پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد؛

افزایش دو هزار نفری سهمیه استخدام آموزش و پرورش اجتماعي

افزایش دو هزار نفری سهمیه استخدام آموزش و پرورش

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با پیگیری‌های استان و مساعدت‌های وزارت آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیرو، سهمیه دانشجو معلم از 460 نفر در سال گذشته به دوهزار نفر افزایش پیدا کرده است و سهمیه استخدام ماده 28 از حدود 280 نفر سال قبل به 960 نفر در سال جاری افزایش پیدا کرده است؛ یعنی قریب بر سه هزار نفر استخدام خواهند شد که فرصت مغتنمی برای آموزش‌وپروش استان خراسان رضوی است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم‌علی خدابنده در شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: علی‌رغم برنامه‌ریزی‌هایی که در چندماه گذشته در استان به جهت ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات انجام شده، برخی از مشکلات در کوتاه مدت حل نخواهد شد و نیازمند فضای آموزشی مخصوصا در حاشیه شهر مشهد است.
کمبود فضای آموزشی در حاشیه شهر مشهد
وی افزود: سرانه آموزشی کشور 5.2 دهم متر مربع، در استان خراسان رضوی 4.2 دهم متر مربع و در برخی از حاشیه‌ها شهر این مقدار کمتر از دو متر مربع است. رشد جمعیت بالا و مهاجرپذیربودن این مناطق سبب شده است که علی‌رغم اداره‌کل نوسازی و مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان با کمبود فضای آموزشی مواجه شویم.
در مهر ماه سال جاری 1000 کلاس درس افزوده خواهد شد
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: بسیاری از مدارس ما، به‌ویژه در حاشیه شهر به صورت دو نوبتی و کلاس‌ها با تراکم بالای 40 نفر دانش‌آموز مدیریت می‌شود. با تلاش اداره کل نوسازی و مجمع خیرین مدرسه‌ساز، 570 پروژه در حال ساخت در استان خراسان رضوی وجود دارد که با تهمیدات انجام شده 170 پروژه در ابتدای مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید و 1000 کلاس به مجموعه کلاس‌های استان افزوده خواهد شد.
خدابنده خاطرنشان کرد: همچنین مدارس خشتی و گلی برای همیشه در استان جمع‌آوری خواهد شد. پیش‌بینی افزایش پنج درصدی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید وجود دارد و برهمین اساس بیش 60 هزار دانش آموز به مجموع بیش از یک میلیون و 230 هزار دانش‌آموز استان افزوده خواهد شد و این هزار کلاس درس جدید، نمی‌تواند 60 هزار دانش‌آموز را پوشش دهد اما فرصتی است تا در کلاس‌های استاندارد بخشی از دانش‌آموزا در حاشیه شهر و مناطق محروم را مدیریت کنیم.
بازنشسته‌شدن چهار هزار و 200 معلم استان خراسان رضوی
وی اضافه کرد: امسال حدود چهار هزار و 200 نفر از معلم‌های خراسان رضوی بازنشسته خواهند شد و با توجه به نیاز 12 هزار نیرو در سال گذشته، امسال نیاز ما به 16 هزار نفر خواهد رسید و این درحالی است که حدود سه هزار و 400 مربی بهداشت، مراقب بهداشت، مشاور و معلم پرورشی کمبود داریم.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: در سال گذشته سه هزار و 250 هزار نفر را از طریق خرید خدمات آموزشی که برای 61 هزار نفر از دانش‌آموزان رغم خورده بود را تامین کردیم و امید است که امسال علی‌رغم سهمیه سه هزار و 250 نفری سال گذشته، افزایشی در سهمیه استان داشته باشیم و کمبود نیروی انسانی را تا حدودی مرتفع کنیم.
