آخرين مطالب

گیشه های شلوغ سینما در بیرجند/ ذائقه مردم طعم «لاتاری» گرفت اجتماعي

گیشه های شلوغ سینما در بیرجند/ ذائقه مردم طعم «لاتاری» گرفت

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - بیرجند-بیرجندی ها با رضایت نسبی از اکران های جشنواره فیلم فجر در این شهر از میان فیلم هایی که برایشان انتخاب شده بود، «لاتاری» را بیشتر دیدند اما امتیازکامل را تنگه ابو قریب گرفت.

 رویداد بزرگ سینمایی کشور با پرواز سیمرغ بر شانه برترین های سینمای کشور به کار خود پایان داد و همزمان با مراسم اختتامیه در تهران آخرین فیلم ها در سینماهای منتخب مراکز استان ها اکران شد. تقسیم بندی فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشواره فیلم فجر به دو بسته باعث شد بسیاری از آثار مطرح در مراکز برخی استان ها اکران نشود.
برای بیرجند مرکز، استان خراسان جنوبی، بسته یک انتخاب شد و علاقه مندان از دیدن فیلم هایی چون به وقت شام، دارکوب ، مغرهای کوچک زنگ زده، چهارراه استانبول و ... که سیمرغ دار بخش های مختلف شدند، محروم ماندند.
علاقه مندان به سینما در بیرجند هم که هرساله جشنواره فجر را دنبال می کنند نسبت به این انتخاب گلایه هایی را مطرح کردند.

فیلم هایی که در لیست اکران بیرجند نبودند
ساجدی، یکی از تماشگران فیلم های جشنواره فجر  گفت: شنیدم امسال تعداد زیادی از فیلم های جشنواره فجر در بیرجند اکران می شود ، خیلی خوشحال کننده بود، چون دیدن این فیلم ها در گرماگرم جشنواره لذت دیگری دارد اما وقتی برای خرید تعدادی از فیلم های مورد علاقه ام که درباره آن ها مطالعه کرده بودم مراجعه کردم متوجه شدم در لیست اکران بیرجند نیامده است.
او تمایل زیادی برا ی دیدن فیلم های به وقت شام و مغزهای کوچک زنگ زده داشته که در بیرجند اکران نشد.
شهروند سینما دوست دیگری گفت: همه فیلم ها را ندیدم، سانس تکرار برخی فیلم ها یک بار است و در زمان های خوبی برنامه ریزی نشده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال برای دیدن فیلم مصادره دو بار مراجعه کردم ولی هربار اکران شده بود. اما فیلم لاتاری را با خانواده تماشا کردیم و به نظرم فیلم خوبی بود.
سمیعیان درباره قیمت بلیط افزود: هرچند بهای بلیط کمی بالاتر از اکران های عادی بود اما دیدن برخی فیلم ها همزمان با اولین اکران برایم جالب است . سال های قبل هم هر طور بود وقت می گذاشتم و فیلم هایی که به نظرم محتوای خوبی داشت می دیدم.
او برنامه ریزی برای اکران فیلم ها ی جشنواره در بیرجند را قابل تقدیر دانست و در عین حال از اکران نشدن فیلم حاتمی کیا در بیرجند انتقاد کرد.
اصغری شهروندی دیگر هم که از میان فیلم ها ی اکران شده لاتاری و سرو زیر آب را دیده است گفت: فیلم های خوبی را انتخاب کردم و به نظرم فیلم سرو زیر آب بسیار زیبا بود.
رضایتی نسبی از نحوه اکران ها
او درباره نحوه خرید بلیط هم گفت: برای دیدن هریک از این فیلم ها به سینما مراجعه کردم و توانستم بدون هیچ مشکلی بلیط خریداری کنم.
از نظر او فیلم های اکران شده در بیرجند خوب انتخاب شده،هرچند به گفته خودش همه فیلم ها را ندیده اما برای انتخاب فیلم ها مطالعه کرده و محتوی مورد علاقه اش را برگزیده است.
شهروندی دیگر هم به کم بودن تعداد سانس های اکران و نبود برخی فیلم های مطرح در برنامه اکران گلایه کرد.
صباغ زاده گفت: فیلم های تنگه ابوغریب و لاتاری را دیدم، هردو خوب بودند اما هرگز فکر نمی کردم « تنگه ابو غریب » تا این حد دیدنی و جذاب باشد. کاش به وقت شام حاتمی کیا را هم برای بیرجند در نظر می گرفتند.

