پیام خراسان

آخرين مطالب

اعتراض دانشجویان به کیفیت غذای دانشگاه فردوسی مشهد+ پاسخ مسئولان گفتگو

اعتراض دانشجویان به کیفیت غذای دانشگاه فردوسی مشهد+ پاسخ مسئولان

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به عدم‌نظارت بر کیفیت پایین غذاهای سلف مقابل ساختمان اموردانشجویی این دانشگاه تجمع کردند.
  طی چند روز گذشته انتشار عکسی مبنی بر وجود یک کرم در غذای سلف یکی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد موجی از اعتراضات را از سوی دانشجویان این دانشگاه در فضای مجازی به راه انداخت.
در ادامه این اعتراضات، حدود 100 نفر از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در واکنش به عدم‌نظارت مسئولان‌امور تغذیه بر کیفیت غذاها، مقابل ساختمان امور دانشجویی این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.
کاهش کیفیت تغذیه دانشجویان از آغاز سال تحصیلی جدید
جواد بنی حسن، دبیرکل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد  در حاشیه این تجمع گفت: ما عملکرد امور تغذیه دانشگاه فردوسی را در چندسال گذشته مورد بررسی قرار داده‌ایم ‌که برآیند بسیار قابل قبولی داشته است، اما در سال تحصیلی جدید کیفیت تغذیه دانشجویان پایین آمده است.
وی با بیان اینکه بارها در جلسات مختلف با مسئولان، مشکلات سلف غذای دانشجویان مطرح و معضلات مربوط به این حوزه پیگیری شده است، افزود: دانشجویان از عملکرد شرکت پیمانکار تغذیه دانشگاه ناراضی بودند و در نهایت با فضاسازی رسانه‌ای از وجود یک کرم در غذای یکی از دانشجویان دانشگاه فردوسی، به التهاب این ماجرا افزوده شد.
بنی حسن با بیان اینکه تجمع اعتراضی تصمیمی بود که در ادامه این ماجرا گرفته شد، تاکید کرد: این تجمع با رعایت شئونات و قوانین، در عین آرامش برگزار شد و هرکسی نظر خود را بیان کرد و در نهایت با قرائت بیانیه ای از طرف شورای صنفی به این موضوع خاتمه داده شد.
عذرخواهی پیمانکار تغذیه دانشگاه از دانشجویان
وی با اشاره به اظهات معاون دانشجویی و سرپرست امور تغذیه و مسئول اداره رفاه دانشگاه فردوسی مشهد که با حضور در این تجمع به مطالبات دانشجویان پاسخ دادند، تصریح کرد: مسئولین مطالبات دانشجویان را مطالبات خود خواندند و تاکید کردند که در بازه کوتاه مدت این مطالبات محقق خواهد شد و همچنین قرار شد طی یک هفته آینده شرکت پیمانکار از دانشجویان عذرخواهی رسمی کند و گزارشی از نحوه برخورد با پیمانکار سلف تغذیه به دانشجویان ارائه شود که احتمالا این اتفاق در پورتال آن‌ها خواهد افتاد که خوشبختانه این پیمانکار همین امروز طی نامه ای از دانشجویان عذرخواهی کرد.
نظارت بر پیمانکار سلف تغذیه، مطالبه اصلی دانشجویاناست
دبیرکل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر اینکه اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی یکی از خلاق ترین مجموعه های تغذیه کشور است، خاطرنشان کرد: مجموعه تغذیه دانشگاه فردوسی ایده های خلاقانه زیادی ارائه می دهد و شاخص عملکرد آن نیز تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید خوب بوده اما مطالبه اصلی که مد نظر ما بوده نظارت جدی بر وضعیت پیمانکار است که مسئولین قول دادند این اتفاق خواهد افتاد.