خدابنده عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که با به‌کارگیری نیرو‌های پیش‌دبستانی، آموزش‌گران نهضت و خرید خدمات قبل از سال 92 قریب بر حدود دو هزار نفر به صورت حق التدریس در استان به کارگیری شوند که با هزار و 200 نفر حق التدریس در سال گذشته، آمار حق التدریسان غیر شاغل ما در استان به سه هزار و 200 نفر خواهد رسید.
وی ادامه داد: با پیگیری‌های استان و مساعدت‌های وزارت آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیرو، سهمیه دانشجو معلم از 460 نفر در سال گذشته به دوهزار نفر افزایش پیدا کرده است و سهمیه استخدام ماده 28 از حدود 280 نفر سال قبل به 960 نفر در سال جاری افزایش پیدا کرده است یعنی قریب بر سه هزار نفر استخدام خواهند شدکه فرصت مغتنمی برای آموزش‌وپروش استان خراسان رضوی است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در ابتدای مهرماه سال جاری 119 کلاس درس ابتدایی و 397 کلاس درس متوسطه اول افزوده خواهد شد و با محاسبه تغییر ساعت کار همکاران، به 318 هزار ساعت حق التدریس در هفته نیاز خواهیم داشت و این درحالی است که در سال گذشته قریب بر 190 هزار ساعت حق التدریس داشتیم.
خدابنده بیان کرد: نیاز است که وزارت آموزش و پرورش با استان همکاری‌هایی داشته باشد تا انشالله در ابتدای سال تحصیلی جدید کلاس بدون معلم و دانش‌آموز بدون کلاس نداشته باشیم هرچند که راهکارهایی از جمله استفاده از طظرفیت مدارس شبانه‌روزی، ادغام کلاس‌هایی با جمعیت کم‌تر، استفاده از ظرفیت مدارس غیر دولتی، خرید خدمات آموزشی، برون‌سپاری در حوزه کار و دانش و فنی‌وحرفه‌ای، نظارت بر صدور ابلاغ همکاران، به‌کارگیری نیروهای حق التدریس آزاد در شرف جذب، به‌کارگیری نیروهای شاغل و بازنشسته به صورت حق التدریس، تشویق همکاران به استمرار خدمت و تشویق به استفاده از طرح معلم تمام وقت مورد استفاده قرار گرفته است.
12 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای طرح رضوان
وی افزود: در بحث ساخت و ساز نیز برخی از طرح‌ها بویژه طرح‌هایی که خیرین سهم خود را پرداخت‌کرده‌اند پس از گذشت سالیان سال از آغاز آن سهم دولت پرداخت نشده است و نیمه تمام مانده است همچنین طرح رضوان در حدود 12 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن نیاز است علاوه بر این‌ها چندین استخر ورزشی نیز سالیان سال است که همچنان ناتمام باقی مانده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین پروژه مرکز رفاهی امام علی (ع) نیز از سال 94 ساخت آن آغاز شده بود اما متاسفانه 15 ماه است که پروژه تعطیل شده است و نیازمند دستور سرپرست آموزش و پرورش است تا صندوق ذخیره فرهنگیان این طرح را که در مراحل پایانی خود به سر می‌برد را کامل کنیم و فرصتی را برای فرهنگیان فراهم کند.
استفاده از فضای مازاد دانشگاه آزاد و پیام نور
خدابنده تصریح کرد: آمار دانشجو معلم‌ها در دانشگاه فرهنگیان امسال افزایش پیدا کرده است و داخل مجموعه فضای خوابگاهی مناسبی وجود ندارد و اگر آقای استاندار فرصتی را فراهم کنند تا از فضای آزاد دانشگاه‌های آزاد و پیام نور استان استفاده کنیم زیرا آمار آنان قریب بر سه هزار نفر جدید الورود است که امکان پذیرش آنان در مجموعه فرهنگیان وجود ندارد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خام فروشی و ثروتی که بر باد می‌رود