کم بودن تعداد سانس های اکران و نبود برخی فیلم های مطرح در برنامه اکران از گلایه های شهروندان بیرجندی شهروندی دیگر هم که از تماشای فیلم عرق سرد رضایت دارد گفت : نمی دانم چرا برخی فیلم های اعلام شده در جشنواره در بیرجند اکران نشده است ؟ چه خوب بود دارکوب یا به وقت شام را هم اکران می کردند.
وارسته افزود: تعداد سانس های اکران هم کم است و هر چند تمایل داشتم فیلم مصادره را ببینم اما موفق به تهیه بلیط در ساعتی که برایم ممکن بود نشدم.
معاون فرهنگی هنری اداره کل ارشاد اسلامی استان پاسخ شهروندان در خصوص عدم اکران برخی فیلم ها در بیرجند را اینگونه داد.
افزایش30 درصدی استقبال مردم
علی زمزم  گفت : فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ در تهران به دو بسته تقسیم شد و در بسته یک فیلم های لاتاری ، تنگه ابوغریب، مصادره، شعله ور ، کامیون ، سرو زیرآب ، جشن دلتنگی ، اتاق تاریک، امپراطور جهنم قرار گرفت.
او ادامه داد: باتوجه به بررسی های انجام شده ما به این نتیجه رسیدیم که بسته یک برای مخاطبان در بیرجندی دیدنی تر خواهد بود.
وی از افزایش 30 درصدی استقبال مردم از این جشنواره نسبت به سال قبل در بیرجند خبر داد و گفت: استقبال خیلی خوبی از فیلم های بخش کودک و نوجوان شد و ظرفیت سینما برای اکران فیلم های لاتاری و مصادره کاملا پر شده بود.
زمزم دلیل افزایش استقبال از فیلم ها را تبلیغات در تلویزیون و شناخت بیشتر مردم درباره فیلم ها عنوان کرد.
با توجه به نظر سنجی هایی که انجام داده ایم رضایت مندی مردم از وضعیت و نحوه اکران حدود 98 درصد است مدیر سینما بهمن بیرجند هم در گفتگو با مهر گفت: سال های گذشته فیلم های جشنواه فجر در سالن علامه فرزان بیرجند اکران می شد و امسال طی تفاهمی برای اولین بار سینما بهمن میزبان این جشنواره در بیرجند شد.
علی واحدی استقبال از فیلم ها را چشمگیر دانست و افزود: با توجه به نظر سنجی هایی که انجام داده ایم رضایت مندی مردم از وضعیت و نحوه اکران حدود 98 درصد است.
به گفته او مردم بیشتر از دیگر فیلم های جشنوراه «لاتاری» را دیدند که باتوجه به اکران در سه سانس تعداد افرادی که این فیلم را برای تماشا انتخاب کردند به حدود 690 نفر می رسد.
وی ادامه داد: فیلم دوم دربیرجند مصادره است که با وجود اکران در یک سانس و اضافه شدن سانس فوق العاده 460 تماشاگر داشته است و فیلم صاحب سیمرغ تنگه ابوغریب با وجود برنامه سه سانس اکران در رتبه سوم قرار گرفته است.
به گفته واحدی در پرسشنامه های رضایت از فیلم که بین تعدادی از مخاطبان توزیع شده همه افراد پاسخ دهنده امتیاز کامل را به این فیلم داده اند اما تماشاگران مصادره در پاسخ نامه ها امتیاز کامل را برای این فیلم در نظر نگرفته اند.

وی بیان داشت: بنابراین ذائقه مردم بیرجند در انتخاب فیلم از نظر او خاص و توام با درکی عمیق است و اگر تعداد کمتری تنگه ابو غریب را برای تماشا انتخاب کرده اند به دلایلی از جمله کمرنگ تر بودن تبلیغات و نا آشنا بودن با محتوای فیلم بوده است.
مدیر سینما بهمن درباره برخی گلایه ها از اکران نشدن فیلم هایی چون به وقت شام ، چهاراه استانبول و مغزهای کوچک زنگ زده گفت: انتخاب فیلم ها با ما نبود ضمن اینکه فیلم بسته یک هم متنوع و برخی از ان ها پر محتوا است.
وی به سابقه فروش دیگر فیلم ها اشاره کرد و ادامه داد: معمولا فیلم های کمدی دارای محتوا در بیرجند فروش خوبی دارد و فیلم های باارزش هم مخاطبان ویژه ای دارد.
واحدی عنوان کرد: تجربه امسال اکران فیلم های فجر در سینما بهمن خوب بود و فکر می کنم به طور کلی توانستیم رضایت مخاطبان را به دست آوریم، حتی در بیرجند به عنوان تنها مرکز استان در کشور برای فروش مجموعه فیلم های بسته تخفیف در نظر گرفتیم به علاوه فیلم های بخش کودک و نوجوان صبح ها به صورت رایگان اکران شد و به شدت مورد استقبال مدارس و دانش آموزان قرار گرفت.
او آمار تماشاگران بخش دانش آموزی را هزار و 500 نفر و تعداد تماشاگران فیلم های بسته یک جشنواره فجر در بیرجند را بیش از سه هزار و 500 نفر اعلام کرد.
با توجه به تجربه ای که مسئولان فرهنگی استان برای اکران فیلم های جشنواره فجر در این سالها به دست آورده اند، اجرای امسال این برنامه هم به خوبی پیش رفت جز یک مورد که گویا هنوز با چم و خم هایش آشنا نشده اند . آن هم ذائقه مردم استان در انتخاب فیلم است، شاید اگر بررسی های دقیق تری در مورد انتخاب بسته ها انجام می شد بیرجندی ها هم بسته ای از فیلم های فجر را به نظاره می نشستند که چندین سیمرغ را به دل خود کشاند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انتقاد استاندار خراسان جنوبی از روند اجرای پروژه انتقال آب