ما پذیرای مطالبات دانشجویان هستیم
دکتر امیر سالاری، سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد   در واکنش به برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه به کیفیت پایین غذا در این دانشگاه، گفت: ما از حال دانشجویان غافل نبوده‌ایم و به صورت مرتب با آنان در ارتباط هستیم و هیچگاه منتظر نمی مانیم تا چنین فضایی ایجاد شود تا ناچار به پاسخگویی باشیم. دانشجویان باید بیایند تا ما متوجه مطالبات آن‌ها شویم و عکس العمل متناسبی نسبت به این مطالبات نشان دهیم.
وی با اشاره انتشار عکسی مبنی بر وجود یک کرم در غذای سلف دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد که موجب اعتراضاتی از سوی دانشجویان این دانشگاه شد، با بیان اینکه دیده شدن کرم در غذای سلف قابل توجیه نیست و این اتفاق را می توان یک پیشامد طبیعی دانست و مشابه این موارد در سالهای گذشته اتفاق افتاده است، ادامه داد: در بین چندین هزار غذایی که وجود دارد، شاید نتوان چنین اتفاقی را بزرگ جلوه داد؛ طبق بررسی های ما، کرم در گوجه فرنگی که در کنار کباب کوبیده گذاشته بودند، وجود داشته و با حرارتی هم که حین پخت به گوجه دادند از بین نرفته چون در مغز گوجه بوده است.
سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه در امور تغذیه هم ناظر دانشجویی وجود دارد و هم ناظر کیفی، اظهار کرد: روال کنترل کیفی غذابه این صورت است که اگر دانشجویان یک شیء خارجی در غذا مشاهده کنند، باید به ناظر ما اطلاع دهند تا بررسی های لازم انجام شود. مساله ای که اخیرا به ما منتقل شد از این سیستم نبوده است و خود دانشجویان عکس گرفتند و منتشر کردند.
سالاری یادآور شد: دانشگاه فردوسی با رعایت 120 شاخصه‌ای که وزارت علوم ملاک قرار داده بود، رتبه اول را در خصوص تغذیه بین دانشگاه‌های کشور کسب کرد.
وی در خصوص ارتقا کیفیت و کمیت غذاهای سلف دانشگاه فردوسی مشهد، تصریح کرد: دانشجویان در خصوص وضعیت تغذیه عجله کردند؛ ما در تغذیه دانشجویی یک پوست اندازی را آغاز کردیم که در مراحل پایانی قرار دارد. اعتباری به دانشجو تخصیص داده‌ایم و مکان های مختلفی را ایجاد کرد‌ه‌ایم تا دانشجو اعتبارش را در جاهایی مانند میوه فروشی، تریاها، آفرینشگاه‌های سنتی و مکان‌های دیگر خرج کند و حتی اگر چیزی از اعتبارش باقی ماند، ذخیره می شود تا در پنجشنبه و جمعه بتواند از سلف استفاده کند.
سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد بیان اینکه اجرای این طرح به علت آماده نبودن زیرساخت های نرم افزاری به تعویق افتاد، افزود: تا یک یا دو هفته آینده این طرح آغاز می شود که تحولی مهم در دانشگاه خواهد بود. منویی که در آفرینش‌ها داریم شامل چند صد نوع غذا است و سبکی که در تریاها است، برای اولین بار در دانشگاه فردوسی اجرا خواهد شد که غذای وزنی نام دارد (weight food) و به این شکل است که دانشجو از منوی باز از هر غذایی هر مقدار که خواست برمی‌دارد و در انتها با محاسبه وزن غذا هزینه اش حساب می شود. این اقدامات از سال گذشته آغاز شده و تا یکی دو هفته دیگر به مرحله اجرا خواهد رسید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سدهای خراسان جنوبی آبگیری شد