افزایش سهمیه طرح همسفره در خراسان جنوبی

600 نفر از مددجویان تحت حمایت خراسان جنوبی به اردوهای زیارتی اعزام شدند

95 تصادف در یک هفته

روزانه 100 هزار لیتر به عشایر خراسان شمالی آبرسانی می‌شود

کشف هشت هزار لیتر سوخت قاچاق در گناباد

کیفیت هوا در شش ایستگاه مشهد برای گروه های حساس ناسالم شد

جهادگران خراسانی منازل سیل زدگان گلستان را مرمت کردند

بسیج سازندگی خراسان رضوی ساخت خانه را در مناطق سیلزده گلستان آغاز کرد

مشاور، مجری و ناظر فرودگاه بجنورد هنوز مشخص نشده است

اعزام 440 مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی به اردوی زیارتی به مناسبت عید غدیر

گسترش فرهنگ غدیر در جامعه ضروری است

جراحی قلب در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا، بسیار پیشرفته است

1400 سرباز در خراسان جنوبی آموزش کمک‌های اولیه را فرامی‌گیرند

دانش آموزان خراسان شمالی 231 رتبه زیر 1000 را در کنکور سراسری کسب کردند

کاهش انتشار آلودگی در سومین کشور منتشرکننده گازهای گلخانه‌ای

قانون ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان بازدارنده نیست

85 حلقه چاه غیرمجاز در غرب خراسان رضوی مسدود شد

وجود خلأ های قانونی در مساجد/ نمایندگان در مجلس پیگیری کنند

وزش تندباد و گرد و خاک در مرز شرقی خراسان جنوبی

وقتی فرشبافان خراسان جنوبی مثل کوره آجرپزی می‌شوند!

1400 سرباز در خراسان جنوبی آموزش کمک های اولیه را فرا می گیرند

حضور فرماندار در بنیاد خیریه دارالشفا امام حسین (ع)

جلسه بررسی مسائل باند امداد و نجات

150کیلومتر فاصله تا درمان/ شهرستان خوسف بیمارستان ندارد

جلسه بررسی مسائل و مشکلات و پیشرفت فیزیکی طرح مسکن محرومین

احداث هفت ایستگاه جدید آتش‌نشانی در مشهد

ترافیک در جاده های خراسان رضوی پُر حجم است

بهره برداری 516 پروژه در خراسان شمالی

پیگیری آخرین وضعیت جسمانی محیط‌بان مجروح قائنی

ساز و آواز خیابانی

برآورد 300 میلیارد تومانی تقاطع چهارسطحی نمایشگاه

پل نمایشگاه 40 متر تعریض می‌شود/ ایجاد مسیر یک‌طرفه از حاشیه چهل‌بازه به سه‌راه طرقبه

هرکس با هر سلیقه سیاسی برای توسعه مشهد گام بردارد

اعزام 52 پزشک جهادی به مناطق محروم خراسان شمالی

افزایش 8 درصدی معاینات بالینی پزشکی قانونی خراسان شمالی

فراخوان استاندار خراسان شمالی از گروه های جهادی برای کاهش نرخ بیسوادی در بانوان

آمار نزاع در خراسان شمالی 24درصد کاهش یافت

استفاده مکرر از شبکه‌های اجتماعی و عدم رضایت از زندگی در دختران نوجوان

کیسه پارچه‌ای قابل بازیافت در راستای حفظ محیط زیست

در ایران 2 هزار عنوان مجرمانه داریم

دهکده گلستان علی(ع) مرکز استعدادیابی فرزندان کل کشور می‌شود

10 درصد کودکان بی‌سرپرست مشهد در موسسه گلستان علی(ع) هستند

مشهد چهارراه فرهنگی ایران است/منشور حقوق شهرنشینی نیازمند سمن‌هاست

شهردار مشهد: بزرگ‌ترین کمک به کودکان گلستان علی آگاه‌سازی مردم از حضور آن‌هاست

کسب 5 مقام کشوری توسط کودکان با نیازهای ویژه خراسان جنوبی

خراسان جنوبی میزبان وزیر نیرو می‌شود

حضور خراسان جنوبی در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

آغاز طرح خط انتقال آب طبس با حضور وزیر نیرو

مفسد اقتصادی با 7 میلیارد و 600 میلیون ریال کالای احتکار شده در بیرجند دستگیر شد