موزه وقف بیرجند از سوی اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند در بنای تاریخی حسینیه امام رضا ( ع) در سال 1382 افتتاح شد.
وی استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از موزه وقف و مدرسه شوکتیه بیرجند را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: در طول اجرای طرح آرامش بهاری 7 هزار نفر گردشگر و مسافر از موقوفه مدرسه شوکتیه و موزه وقف بیرجند بازدید کردند.
بهره مندی 1000 نفر از خدمات پایگاه‌های سلامت
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی نظافت و آراستگی بقاع متبرکه برای میزبانی از زائران، اسکان اضطراری و آماده نمودن شرایط جهت برپایی اسکان موقت توسط زائران، برپایی ایستگاه‌های صلواتی در بقاع متبرکه و برپایی ایستگاه سلامت و استقرار پایگاه‌های خدمات رسان را از دیگر خدمات اوقاف در حوزه رفاهی در راستای طرح آرامش بهاری ذکر کرد.
بخشی پور از برپایی ایستگاه سلامت و بهداشت در جوار 8 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد و اعلام کرد: این ایستگاه‌ها در جوار امامزاده سید محمد و سید ابراهیم فردوس، امامزاده سلطان مصیب مصعبی و امامزاده سلطان کریم‌شاه کریمو ، آرامگاه بوذرجمهر قاین، مسجد حضرت ابوالفضل ( ع) و امامزاده سیدنالحسین ( ع) نهبندان، امامزادگان باقریه بیرجند و امامزاده شاه سلیمان علی ( ع) خوسف برپا شد.
وی با یادآوری اینکه در این پایگاه‌ها ارائه رایگان خدمات و مشاوره‌های پزشکی به زائران و مسافران نوروزی در مدت زمان تعیین شده، انجام شد، خاطرنشان کرد: در طول مدت زمان استقرار پایگاه‌های سلامت و بهداشت بیش از یک هزار زائر و مسافر از خدمات این پایگاه‌ها بهره مند شدند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دادستان بجنورد دستور لغو یک کنسرت را داد

نخستین نشست دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت با خبرنگاران

فاز نخست کارخانه فولاد قاینات به بهره برداری می رسد

2 طرح منابع طبیعی در نهبندان افتتاح شد

84 هزار کودک و نوجوان از برنامه های تابستانی بهره مند می شوند

پر کردن هدفمند اوقات فراغت جوانان ضروت امروز جامعه است

برنامه‌های اوقات فراغت منجر به استعداد یابی و نشاط اجتماعی شود

پایین بودن سهم هزینه‌های اوقات فراغت در سبد خانوار یک تهدید است

1700 روستای خراسان جنوبی خالی از سکنه شده است

استاندار خراسان شمالی: مردم استان از تولیدات کشاورزی سودی ندارند

84 هزار کودک و نوجوان خراسان جنوبی از برنامه های تابستانی بهره مند می شوند

آژیر خطر اعتیاد / وجود 43 هزار معتاد در خراسان شمالی

اختصاص بیش از4میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن مددجویان سیلزده

بیش از 14 تن آرد قاچاق در خراسان شمالی کشف شد

3 بزمجه در خوسف زنده گیری و در طبیعت رهاسازی شدند

مساحت بیابان در خراسان جنوبی 68 درصد افزایش یافت

251 هزار برنامه اوقات فراغت در خراسان جنوبی برگزار می شود

پروانه ها و زنبورهای عسل خراسان شمالی همکاسه شدند

تلاش می کنیم مشکلات شرکت های تعاونی را حل کنیم

بازدید از تالاب کجی نمکزار شهرستان نهبندان

افتتاح پروژه نهال کاری ترسیب کربن در منطقه مزار سید علی به مساحت 235 هکتار

سوخت قاچاق در مرز دوغارون کشف شد

نباید به کارهای بخشنامه‌ای اکتفا کنیم

3 پاتوق مواد مخدر در بیرجند پاکسازی شد

اخلاق و معنویت 2 اصل مهم در ورزش های زورخانه ای است

انتصاب جدید در فرمانداری سرایان و بخشداری خوسف

ظرفیت ایرنا را برای فرهنگسازی مبازره با مواد مخدر به کمک می طلبیم

نیروگاه برق آبی امیرکبیر تهران پس از 51 سال وارد مدار شد

ظرفیت های خراسان جنوبی برای توسعه باید شکوفا شود

بازارچه دائمی صنایع دستی خراسان شمالی به زودی راه اندازی می شود

چالش اصلی بازسازی مناطق سیل زده خوزستان، نبود هماهنگی است

یک دهنه غار در زیر شهر «برزک» کاشان کشف شد

حضور 30 داور بین‌المللی در مسابقات فدراسیون تنیس روی میز

مصوبات سفرهای شهرستانی برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجراست

جایگاه باشگاه دانش پژوهان جوان تضعیف شده است

مردم همواره یکی از اضلاع توسعه هستند

استاندار خراسان جنوبی از روستای درسفید بازدید کرد

تراز دریاچه ارومیه به حدود 1272 متر رسید

50 میلیارد ریال تسهیلات به صنعتگران خراسان شمالی پرداخت شد

استاندار خراسان شمالی از سازمان نوسازی مدارس انتقاد کرد

از تولید 4برابری اورانیوم تا زندگی در مناطق ممنوعه

انتقاد استاندار خراسان شمالی از سازمان نوسازی مدارس

استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهید احمد عبداللهی دیدار کرد

سرخس از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شد

توران ، باغبان ایران

حادثه رانندگی در تربت جام کشته به جا گذاشت

دستگاه های مختلف در جریان سیلاب شیراز مقصرند

مهر و موم آسانسورهای غیر استاندارد در مشهد آغاز شد

80 روز تردد رایگان در تهران

دوئل ترامپ با سناتورها