پیام خراسان

آخرين مطالب

کارشناس والیبال ایران:

ریشه تاخیر در انتخابات والیبال، بلاتکلیفی داورزنی است ورزشي

ریشه تاخیر در انتخابات والیبال، بلاتکلیفی داورزنی است

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - کارشناس والیبال ایران گفت: داورزنی به احتمال 99 درصد به فدراسیون والیبال باز می‌گردد.
حسن ثانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ناکامی تیم ملی در انتخابی المپیک 2020 توکیو اظهار کرد: ایران پیش از اعزام به روسیه بازی را باخته بود. پیش از اعزام، به محل تمرینات‌ تیم ملی رفتم. بازیکنان از قدرت و پتانسیل بالای بازیکنان نامی روسیه در این تورنمت می‌گفتند و به خوبی عدم خودباوری و اعتماد به نفس در ملی‌پوشان قابل مشاهده بود.
ثانیان تاکید کرد: حتی در برخی از مواقع تمرینات به قدری آشفته و بی‌نظم می‌شد که سعید معروف صدایش را بلند می‌کرد تا بازیکنان را وادار به تمرین کند. سرمربی هم نتوانسته بود به خوبی خودباوری را به تیمش منتقل کند، چرا که اگر می‌توانستیم به معنای واقعی یک تیم باشیم، پیروزی مقابل روسیه هم ممکن بود.
وی افزود: انگیزه و تمرکز کافی برای شکست روسیه در بازیکنان وجود نداشت. پیروزی برابر کوبا و مکزیک قابل پیش‌بینی بود، البته مقابل کوبا خوب نبودیم. مقابل روسیه تلاش‌مان را کردیم، اما فعل خواستن را در بازیکنان ندیدم، هرچند برتری روسیه هم شاید منطقی به نظر برسد. این تیم به خوبی تجهیز شده‌ بود تا در کشور خودش کار را تمام کند. در ست دوم بازی روسیه 20 بر 17 از این تیم پیش بودیم و حداقل می‌توانستیم یک یا دو ست بگیریم، اما اعتماد به نفسی از سوی سرمربی به بازیکنان تزریق نشده بود. تمام نقطه ضعف تیم ملی را در عملکرد سرمربی می‌بینم.
کارشناس والیبال ایران با اشاره به تعویض‌های کولاکوویچ بیان کرد: در یک بازی که دریافت خوبی نداریم، قائمی باید جایگزین فیاضی می‌شد، اما متاسفانه قائمی را فقط برای یک سرویس ساده در انتهای ست به بازی می‌آورند. مشکل کولاکوویچ این است که از پتانسیل بازیکنانش استفاده نمی‌کند و به ذخیره‌ها انگیزه نمی‌دهد. بازیکنان ذخیره هم در دلشان می‌گویند که هرچقدر هم تلاش کنیم باز هم کولاکوویچ فقط به این 6 نفر بازی می‌دهد، پس چرا بیشتر تلاش کنیم؟
وی در مورد شهرام محمودی و اضافه شدنش به ترکیب تیم ملی عنوان کرد: شهرام محمودی بدون برنامه در تمرینات شرکت کرد. شهرام وضعیت بدی نداشت، اما بازیکنی نیست که بتواند به تنهایی بازی را در بیاورد. از سوی دیگر امیر غفور هم بازیکنی نیست که ذخیره شهرام محمودی باشد. 
ثانیان در خصوص آشفتگی تیم ملی والیبال خاطرنشان کرد: نبود یک فدراسیون منظم و یک کمیته نظارت بر عملکرد کولاکوویچ در تمرینات و اردوها را اصلی‌ترین دلیل آشفتگی تیم ملی می‌دانم. درست است که پیش از این هم برای سرمربیان پیشین، کمیته‌ای برای نظارت نداشتیم، اما باید تعدادی مربی یا کارشناس بنشینند و عملکرد کولاکوویچ در بازی‌های لیگ جهانی، انتخابی المپیک و حتی تمرینات را مورد ارزیابی قرار دهند.
وی افزود: کولاکوویچ حتی رسانه‌ها را هم از خود دور کرده است. پیش از این رسانه‌ها مربیان تیم ملی را بازخواست می‌کردند. مربیان هم رسانه‌ها را معتمد خود می‌دانستند، اما کولاکوویچ رسانه‌ها را سر تمرینات تیم راه نمی‌دهد و جوابگو نیست. شاید کولاکوویچ هم فهمیده که اگر تغییراتی در فدراسیون شکل گیرد، خودش هم در کادر تیم ملی جایی نخواهدداشت. به دلیل این که نظارتی بر عملکردش وجود ندارد، پاسخگویی خوبی ندارد.
ثانیان تاکید کرد: کولاکوویچ بازیکنان را زیر سوال نمی‌برد و بازخواست‌شان نمی‌کند. بازیکن حرفه‌ای به دنبال این است که کسی کاری به کارش نداشته باشد. اگر دقت کرده باشید از زمان آغاز کولاکوویچ هیچ‌گونه درگیری در تیم ملی رخ نداده است.