جشن عروسی زوج های انقلابی در چله انقلاب برگزار شد

جاده تربت حیدریه به باغچه بازگشایی شد

معافیت مالیات تعاونی مرزنشینان در انتظار تایید شورای نگهبان است

بیش از 1800 میلیارد ریال بدهی ادارات خراسان شمالی ثبت شد

آیا باید کودکان را از تصمیمان برای طلاق آگاه کنیم؟ + توصیه‌ها

332 واحد مسکونی تحویل مددجویان کمیته امداد شد

اکران فوق العاده بخاطر استقبال از جشنواره فجر مشهد تعیین شد

سرما و بارش برف مدارس چند شهرستان خراسان رضوی را تعطیل کرد

حرکت خودروها در گردنه تیوان با زنجیرچرخ میسر است

اگر نمی‌توانید خاطرات مضر را فراموش کنید، حافظه ضعیفی دارید

رشد 3.5 برابری خطوط ریلی استان بعد از انقلاب رخ داد

تهیه پیوست فرهنگی از الزامات ورود تکنولوژی های جدید به کشور است

زنان روستایی خراسان شمالی به کمک مدیریت مصرف منابع آب می آیند

امکان تحصیل دانشگاهی در رشته خبرنگاری دانشگاه علمی کاربردی بیرجند

کم آبی مهمترین مشکل روستاییان خراسان جنوبی است

کاروان رسانه ای بسیج خراسان رضوی عازم روستاهای استان شد

کیفیت هوای شش منطقه شهر مشهد در وضعیت هشدار است

اگر برخی حاشیه‌سازی نکنند، استاندار عملکرد خوبی خواهد داشت

با کمبود گوشت قرمز مواجهیم

ارتباط میان افزایش پرولاکتین خون و کاهش باروری زنان

80 درصد تعهد اشتغال در نهبندان محقق شد

در اعطای تسهیلات مشاغل پایدار روستایی دقت را فدای سرعت نکنیم

اثر تاریخی رباط زردان در دست مرمت است

رفع تنش آبی روستاهای مانه وسملقان 800 میلیارد ریال نیاز دارد

کلاس‌داری برای معلمان سخت شده است

خراسان شمالی ناظر مقیم پولی ندارد

فقط 30 درصد از نیازهای خوابگاهی دانشگاه بجنورد تامین شده است

اجرایی شدن فاز اول پروژه ملی آبرسانی به منطقه بمرود زیرکوه در دهه فجر

دانشگاه بیرجند؛ از تربیت نیروهای متخصص تا پویایی اقتصادی منطقه

خوسف تمام قد به احترام جشنواره ابن حسام می‌ایستد

چرا ناگهان مرغ گران شد؟

انتقال آب به فلات مرکزی ایران؛ رویایی شیرین که به کابوس بدل شد

مسئولان نمی‌توانند مشکلات معلولان را درک کنند

پیچ و خم های پرستاری از خراشاد تا کالیفرنیا

گلایه شهروندان از نبود حریم شهری بین گرمه و جاجرم

سیلی خشکسالی بر صورت تشنه کویر

5 هزار رقبه در خراسان شمالی سند ندارند

جمعیت کیفری ایران چند نفرند؟

تیتکانلویی ها، دهه فجر پای پرده نقره ای می نشینند

ساماندهی 68 درصد از گلزار شهدای خراسان شمالی به اتمام رسیده است

قاچاق و افزایش قیمت دام تاثیر مستقیمی بر تولیدات چرمی دارد

برخی جاده های کوهستانی خراسان رضوی یخ زده است

نفیس ترین فرش های جهان منزوی و منزوی تر می شوند

نگرانی وزیر بهداشت بیشتر درحوزه تخصیص اعتبارات بود

رئیس اداره ارشاد مشهد: بخش محدودی از بودجه فرهنگی در اختیار ارشاد است/ تنوع فرهنگی را به رسمیت می‌شناسیم

چگونه پاسخگوی چیزی که متولی آن نیستم، باشم؟

کلایی: شهر هوشمند مبارزه با فساد را آسان‌تر می‌کند

محموله آرد قاچاق در خوشاب توقیف شد

شهرداری بیرجند از سمن های ساماندهی سگ های ولگرد حمایت می کند