پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم تقویت فرهنگ گفت و گو و تعامل بین همه اجزا جامعه سياسي

لزوم تقویت فرهنگ گفت و گو و تعامل بین همه اجزا جامعه

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ گفت و گو و تعامل باید بین همه اجزا و بخش های جامعه به ویژه حوزه های مدیریتی و حاکمیتی با هم و نیز با مردم تقویت شود.
استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ گفت و گو و تعامل باید بین همه اجزا و بخش های جامعه به ویژه حوزه های مدیریتی و حاکمیتی با هم و نیز با مردم تقویت شود .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جمع معاونان و مدیران حوزه ستادی استانداری افزود: امروز تلاش دشمنان نظام کوبیدن بر طبل اختلاف افکنی و ایجاد فاصله بین بخش های مختلف و نیز مردم با مسئولان است و نباید به آنان این فرصت داده شود و نسبت به این موضوع آگاه سازی های لازم و اقدامات پیشگیرانه انجام شود .
وی عنوان کرد: باید از ظرفیت های همه قوا در استان اعم از نمایندگان مجلس ، شوراهای شهر و روستا ، دستگاه قضا ، احزاب و تشکل های مردم نهاد برای حفظ انسجام و همدلی ، آرامش و امنیت جامعه که لازمه پیشبرد امور توسعه ای استان است ، بهره گرفته شود .
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد : موضوع منافع ،وحدت و انسجام ملی و امنیت ملی از جمله مباحثی است که باید مورد توجه همه مردم ، مدیران استان ، فرمانداران و سایر بخش ها و نهادها قرار گیرد و محور تصمیمات و عمل آنها باشد .
رشیدیان با بیان این که از این رو باید تلاش کرده تا ظرفیت مدارا و تحمل سلایق مختلف را در بین خود افزایش دهی م؛ گفت: در این میان باید نسبت به موضوع افزایش سرمایه اجتماعی جامعه و حفظ و ارتقا آن توجه جدی شود که مهمترین پایه آن اعتماد مردم به مسئولان و عملکردهای آنان و میزان رضایت از آنهاست .
وی گفت: امروز در دهه چهارم انقلاب با توجه به بروز و ظهور گسست بین نسلی ، تغییر در گروه های مرجع در حوزه ارجاعات فرهنگی، اجتماعی، گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بیش از پیش نیاز به نهادینه کردن گفت وگو بین بخش های مختلف احساس می شود زیرا گفت و گو و مشارکت نظام منداز منابع مشروعیت بخش به نظام های سیاسی و عامل وحدت آفرین و زمینه ساز مشارکت و اعتماد آفرین جامعه است .
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: همه ما در استان تلاش می کنیم زمینه این امر فراهم شود و همین رابطه منشور گفت و گوی سیاسی که تهیه و به استان ها ابلاغ می شد ، می تواند آن را تقویت کند .
رشیدیان با تاکید بر تقویت فضای گفتمانی بین گروه های مختلف مردم و مسئولان و دولت گفت: راه اندازی خانه احزاب و خانه سازمان های مردم نهاد در استان اقدامی زمینه ساز ارتباطی قانونمند و شفاف برای گسترش تعامل دولت و مردم در حوزه های سیاسی و اجتماعی بود و امروز تلاش بر آن است با شناسایی و رفع موانع و محدودیت ها برای گسترش فعالیت آنها زمینه بیش از پیش فراهم شود .
وی، ارتقا نشاط و شادابی و نیز امید در جامعه را از دیگر مباحثی دانست که در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد .
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بنای ما بر آن است در حوزه ایجاد پویایی در سطح جامعه و استان با برنامه های متناسب با فرهنگ دینی و ملی مان این فضا را به سمت ارتقا نشاط ، تحرک و شادابی سوق دهیم .
رشیدیان تصریح کرد: در نوروز تجربه خوبی برای ایجاد فضایی بانشاط در سطح استان و مشهد با اجرای طراحی های زیبا و رنگارنگ در قالب المان ها و گل آرایی های متفاوت ،برگزاری نوروزگاه های آیینی ، جشن ها و مسابقات بومی - محلی و مناسبتی حاصل شد و این تجربه در طول سال در قالب برنامه های مناسب از جمله هفته های فرهنگی و غیره باید دنبال شده و توسعه یابد .
وی موضوع توسعه و ارتقا سلامت اجتماعی، روانی، محیط زیست و در کل کیفیت زندگی در سطح جامعه را ضرورتی اساسی خواند و گفت : در این راستا باید بر روی فراگیر شدن بحث سلامت کار گسترده ای شود تا دستگاه های مجری با همکاری اقشار و گروه های مردمی نسبت به آنها فعال شده و سلامت محیط زیست ، اجتماعی و روانی جامعه دغدغه جدی همگان شود .
وی در عین حال، تلاش برای ارتقا معیشت و رفاه اقتصادی در جامعه با توسعه اشتغال، رونق تولید را از جمله سیاست هایی دانست که امسال مدیران استان همانند سال های گذشته که با محوریت اجرایی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی دنبال می نمودند ، باید با جدیت پیگیری کنند .
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد : ما بعنوان خادمان مردم موظفیم همه تلاش خود را با بکارگیری همه مقدورات استان برای ارائه خدمات در خور شان و حفظ عزت و کرامت آنان انجام دهیم اما هنوز بین آنچه که انجام شده و آنچه که شایسته مردم ماست ؛ فاصله است که با کار صادقانه و با تمام وجود پر می شود .
وی اظهار کرد : امروز در سایه تلاش هایی که در دولت ،تدبیر با مشارکت بخش های مختلف بویژه بخش خصوصی و مردمی انجام شده وضعیت استان در حوزه ها و شاخص های مختلف روند رو به بهبودی را نشان می دهد چنانکه در سال گذشته حدود 120 هزار نفر به اشتغال استان افزوده شد .
به گفته وی، برای امسال با وجود آنکه بر اساس برنامه ششم توسعه سهم استان 70 هزار نفر اشتغال جدید است اما با توجه به آمار 240 هزار نفری بیکاران برنامه ریزی ها مبتنی بر ایجاد110 هزار شغل جدید است که برای این امر نیازمند همراهی و مشارکت همه بخش ها اعم از دولتی ، قضایی ، نمایندگان مجلس ، بانک ها ، دانشگاه ها ، حوزه های علمیه و بیش از همه بخش خصوصی و مردمی هستیم .
وی گفت: رونق تولید و ارتقا کیفیت آن و فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی و جایگزینی آن با کالاهای بی کیفیت خارجی از جمله مباحثی است که در سال جاری در دستور کار بخش های اجرایی است .
وی اظهار کرد: در این میان باید به موضوع ارتقا کیفیت تولیدات استان با شرایط ، نیاز و ذائقه بازارهای داخلی و نیز خارجی به طور جدی توجه شود .
وی در عین حال برخورد قاطع با فساد و مبارزه هوشمندانه با آن را از جمله زمینه های دیگری دانست که باید با حفظ آرامش لازم برای فضای فعالیت های اقتصادی به دور از مباحث تخریبی و در چارچوب قانون پیگیری شود .
وی موضوع بازآفرینی بافت های فرسوده حاشیه شهرها و مناطق روستایی، نوسازی ناوگان فرسوده شهری و بین شهری، گسترش طرح های اقتصادی در مناطق محروم وروستایی ،پیگیری طرح رونق تولید و اشتغال های حمایتی و خانگی را هم در سال جاری از طرح هایی دانست که با ورود جدی دولت می تواند به رونق اقتصادی واحدهای تولیدی و نیز اقتصاد استان بیانجامد .