کارشناس والیبال ایران در پاسخ به این سوال که با وجود سرپرستی طولانی‌مدت افشین داوری در فدراسیون والیبال، چرا از سوی فدراسیون هیچ‌گونه نظارتی بر تیم ملی نبوده است، گفت: داوری خودش بلاتکلیف است و نمی‌داند تا چه زمانی در فدراسیون حضور دارد. از همین رو نسبت به این مسائل پاسخگو نیست. تمرکز داوری روی انتخابات است تا تیم ملی. اگر فدراسیون رییس داشت، قطعا کولاکوویچ بازخواست می‌شد. تاکنون چند نفر از مسئولین فدراسیون، تمرینات تیم ملی را از نزدیک نگاه کرده‌اند؟ وقتی چهار نفر پیشکسوت والیبال ایران، تمرینات را از نزدیک دنبال کنند، بازیکنان طبیعتا انگیزه می‌گیرند و بهتر کار می‌کنند. فدراسیونی باید باشد تا یک کمیته فنی تشکیل دهد و از پیشکسوتان برای نظارت بر عملکرد تیم ملی دعوت کند.
وی یادآور شد: وزارت ورزش و داورزنی مگر از تقویم مسابقات تیم‌های ملی اطلاعی ندارند؟ چرا انتخابات را زودتر برگزار نمی‌کنند؟ انتخابات باید اردیبهشت ماه برگزار می‌شد. خدا را شکر جوانان نتیجه گرفتند. از کجا معلوم نوجوانان‌مان هم نتیجه خوبی بگیرند؟ پیش از اعزام، بازیکنان را به هتلی می‌برند و با یک سری وعده و وعید به آنها انگیزه می‌دهند. به مصاحبه عبادی‌پور پیش از اعزام به روسیه دقت کنید. از بی‌نظمی فدراسیون و حرف‌های بی‌عمل مسئولین فدراسیون گلایه می‌کند و می‌گوید که تیم ملی دیگر کسی را ندارد. 
کارشناس والیبال ایران عنوان کرد: یکی از مشکلات فدراسیون والیبال و وزارت ورزش، بلاتکلیفی داورزنی است. او نمی‌داند در وزارت می‌ماند یا خیر. داورزنی به احتمال 99 درصد به فدراسیون والیبال باز می‌گردد. برای همین است که انتخابات فدراسیون والیبال مدام با تاخیر روبرو می‌شود. داورزنی دلش نمی‌آید وزارت را از دست بدهد، از سوی دیگر نسبت به فدراسیون والیبال هم بی‌میل نیست. بهنام محمودی نیز یک رقیب جدی برای داورزنی محسوب می‌شود.
ثانیان بیان کرد: نظرم این است که بهنام محمودی فدراسیون را در دست بگیرد تا خون جدیدی در والیبال ایران جریان یابد. اگر محمودی به فدراسیون بیاید، شاید 50 درصد فدراسیون دچار تغییرات شود. نمی‌گویم داورزنی عملکرد بدی داشته، اما والیبال ایران به خون جدیدی نیاز دارد. بهنام محمودی خودش والیبالیست تیم ملی بوده و با شرایط آشناست. کولاکوویچ وقتی روبروی محمودی بنشیند، مسلما نمی‌تواند دلایلی بیاورد که مورد تایید یک پیشکسوت والیبال باشد. کولاکوویچ هم نمی‌تواند محمودی و کادر نظارتی‌اش را دور بزند.
وی در خصوص شانس ایران برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو تصریح کرد: نظرم این است که یک گروه کارشناسی عملکرد کولاکوویچ را مورد ارزیابی قرار دهند و پیش از آغاز بازی‌ها با او اتمام حجت کنند. در دی ماه باید با تیم‌های آسیایی بازی کنیم که کار خیلی سختی است. ژاپن، چین و استرالیا تیم‌های سرسختی هستند که در مرحله نخست انتخابی المپیک عملکرد خوبی داشتند. نباید این تیم‌ها را دست‌کم بگیریم، چرا که قرار است در اوج مسابقات لیگ برتر این بازی‌ها برگزار شود.
کارشناس والیبال ایران در خصوص شرایط همکاری تیم ملی با کولاکوویچ افزود: پیش از المپیک باید کولاکوویچ را کنار بگذاریم. حتی اگر به قیمت همکاری با یک مربی داخلی مانند بهروز عطایی باشد. نزدیک به یک سال و نیم است که عملکرد کولاکوویچ را دیده‌ایم. او عملکرد آنچنان خوبی نداشته است. کولاکوویچ آدم زرنگی ست و شخصیت خوبی دارد. به بازیکنان شخصیت می‌دهد و احترام می‌گذارد، بازیکنان هم متقابلا مجبورند احترام بگذارند.
ثانیان ادامه داد: اگر می‌خواهیم فقط در المپیک حضور داشته باشیم، کولاکوویچ کفایت می‌کند. اگر همین الان هم کولاکوویچ را کنار بگذارند دیر نیست. جلوی ضرر را هر وقت بگیرید، منفعت است. باید کارگروهی در این خصوص تشکیل دهند تا تمام جوانب را بررسی کند. شاید در این تغییر و تحولات اتفاقات بهتری رخ دهد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدال طلای جهانی بر گردن کوهنورد خراسان شمالی آویخته شد

