پیام خراسان

آخرين مطالب

/ روز جهانی خانواده /

ویژگی‌های خانواده‌ در بعضی کشورها اجتماعي

ویژگی‌های خانواده‌ در بعضی کشورها

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - تا سال 2050، جمعیت شهری جهان، تقریبا دو برابر می‌شود. شهرنشینی و مسائل مرتبط با آن، یکی از موارد مهم در قرن بیست ویکم است. جمعیت، فعالیت‌های اقتصادی، تعاملات اجتماعی و فرهنگی و همچنین اثرات زیست‌محیطی و بشردوستانه به طور فزاینده‌ای در شهرها متمرکز است و این مسائل منجر به چالش‌هایی در خانواده از نظر مسکن، زیرساخت، خدمات اساسی، امنیت غذایی، سلامت، آموزش و پرورش، شغل مناسب، ایمنی و منابع طبیعی خواهد شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، خانواده، چه سنتی و غیر سنتی، پایه و اساس جامعه است. معمولا مهمترین سال‌های زندگی و رشد انسان، با خانواده سپری می‌شود، پس می‌توان گفت که این روز بسیار مهم است.
روز جهانی خانواده، فرصتی برای ارتقا آگاهی از مسائل مرتبط با خانواده و افزایش آگاهی از فرایندهای اجتماعی، اقتصادی و جمعیت‌شناختی که بر خانواده تاثیرگذار است را فراهم می‌کند.
روز جهانی خانواده، هر ساله در 15 ماه مه (25 اردیبهشت ماه ) برگزار می‌شود.
از سال 1994 تاکنون، موضوعات متفاوتی برای این روز در نظر گرفته شده است. موضوع روز جهانی خانواده در سال جاری(2019)؛ خانواده و اقدام برای تغییرات آب وهوایی است. این موضوع درباره خانواده، سیاست‌های آن و اهداف مورد نظر است.
هدف از این موضوع، بهبود آموزش، ارتقا سطح آگاهی و ظرفیت‌های انسانی و نهادی برای کاهش تغییرات آب و هوایی است.
چرا روز جهانی خانواده مهم است؟
شاید روز جهانی خانواده روزی برای جشن است، اما می‌تواند زمانی برای انتقاد از مسائل مهم درباره خانواده باشد. بسیاری از خانواده‌ها در جهان با مسائلی مانند فقر، فقدان مراقبت‌های بهداشتی، اشتغال و پرورش کودک، مواجه هستند.
نماد روز جهانی خانواده، یک دایره سبز با یک تصویر قرمز است که تصویر شامل طراحی ساده قلب و خانه است و نشان می‌دهد که خانواده مرکز جامعه است و خانه برای حمایت از افراد در تمام سنین مهیا می‌شود.
با پیشرفت تکنولوژی، زندگی برای بسیاری افراد از نظر ارتباطی، فرهنگی، آموزش و مسائل دیگر تغییر کرده است و البته اهمیت خانواده در این دنیای مدرن هم پررنگ‌تر خواهد بود.
ویژگی‌های خانواده در بعضی کشورها
هر کشوری در جهان، سنت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارد و افرادی که در این کشورها زندگی می‌کنند، باید به این سنت‌ها احترام بگذارند.
همه باید بدانیم میراثی که نسل به نسل به ما منتقل شده را حفظ کنیم، زیرا این میراث برای اجداد ما ارزش بسیاری داشته است.
برخی از ویژگی‌های خانواده در کشورهای ذیل عبارتند از:
خانواده در استرالیا
از آنجایی که استرالیا، قاره‌ای جوان است، سنت‌های آن جدیدتر به نظر می‌رسد. استرالیایی‌ها، به خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند، دلبستگی ندارند و همه‌چیز جدید است، بنابراین خیلی سخت نیست که آن را ترک کنند. افراد معمولا در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که در آن مشغول به کار هستند. روابط خانوادگی و فامیلی معنایی ندارد و همه سنت‌ها جدید و مدرن است، اما به طور کلی، هر خانواده سنت‌های خاص خود را دارد؛ زیرا اکثر افراد در این کشور مهاجر هستند.