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دید و بازدید نوروزی استاندار خراسان جنوبی

سرقت در بجنورد 19 درصد کاهش یافت

جاری شدن سیل در روستای خراشا

نخستین وقف سال 98 در خراسان شمالی ثبت شد

بیش از 68 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری خراسان شمالی بازدید کردند

بازگشایی راه ارتباطی روستای بام/ سیلاب روستای کلاته سنجر مهار شد

جاده عشق آباد به بردسکن مسدود است

سازمان دامپزشکی در خصوصی سازی پیشگام است

راه 8 روستای بخش قوشخانه شیروان قطع شد

راهداران خراسان شمالی بالغ بر 500 نفر را از سیل عبور دادند

جاری شدن سیلاب در رودخانه شیون روستای بام اسفراین

سالن‌های ورزشی خراسان شمالی برای اسکان مسافران نوروزی آماده است

اعزام گروه‌های تبلیغی برای کمک به سیل زدگان خراسان شمالی

خسارت سیل به راه‌های خراسان شمالی بیش از 3 میلیارد ریال برآورد شد

سیلابی شدن رودخانه‌های اسفراین/راه ورودی روستای بام مسدود شد

سیل رودخانه کورکانلو در شهرستان شیروان

روستای کلاته سنجر شهرستان اسفراین تخلیه شد

کیفیت هوای 5 منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

بارش باران در خراسان رضوی/تردد در ییلاقات مشهد ممنوع شد

53 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری نهبندان بازدید کردند

افزایش 10درصدی اقامت مسافران در طبس/774هزارنفر بازدید از جاذبه ها

رشد قابل توجه خراسان جنوبی در جذب گردشگر طی دو سال

جشنواره فرهنگی بهار نارنج طبس

دیدارفرماندار با پرسنل دستگاههای ستاد خدمات سفر

تشکیل جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سربیشه

مسجد جامع کبیر طبس

دیدار نوروزی مدیران با فرماندار

بازدید فرماندار از نوروزگاه سربیشه

خدا قوت

در مدیریت بحران ها دقایق اولیه تعیین کننده و سرنوشت ساز هستند

ورود بیش از هفت میلیون و 200 هزار نفر زائر و مسافر به استان طی 10 روز گذشته

بارندگی 15 شهرستان خراسان رضوی را دربرگفته است / دو محور روستایی مسدود است

هر اقدامی برای تقویت دامپزشکی استان لازم باشد انجام خواهیم داد

رونق تولید باید به دغدغه همه بخشها تبدیل شود

رونق تولید برگرفته از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه بیرجند: رونق تولید نیازمند لوازمی است

آثار اقتصادی خدمات سفر باید مشهود باشد

جاری شدن سیل در مناطق جنوب و جنوب شرق خراسان شمالی

بارگیری 6 کامیون آذوقه و تجهیزات به منظور وقوع احتمالی سیل

دستگاه های خراسان رضوی برای حوادث احتمالی آماده باشند

کیفیت هوای مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

هشدار وقوع سیل در برخی شهرهای خراسان رضوی

ویژه برنامه‌های نوروزگاه در 81 نقطه خراسان جنوبی اجرا می شود

7 هزار نفر از باغ‌های تاریخی بیرجند بازدید کردند

9 هزار نفر از موزه‌های خراسان جنوبی بازدید کردند

8700 خانوار در مدارس خراسان جنوبی اسکان یافتند

آماده باش 83 تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی

168 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی فردوس بازدید کردند

عملکرد خراسان جنوبی در ارائه خدمات سفر قابل تقدیر است

اقامت 19هزار مسافر در بشرویه/افزایش 100 درصدی بازدید از کویر