تجمیع وظایف بخشهای غیردولتی در دولت آن را فربه کرده است

اهالی قلعه نو سبزوار خواستار رسیدگی به وضع بهداشت محله شدند

60 بیمار در روستاهای درمیان وزیت رایگان شدند

طرح مراقبت بیماری آبزیان در خراسان شمالی اجرا می شود

منابع شرکت گاز خراسان شمالی 27 میلیارد ریال کاهش یافت

مراسم سالروز رحلت حضرت خدیجه (س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

روادید خانواری اتباع خارجی تا پایان خرداد تمدید می شود

از کارکردن درکارگاه ترشی تا سرپرستی 2 کارگاه خیاطی

رسیدگی به مشکلات خانواده زندانیان نیازمند حمایت است

اتوبوس دیابت در بوستان ملت مشهد خدمت رسانی می کند

زندگی روستایی و سلامت روحی کودکان

قرص‌های مشکوک به روانگردان، دانش‌آموزان مشهدی را روانه بیمارستان کرد

روزه‌داری زمانی برای استراحت دستگاه گوارش است

روزه‌داری و کاهش روند پیری

سن متوسط جمعیت بعضی از کشورهای جهان

هر سال 2.5 درصد به تعداد معلولان خراسان شمالی افزوده می شود

عودت محموله گوشت مرغ منجمد به مبداء توسط شبکه دامپزشکی بجنورد/توقیف 4ئتن تخم مرغ در مانه و سملقان

هزینه‌های دندان‌پزشکی بالا نیست، اقتصاد بیمار است

شاخص های نشاط اجتماعی باید در خراسان شمالی احصاء شود

کوهنورد خانم امدادرسانی شد

خودرو پلیس جغتای در آتش سوخت

نفوذ منطقه‌ای ایران نتیجه تفکر مقاومت است

297 معتاد و خرده فروش در خراسان رضوی دستگیر شدند

قاتل قوچانی پس از 25 سال دستگیر شد

به دنبال توانمندسازی همه‌جانبه هستیم

جسد مردی میانسال در سد تبارک قوچان کشف شد

31 کیلوگرم تریاک در مشهد کشف شد

ششمین جشنواره پرواز نمایشی در بیرجند برگزار شد

سایت فرودگاه مشهد هک شد

دمای هوای خراسان رضوی افزایش می یابد

مراسم بزرگداشت مرحوم طباطبایی در مشهد برگزار شد

تصادف زنجیره ای در مشهد 6 مصدوم به جا گذاشت

حفظ ارزشهای 40 ساله کشور مرهون اراده جوانان است

پارلمان مشورتی جوانان تایباد آغاز به کار کرد

کامیون داران خراسان جنوبی خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند

انتشار کربن در افریقا به صفر می‌رسد

تاثیر سالمندی جمعیت یک کشور بر اقتصاد آن

آشنایی با روش‌های رهایی از چرخه نفرت از خود

وجود بیش از 1200 نوع ماده توهم‌زا

هوش هیجانی مهمترین فاکتور برای برقراری رابطه‌های اجتماعی است

سرانجام ربوده‌شدن محمدپرهام یک‌ونیم ساله در حرم

بروز بیماری هزار چهره طی سال گذشته در خراسان شمالی افزایش داشته است

/گزارش/ دخترانی که مشق حسرت می کنند

دادستان مرکز خراسان رضوی: ردپای مواد مخدر در هر آسیب اجتماعی دیده می‌شود

روزه‌داری و کاهش وزن

روزانه به چقدر کالری نیاز داریم؟

کشف محموله مشروبات الکلی نشانگر تبانی قاچاقچیان با گمرک است

ارتباط بین تغییرات آب‌وهوایی و افزایش امید به زندگی

باند کلاهبرداری 3 میلیاردی در بجنورد متلاشی شد