پیام خراسان

آخرين مطالب

رضایی: هدف ما قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است ورزشي

رضایی: هدف ما قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: هدف ما بر اساس پیش بینی که تا به امروز داشتیم قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است. ما همه شرایط را حتی نوع آب و هوای توکیو را نیز پیش بینی کردیم تا در کسب مدال هیچ چیز را به قضا و قدر و شانس واگذار نکنیم.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، هادی رضایی در نشست خبری که در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد، یکی از سیاست‌های این کمیته را پرداخت حقوق ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک 2020 در صورت قرار گرفتن در لیست مدال آوران عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبات و سیاستی که کمیته ملی پارالمپیک دارد ورزشکارانی که بتوانند در لیست مدال آوران طلا، نقره و برنز بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو قرار بگیرند از ابتدای سال حقوق دریافت خواهند کرد که کف این حقوق 2.5 و سقف آن 5 میلیون تومان است.
وی بیان کرد: ملاک ما برای اعزام ورزشکاران به بازی‌های پارالمپیک 2020 کیفی سازی کاروان و اعزام تنها ورزشکاران مدال آور و کسب سهمیه است. ما در جاکارتا نیز همین سیاست را به کار بردیم و توانستیم به جایگاه سوم دست پیدا کنیم قطعاً در 2020 نیز همین سیاست را دنبال خواهیم کرد. ما دوست نداریم که توریست به بازی‌های پارالمپیک 2020 اعزام کنیم.
رضایی اضافه کرد: با توجه به این که تا به امروز 24 سهمیه کسب کرده‌ایم شانس کسب مدال را تا به امروز 11 مدال طلا، 13 نقره و 8 برنز در نظر گرفتیم ما هیچ چیز را به شانس واگذار نمی‌کنیم و همه چیز را براساس رکوردها و آمادگی جسمانی ورزشکاران در نظر می‌گیریم.
وی ادامه داد: براساس پیش بینی که تا به امروز داریم ما در رشته‌های دو ومیدانی، وزنه برداری، تیروکمان، تیراندازی، جودو، والیبال نشسته مردان، تکواندو و فوتبال 5 نفره نابینایان و کم بینایان شانس مدال داریم که اینها در گروه الف دارند. گروه دوم کسانی هستند که شانس کسب سهمیه دارند و مدال آوری آنها برای پارالمپیک 2020 ضعیف است ما سعی می‌کنیم براساس بودجه‌ای که در اختیار کمیته ملی پارالمپیک قرار می‌گیرد این ورزشکاران را برای بازی‌های پارآسیایی 2022 آماده کنیم این رشته‌ها شامل شنا، پاراکانو در رشته قایقرانی، بسکتبال با ویلچر مردان، والیبال نشسته بانوان و گلبال مردان را شامل می‌شود.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اضافه کرد: البته رشته‌هایی که در حال حاضر تحت پوشش فدراسیون‌های مربوطه خود هستند اگر بتواند کسب سهمیه کنند و فدارسیون‌ها برای این رشته‌ها جهت اعزام به بازی‌های پارالمپیک 2020 سرمایه گذاری انجام دهند ما نیز از آنها حمایت خواهیم کرد.
رضایی افزود: در حال حاضر در پارالمپیک 2020، 540 مدال توزیع می‌شود و 4400 ورزشکار از 165 کشور شرکت می‌کنند. که از این میان 2346 نفر را مردان و 1754 نفر را زنان تشکیل خواهند داد. ما مجری سیاست‌های گروه هئیت اجرایی کمیته ملی پارالمپیک هستیم و تلاشمان بر این است که بر اساس این سیاست بحث مدال آوری را مهم جلوه قرار دهیم. هدف ما بر اساس پیش بینی که تا به امروز داشتیم قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر پارالمپیک 2020 است. ما همه شرایط را حتی نوع آب و هوای توکیو را نیز پیش بینی کردیم تا در کسب مدال هیچ چیز را به قضا و قدر و شانس واگذار نکنیم.
وی ادامه داد: در وزنه برداری ما بر اساس پیش بینی که بر حسب رکودها تا به امروز داشتیم می‌دانیم که سیامند رحمان و حامد صلحی پور تا به امروز در جایگاه کسب مدال طلا قرار دارند و روح الله رستمی شانس مدال نقره دارد. در تیراندازی سه سهمیه کسب کردیم که تنها یک شانس برای کسب مدال داریم. مثلاً ساره جوانمردی شانس مدال کسب طلا تا به امروز دارد رقیه شجاعی که هنوز سهمیه کسب نکرده اما می‌دانیم شانس کسب مدال نقره و سمیرا ارم که سهمیه کسب کرده است شانسی برای کسب مدال ندارد.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اضافه کرد: در تیروکمان ما تا به امروز 6 نفر موفق به کسب سهمیه شدند که ما بر اساس ارزیابی که از وضعیت رکورد آنها داشتیم تا به امروز می‌دانیم که هیچ کدام شانس کسب مدال ندارند. یا در جودو پیش بینی ما کسب دو مدال طلا تا به امروز است به هر صورت ما تلاش می‌کنیم بر اساس پیش بینی که از وضعیت رکود ورزشکاران داریم هر سه ماه یکبار ارزیابی دقیقی را نسبت به رکورد ورزشکاران اعزامی خود داشته باشیم و تا اردیبهشت سال آینده عنوان می‌کنیم که چه ورزشکاری می‌توانند در بازی‌های پارالمپیک 2020 حضور داشته باشند.
رضایی افزود: ما برای ورزشکاران حقوقی که پیش بینی کردیم بر این اساس است که برای مدال آوران طلا 12 ماه حقوق برای مدال آوران نقره 6 ماه و برای کسانی که شانس کسب مدال برنز داشته باشند 6 ماه حقوق در نظر گرفتیم که البته برای مدال آوران طلا در سال 300 روز اردو پیش بینی کردیم و در ماه 25 روز اردو در نظر گرفته شده است. ضمن این که ورزشکارانی که بتوانند در بازی‌های پارالمپیک 2020 که بر اساس پیش بینی ما مدال نقره یا برنز خود را به طلا تبدیل کنند قطعاً حقوق ما به تفاوت آنها پرداخت خواهد شد این حقوق نیز از ابتدای سال 98 در نظر گرفته شده که ورزشکاران مدال آور پس از این که در لیست مدال آوران پارالمپیک قرار گرفتند این حقوق کف 2 میلیون و 500 هزار و سقف آن 5 میلیون تومان است پرداخت می‌شود. ضمناً شاخصه‌ها برای مربیان، سرمربیان و کمک مربیان در نظر گرفته شده که آئین نامه خاص خود را دارد.
رضایی پیرامون این پرسش که رشته‌های که در حال حاضر از ابتدای سال تحت پوشش فدراسیون مربوطه خود قرار گرفتند آیا کمیته ملی پارالمپیک حمایتی از نظر خرید تجهیزات و یا اعزام آنها به تورنمت‌های مختلف انجام می‌دهد یا خیر گفت: کمیته ملی پارالمپیک تا به امروز تمام 8 رشته‌ای که تحت پوشش فدراسیون‌های مربوطه خود قرار گرفتند پول پرداخت کرده است از جمله تیروکمان، دوچرخه سواری که علی‌الحساب به این فدراسیون‌ها پول واریز کردیم و سایر رشته‌های که تحت پوشش فدراسیون‌های مربوطه خود قرار گرفتند سعی کردیم حمایت همه جانبه از ورزشکاران رشته‌های مربوطه داشته باشیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سهم ورزش در سبد خانوار جانمایی می‌شود

اعزام دو بانوی خراسانی به مسابقات جهانی سپک تاکرا

عنوان سومی برای بانوان خراسان رضوی در المپیاد استعدادها

دعوت بازیکنان خراسانی به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

مقاومت در نیم‌فصل جزو هشت‌ تیم بالای جدول خواهدبود

مرتضایی: برای کسب حداکثر امتیاز از 4 بازی آتی برنامه داریم

قهرمانی هیأت کشتی خراسان رضوی در رقابت‌های لیگ یک کشور

گل‌محمدی: روح‌الله باقری، جان تازه‌ای به خط حمله شهرخودرو بخشید

2 خراسانی در لیست تیم ملی فوتسال ایران

یکه‌تازی شاگردان مرتضایی در لیگ برتر

پیروزی بانوان خراسانی در گام دوم

شهرخودرو، صدرنشین لیگ‌برتر

شهر خودرو مقابل پیکان به پیروزی رسید

بزرگ‌ترین آکادمی ورزش‌های همگانی در خراسان‌رضوی

تیم هیأت کشتی خراسان رضوی به لیگ برتر راه یافت

بادامکی: پرسپولیس از رقبایش هماهنگ‌تر است/ مدیرعامل پرسپولیس باید کاربلد و صاحب‌نظر باشد

گل‌محمدی: به دنبال 3 امتیاز بازی با پیکان هستیم/ در فوتبال امروز اسم‌ها بازی نمی‌کنند

لباس جدید تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال خراسان رضوی رونمایی شد

توافق امید ابراهیمی با شهرخودرو

شمخانی : نباید برجام را امضا می‌ کردیم

استعفای محمد جواد لاریجانی صحت ندارد

مسابقات استانی کبدی ساحلی آقایان در کلات برگزار می‎شود

ثبت قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم شهرخودرو در هیات فوتبال

گل محمدی: نتایج درخشان فصل گذشته با همدلی به دست آمد

برگزاری مرحله نهایی لیگ دسته یک کشتی کشور در مشهد

حمیداوی: با احترام به سرخابی‌ها، به دنبال قهرمانی هستیم

همه چیز درباره خارج‌ نشینی فرزندان شهردار قم

دو ماه تا افتتاح پیست فرمول2 ثامن

تلفات جاده‌ای از تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس بیشتر است

امید ابراهیمی در آستانه پیوستن به الدحیل قطر

اسفراین صاحب سالن وزنه برداری شد

مهدوی، قاضی نخستین دیدار شهرخودرو

صادقی: آماده یک شروع خوبیم/ شهرخودرو یازده کاپیتان دارد

ریشه تاخیر در انتخابات والیبال، بلاتکلیفی داورزنی است

اختلاف مهاجم تیم ملی امید با شهر خودرو/ مهدی‌خانی پرسپولیسی می‌شود؟

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

گل‌محمدی: سروش رفیعی برای ستاره شدن باید تلاش کند

حضور نماینده خراسان رضوی در جام حذفی

تساوی شاگردان مرتضایی در قم

توپ جدید، کار را برای ما سخت کرده‌بود/ از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش

برد قاطع بانوان فوتسالیست خراسانی در اولین گام

کارگران رزمی کار خراسان شمالی سالن ورزشی ندارند

پرداختن به منافع شخصی، همدلی در تکواندو را نابود خواهدکرد

زمان رقابت‌های شهرخودرو در دو هفته نخست لیگ برتر

حسین‌زاده در هیات تکواندو ابقا شد

جشنواره ورزشی پایگاه‌های اوقات فراغت خراسان شمالی برگزار شد

یک خراسانی، مربی جدید تیم ملی وزنه‌برداری

گل‌محمدی: قهر نکردم، از بگوویچ خجالت می‌کشیدم/ داشتن زمین حق ماست

جودوکار شیروانی نشان طلای مسابقات جهانی پلیس را کسب کرد