پیام خراسان

آخرين مطالب

داورزنی: فدراسیون والیبال 11 میلیارد از همراه اول طلبکار است ورزشي

داورزنی: فدراسیون والیبال 11 میلیارد از همراه اول طلبکار است

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌و‌جوانان گفت: اگر فدراسیون بخواهد تمام مطالباتش را از باشگاه‌ها وصول کند، باید لیگ را تعطیل کند. باشگاهی مانند شهرداری ارومیه 4 میلیارد تومان بدهکار است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع سالانه فدراسیون والیبال در جمع خبرنگاران در خصوص انتخاب علیرضا دبیر به عنوان رییس جدید فدراسیون کشتی، پس از رد صلاحیت اولیه اظهار کرد: وزارت ورزش در این خصوص نظری نمی‌تواند بدهد، چرا که وزارتخانه صرفا مجری انتخابات است. احراز صلاحیت افراد در اختیار سایر نهادهاست. وزارت ورزش در خصوص احراز صلاحیت افراد نقشی ندارد. طبیعی است که علیرضا دبیر بر اساس تاییدیه دستگاه‌های امنیتی در مجمع حضور یافته و رای آورده است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌و‌جوانان در خصوص این که چرا لیگ برتر والیبال مثل تیم ملی والیبال از ثبات خوبی برخوردار نیست، خاطر نشان کرد: لیگ برتر، حوزه حرفه‌ای هر ورزشی از جمله والیبال است که به شرایط اقتصادی کشور گره خورده‌است. اقتصاد کشور از شرایط خوبی برخوردار نیست. وقتی اقتصاد کشور دچار نوسان باشد، در اولویت‌های یک بنگاه اقتصادی تاثیر خواهدگذاشت، طبیعتا با عدم ثبات، بنگاه‌ها هم حضور در ورزش را منتفی یا کمرنگ می‌کنند.
داورزنی افزود: خراسان رضوی در این خصوص بی ثبات است و هر سال با نامی جدید در لیگ برتر حضور پیدا می‌کند. در میانه‌ راه اسپانسر تغییر می‌کند یا نامش را عوض می‌کنند. این عوامل به درون استان مربوط می‌شود که برای اسپانسر خود و کسی که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند ثباتی به وجود آورند. خراسان رضوی می‌تواند از میان بنگاه‌های اقتصادی که در این استان وجود دارند، در لیگ برتر استفاده کند. همان طور که کاله و مهرام در لیگ حضور دارند. برخی تولیدکننده‌ها به دنبال برندسازی محصول خود، در ورزش هستند. باید کمک متقابلی در این خصوص در خراسان رضوی شکل گیرد. بنگاه‌های اقتصادی به ورزش استان‌شان کمک کنند و ورزش نیز به آن ها کمک کند. کارخانه‌ای که برای تبلیغ تلویزیونی هزینه می‌کند، می‌تواند با استفاده از ورزش اسم و برند خود را در کشور مطرح کند.
وی یادآور شد: انسجام و همدلی در خانواده والیبال خراسان رضوی باید تقویت شود. وزارت ورزش نیز در این زمینه کمک خواهدکرد، اما بیشتر از هر چیزی خانواده والیبال استان نیاز دارد که انسجام بهتری پیدا کند. از استاندار و سایر نهادهای خراسان رضوی انتظار می‌رود که علاوه بر حفظ فوتبال برای والیبال، بسکتبال و هندبال خراسان رضوی که جزو رشته های پرطرفدار این استان هستند، نیز تلاش کنند. ظرفیت خراسان رضوی نسبت به خیلی از استان‌های دیگر جلوتر است و می‌تواند با یک برنامه‌ریزی دقیق حضوری قدرتمندانه در لیگ‌های کشوری به خصوص والیبال داشته باشد.
محمدرضا داورزنی در خصوص طلب این فدراسیون از همراه اول، اظهار کرد: فدراسیون والیبال 10 11 میلیارد تومان از همراه اول طلب دارد. مبلغی که از سوی هواداران به این اپراتور پرداخت شده و باید به فدراسیون والیبال بازگردد. در این خصوص با وزیر ارتباطات رایزنی‌هایی داشتیم که این مبلغ پرداخت شود. پیش از این، خبری در رسانه‌ها مطرح شده بود که 11 میلیارد در فدراسیون والیبال گم شده است، این خبر را وزارت ورزش مطرح کرده بود. در واقع مبلغی در فدراسیون والیبال گم نشده و این طلبی ست که فدراسیون از همراه اول دارد.
