پیام خراسان

آخرين مطالب

ورزش‌های سخت و دشوار در جهان را بشناسید ورزشي

ورزش‌های سخت و دشوار در جهان را بشناسید

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ورزش کردن موضوعی مهم در زندگی روزمره افراد محسوب می‌شود و به سختی می‌توان فردی را پیدا کرد که به ورزش کردن، علاقه‌ای نداشته باشد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، برای یک ورزشکار خوب شدن، قوانین زیادی وجود دارد که از مهمترین آنها دارا بودن شرایط فیزیکی ایده‌آل است. البته هر ورزشی سبک خاص خود را داشته، به مهارت‌های ویژه‌ای نیاز دارد و می‌تواند با سایر ورزش‌ها متفاوت باشد.
یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های یک ورزشکار، انجام ورزش‌های سخت است. 
در ورزش‌های سخت، همیشه سختی و دشواری بیشتر از آن چیزی است که به چشم می‌آید و داشتن مهارت و توانایی‌های ذهنی و بدنی مناسب، ضروری است.
مهارت‌های مورد نیاز برای انجام ورزش‌های سخت
برای انجام برخی ورزش‌های سخت، نیاز به سرعت و چابکی است، در حالی‌که برای انجام برخی ورزش‌ها، نیاز به آمادگی ذهنی است. انجام بعضی ورزش‌ها نیاز به آرامش و صبر دارد.
برای انجام بسیاری از ورزش‌ها بررسی سیستم قلبی و عروقی ورزشکاران بسیار مهم است. 
مهمترین ورزش‌های سخت عبارتند از:
گاوسواری
گاوسواری از محبوب‌ترین ورزش‌ها در امریکاست که سوارکاران در تلاش هستند تا سوار بر گاو نری که سعی دارد، سوارش را به زمین بزند، باقی بمانند. سواکار باید در مدت هشت ثانیه بر روی این حیوان سوار باشد. این ورزش، اخیرا به عنوان یک ورزش پرخطر و سخت شناخته شده و خطرناک‌ترین هشت ثانیه در ورزش است.
بوکس
ورزش بوکس در جایگاه دوم ورزش‌های سخت سال 2019 قرار گرفته است. این بازی یکی از پرطرفدارترین بازی‌های سال 2017 بوده است.
بوکس یا مشت‌زنی، از ورزش‌های رزمی است که در آن دو نفر با ضربات مشت در دو نوع آماتور یا حرفه‌ای با هم مبارزه می‌کنند. در این بازی احتمال بیشتری برای صدمه و آسیب در افراد دارد. گاهی اوقات تقلب در بازی منجر به آسیب بیشتر و جدی‌تر می‌شود.
موتورکراس
موتورکراس، شکلی از مسابقه موتور سیکلت بیرون جاده است که معمولا در مکان‌های محصور برگزار می‌شود. نمونه ورزشی تکامل یافته از مسابقه‌های موتورسیکلت‌سواری در انگلستان برگزار می‌شود. اعتقاد بر این است که مبدا موتور کراس از انگلستان بوده است.
ژیمناستیک
ژیمناستیک، ورزش پیچیده‌ای است که نیاز به قدرت فیزیکی، انعطاف‌پذیری، چابکی، ظرافت، هماهنگی، تعادل و کنترل دارد. فدراسیون بین المللی ژیمناستیک در سال 1881 تاسیس شد و برگزاری مسابقات بین المللی در این رشته را آغاز کرد. ژیمناستیک مدرن برای اولین‌بار در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم در آلمان در قالب تمرینات برای مردان و پسران جوان، توسعه یافت.
ژیمناستیک از تمرینات ورزشی که در یونان باستان انجام می‌شد، تکامل پیدا کرد. معروف‌ترین بخش این رشته ورزشی، ژیمناستیک هنری است که ورزشکاران زن در رشته‌های حرکات زمینی مانند پرش از خرک، پارالل ناهمسطح و چوب موازنه و ژیمناست‌های مرد در رشته‌های حرکات زمینی، بارفیکس، پرش خرک، دارحلقه، پارالل و خرک حلقه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
اسکیت نمایشی
اسکیت نمایشی، یا پاتیناژ نمایشی از ورزش‌های المپیک است که در آن، افراد به صورت تکی، دو نفره یا گروهی به اجرای چرخش، پرش و دیگر حرکات چالش‌انگیز بر روی یخ می‌پردازند. اولین مسابقه بین المللی در تاریخ 28 مارس 1903 در پارک همیلتون اسکاتلند برگزار شد. اسکیت‌بازان حرکات جهشی، چرخشی و پیچشی را در زمین یخی انجام می‌دهند.
دو صحرانوردی
دو صحرانوردی از انواع دو استقامت در رشته ورزشی دو و میدانی است که در فضای آزاد و بر روی عوارض طبیعی زمین برگزار می‌شود. مسابقات دو صحرانوردی معمولا در مسافت‌های چهار تا 12 کیلومتری انجام می‌شود و مسیر آن شامل علفزار، زمین‌های خاکی با عبور از درختزار، دشت باز و تپه‌هایی با شیب ملایم است.
مهمترین مسابقه این رشته ورزشی، قهرمانی دو صحرانوردی جهان است که از سال 1973، هر سال توسط اتحادیه بین المللی فدراسیون دو و میدانی برگزار می‌شود.
کشتی آزاد
کشتی آزاد از روش‌های کشتی گرفتن است که در سراسر دنیا تمرین می‌شود و به همراه کشتی فرنگی یکی از دو سبک کشتی است که جزء بازی‌های المپیک محسوب می‌شود. در کشتی آزاد همچون کشتی فرنگی هدف اصلی چسباندن شانه حریف بر تشک است که به پیروزی فوری (ضربه فنی) منجر می‌شود و برخلاف کشتی فرنگی، کشتی‌گیران اجازه گرفتن پای حریف و استفاده از پای خود را دارند.
مسابقات کشتی آزاد از سال 1904 وارد المپیک شد و از المپیک 2004 این ورزش در بخش زنان هم برگزار می‌شود.
اسکی
در فهرست سخت‌ترین ورزش‌ها، اسکی یکی دیگر از آن‌هاست که افراد از اسکی برای سرخوردن بر روی برف استفاده می‌کنند. در طول قرن 18 در نروژ این ورزش به منظور حمل و نقل یا مسابقات نظامی انجام می‌شد. دو ژانر اصلی این ورزش، اسکی آلپ و اسکی نوردیک است که در دهه 1930 توسعه یافت.
اسکی به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود که نوع قدیمی‌تر آن در اسکاندیناوی برگزار می‌شده، به صورتی که اتصالات پاشنه آن رها و آزاد است و تخته به پنجه چکمه اسکی‌باز وصل می‌شود و نه به پاشنه، پس اسکی‌باز توانایی مانور و ایجاد حرکت و پیچ بیشتر و در عین حال به زانوخم شدن را دارد. انواع اسکی اسکاندیناوی عبارتند از: اسکی پرش، اسکی صحرایی و اسکی تلمارک.
شنا
شنا نوعی از ورزش‌های آبی است که در آن شناگران سعی می‌کنند با هر نوع حرکتی مانند پروانه، کرال پشت، قورباغه و آزاد حرکت کنند.
شنا، یک ورزش رقابتی است که فردی یا گروهی انجام می‌شود، این ورزش در استخر یا آب‌های روباز مانند دریا یا دریاچه می‌تواند اجرا شود. فدراسیون بین المللی شنا معروف به فینا، بالاترین نهاد در این ورزش است که برگزارکننده مسابقات ورزش‌های آبی مانند شنا، شیرجه و واترپلو در سطح جهان است. این فدراسیون در لوزان سوئیس واقع است. 
واترپلو
واترپلو، ورزشی گروهی است که با استفاده از توپ در آب اجرا می‌شود. در این ورزش، دو تیم با 6 بازیکن و یک دروازه‌بان به همراه پنج بازیکن ذخیره شرکت دارند و در محوطه درون استخر به ابعاد 20 در 25 متر بازی می‌کنند. بازیکنان باید مهارت شنا را داشته باشند و بازی در چهار زمان هشت دقیقه‌ای برگزار می‌شود. برنده تیمی است که در این چهار زمان، توپ‌های بیشتری وارد دروازه حریف کند.
این بازی در استخری با عمق 1.8 متر انجام می‌شود و بازی شامل شنا، پرتاب توپ و گرفتن آن است. اولین فوتبال آبی در اواخر قرن نوزدهم در اسکاتلند برگزار شد. واترپلو در حال حاضر به عنوان یکی از سخت‌ترین ورزش‌ها در جهان مطرح است.
سوارکاری
سوارکاری از ورزش‌هایی است که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و از کهن‌ترین ورزش‌ها به شمار می‌آید. با توجه به اینکه سوارکاری، ورزشی پرهزینه است، اما هرساله افراد بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.
در این ورزش، مهارت سواری، پرش با اسب و کنترل حیوان بسیار مهم است. اسب‌سواری برای اهداف مختلفی مانند حمل و نقل و فعالیت‌های هنری یا تفریحی مورد توجه قرار دارد. مهمترین موضوع در ورزش سوارکاری، هماهنگی بین اسب و سوارکار بوده که بسیار مهم و دشوار است. کارشناسان عنوان کردند: اسب‌های آموزش‌دیده برای اولین‌بار حدود 4500 سال قبل از میلاد بوده‌اند و اکنون مسابقات اسب‌سواری از محبوب‌ترین ورزش‌هاست.
منابع:
www.sportseon.com
sportsshow.net
www.wikipedia.org
http://www.topendsports.com
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بادامکی: پرسپولیس از رقبایش هماهنگ‌تر است/ مدیرعامل پرسپولیس باید کاربلد و صاحب‌نظر باشد

گل‌محمدی: به دنبال 3 امتیاز بازی با پیکان هستیم/ در فوتبال امروز اسم‌ها بازی نمی‌کنند

لباس جدید تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال خراسان رضوی رونمایی شد

توافق امید ابراهیمی با شهرخودرو

شمخانی : نباید برجام را امضا می‌ کردیم

استعفای محمد جواد لاریجانی صحت ندارد

مسابقات استانی کبدی ساحلی آقایان در کلات برگزار می‎شود

ثبت قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم شهرخودرو در هیات فوتبال

گل محمدی: نتایج درخشان فصل گذشته با همدلی به دست آمد

برگزاری مرحله نهایی لیگ دسته یک کشتی کشور در مشهد

حمیداوی: با احترام به سرخابی‌ها، به دنبال قهرمانی هستیم

همه چیز درباره خارج‌ نشینی فرزندان شهردار قم

دو ماه تا افتتاح پیست فرمول2 ثامن

تلفات جاده‌ای از تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس بیشتر است

امید ابراهیمی در آستانه پیوستن به الدحیل قطر

اسفراین صاحب سالن وزنه برداری شد

مهدوی، قاضی نخستین دیدار شهرخودرو

صادقی: آماده یک شروع خوبیم/ شهرخودرو یازده کاپیتان دارد

ریشه تاخیر در انتخابات والیبال، بلاتکلیفی داورزنی است

اختلاف مهاجم تیم ملی امید با شهر خودرو/ مهدی‌خانی پرسپولیسی می‌شود؟

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

گل‌محمدی: سروش رفیعی برای ستاره شدن باید تلاش کند

حضور نماینده خراسان رضوی در جام حذفی

تساوی شاگردان مرتضایی در قم

توپ جدید، کار را برای ما سخت کرده‌بود/ از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش

برد قاطع بانوان فوتسالیست خراسانی در اولین گام

کارگران رزمی کار خراسان شمالی سالن ورزشی ندارند

پرداختن به منافع شخصی، همدلی در تکواندو را نابود خواهدکرد

زمان رقابت‌های شهرخودرو در دو هفته نخست لیگ برتر

حسین‌زاده در هیات تکواندو ابقا شد

جشنواره ورزشی پایگاه‌های اوقات فراغت خراسان شمالی برگزار شد

یک خراسانی، مربی جدید تیم ملی وزنه‌برداری

گل‌محمدی: قهر نکردم، از بگوویچ خجالت می‌کشیدم/ داشتن زمین حق ماست

جودوکار شیروانی نشان طلای مسابقات جهانی پلیس را کسب کرد

صعود بانوان سایپا به مرحله نهایی لیگ دسته اول کشور

پیوند دماوند و توس، توسط کوهنوردان مشهدی

زمان دقیق آغاز لیگ نوزدهم مشخص شد

قهر یحیی با مشهدی‌ها به دلیل کمبود امکانات

پیام خراسان و تلاش برای ارتقا در لیگ برتر والیبال

قایق آرزوهای والیبال خراسان رضوی در گرداب اختلافات

فرجی: نگاه شهرخودرو به هر سه جام پیش‌رو است

پایان مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی خراسان رضوی

عظیمی: از امتیازات بازی‌های خانگی نهایت استفاده را می‌بریم

میزبانی مشهدی‌ها از تیم ملی ووشوی ایران

نقره مسابقات کشوری بر گردن بانوی کونگ‌فو کار خراسان شمالی

توضیح وکیل نجفی درباره اعزام او به بیمارستان

با میزبانی از قرعه‌کشی لیگ برتر ظرفیت مشهد را به نمایش گذاشتیم / از شهرخودرو حمایت می‌کنیم

منع پیام از حضور در لیگ برتر والیبال + عکس

مرتضایی: بازیکنانم برای شکست آذرخش هم‌قسم شده‌اند/ حریف را دست کم نمی‌گیریم