پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد مطرح کرد؛

سه شنبه‌های مهارتی؛ جریانی برای مهارت‌آموزی افراد جویای کار علمي

سه شنبه‌های مهارتی؛ جریانی برای مهارت‌آموزی افراد جویای کار

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد گفت: «سه‌شنبه‌های مهارتی» تنها یک رویداد نیست بلکه جریانی است که به راه افتاده تا مهارت‌آموزی را برای افراد جویای کار ترویج دهد.
سیروس نخودچی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان درخصوص برنامه «سه‌شنبه‌های مهارتی» اظهار کرد: برنامه‌هایی که در «سه‌شنبه‌های مهارتی» برگزار می‌شود، بیشتر در قالب همایش‌ها و سمینارهای دو ساعته است و تماما جنبه آموزشی و همچنین معرفی یک تکنولوژی و فناوری خاص دارد که تاکنون حدود 28 برنامه از این سلسله نشست را برگزار کرده‌ایم.
وی ادامه داد: این دو ساعت آموزش مهارت می‌تواند مقدمه مهارت‌آموزی متقاضیان در زمینه‌های مختلف باشد و همچنین برای آن‌ها ذهنیتی فراهم ‌می‌شود تا بتوانند ادامه مسیر را طی کنند و در هر حوزه‌ای که علاقه‌مند هستند، فعالیت داشته باشند. در حقیقت «سه‌شنبه‌های مهارتی» سلسله رویدادهایی است که در جهت ترویج آموزش‌های مهارتی اتفاق می‌افتد و هر سه‌شنبه یک رویداد برگزار می‌شود که با هدف فراهم کردن زمینه مهارت‌آموزی اتفاق می‌افتد. «سه‌شنبه‌های مهارتی» تنها یک رویداد نیست بلکه جریانی است که به راه افتاده تا مهارت‌آموزی را برای افراد جویای کار ترویج دهد.
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد ادامه داد: «سه‌شنبه‌های مهارتی» محدود به یک یا چند حرفه نیست و در زمینه‌های مختلف مانند خدمات، صنعت، کشاورزی، حوزه فرهنگی و هنری و ... قابل اجرا است. سه‌شنبه‌های مهارتی در تمام مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان قابلیت اجرا دارد و ما می‌خواهیم با رقم زدن این اتفاق، به شهروندان و جامعه‌ اعلام کنیم که مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند برای معرفی آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز مورد استفاده قرار گیرند و از این اقدام موثر، فناوری‌های جدید در حوزه‌های مختلف معرفی شوند.
وی با بیان اینکه «این بستر برای مجریان، متقاضیان و مهارت‌آموزانی که به دنبال مهارت هستند، فراهم است و ما می‌خواهیم این ذهنیت را در شهروندان ایجاد کنیم که هر هفته منتظر یک برنامه آموزشی باشند»، عنوان کرد: در حقیقت قصد داریم کنجکاوی را در ذهن افراد حساس کنیم که سیستم‌های اطلاعاتی ما را از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی پیگیر باشند تا از اخبار و اطلاعیه‌های جدید آگاه شوند که قرار است در هفته چه برنامه آموزشی‌ای را فرا بگیرند.
«سه‌شنبه‌های مهارتی» فرصتی برای معرفی محصولات تولیدکنندگان
نخودچی خاطر نشان کرد: «سه‌شنبه‌های مهارتی» فرصت و بستری را فراهم می‌کند تا فضایی برای تولیدکنندگان، صنعت، کشاورزی و .... ایجاد شود و آنها بتوانند خدمات، محصولات و تکنولوژی‌های جدیدشان را معرفی کنند. ما توانستیم در این زمینه با بسیاری از افراد ارتباط برقرار کنیم. 