وی افزود: یکی از مواردی که سازمان بازرسی کشور به آن توجه ویژه دارد، پرداخت بدهی باشگاه‌های لیگ برتری است. اگر بخواهیم تمام مطالبات را از باشگاه‌ها را وصول کنیم، باید لیگ را تعطیل کنیم. باشگاه‌ها مبلغی بالغ بر 13 میلیارد تومان به فدراسیون والیبال بدهکارند. باشگاهی مانند شهرداری ارومیه 4 میلیارد بدهکار است. باشگاه‌ها باید مبلغی را تحت عنوان ورودیه به لیگ برتر و بخشی هم به ازای مبلغ قرارداد بازیکنان‌شان به فدراسیون پرداخت کنند. برخی از باشگاه‌ها پس از یکی دو سال حضور در لیگ برتر، منحل شده‌اند. این باشگاه‌ها به بازیکنان خارجی خود بدهی قابل توجهی داشته‌اند که به دلیل انحلال نتوانسته‌اند، پرداخت کنند. فدراسیون برای اینکه این موضوعات در فدراسیون جهانی مطرح نشود، بخشی از بدهی باشگاه‌هایی که منحل شده‌اند را پرداخت کرده‌است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌و‌جوانان با اشاره به وضعیت بانوان افزود: رشدی که در والیبال آقایان داشته‌‌ایم، در بانوان نبوده‌است. بخشی از آن به دلیل نبود اسپانسر برای حضور در لیگ برتر است. 90 درصد مربیان خوب دنیا مرد هستند، به غیر از چند کشور از جمله چین که قهرمان المپیک است و از سرمربی خانم استفاده می‌کنند، الباقی از مربیان مرد بهره می‌برند. در مقطعی چندین مربی خارجی را مورد بررسی قرار دادیم، اما به سبب اختلاف نظری که برخی از مربیان داخلی داشتند، همکاری فدراسیون با مربی خانم در بخش بانوان صورت نگرفت.
داورزنی یادآور شد: لیگ برتر بانوان وضعیت خوبی ندارد. برای رشد والیبال بانوان، باید لیگ را تقویت کنیم. تمام ظرفیت لیگ برتر بانوان کشور، 5 تیم لیگ برتری نیست. در بخش آقایان لیگ برتر، لیگ دسته یک و دو داریم که از لحاظ کیفی عملکرد خوبی دارد. بانوان را نیز در همین جهت باید تقویت کنیم.
وی افزود: برای تقویت لیگ برتر بانوان کشور باید برای تیم‌های برتر جایزه ارزنده‌ای اختصاص دهیم تا استان‌ها ترغیب شده و پای کار بیایند. با حضور گسترده در لیگ برتر، می‌توانیم تیم ملی قوی‌تری در بخش بانوان داشته باشیم. این باور را دارم که والیبال بانوان ایران از قابلیت‌های خوبی برخوردار است و توانایی حضور در میان چهار تیم برتر آسیا را دارد. برای بازی با تیم‌هایی همچون چین و ژاپن نیاز به مربی بادانشی داریم. با توجه با حضور تیم‌های قدرتمندی همچون چین، ژاپن و کره در آسیا توقع قهرمانی از تیم بانوان ایران نداریم، اما توقع می‌رود که والیبال بانوان ایران جزو چهار تیم برتر آسیا قرار گیرد. یکی از عمده ضعف‌هایی که در والیبال بانوان وجود دارد، عدم خود باوری است. تیم بانوان ایران، پیش از تقابل با تیم‌هایی نظیر چین، ژاپن و یا کره خود را از پیش بازنده می‌داند. متاسفانه در بخش بانوان هنوز به این باور نرسیده‌ایم که می‌توانیم تیم‌های قدرتمند را هم شکست دهیم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌و‌جوانان ادامه داد: درصد قابل توجهی از مربیان تیم‌های ملی والیبال در بخش‌های مختلف، داخلی هستند. به غیر از کولاکوویچ و دو دستیار خارجی‌اش، مابقی مربیان تیم ملی چه در رده بزرگسالان و چه در سایر رده‌ها، داخلی هستند. مربیان داخلی قردادشان کمتر از مربیان خارجی نیست. در زمان ولاسکو، دریافتی برخی از مربیان داخلی با میزان دریافتی ولاسکو در تیم ملی برابری می‌کرد. حتی برخی از مریبان از ولاسکو هم بیشتر دریافت می‌کردند.