استرالیایی‌ها افرادی شاد و خوشحال هستند. در این کشور، کودکان برای مدت طولانی با والدین زندگی نمی‌کنند و زمانی که بزرگتر ‌شدند از خانواده جدا می‌شوند. جالب است بدانید که استرالیا برای جوانان و سالخوردگان مناطق خاصی دارد، این ملت مردمانی دارد که بسیار خودمانی هستند.
خانواده‌ در آفریقا
این قاره به عنوان بخش جداگانه‌ای از جهان شناخته می‌شود و کشوری مانند مصر در آن معروف است. اکثر کشورها در این قاره، آداب و رسوم باستانی دارند که تا امروز باقی مانده است. تمدن بر این قاره تاثیر نداشته است، افراد ادیان باستانی دارند و پذیرفتن قوانین مدرن برای آنها دشوار است.
خانواده در مصر
خانواده در این کشور، نه تنها شامل همسر و فرزند، بلکه شامل همه بستگان شوهر می‌شود. مرد بزرگتر، سرپرست خانواده است و تمام پسران و خانواده‌های آنها زیرمجموعه این گروه می‌شوند. آنها با یکدیگر زندگی می‌کنند، غذا می‌خورند و حتی کار می‌کنند. افراد این کشور تغییرات را دوست ندارند؛ اگر فردی در مصر تصمیم به ازدواج گرفت، بدان معنی است که این امر جدی و همیشگی است.
مردم بر این باورند که همه مشکلات زندگی آنها می‌تواند برطرف شود، اگر همه با هم متحد باشند. در این کشور همه به هم کمک می‌کنند؛ اعضای خانواده به یکدیگر احترام می‌گذارند و همدیگر را دوست دارند. مصری‌ها می‌دانند که تنهایی معنایی ندارد. کودکان باید به والدین احترام بگذارند و ازدواج عموزاده‌ها در این کشور بسیار رایج است.
خانواده در اروپا
خانواده‌های اروپایی، فرهنگ و سنت‌های بسیاری دارند؛ زیرا افراد با ادیان مختلف در آن زندگی می‌کنند. 
در سوئیس خانواده‌های مدرن کوچک هستند و فرزندان بسیاری ندارند، اما در خانواده‌های کاتولیک و سنتی گاهی اوقات تعداد فرزندان به 10 فرزند هم می‌رسد. سوئیسی‌ها معمولا دیر ازدواج می‌کنند. افراد به اجداد و نیاکان وابستگی دارند و هر خانواده حداقل یک لباس ملی دارد و تعطیلات مناسبتی در این کشور زیاد است. اگر همسر قصد کارکردن داشته باشد، باید شوهر رضایت بدهد، با این‌حال، آمار طلاق در این کشور بالاست. 
خانواده در فرانسه
خانواده فرانسوی، شامل پدر، مادر و یک کودک است و دیگر بستگانی در آن نیست. خانواده‌های جوان، معمولا تمایلی به داشتن فرزند ندارند. 
با این وجود، خانواده‌ها در فرانسه به همدیگر احترام می‌گذارند و معمولا تعطیلات آخر هفته و دیگر تعطیلات را با هم می‌گذرانند. مرد در خانواده‌های فرانسوی، در راس قرار دارد. فرانسوی‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند و در کنار دوستان خود، زمان زیادی را می‌گذرانند.
خانواده در نروژ
افراد در نروژ، معمولا با فردی ازدواج می‌کنند که از کودکی همدیگر را بشناسند. آنها بعد از ازدواج، صاحب فرزند می‌شوند. فرزندان در این کشور در 18 سالگی مستقل می‌شوند و برای زندگی و مسکن، پول دریافت می‌کنند. بین والدین و فرزندان روابط دوستانه برقرار است. خانواده‌های نروژی معمولا یک تا چهار فرزند دارند و اولین فرزند آنها معمولا در سن 30 سالگی والدین به‌دنیا می‌آید. مادران نروژی، 11 ماه مرخصی با حقوق دارند و بعد از آن هم کمک هزینه فرزند دریافت می‌کنند.
افراد در نروژ، معمولا خانه قسطی خریداری می‌کنند تا خانه‌دار شوند و باید هر دو زوج کار کنند تا بتوانند قسط‌ها را بپردازند. افراد خانواده برای صرف غذا در رستوران، قبض را به صورت جداگانه حساب می‌کنند، پدر و مادر حساب‌های بانکی جداگانه‌ای دارند.