خراسان جنوبی در حوزه ورزش و جوانان ، ویژه دیده شده است

باهنر: می‌ گفتند سلطان چای هستم

وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی سفر می‌کند

وزیر ورزش و جوانان وارد بیرجند شد

مسابقات کشوری تیراندازی با کمان در طرقبه برگزار شد

نبی‌زاده: از اعتماد گل‌محمدی ممنونم/ همه هدفمان شکست فولاد است

در حال عقد قرارداد با کشتی‌گیران مطرح هستیم/ به دنبال کسب سهمیه لیگ جهانی هستیم

حاجی‌آخوندزاده: تعلیق جودو ایران قابل پیش‌بینی بود

برد پرگل فرش‌آرا در آخرین بازی نیم‌فصل

مرادمند: به پوشیدن لباس تیم‌ملی امیدوارم

زیباکلام: مردم، نگران جنگ با آمریکا هستند

لیگ دوومیدانی باشگاه‌ های خراسان رضوی راه اندازی می‌شود

افزایش چشمگیر علاقه بانوان خراسانی به رشته بدنسازی و پرورش‌اندام

تفاهم با بازیکنان و کادرفنی، شرط حضور سبزجامگان در لیگ برتر

رضا عنایتی از قشقایی شیراز جدا شد

نصیبی: چوپان حرفه‌ای است و ما آماتور

نساجی، نخستین حریف شهرخودرو در جام حذفی

برگزاری اولین دوره مسابقات اسکیت آلپاین در خراسان رضوی

مرتضایی: ثبت 10 بازی بدون شکست، تاریخی است

چهار عنواندار جهانی به تیم کشتی "تا ثبت جهانی توس" پیوستند

دیدار رئیس هیئت بوکس استان با بیکی فرماندار شهرستان نهبندان

فتاحی: باشگاه‌های ورزشی مورد بررسی قرار می‌گیرد

رقابت شطرنج‌بازان کشور در مسابقات شطرنج جام توس مشهد

ماهیت باشگاه ماشین‌سازی بزرگترین علامت سوال است/ فضاسازی گسترده علیه داوران زیبا نیست

جمعیت ورزشکاران بیمه شده در خراسان رضوی 80 درصد افزایش یافت

به فوتبال خراسان شمالی اعتقاد و ایمان قلبی دارم

افشاگری سخندان از دلایل مهاجرت فغانی به استرالیا

نفرات برتر لیگ تیراندازی خراسان رضوی معرفی شدند

گل‌محمدی: بازی حالت بسکتبالی داشت/ بازیکن ماشین‌سازی تمارض کرد

باخت خارج از خانه دختران فوتسالیست خراسانی

مسیر دوچرخه‌سواران پارک ملت موقتی است

فیروز کریمی: فوتبال ایران هجومی‌تر شده است

جلسه بررسی و تصمیم گیری سالن ورزشی شهدای کارگر باغشهر اسلامیه

تجلیل از کشتی گیران مدال آور شهرستان

بازدید فرماندار از باشگاه بدن سازی اصالت سربیشه

هت‌تریک پسران گل‌محمدی در پیروزی

«سحر خدایاری» در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

واکنش به تحویل نفتِ آدریان دریا به سوریه

رفتار بازیکن گیتی پسند با بازیکنانم نامناسب بود

شریعتمداری: برخی سلبریتی‌ها کاسه‌لیس هستند!

لیگ نجات غریق خراسان رضوی راه اندازی می‌شود

برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی پایه‌ها در مشهد

اصولی: در دو سال آینده هم از فوتبال مشهد حمایت می‌کنیم/ هدف ما رسیدن به تعادل در فضای شهری است

فرش‌آرا همچنان نمی‌بازد

بازی سختی مقابل ماشین‌سازی داریم/ به کسب سه امتیاز امیدوارم

آقاجانپور: مربی هم نداشتیم، نباید 4 گل می‌خوردیم!

صادقی: از تبریز با دست پر برمی‌گردیم

نامه سرگشاده علی مطهری به رئیسی درباره سحر و کارگران هفت‌ تپه

اجرای طرح ورزش ویژه معلولین بیرجندی