داورزنی در خصوص ثبت‌نام انتخابات فدراسیون والیبال تاکید کرد: ثبت‌نام انتخابات فدراسیون والیبال ظرف 10 روز آینده آغاز خواهدشد. روز شنبه تاریخ ثبت‌نام کاندیداها اطلاع‌رسانی می‌شود. یکی از دلایل طولانی شدن زمان انتخابات فدراسیون والیبال، حفظ ثبات در فدراسیون بود. برگزاری انتخابات در رده‌های سنی تیم‌های ملی خلل ایجاد می‌کرد.
وی اضافه کرد: در این مدت در مجامع سالانه فدراسیون‌های زیادی حضور داشته‌ام، اما هیچ فدراسیونی به اندازه فدراسیون والیبال موفق نبوده است. خیلی از رشته‌ها حتی نتوانسته‌اند مسابقات‌شان را برگزار کنند، اما در فدراسیون والیبال چنین چیزی وجود ندارد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌و‌جوانان بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های فدراسیون والیبال، المیپک 2020 و 2024 را با قدرت دنبال خواهیم کرد. این اتفاق فقط در سایه همدلی رخ خواهدداد. ذائقه مردم ایران از والیبال بسیار شیرین است. حتی از شکست ایران مقابل برزیل هم ناراحت می‎‌شوند، در حالی که برزیل یکی از قدرت‌های والیبال جهان است و عناوین مختلفی که کسب کرده بر هیچکس پوشیده نیست. در دیدار برابر برزیل اگر در ست پنجم احساسی نمی‌شدیم می‌توانستیم این تیم را شکست دهیم.
داورزنی خاطرنشان کرد: موضوعی که از اهمیت بالایی برخوردار است موفقیت ایران در لیگ ملت‌های والیبال است. پس از 21 سال در لیگ جهانی شرکت کردیم. از سال 2013 وارد لیگ جهانی شدیم و سال به سال پیشرفت کردیم. سابقه نداشته که در لیگ ملت‌ها از 15 بازی، 12 بازی را با برد پشت‌سر بگذاریم. مردم، والیبال را به عنوان نمادی از قدرت ملی می‌بینند و به عنوان توانمندی کشور از آن یاد می‌کنند. باید بکوشیم این عنوان را حفظ کنیم.
وی تصریح کرد: بازیکنان ایران در رده سنی جوانان و نوجوانان آینده ایران را خواهندساخت. مطمئنا در المپیک 2024 با قدرت ظاهر خواهیم شد. قدرت، همین بازیکنان است که در آسیا حرف اول را ایران می‌زند. کشورهای آسیایی از ایران به عنوان یک ابرقدرت یاد می‌کنند. شرایط مناسبی برای بازیکنان جایگزین باید فراهم شود. تیم ملی نوجوانان ایران، بلند قدترین تیم جهان است. این یعنی این که در آینده تیم بزرگسالان ایران نیز برای تقابل با تیم‌های صاحب سبک هچون لهستان، برزیل، آمریکا و ... با قدرت ظاهر خواهد شد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش‌و‌جوانان افزود: در این 12 سال هر سال پوست‌اندازی کرده‌ایم. بازیکنی که در سال 2005 در تیم نوجوانان ایران بوده، به مرور وارد تیم بزرگسالان شده‌است. معروف و موسوی که مدت‌ها در تیم بزرگسالان حضور دارند، مگر از کجا به تیم ملی راه یافته‌اند؟ پیش از ورود به تیم بزگسالان در تیم نوجوانان و جوانان بوده‌اند. همان طور که بازیکنانی نظیر غفور، قائمی، فیاضی، شفیعی، شریفی، کریمی و ... از ابتدا در رده‌های سنی تیم‌های پایه بوده‌اند و یک دفعه سر از تیم بزرگسالان سر در نیاورده‌اند. 
داورزنی ادامه داد: باید آستانه تحمل‌مان را بالا برده و انتقاد پذیر باشیم. نباید انتظار کسب سهمیه در روسیه داشته باشیم. روسیه قهرمان لیگ ملت‌ها شده است. باید از تیم ملی انتظار بازی خوب داشته باشیم. اما این که در روسیه سهمیه المپیک را کسب کنیم، انتظار بیجایی است. در روسیه کار سختی داریم، اما هیچ کاری غیر ممکن نیست، چرا که روسیه را در کشور خودش دو بار شکست داده‌ایم و شاید این اتفاق بار دیگر هم تکرار شود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سهم ورزش در سبد خانوار جانمایی می‌شود