خانواده‌ در آلمان
این کشور فرهنگ بالایی دارد. افراد بعد از ازدواج، به همسر خود تکیه می‌کنند. آنها سعی دارند در روابط خانوادگی، پرورش کودکان، کار و تحصیل ایده‌آل باشند. برای آلمانی‌ها مهم است که همه‌چیز زیبا و دلپذیر باشد. خانواده آلمانی معمولا خانه‌ای پر از وسایل دارد که گاهی جایی برای نشستن مهمان نیست.
آلمانی‌ها رفتاری گرم و صمیمی دارند و دوستدار مهمان هستند. فرزندان در 18 سالگی مستقل می‌شوند. جوانان، معمولا در کنار تحصیل، کار هم می‌کنند. خانواده به بستگان احترام می‌گذارد و سعی دارد تا تعطیلات در کنار هم باشند. پدربزرگ و مادربزرگ هرگز از نوه‌هایشان نگهداری نمی‌کنند و زندگی خصوصی خود را دارند.
خانواده‌ در ایتالیا
شوهر همیشه در راس خانواده است، اما زن هم مسئولیت زیادی دارد. یک مرد ایتالیایی برای تمام عمر مادرش را تحسین می‌کند. اگر فردی قصد ازدواج داشته باشد، باید رابطه خوبی با مادر همسرش برقرار کند. مادران تاثیر زیادی بر کودکان دارند. مردان ایتالیایی رمانتیک هستند. خانواده برای ایتالیایی‌ها تنها نزدیکترین نسل نیست، بلکه با همه بستگان ارتباط دارند، روابط خانوادگی برای آنها بسیار مهم است.
در خانواده‌های ایتالیایی، مشکلات با هم حل و تصمیمات باهم گرفته می‌شود. برای یک ایتالیایی مهمترین وظیفه آن است که همسرش را خوشحال کند.
خانواده در بریتانیا
این موضوع غیرممکن است که شما زنی جوان به همراه کودکی را در خیابان‌های بریتانیا ببینید. زنان در این کشور، کودک خود را به پرستار می‌سپارند. افراد زمانی که مستقل باشند می‌توانند به ازدواج فکر کنند.
معمولا خانواده‌ها به طور متوسط، سه فرزند دارند. در اغلب خانواده‌های انگلیسی، پرستار( حتی از کشورهای دیگر) برای نگهداری از فرزندان وجود دارد تا مادر بتواند در کارش موفق باشد. امکانات برای کودکان از جمله زمین بازی و مکان‌های خاص کودکان، در انگلستان زیاد است. در این کشور اهمیت زیادی به کودکان می‌دهند. همه افراد در تلاش هستند تا در نگهداری کودک به مادر کمک کنند، رابطه زن و شوهر در انگلستان بسیار ایده‌آل است.
خانواده‌ در بلژیک
روابط خانواده در این کشور بسیار مستحکم است. بستگان معمولا با هم هستند و خانه‌ها پر از صدا و شادی است. حتی جوانترها هم علاقه دارند از عمه، عمو، خاله، دایی، پدر بزرگ و مادربزرگشان دیدن کنند.
پدربزرگ و مادربزرگ در بزرگ کردن نوه‌هایشان کمک می‌کنند. بلژیکی‌ها عاشق سفر هستند و اغلب با خانواده از کشورهای بسیاری دیدن و پول زیادی را برای این سفرها هزینه می‌کنند، وقت زیادی را با مکالمات تلفنی می‌گذرانند و درباره همه چیز صحبت می‌کنند، اما هرگز درباره مسائل مالی حرفی نمی‌زنند. مردم این کشور مهربان هستند و علاقه زیادی به مهمان دارند و معمولا در سن 25 تا 30 سالگی ازدواج می‌کنند.
بلژیکی‌ها در ابتدا خانه می‌خرند و بعد تصمیم می‌گیرند تا فرزند داشته باشند. زنان بلژیکی به اندازه مردان کار می‌کنند و همه وظایف بین زن و مرد تقسیم می‌شود. معمولا والدین برای آینده کودک تصمیم می‌گیرند.
منابع:
https://greycaps.com
www.un.org
http://worldfamilyorganization.com
https://nationaltoday.com
www.timeanddate.com
http://livecustomwriting.com
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قانون ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان بازدارنده نیست

