پیام خراسان

آخرين مطالب

حاجی‌بابایی:

10 نفر نجومی‌بگیر مدتی حقوق نگیرند مشکلات حل می‌شود/خصوصی‌سازی بزرگترین خطا در آموزش و پرورش است علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: 10 نفر از نجومی‌بگیران مدتی پول دریافت نکنند مملکت اداره می‌شود و دانشجومعلمان می‌توانند ماهیانه حقوق اندک خود را دریافت کنند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمیدرضا حاجی‌بابایی در همایشی با عنوان «تحول در آموزش و پرورش با نسل جدید معلمان» که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، ضمن اظهار امیدواری در خصوص رونق و پیشرفت روز افزون دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: بهمن ماه سال1391 اولین دانشجویان فرهنگیان را پذیرفتیم. بهار سال 92 به پردیس فرهنگیان مشهد آمده و درجمع دانشجویان صحبت کردم. آنها به 45درصد (درصد میزان کسر حقوق به خاطر خدمات رفاهی برای دانشجو معلمان) اعتراض داشتند که درنهایت طی پیگیری‌هایی لغو شد. 
وزیر سابق آموزش و پرورش ادامه داد: حدود 28 مرداد ماه آقای روحانی به سرعت سعی داشت افراد ناکارآمد را کنار بزند و افراد کارآمد را برای بهتر کردن وضع مملکت روی کار بیاورد به طوری که پس از دوران وزارت بنده، دوباره 25 درصد کسر حقوق از دانشجو معلمان تصویب شد.
حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه «دانشگاه فرهنگیان و مطالبات دانشجویان بسیار مهم است»،افزود: از سال92 تا سال قبل مطالبات دانشجویان را دچار انحراف کردند. مطالبات دانشجویان باید در جهت شکوفا شدن و رشد دانشگاه باشد. دانشگاه فرهنگیان باید نسبت به دیگر دانشگاه‌ها به میزان قابل توجهی از سطح بالایی برخوردار باشد.
وی گفت: تمام قوانین مربوط به دانشگاه فرهنگیان در اساس نامه آمده که در سطح عالی نوشته شده است اما یکی از انحرافات مهم اساس‌نامه ماده28 است.
بالابودن سطح دانشگاه فرهنگیان نسبت به دیگر دانشگاه‌ها باید مطالبه دانشجومعلمان باشد
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: از دانشجویان انتظار داریم که مطالبات آنها، بالابودن سطح دانشگاه فرهنگیان نسبت به دیگر دانشگاه‌ها باشد. 
حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه «فقط دو دانشگاه است که رئیس هیات امنای آن رئیس جمهور است و این دو دانشگاه دانشگاه فرهنگیان و تربیت مدرس است»، تصریح کرد: اساس اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان، نیروی انسانی ماهر، کارآمد و دانش‌پژوه است که این نیروی انسانی دانش‌پژوه تنها در دستگاه منحصربه‌فرد دانشگاه‌، یعنی دانشگاه فرهنگیان است.
وی افزود: کسی که در آموزش و پرورش تدریس کرده باشد و در دانشگاه فرهنگیان تدریس کند. عموما از کسانی که در دانشگاه تدریس کرده است عملکرد بهتری دارد. و در طی بررسی‌هایی نشان داده شده که بهترین اساتید دانشگاه‌ها از آموزش‌و‌پرورش بوده‌اند.
دولت مکلف است هر بودجه‌ای که دانشگاه فرهنگیان بخواهد در اختیارش بگذارد
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ماده 63 برنامه ششم، دولت مکلف است هر بودجه‌ای که دانشگاه فرهنگیان بخواهد در اختیار دانشگاه قرار بدهد. در تهران یکی از جاهایی که بیشترین مخالفت را برای دانشگاه فرهنگیان داشتند دانشکده‌های روانشناسی و علوم تربیتی بود.
وی بیان کرد: اساتید دانشگاه فردوسی را برای تدریس به دانشگاه فرهنگیان بیاوریم که این مورد نه تنها باعث ایجاد جنبه رقابتی می‌شود بلکه دانشجویان تفاوت تدریس را نیز متوجه می‌شوند و این راهی برای توسعه و پیشرفت است.
در دانشگاه فرهنگیان از هر 10 نفر مصاحبه شونده، یک نفر قبول می‌شود
