پیام خراسان

آخرين مطالب

/ روز جهانی خانواده /

ویژگی‌های خانواده‌ در بعضی کشورها اجتماعي

ویژگی‌های خانواده‌ در بعضی کشورها

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - تا سال 2050، جمعیت شهری جهان، تقریبا دو برابر می‌شود. شهرنشینی و مسائل مرتبط با آن، یکی از موارد مهم در قرن بیست ویکم است. جمعیت، فعالیت‌های اقتصادی، تعاملات اجتماعی و فرهنگی و همچنین اثرات زیست‌محیطی و بشردوستانه به طور فزاینده‌ای در شهرها متمرکز است و این مسائل منجر به چالش‌هایی در خانواده از نظر مسکن، زیرساخت، خدمات اساسی، امنیت غذایی، سلامت، آموزش و پرورش، شغل مناسب، ایمنی و منابع طبیعی خواهد شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، خانواده، چه سنتی و غیر سنتی، پایه و اساس جامعه است. معمولا مهمترین سال‌های زندگی و رشد انسان، با خانواده سپری می‌شود، پس می‌توان گفت که این روز بسیار مهم است.
روز جهانی خانواده، فرصتی برای ارتقا آگاهی از مسائل مرتبط با خانواده و افزایش آگاهی از فرایندهای اجتماعی، اقتصادی و جمعیت‌شناختی که بر خانواده تاثیرگذار است را فراهم می‌کند.
روز جهانی خانواده، هر ساله در 15 ماه مه (25 اردیبهشت ماه ) برگزار می‌شود.
از سال 1994 تاکنون، موضوعات متفاوتی برای این روز در نظر گرفته شده است. موضوع روز جهانی خانواده در سال جاری(2019)؛ خانواده و اقدام برای تغییرات آب وهوایی است. این موضوع درباره خانواده، سیاست‌های آن و اهداف مورد نظر است.
هدف از این موضوع، بهبود آموزش، ارتقا سطح آگاهی و ظرفیت‌های انسانی و نهادی برای کاهش تغییرات آب و هوایی است.
چرا روز جهانی خانواده مهم است؟
شاید روز جهانی خانواده روزی برای جشن است، اما می‌تواند زمانی برای انتقاد از مسائل مهم درباره خانواده باشد. بسیاری از خانواده‌ها در جهان با مسائلی مانند فقر، فقدان مراقبت‌های بهداشتی، اشتغال و پرورش کودک، مواجه هستند.
نماد روز جهانی خانواده، یک دایره سبز با یک تصویر قرمز است که تصویر شامل طراحی ساده قلب و خانه است و نشان می‌دهد که خانواده مرکز جامعه است و خانه برای حمایت از افراد در تمام سنین مهیا می‌شود.
با پیشرفت تکنولوژی، زندگی برای بسیاری افراد از نظر ارتباطی، فرهنگی، آموزش و مسائل دیگر تغییر کرده است و البته اهمیت خانواده در این دنیای مدرن هم پررنگ‌تر خواهد بود.
ویژگی‌های خانواده در بعضی کشورها
هر کشوری در جهان، سنت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارد و افرادی که در این کشورها زندگی می‌کنند، باید به این سنت‌ها احترام بگذارند.
همه باید بدانیم میراثی که نسل به نسل به ما منتقل شده را حفظ کنیم، زیرا این میراث برای اجداد ما ارزش بسیاری داشته است.
برخی از ویژگی‌های خانواده در کشورهای ذیل عبارتند از:
خانواده در استرالیا
از آنجایی که استرالیا، قاره‌ای جوان است، سنت‌های آن جدیدتر به نظر می‌رسد. استرالیایی‌ها، به خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند، دلبستگی ندارند و همه‌چیز جدید است، بنابراین خیلی سخت نیست که آن را ترک کنند. افراد معمولا در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که در آن مشغول به کار هستند. روابط خانوادگی و فامیلی معنایی ندارد و همه سنت‌ها جدید و مدرن است، اما به طور کلی، هر خانواده سنت‌های خاص خود را دارد؛ زیرا اکثر افراد در این کشور مهاجر هستند.