85 حلقه چاه غیرمجاز در غرب خراسان رضوی مسدود شد

وجود خلأ های قانونی در مساجد/ نمایندگان در مجلس پیگیری کنند

وزش تندباد و گرد و خاک در مرز شرقی خراسان جنوبی

وقتی فرشبافان خراسان جنوبی مثل کوره آجرپزی می‌شوند!

1400 سرباز در خراسان جنوبی آموزش کمک های اولیه را فرا می گیرند

حضور فرماندار در بنیاد خیریه دارالشفا امام حسین (ع)

جلسه بررسی مسائل باند امداد و نجات

150کیلومتر فاصله تا درمان/ شهرستان خوسف بیمارستان ندارد

جلسه بررسی مسائل و مشکلات و پیشرفت فیزیکی طرح مسکن محرومین

احداث هفت ایستگاه جدید آتش‌نشانی در مشهد

ترافیک در جاده های خراسان رضوی پُر حجم است

بهره برداری 516 پروژه در خراسان شمالی

پیگیری آخرین وضعیت جسمانی محیط‌بان مجروح قائنی

ساز و آواز خیابانی

برآورد 300 میلیارد تومانی تقاطع چهارسطحی نمایشگاه

پل نمایشگاه 40 متر تعریض می‌شود/ ایجاد مسیر یک‌طرفه از حاشیه چهل‌بازه به سه‌راه طرقبه

هرکس با هر سلیقه سیاسی برای توسعه مشهد گام بردارد

اعزام 52 پزشک جهادی به مناطق محروم خراسان شمالی

افزایش 8 درصدی معاینات بالینی پزشکی قانونی خراسان شمالی

فراخوان استاندار خراسان شمالی از گروه های جهادی برای کاهش نرخ بیسوادی در بانوان

آمار نزاع در خراسان شمالی 24درصد کاهش یافت

استفاده مکرر از شبکه‌های اجتماعی و عدم رضایت از زندگی در دختران نوجوان

کیسه پارچه‌ای قابل بازیافت در راستای حفظ محیط زیست

در ایران 2 هزار عنوان مجرمانه داریم

دهکده گلستان علی(ع) مرکز استعدادیابی فرزندان کل کشور می‌شود

10 درصد کودکان بی‌سرپرست مشهد در موسسه گلستان علی(ع) هستند

مشهد چهارراه فرهنگی ایران است/منشور حقوق شهرنشینی نیازمند سمن‌هاست

شهردار مشهد: بزرگ‌ترین کمک به کودکان گلستان علی آگاه‌سازی مردم از حضور آن‌هاست

کسب 5 مقام کشوری توسط کودکان با نیازهای ویژه خراسان جنوبی

خراسان جنوبی میزبان وزیر نیرو می‌شود

حضور خراسان جنوبی در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

آغاز طرح خط انتقال آب طبس با حضور وزیر نیرو

مفسد اقتصادی با 7 میلیارد و 600 میلیون ریال کالای احتکار شده در بیرجند دستگیر شد

نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی در سربیشه به بهره برداری رسید

شاخص‌های توزیع مالی نیازمند بازنگری جدی است

خراسان جنوبی پایلوت طرح سند سازگاری با شرایط کم آبی می‌شود

از فریاد بی آبی در روستاهای خراسان جنوبی تا تاکید بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در صنعت آب

ایستگاه اتوبوسی که با تغییرات آب و هوایی مقابله می‌کند

بازدید مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از ایسنا

مرهمی بر زخم‌های نیازمندان

فرزندانتان را کتک نزنید!

چرا سرعت زیاد اتومبیل‌ها شهرها را نابود می‌کند؟

مرگ ببرها در باغ وحش وکیل‌آباد طبیعی است؟

این گیاه دشمن سرطان است

ثبت یک وقف جدید در فردوس

توزیع 22 هزار بچه ماهی کپور در فردوس

هدیه من؛ قطره قطره زندگی

40 میلیون ریال خدمات پزشکی به خوسفی‌ها ارائه شد

توزیع 20 تن گوشت نذری بین مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی