پیام خراسان

آخرين مطالب

قهرمانی: گیم‌نت‌های مجاز، باشگاه الکترونیکی ورزشی می‌شوند ورزشي

قهرمانی: گیم‌نت‌های مجاز، باشگاه الکترونیکی ورزشی می‌شوند

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: در شش ماهه اول سال 97 طبق گزارش عملکردی که به اداره کل ورزش و جوانان دادیم، حدود 400 میلیون تومان صرف 24 انجمن ورزشی استان شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن قهرمانی در نشست خبری هیئت انجمن‌های ورزشی استان خراسان رضوی در سال 98 اظهار کرد: سال گذشته در تمامی مسابقات قهرمانی کشور و رقابت‌های لیگ که تحت نظر فدراسیون انجمن‌های ورزشی برگزار شد، نمایندگان و تیم‌های خراسانی شرکت داشتند. هیچ انجمنی نداریم که در مسابقات برگزار شده در سال‌ 97 اعم از انتخابی تیم ملی، قهرمانی کشور و رقابت‌های لیگ حضور نداشته باشد. در 90 درصد این مسابقات، تیم‌های خراسانی توانستند روی سکو بایستند که شایسته تقدیر است.
وی افزود: برخی از اردوهای تیم‌ ملی در استان خراسان رضوی و در مشهد برپا شد. اردوی اولیه تیم ملی کیک‌بوکسینگ واکو در مشهد برگزار شد و همچنین میزبانی از آخرین اردوی تیم ملی دارت برای اعزام به مسابقات جهانی رومانی به استان خراسان رضوی واگذار شده، چراکه مربی تیم ملی بانوان، نسرین سالاری، به همراه سه نفر از اعضای تیم ملی جوانان همگی از استان خراسان هستند. برای اینکه بازیکنان بتوانند در شهر خود تمرین کنند و استرس آن‌ها کمتر شود، مشهد میزبان این اردوست.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی بیان کرد: هیئت‌های ورزشی با یک رشته دارای محدویت‌های خاص خود هستند که مهمترین آن‌ها مشکلات اقتصادی و مالی است، نتیجتا هیئت انجمن‌ها که به نوعی رشته‌های ورزشی بدون فدراسیون را تحت پوشش خود می‌گیرد، کار سختی‌تری هم دارد. 
قهرمانی اضافه کرد: اداره 24 انجمن کار دشواری است، اما یک تیم قوی در کنار ما هستند ک اصحاب رسانه هم جزئی از آن است. علاوه بر کمک‌های شایان اصحاب رسانه و اداره کل ورزش و جوانان، افرادی در صنعت هستند که در کنار ما به اداره تمام انجمن‌ها همت می‌گمارند. خوشبختانه برای اعزام تیم‌ها به مسابقت مختلف تا به حال مشکلی نداشتیم. تنها چیزی که در هیئت به چشم می‌آید، کمبود فضای تمرین و ورزشی است. تیم راگبی اتان از مجموعه شهید محمد منتظری استفاده می‌کند. هرگاه مشکل داشتیم در بخش اقتصادی و صنعت دوستان به کمک ما آمدند، اما نکته مهم این است که به هیچ کدام از دوستان در صنعت یا همراه هیئت نگفته‌ایم به ما پول دهید و از آن‌ها خواسته‌ایم که شرایطی را فراهم کنند تا ولو در حد یک ریگ از سر راه هیئت انجمن ‌ورزشی استان برداشته شود.
وی یادآور شد: در شش ماهه اول سال 97 طبق گزارش عملکردی که به اداره کل ورزش و جوانان دادیم، حدود 400 میلیون تومان صرف 24 انجمن ورزشی استان شد که از این میزان، حدود 60 میلیون کمک‌های اداره کل و مابقی هم حمایت‌های دوستان بوده‌است. باید به خود بالید که رتبه اول در بین تمام هیئت‌ها در سال 96 به هیئت انجمن ورزشی خراسان رضوی رسید. این عنوان در سال بعد هم تکرار شد. 
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی با اشاره به برخی ملی پوشان در رشته‌ها، خاطر نشان کرد: سه بازیکن و کمک‌ مربی تیم ملی راگبی، خراسانی هستند. این تیم قرار است به مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو اعزام شود و اگر این اردو برگزار نمی‌شد، چه بسا این تیم دیگر اردویی نداشت و حتی به مسابقات هم اعزام نمی‌شد.
قهرمانی ادامه داد: در دو سال گذشته تیم راگبی خراسان رضوی به عنوان نماینده کشور در مسابقات آسیایی و غرب آسیا حضور پیدا کرد. در سال قبل این تیم قهرمان مسابقات غرب آسیا شد. 15 ملی‌پوش در این تیم داریم. در تیم ملی سپک‌تاکرا در بخش بانوان، 3 ملی‌پوش، کمک مربی بزرگسالان و مربی جوانان همگی از خراسان رضوی هستند. در تیم ملی کریکت، هفت ملی پوش داریم. در کل رشته‌ها، 64 ملی پوش و 5 مربی و داور از استان داریم که در رده ملی فعالیت می‌کنند.
وی با پاسخ به این سال که آیا سالن تمرینی به هیئت تعلق می‌گیرد یا خیر، تشریح کرد: هم‌اکنون سالن شهید بهشتی در اختیار هیئت انجمن‌های ورزشی استان هست اما با شروط خاص. سالن شهید بهشتی به صورت حاکمیتی اداره می‌شود. به جرات می‌گویم که هیئت انجمن‌های ورزشی در همه رشته‌ها و در هر دو بخش مردان و زنان، حتی یک ساعت هم از سالن شهید بهشتی در جهت تمرین استفاده نمی‌کنیم. هیئت هاکی استان 53 میلون تومان به من بدهکار است و به بهانه اردوی تیم ملی از سالن شهید بهشتی استفاده می‌کند. در حالی این سالن در آذرماه به من داده شد که قراردادهای این سالن با مدارس و موارد دیگر قبل از این تاریخ بسته شده و تمام هزینه‌ها هم به هیئت هاکی استان داده شده است.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: زمانی که کادر جدید، ریاست هیئت را برعهده گرفت، میزان بدهی هیئت قبلی 83 میلیون تومان بود. تمام این مبلغ را به کمک اداره کل ورزش و جوانان و دوستان همراه تسویه کردیم. مشکلات اقتصادی برای هیئت‌های ورزشی به سوهان روح تبدیل شده اما برای هیئت تحت مدیریت من چنین نیست و نه تنها بدهی گروه قبل را صاف کردیم بلکه با توجه به شرایط موجود توانستیم پله‌های پیشرفت را طی کنیم. باید گفت ورشکاران با حداقل‌ها ساختند که الان این هیئت موفق است، بی انصافی است اگر بگویم ورزشکاران من هر چه خواستند برایشان فراهم کردم. در حد توان و بضاعت مالی هیئت، سعی کردیم شرایطی را مهیا کنیم تا تیم‌ها در تمام مسابقات شرکت داشته باشند.
قهرمانی اضافه کرد: در خصوص رشته ورزشی راگبی در بخش بانوان با باشگاه شریعت نوین که در فوتبال هم سرمایه‌گذاری کرده تفاهم‌نامه داریم. تیم‌های بانوان در تمام رده‌های سنی به این باشگاه هبه شده‌ است. در خصوص راگبی در بخش پسران هم باید گفت که تمام هزینه‌ها با هیئت انجمن‌های ورزشی استان است که تمرین پسران در زمین شهید محمد منتظری به طور منظم در حال انجام است تا در صورت مهیا بودن شرایط و امکانات، بین 20 تا 25 تیرماه به مسابقات قهرمانی کشور در تبریز اعزام شوند.
وی در خصوص انتخاب اصولی به عنوان رئیس جدید هیئت فوتبال استان خراسان رضوی گفت: شرایط انجام کارهای عملیاتی و اجرایی در فوتبال سایر رشته‌ها و نهادها متفاوت است. باید بازه زمانی برای رئیس جدید هیئت مشخص کرد، تا مجمع هیئت استان برگزار شود، چرا که انتصاب‌هایی که در هیات استان شده همگی با عنوان سرپرستی تعیین شده‌اند.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی ادامه داد: احساس می‌کنم شرایط فوتبال استان به گونه‌ای پیش می‌رود که برنامه بلند مدت و حتی میان ‌مدت جوابگو نیست. فوتبال استان باید پس از انتصابات با برنامه‌های کوتاه‌ مدت به سوی اهداف خود حرکت کند. حق هر رئیسی است که از افرادی در کار استفاده کند که به لحاظ فکری همسو با خودش باشد اما اگر در یک مجموعه اختلاف سلیقه‌ای وجود نداشته باشد و تمام دل‌ها یک‌سو باشد، هیچ‌گاه موفقیتی حاصل نمی‌شود. نتیجتا اگر اختلاف سلیقه در موضوعات فنی وجود داشته باشد بهره آن در دراز مدت به فوتبال استان خواهدرسید.
قهرمانی با بیان این جمله که فوتبالی‌ها در خودزنی حرف اول را در کشور می‌زنند، خاطر نشان کرد: وقتی فوتبالی‌ها درک متقابلی از یکدیگر ندارند، باید به غیر فوتبالی‌ها اجازه دهیم تا به مسائل غیر مرتبط با آن‌ها ورود کنند و برای فوتبالی‌ها تصمیم‌گیری کنند. پیشنهادی که به رئیس جدید هیئت فوتبال دادم این بود که از دوستان وافرادی در کنار خود بهره گیرد که مناعت طبع داشته و نیاز به مسائل مالی از هیئت نداشته باشند. اگر کسی با دیدگاه خروجی مالی به سمت فوتبال برود تمام تمرکز خود را روی این موضوع می‌گذارد که چگونه از فوتبال یا هر رشته ورزشی دیگر ارتزاق روزی داشته باشد. با یقین می‌گویم داوری استان در سطح کشور حرفی برای گفتن ندارد. 
وی با اشاره به اینکه تنها نیاز هیئت‌های ورزشی در استان، مدیر پول‌آور است بیان کرد: شاید تنها چیزی که هیئت‌های ورزشی کشور و استان به نیاز دارد، مدیریت و جذب منابع مالی است. تمام کارهای فنی هیئت بر عهده دبیر هیئت است. می‌بینیم که در هر زمینه‌ای کسانی در منصب امور هستند که تخصص آن را ندارند. از طرفی مواردی دیده شده است که در آن نیروهای متخصص در هر زمینه باعث عقب افتادگی و درجا زدن آن رشته و زمینه شده اند.
قهرمانی افزود: در مشهد برای ورزش‌های آبی، مجموعه چالیدره را داریم که موج سواری، اسکی روی آب و شرایط مجموعه آبی را در اختیار پیمانکاران این مجموعه گذاشتیم اما برخی از شرایطی که مد نظرمان بود را به انجام نرساندند.
وی یادآور شد: در نشست خبری قبل گفتم که مجموعه تفریحی بانجی‌جامپینگ چالیدره استاندارد نیست و بعد از آن مدیریت مجموعه به کل تغییر کرد. تیم کارشناسی، سکوی بانجی و مجموعه را بازدید کرد و اعلام کرد که 21 ایراد و اشکال دارد. با تغییر مدیریت و حضور نماینده انجمن هوایی ایران در یک ماه گذشته، ایرادهای این مجموعه تفریحی به حداقل رسیده و منتظر مجوزهای لازم از سوی انجمن هوایی ایران هستیم تا مجموعه چالیدره بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهد.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان رضوی افزود: اداره استاندارد اگر می‌خواهد وارد کار شده و استانداردسازی کند، نامه مکتوب به اداره کل ورزش و جوانان بزند و به مدیر کل ورزش و جوانان اعلام کند که سازه بانجی‌جامپینگ چالیدره غیر استاندارد است. بانجی‌جامپینگ در ایران مربی ندارد در این صورت کمیسیون ماده پنج حق دادن مجوز به چنین مجموعه‌هایی را ندارد. ورزش اسلینگ شات هم چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی در ایران مربی ندارد؛ بنابراین هیچ مجوزی دال بر ایجاد باشگاه به فردی داده نمی‌شود.
وی در خصوص وضعیت بازی‌ها و باشگاه‌های الکترونیک استان توضیح داد: خوشبختانه با تایید اساس‌نامه‌ای که در یک ماه گذشته در وزارت ورزش و و کمیسیون ماده پنج اتفاق افتاد، تمام گیم‌نت‌های سطح شهر مشهد می‌توانند با مراجعه به اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی اساس نامه تدوین شده را مطالعه کرده و اگر شرایط آن را دارا بودند، از قالب گیم‌نت خارج شده و به عنوان مجموعه باشگاه الکترونیک ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بادامکی: پرسپولیس از رقبایش هماهنگ‌تر است/ مدیرعامل پرسپولیس باید کاربلد و صاحب‌نظر باشد

گل‌محمدی: به دنبال 3 امتیاز بازی با پیکان هستیم/ در فوتبال امروز اسم‌ها بازی نمی‌کنند

لباس جدید تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال خراسان رضوی رونمایی شد

توافق امید ابراهیمی با شهرخودرو

شمخانی : نباید برجام را امضا می‌ کردیم

استعفای محمد جواد لاریجانی صحت ندارد

مسابقات استانی کبدی ساحلی آقایان در کلات برگزار می‎شود

ثبت قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم شهرخودرو در هیات فوتبال

گل محمدی: نتایج درخشان فصل گذشته با همدلی به دست آمد

برگزاری مرحله نهایی لیگ دسته یک کشتی کشور در مشهد

حمیداوی: با احترام به سرخابی‌ها، به دنبال قهرمانی هستیم

همه چیز درباره خارج‌ نشینی فرزندان شهردار قم

دو ماه تا افتتاح پیست فرمول2 ثامن

تلفات جاده‌ای از تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس بیشتر است

امید ابراهیمی در آستانه پیوستن به الدحیل قطر

اسفراین صاحب سالن وزنه برداری شد

مهدوی، قاضی نخستین دیدار شهرخودرو

صادقی: آماده یک شروع خوبیم/ شهرخودرو یازده کاپیتان دارد

ریشه تاخیر در انتخابات والیبال، بلاتکلیفی داورزنی است

اختلاف مهاجم تیم ملی امید با شهر خودرو/ مهدی‌خانی پرسپولیسی می‌شود؟

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

گل‌محمدی: سروش رفیعی برای ستاره شدن باید تلاش کند

حضور نماینده خراسان رضوی در جام حذفی

تساوی شاگردان مرتضایی در قم

توپ جدید، کار را برای ما سخت کرده‌بود/ از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش

برد قاطع بانوان فوتسالیست خراسانی در اولین گام

کارگران رزمی کار خراسان شمالی سالن ورزشی ندارند

پرداختن به منافع شخصی، همدلی در تکواندو را نابود خواهدکرد

زمان رقابت‌های شهرخودرو در دو هفته نخست لیگ برتر

حسین‌زاده در هیات تکواندو ابقا شد

جشنواره ورزشی پایگاه‌های اوقات فراغت خراسان شمالی برگزار شد

یک خراسانی، مربی جدید تیم ملی وزنه‌برداری

گل‌محمدی: قهر نکردم، از بگوویچ خجالت می‌کشیدم/ داشتن زمین حق ماست

جودوکار شیروانی نشان طلای مسابقات جهانی پلیس را کسب کرد

صعود بانوان سایپا به مرحله نهایی لیگ دسته اول کشور

پیوند دماوند و توس، توسط کوهنوردان مشهدی

زمان دقیق آغاز لیگ نوزدهم مشخص شد

قهر یحیی با مشهدی‌ها به دلیل کمبود امکانات

پیام خراسان و تلاش برای ارتقا در لیگ برتر والیبال

قایق آرزوهای والیبال خراسان رضوی در گرداب اختلافات

فرجی: نگاه شهرخودرو به هر سه جام پیش‌رو است

پایان مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی خراسان رضوی

عظیمی: از امتیازات بازی‌های خانگی نهایت استفاده را می‌بریم

میزبانی مشهدی‌ها از تیم ملی ووشوی ایران

نقره مسابقات کشوری بر گردن بانوی کونگ‌فو کار خراسان شمالی

توضیح وکیل نجفی درباره اعزام او به بیمارستان

با میزبانی از قرعه‌کشی لیگ برتر ظرفیت مشهد را به نمایش گذاشتیم / از شهرخودرو حمایت می‌کنیم

منع پیام از حضور در لیگ برتر والیبال + عکس

مرتضایی: بازیکنانم برای شکست آذرخش هم‌قسم شده‌اند/ حریف را دست کم نمی‌گیریم