اعزام دو بانوی خراسانی به مسابقات جهانی سپک تاکرا

عنوان سومی برای بانوان خراسان رضوی در المپیاد استعدادها

دعوت بازیکنان خراسانی به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

مقاومت در نیم‌فصل جزو هشت‌ تیم بالای جدول خواهدبود

مرتضایی: برای کسب حداکثر امتیاز از 4 بازی آتی برنامه داریم

قهرمانی هیأت کشتی خراسان رضوی در رقابت‌های لیگ یک کشور

گل‌محمدی: روح‌الله باقری، جان تازه‌ای به خط حمله شهرخودرو بخشید

2 خراسانی در لیست تیم ملی فوتسال ایران

یکه‌تازی شاگردان مرتضایی در لیگ برتر

پیروزی بانوان خراسانی در گام دوم

شهرخودرو، صدرنشین لیگ‌برتر

شهر خودرو مقابل پیکان به پیروزی رسید

بزرگ‌ترین آکادمی ورزش‌های همگانی در خراسان‌رضوی

تیم هیأت کشتی خراسان رضوی به لیگ برتر راه یافت

بادامکی: پرسپولیس از رقبایش هماهنگ‌تر است/ مدیرعامل پرسپولیس باید کاربلد و صاحب‌نظر باشد

گل‌محمدی: به دنبال 3 امتیاز بازی با پیکان هستیم/ در فوتبال امروز اسم‌ها بازی نمی‌کنند

لباس جدید تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال خراسان رضوی رونمایی شد

توافق امید ابراهیمی با شهرخودرو

شمخانی : نباید برجام را امضا می‌ کردیم

استعفای محمد جواد لاریجانی صحت ندارد

مسابقات استانی کبدی ساحلی آقایان در کلات برگزار می‎شود

ثبت قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم شهرخودرو در هیات فوتبال

گل محمدی: نتایج درخشان فصل گذشته با همدلی به دست آمد

برگزاری مرحله نهایی لیگ دسته یک کشتی کشور در مشهد

حمیداوی: با احترام به سرخابی‌ها، به دنبال قهرمانی هستیم

همه چیز درباره خارج‌ نشینی فرزندان شهردار قم

دو ماه تا افتتاح پیست فرمول2 ثامن

تلفات جاده‌ای از تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس بیشتر است

امید ابراهیمی در آستانه پیوستن به الدحیل قطر

اسفراین صاحب سالن وزنه برداری شد

مهدوی، قاضی نخستین دیدار شهرخودرو

صادقی: آماده یک شروع خوبیم/ شهرخودرو یازده کاپیتان دارد

ریشه تاخیر در انتخابات والیبال، بلاتکلیفی داورزنی است

اختلاف مهاجم تیم ملی امید با شهر خودرو/ مهدی‌خانی پرسپولیسی می‌شود؟

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

گل‌محمدی: سروش رفیعی برای ستاره شدن باید تلاش کند

حضور نماینده خراسان رضوی در جام حذفی

تساوی شاگردان مرتضایی در قم

توپ جدید، کار را برای ما سخت کرده‌بود/ از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش

برد قاطع بانوان فوتسالیست خراسانی در اولین گام

کارگران رزمی کار خراسان شمالی سالن ورزشی ندارند

پرداختن به منافع شخصی، همدلی در تکواندو را نابود خواهدکرد

زمان رقابت‌های شهرخودرو در دو هفته نخست لیگ برتر

حسین‌زاده در هیات تکواندو ابقا شد

جشنواره ورزشی پایگاه‌های اوقات فراغت خراسان شمالی برگزار شد

یک خراسانی، مربی جدید تیم ملی وزنه‌برداری

گل‌محمدی: قهر نکردم، از بگوویچ خجالت می‌کشیدم/ داشتن زمین حق ماست

جودوکار شیروانی نشان طلای مسابقات جهانی پلیس را کسب کرد