استرالیایی‌ها افرادی شاد و خوشحال هستند. در این کشور، کودکان برای مدت طولانی با والدین زندگی نمی‌کنند و زمانی که بزرگتر ‌شدند از خانواده جدا می‌شوند. جالب است بدانید که استرالیا برای جوانان و سالخوردگان مناطق خاصی دارد، این ملت مردمانی دارد که بسیار خودمانی هستند.
خانواده‌ در آفریقا
این قاره به عنوان بخش جداگانه‌ای از جهان شناخته می‌شود و کشوری مانند مصر در آن معروف است. اکثر کشورها در این قاره، آداب و رسوم باستانی دارند که تا امروز باقی مانده است. تمدن بر این قاره تاثیر نداشته است، افراد ادیان باستانی دارند و پذیرفتن قوانین مدرن برای آنها دشوار است.
خانواده در مصر
خانواده در این کشور، نه تنها شامل همسر و فرزند، بلکه شامل همه بستگان شوهر می‌شود. مرد بزرگتر، سرپرست خانواده است و تمام پسران و خانواده‌های آنها زیرمجموعه این گروه می‌شوند. آنها با یکدیگر زندگی می‌کنند، غذا می‌خورند و حتی کار می‌کنند. افراد این کشور تغییرات را دوست ندارند؛ اگر فردی در مصر تصمیم به ازدواج گرفت، بدان معنی است که این امر جدی و همیشگی است.
مردم بر این باورند که همه مشکلات زندگی آنها می‌تواند برطرف شود، اگر همه با هم متحد باشند. در این کشور همه به هم کمک می‌کنند؛ اعضای خانواده به یکدیگر احترام می‌گذارند و همدیگر را دوست دارند. مصری‌ها می‌دانند که تنهایی معنایی ندارد. کودکان باید به والدین احترام بگذارند و ازدواج عموزاده‌ها در این کشور بسیار رایج است.
خانواده در اروپا
خانواده‌های اروپایی، فرهنگ و سنت‌های بسیاری دارند؛ زیرا افراد با ادیان مختلف در آن زندگی می‌کنند. 
در سوئیس خانواده‌های مدرن کوچک هستند و فرزندان بسیاری ندارند، اما در خانواده‌های کاتولیک و سنتی گاهی اوقات تعداد فرزندان به 10 فرزند هم می‌رسد. سوئیسی‌ها معمولا دیر ازدواج می‌کنند. افراد به اجداد و نیاکان وابستگی دارند و هر خانواده حداقل یک لباس ملی دارد و تعطیلات مناسبتی در این کشور زیاد است. اگر همسر قصد کارکردن داشته باشد، باید شوهر رضایت بدهد، با این‌حال، آمار طلاق در این کشور بالاست. 
خانواده در فرانسه
خانواده فرانسوی، شامل پدر، مادر و یک کودک است و دیگر بستگانی در آن نیست. خانواده‌های جوان، معمولا تمایلی به داشتن فرزند ندارند. 
با این وجود، خانواده‌ها در فرانسه به همدیگر احترام می‌گذارند و معمولا تعطیلات آخر هفته و دیگر تعطیلات را با هم می‌گذرانند. مرد در خانواده‌های فرانسوی، در راس قرار دارد. فرانسوی‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند و در کنار دوستان خود، زمان زیادی را می‌گذرانند.
خانواده در نروژ
افراد در نروژ، معمولا با فردی ازدواج می‌کنند که از کودکی همدیگر را بشناسند. آنها بعد از ازدواج، صاحب فرزند می‌شوند. فرزندان در این کشور در 18 سالگی مستقل می‌شوند و برای زندگی و مسکن، پول دریافت می‌کنند. بین والدین و فرزندان روابط دوستانه برقرار است. خانواده‌های نروژی معمولا یک تا چهار فرزند دارند و اولین فرزند آنها معمولا در سن 30 سالگی والدین به‌دنیا می‌آید. مادران نروژی، 11 ماه مرخصی با حقوق دارند و بعد از آن هم کمک هزینه فرزند دریافت می‌کنند.
افراد در نروژ، معمولا خانه قسطی خریداری می‌کنند تا خانه‌دار شوند و باید هر دو زوج کار کنند تا بتوانند قسط‌ها را بپردازند. افراد خانواده برای صرف غذا در رستوران، قبض را به صورت جداگانه حساب می‌کنند، پدر و مادر حساب‌های بانکی جداگانه‌ای دارند.
خانواده‌ در آلمان
این کشور فرهنگ بالایی دارد. افراد بعد از ازدواج، به همسر خود تکیه می‌کنند. آنها سعی دارند در روابط خانوادگی، پرورش کودکان، کار و تحصیل ایده‌آل باشند. برای آلمانی‌ها مهم است که همه‌چیز زیبا و دلپذیر باشد. خانواده آلمانی معمولا خانه‌ای پر از وسایل دارد که گاهی جایی برای نشستن مهمان نیست.
آلمانی‌ها رفتاری گرم و صمیمی دارند و دوستدار مهمان هستند. فرزندان در 18 سالگی مستقل می‌شوند. جوانان، معمولا در کنار تحصیل، کار هم می‌کنند. خانواده به بستگان احترام می‌گذارد و سعی دارد تا تعطیلات در کنار هم باشند. پدربزرگ و مادربزرگ هرگز از نوه‌هایشان نگهداری نمی‌کنند و زندگی خصوصی خود را دارند.
خانواده‌ در ایتالیا
شوهر همیشه در راس خانواده است، اما زن هم مسئولیت زیادی دارد. یک مرد ایتالیایی برای تمام عمر مادرش را تحسین می‌کند. اگر فردی قصد ازدواج داشته باشد، باید رابطه خوبی با مادر همسرش برقرار کند. مادران تاثیر زیادی بر کودکان دارند. مردان ایتالیایی رمانتیک هستند. خانواده برای ایتالیایی‌ها تنها نزدیکترین نسل نیست، بلکه با همه بستگان ارتباط دارند، روابط خانوادگی برای آنها بسیار مهم است.
در خانواده‌های ایتالیایی، مشکلات با هم حل و تصمیمات باهم گرفته می‌شود. برای یک ایتالیایی مهمترین وظیفه آن است که همسرش را خوشحال کند.
خانواده در بریتانیا
این موضوع غیرممکن است که شما زنی جوان به همراه کودکی را در خیابان‌های بریتانیا ببینید. زنان در این کشور، کودک خود را به پرستار می‌سپارند. افراد زمانی که مستقل باشند می‌توانند به ازدواج فکر کنند.
معمولا خانواده‌ها به طور متوسط، سه فرزند دارند. در اغلب خانواده‌های انگلیسی، پرستار( حتی از کشورهای دیگر) برای نگهداری از فرزندان وجود دارد تا مادر بتواند در کارش موفق باشد. امکانات برای کودکان از جمله زمین بازی و مکان‌های خاص کودکان، در انگلستان زیاد است. در این کشور اهمیت زیادی به کودکان می‌دهند. همه افراد در تلاش هستند تا در نگهداری کودک به مادر کمک کنند، رابطه زن و شوهر در انگلستان بسیار ایده‌آل است.
خانواده‌ در بلژیک
روابط خانواده در این کشور بسیار مستحکم است. بستگان معمولا با هم هستند و خانه‌ها پر از صدا و شادی است. حتی جوانترها هم علاقه دارند از عمه، عمو، خاله، دایی، پدر بزرگ و مادربزرگشان دیدن کنند.
پدربزرگ و مادربزرگ در بزرگ کردن نوه‌هایشان کمک می‌کنند. بلژیکی‌ها عاشق سفر هستند و اغلب با خانواده از کشورهای بسیاری دیدن و پول زیادی را برای این سفرها هزینه می‌کنند، وقت زیادی را با مکالمات تلفنی می‌گذرانند و درباره همه چیز صحبت می‌کنند، اما هرگز درباره مسائل مالی حرفی نمی‌زنند. مردم این کشور مهربان هستند و علاقه زیادی به مهمان دارند و معمولا در سن 25 تا 30 سالگی ازدواج می‌کنند.
بلژیکی‌ها در ابتدا خانه می‌خرند و بعد تصمیم می‌گیرند تا فرزند داشته باشند. زنان بلژیکی به اندازه مردان کار می‌کنند و همه وظایف بین زن و مرد تقسیم می‌شود. معمولا والدین برای آینده کودک تصمیم می‌گیرند.
منابع:
https://greycaps.com
www.un.org
http://worldfamilyorganization.com
https://nationaltoday.com
www.timeanddate.com
http://livecustomwriting.com
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افزایش مجدد سرویس‌دهی قطارشهری مشهد در شب‌های قدر

تمهیدات شهرداری مشهد در شب‌های قدر

برگزاری مراسم شب‌های قدر در 27 امامزاده شاخص خراسان‌ جنوبی

به وقت سیل

تمهیدات تاکسی‌رانی مشهد در شب‌های قدر

جزئیات سرویس‌دهی اتوبوس‌رانی مشهد در شب‌های قدر

ایران امروز دوباره حماسه ایستادگی را تکرار می‌کند

فتح خرمشهر، یادآور توکل یک ملت در مقابل ظلم دشمن است

برگزاری مراسم ارتحال امام و راهپیمایی روز قدس در 30 نقطه خراسان جنوبی

مستند "خرمشهرها در پیش است" رونمایی شد

دست یاریگر 50 جهادگر خراسان جنوبی به کمک مردم سیل زده شیرگ شتافت

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی

پس از شب‌های قدر، مدارس استان با 2 ساعت تاخیر شروع می‌شوند

باران هوای مشهد را پاک کرد

11 نفر از چنگال سیل خراسان جنوبی نجات یافتند/ امدادرسانی‌ همچنان ادامه دارد

بهاروند: کارمزد شارژ حضوری من‌کارت حذف می‌شود/ تشویق به‌جای تنبیه

طرح مناسب سازی خیابان جمهوری بیرجند نیازمند تهیه طرح جامع بالادستی ترافیکی است

دستور صریح استاندار خرلسان جنوبی به مدیران برای رسیدگی به مناطق سیل زده

پیشگیری از آسیب های اجتماعی از عوامل مؤثر در کاهش جرم

فراگیری مهارت های اجتماعی دانش آموزان در سازمان دانش آموزی

فرهنگ سازی؛ قطعه گمشده پازل محیط زیست

خراسان جنوبی؛ زیر چتر رگبار و رعد و برق

ظروف یکبار مصرفی که حیات را می‌گیرد

5 شهرستان گرفتار سیلاب شدند/ آماده باش 13 تیم امدادی هلال احمر

برگزاری 200 عنوان برنامه به مناسبت آزادسازی خرمشهر در بیرجند

توقیف بیش از 100دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در گرمه

در خراسان شمالی متاهل ها بیشتر از مجردها اقدام به خودکشی می کنند

پاکسازی 32 منزل از آبگرفتگی توسط جمعیت هلال احمر در بجنورد براثر بارندگی

سرویس‌دهی قطارشهری در شب‌های قدر افزایش می‌یابد

مشکلاتی که مرکز ماده 16 بجنورد با آن دست و پنجه نرم می کند

کارت‌های ملی قدیمی از امروز اعتبار ندارد/ افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند چه کنند؟

پایگاه‌های فعال اهدای خون مشهد در شب‌های قدر

مهمان ناخوانده‌ای که سودآوری گندم را کاهش می‌دهد

سیل آب و برق 45 روستای راز و جرگلان را قطع کرد

زلزله 3.7 ریشتری رباط قره بیل خسارتی نداشت

صدور 60 فقره چک توسط «پهلوان»برای مقاصد خاص

چرا هر ساختمان به یک برچسب مصرف بهینه انرژی نیاز دارد؟

توجه به زیرساخت‌های حمل و نقل برای توسعه روابط خراسان جنوبی با افغانستان

حیف از شهرزاد

190 بیمار خراسان جنوبی در انتظار پیوند عضو هستند

با مدرسه فراملیتی دخترانه نورالمصطفی بیش‌تر آشنا شوید

صاعقه 23 راس دام را در فریمان تلف کرد

سیل به برخی شهرهای خراسان رضوی خسارت زد

سیلاب به یک شهرک صنعتی در بینالود خسارت وارد کرد

کیفیت هوای 10 منطقه مشهد پاک است

سیل به منازل و بخش کشاورزی بجنورد خسارت زد

راههای ارتباطی روستاهای شهرستان جغتای بازگشایی شد

راه های روستایی که در بستر رودخانه ساخته شده اند

مراسم جشن شادی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد

586 سیل زده خراسان رضوی کمکهای امدادی دریافت کردند