وزیر سابق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه «ما در دوره 4 ساله 90 درصد مدارس را به یک نوبت در روز تغییر دادیم اما اکنون در دوره 6 ساله، 30 درصد مدارس دو نوبته شده است»، تصریح کرد: ارزش دانشگاه فرهنگیان بسیار بالا است به طوری که از هر10 نفر در مصاحبه برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان یک نفر قبول می‌شود.
10 نفر نجومی‌بگیر مدتی حقوق نگیرند مشکلات حل می‌شود/خصوصی‌سازی بزرگترین خطا در آموزش و پرورش است
حاجی‌بابایی گفت: 10 نفر از نجومی‌بگیران مدتی پول دریافت نکنند مملکت اداره می‌شود و دانشجو می‌تواند ماهیانه حقوق اندک خود را بگیرد. دانشجو700 تومان حقوق می‌گیرد، بودجه کم می‌شود اما افرادی حقوق نجومی می‌گیرند در میزان بودجه تغییری ایجاد نمی‌شود.
برای تربیت معلم خوب ارزش دارد حتی کل مملکت را خرج کنیم
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه «حتی اگر کل مملکت را خرج کنیم، باز هم ارزش دارد که معلم خوب تربیت شود»، اظهار کرد: در مجلس مصوب شده است که به هر حقوق بگیر 400 هزار تومان به همراه 10 درصد اضافه کنیم پس چرا به دانشجو معلمین 100تومان اضافه شد است.
حاجی‌بابایی در خصوص بودجه خاطر نشان کرد: 50 هزار میلیار تومان بودجه امسال آموزش و پرورش است که باید خرج شود و 750 هزار ‌میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است. برخلاف تلاش‌هایی که برای لغو دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته است اما رهبر انقلاب روز معلم به دانشگاه فرهنگیان رفت به طوری که تا 40 سال گذشته اتفاق نیفتاده بود. این یعنی اینکه به حرمت قامت رهبری، این دانشگاه فرهنگیان باید رشد پیدا کند.
وی افزود: چطور ممکن است تعداد دانشجویان فرهنگیان از 23هزار و500 نفر به 4 نفر برسد اما هزار و 62 نفر کارمند به آن اضافه بشود.
تعطیلی دانشگاه فرهنگیان یعنی احیای 2030
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در مورد سند 2030 گفت: تعطیلی دانشگاه فرهنگیان یعنی احیای2030. بودن سند تحول بنیادین و قلب آن (دانشگاه فرهنگیان) یعنی نبودن سند 2030 . سند 2030 پاشیدگی فرهنگی و از هم پاشیدگی نظام آموزشی است.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: هر دانشجوی دانشگاه فرهنگیلن و مدیران باید کتاب مدرسه‌ای که من دوست دارم را که از انتشارات مدرسه است، داشته باشند. سند تحول بنیادین در مدرسه به این کتاب تبدیل شده است.
وی ادامه داد: سند تحول بنیادین 6 زیر نظام دارد که یکی از آن سند برنامه ملی بود که اجرا و اماده شده است. زیر سند دوم دانشجویان فرهنگیان است. این دو زیر سند حدود 90 درصد سند تحول بنیادین را شامل می‌شود.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: هر وزیری از سال 92 آمده با این نیت آمده که خصوصی‌سازی انجام گیرد. در برنامه بودجه 98 رئیس جمهور فقط یک جمله در خصوص آموزش پرورش گفت که آن فروش 10 درصد آموزش و پرورش بود. اما باید این گونه باشد که خصوصی‌سازی هر جایی می‌تواند باشد به‌جز مدارس.
خصوصی‌سازی بزرگترین خطا در حق آموزش و پرورش است
حاجی بابایی خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین خطا در حق آموزش و پرورش این است که به بخش خصوصی داده شود. دشمن دانشگاه فرهنگیان خصوصی‌سازی است. رهبری در سیاست های کلی افزودند 2چیز را در مورد آموزش و پرورش در نظر نگیرید که شامل تعداد معلمان و پول است.
کمبود 300 هزار معلم در مهر جاری
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «در حال حاضر در مهر امسال 300هزار معلم دچار کمبود است»، افزود: تعلیم و تربیت را رها کنیم 2030 می‌شود و در مقابل اگر به آن پای‌بند باشیم سند تحول بنیادین می‌شود.سند تحول بنیادین به افرادی بانشاط نیاز دارد.
حاجی بابایی در مورد بیمه معلمان، دانشجو معلمان و بازنشستگان گفت: در این زمینه بالاترین هزینه در بیمه را مشهد با10 میلیارد تومان داشته است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

22 میلیارد ریال کمک هزینه آزمایش‌های ژنتیک در خراسان رضوی پرداخت می شود

22 میلیارد ریال کمک هزینه آزمایش‌های ژنتیک در خراسان رضوی پرداخت می شود

کمبود ظرفیت خوابگاه‌ها/ تمهیداتی برای افزایش کیفیت غدا

آتش‌نشانی چه زمانی به وجود آمد؟

8 هزار قلم وسایل ورزشی بین مدارس خراسان جنوبی توزیع شد

پذیرش 117 نفر در مقطع دکترای دانشگاه بیرجند

چگونگی محافظت از رگ‌های خونی در برابر آسیب‌های ناشی از نمک

رژیم گیاه خواری همراه با بسیاری از مزایای سلامتی

آغاز نام‌نویسی الکترونیکی پذیرفته‌شدگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

کولی دادن به دگراندیشان هرگز، فعالیت سیاسی سالم در دانشگاه‌ها آری

آیا نقاشی کردن با انگشتان پا آموختنی است؟

ورود ماشین‌ به دانشگاه فردوسی سخت‌گیرانه می‌شود/ رفت‌وآمد وسایل نقلیه را 25 درصد کاهش می‌دهیم

مراکز تخصصی جهاددانشگاهی کمک حال مسئولان برای توسعه باشد

گلایه دانشجویان دانشگاه بجنورد از هزینه بالای جابه جایی و کمبود خوابگاه

اقبال جامعه به آموزش‌های مهارتی و حرفه‌آموزی برای دانشگاه‌ها فرصت است

نقش زنان در بسط فرهنگ عاشورایی و تاثیر محرم بر گسترش آزادی زنان

استخری که برای تصفیه آن از چند فرآیند طبیعی استفاده می‌شود

بومی‌سازی روش‌های تشخیص 2 بیماری خطرناک در کشور

وابستگی به دولت مانع استقلال و کارآمدی دانشگاه‌هاست/ پایین آمدن شأن رشته علوم اجتماعی

اختلالات کروموزومی بیشترین علت سقط درمانی در خراسان رضوی است

صدور بیانیه شوراهای صنفی دانشگاه فرهنگیان

جزئیات اعلام نتایج آزمون استخدامی آتش‌نشانی در خراسان رضوی

ورزش منظم بیش از دارو بر بهبود بیماری پارکینسون تاثیر دارد

دانشگاه بیرجند رتبه برتر موسسه تایمز را کسب کرد

محمدرضا محسنین نسبت به معماری حرم معترض بود

چگونه آهن مورد نیاز بدن را تامین کنیم

ویتامین ث به مقدار لازم

افزایش بارندگی و تاثیر منفی آن بر تولید محصولات

فرمانده کل سپاه : نمی‌ گذاریم مردم در سختی باشند

جایگاه دانشگاه‌های خراسان رضوی در رتبه‌بندی جهانی تایمز

حس بویایی و شنوایی بر لاغری و یا چاقی تاثیر می‌گذارد

درگذشت محمدرضا محسنین در سکوت خبری

کودکان بیش‌فعال؛ حاصل مادران مضطرب

ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان هر سال 5 درصد سخت‌گیرانه‌تر از قبل می‌شود

دانشگاه فردوسی دارای بیشترین تعداد دانشجوی خارجی در کشور است

تفاهمنامه های بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد بازخوانی می شود

دیپلماسی علمی در دانشگاه فردوسی مشهد

اختصاص 550 هکتار زمین به پارک علم و فناوری خراسان

متخصص نبودن ارزیاب‌ها و سرقت ایده‌ها از جمله مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان است

بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از 22 شهریور

درد قفسه سینه، شایع ترین دلیل مراجعه به اورژانس

سال تحصیلی سختی پیش رو داریم

خودهیپنوتیزمی روشی جدید برای مهار اضطراب اجتماعی

دستور ویژه رئیسی درباره احکام برخی پرونده‌ ها

قمه‌‌زدن باعث انتقال هپاتیت می‌‌شود/ افرادی که قمه زده‌اند، خون اهدا نکنند

کشاورزی پایدار به کمک ربات‌ها

خطر پیشرفت آب سیاه با ناشتایی طولانی مدت و کم آبی

تاسیس اتاق صنعت در دانشگاه بجنورد

ساخت ظروف دوستدار محیط زیست برای بسته‌بندی محلول‌های تزریقی و خوراکی پزشکی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی منصوب شد