وی با بیان اینکه «این رویداد برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده و تاکنون در هیچ مکانی چنین برنامه‌ای وجود نداشته است»، مطرح کرد: افرادی که به دنبال فراگیری یک مهارت و یا آشنایی با تکنولوژی‌های جدید هستند، می‌تواننند در «سه‌شنبه‌های مهارتی» ما را دنبال کنند. همچنین متقاضیانی که از مهارت خاصی برخوردار هستند و یا از کم و کیف یک تکنولوژی جدید آگاهی دارند؛ می‌توانند به عنوان مجری یکی از برنامه‌های «سه‌شنبه‌های مهارتی» حضور داشته باشند.
«سه‌شنبه‌های مهارتی» منجر به افزایش سطح دانش عمومی و علمی افراد می‌شود
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد گفت: مجریان هر یک از حوزه‌های مختلف مهارتی، می‌توانند اصول و مهارت‌های آن رشته مورد نظر را به دیگران آموزش دهند و نیز از میان شرکت‌کنندگان، نیروی کار خود را جذب کنند. در نهایت هدف ما این است که با برگزاری این برنامه بتوانیم سطح دانش عمومی و علمی افراد را افزایش دهیم تا منجر به ایجاد اشتغال شود.
وی با اشاره به اینکه «در«سه‌شنبه‌های مهارتی» هیچ هزینه‌ای از متقاضیان دریافت و یا پرداخت نمی‌شود و کاملا رایگان است»، افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در زمان اتمام برنامه به همه افرادی که در «سه‌شنبه‌های مهارتی» حضور پیدا می‌کنند، گواهی نامه شرکت در این دوره‌ها را اعطا می‌کند تا به عنوان ساعت آموزشی برای آن‌ها لحاظ شود. در اغلب برنامه‌های اجرایی «سه‌شنبه‌های مهارتی» یک همکار و مجری مانند شرکت‌ها، انجمن‌ها و ... حضور دارند که به ما در برگزاری همایش کمک می‌کنند و عملا اجرای بخشی از برنامه به عهده آن‌ها است.
وی عنوان کرد: اخیرا دستورالعمل‌هایی وجود دارد که بتوانیم از تجهیزات و کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای توسعه کسب و کار متقاضیان استفاده کنیم و ما در این زمینه با پارک علم و فناوری ارتباطات خوبی داریم. باید متذکر شد که این مجموعه وظیفه دارد بستر کسب و کار افراد نوآور را توسعه دهد.
رئیس مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته فنی و حرفه‌ای ارم مشهد در خصوص استقبال مردم از «سه‌شنبه‌های مهارتی»، خاطر نشان کرد:استقبال مردم بستگی به آن حرفه آموزشی دارد و طی مدتی که «سه‌شنبه‌های مهارتی» برگزار شد، حدود 1700 نفر از این همایش‌ها استقبال کردند اما در چند روز گذشته مخاطبان زیادی حضور پیدا کردند که خوشبختانه رضایت‌بخش بوده است.
نخودچی با اشاره به اینکه « 31 تیر تا 6 مرداد به عنوان هفته ملی مهارت نام‌گذاری شده»، بیان کرد: در این یک هفته برنامه‌های مهارت‌آموزی با موضوعاتی تحت عنوان توسعه گردشگری، آموزش نحوه طبخ و تهیه انواع قهوه‌ و نوشیدنی‌های سرد، آشنایی با خودروهای هیبریدی، آموزش مصرف بهینه برق، پرورش جلبک و ماهی‌های زینتی و مبانی بام سبز و... برگزار کردیم.
گفتنی‌ست برنامه «سه‌شنبه‌های مهارتی» سه‌شنبه‌ها از ساعت 10 تا 12 صبح در محل سالن همایش مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 6 مشهد واقع در بلوار سازمان آب، انتهای شهید صادقی 27 برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انجام یوگا با پردازش عاطفی در مغز مرتبط است

ایجاد 14 هزار نفر اشتغال در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی

آغاز ثبت نام در 7 رشته مقطع کاردانی علمی کاربردی بیرجند

مصرف بیش ‌از حد روغن‌ خطر ابتلا به انواع سرطان‌ را افزایش می‌دهد

ابتکاری جدید برای مقابله با امواج گرما

شرکت‌های دانش‌بنیان هیچ اهرمی برای دریافت مطالباتشان از دولت ندارند

خرمای قرمز خراسان جنوبی

کمبود دستگاه ماموگرافی بیماران شیروان و فاروج را رنج می‌دهد

خرمای قرمز خراسان جنوبی

کتاب "تاریخ و جغرافیای بلوک القور" رونمایی شد

بلوغ زودرس بر تراکم استخوان‌ها تاثیر می‌گذارد

افزایش 35 درصدی ظرفیت دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی

75 درصد دانش‌آموختگان علمی و کاربردی جذب کار شده‌اند

عدم امکان تدریس مدرسان فاقد کد در مراکز علمی کاربردی از مهر سال جاری

درمان آلزایمر و پارکینسون به کمک مدل‌های ریاضی

از مخالفان سرسخت افزایش ظرفیت پزشکی‌ام

سند راهبردی دانشگاه بیرجند در افق 1404 تصویب و ابلاغ شد

برای عناب

خراسان شمالی دستگاه درمان ناباروری ندارد

شکلات تلخ علائم افسردگی را کاهش می‌دهد

وقتی دانشگاه سبز گل می‌کارد

تبدیل بطری‌های پلاستیکی به پروتزهای اندامی سبک و ارزان‌

حضور 13 دانشگاه ایرانی در جمع 1000 دانشگاه برتر دنیا/ رتبه 6 دانشگاه فردوسی در بین دانشگاه‌های کشور

هدف اول ما از پرورش ملخ‌های صحرایی مصرف انسانی است/ این ملخ‌ها منبع پروتئین هستند

چگونه عیار یک رابطه عاشقانه را بسنجیم؟

ثبت موزه دانشگاه فردوسى در «ایکوم»

کمبود کلسیم با اختلال حافظه مرتبط است

انجام چند کار همزمان برای مردان و زنان به یک نسبت دشوار است

نوع زایمان نقش مهمی در شکل‌گیری میکروبیوم پوست کودک دارد

کاربرد هوش مصنوعی برای نظارت بر محصولات زراعی

قرار گرفتن دانشجو در محیط کار، رسالت دانشگاه علمی کاربردی است

هدف ما از ایجاد مرکز علمی کاربردی توسعه دانش کشاورزی است

برگزاری مدرسه تابستانی کارآزمایی بالینی با محوریت سلول‌درمانی در جهاددانشگاهی خراسان رضوی

مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد جزو 10 مرکز برتر کشور

خط قرمز دانشگاه علمی کاربردی برای مراکز جدید

لزوم توجه ویژه مراکز علمی کاربردی به مهارت‌آموزی و کارآفرینی

افتتاح 5 مرکز علمی کاربردی در خراسان رضوی

چرا ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی باید افزایش پیدا کند؟

اعتبار مدرک علمی کاربردی مثل دانشگاه‌های دولتی است/ دعوای مالی دانشکده خبر با بنیاد مستضعفان به ما ارتباطی ندارد

موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی بیرجند، به عنوان مرکز برتر علمی کاربردی خراسان جنوبی شناخته شد

پیشگیری از عوارض پوستی با استفاده صحیح از کرم های ضدآفتاب

مهاجرت نخبگان ایرانی پایین‌تر از میانگین جهانی است

زبان مادری را پاس بداریم یا نه؟!

راهکاری برای کاهش مصرف آب در صنعت پوشاک

چپ‌دست‌ها باهوش‌ترند؟

واکسن سرطان ساخته شد

افرادی که انتخاب رشته دارند، بخوانند

شمار کتابخانه های خراسان شمالی 6 درصد رشد یافت

پرواز مشهد - دوشنبه برقرار شد

راهکاری برای کاهش مصرف انرژی با استفاده از اینترنت اشیا