پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم تقویت فرهنگ گفت و گو و تعامل بین همه اجزا جامعه سياسي

لزوم تقویت فرهنگ گفت و گو و تعامل بین همه اجزا جامعه

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ گفت و گو و تعامل باید بین همه اجزا و بخش های جامعه به ویژه حوزه های مدیریتی و حاکمیتی با هم و نیز با مردم تقویت شود.
استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ گفت و گو و تعامل باید بین همه اجزا و بخش های جامعه به ویژه حوزه های مدیریتی و حاکمیتی با هم و نیز با مردم تقویت شود .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جمع معاونان و مدیران حوزه ستادی استانداری افزود: امروز تلاش دشمنان نظام کوبیدن بر طبل اختلاف افکنی و ایجاد فاصله بین بخش های مختلف و نیز مردم با مسئولان است و نباید به آنان این فرصت داده شود و نسبت به این موضوع آگاه سازی های لازم و اقدامات پیشگیرانه انجام شود .
وی عنوان کرد: باید از ظرفیت های همه قوا در استان اعم از نمایندگان مجلس ، شوراهای شهر و روستا ، دستگاه قضا ، احزاب و تشکل های مردم نهاد برای حفظ انسجام و همدلی ، آرامش و امنیت جامعه که لازمه پیشبرد امور توسعه ای استان است ، بهره گرفته شود .
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد : موضوع منافع ،وحدت و انسجام ملی و امنیت ملی از جمله مباحثی است که باید مورد توجه همه مردم ، مدیران استان ، فرمانداران و سایر بخش ها و نهادها قرار گیرد و محور تصمیمات و عمل آنها باشد .
رشیدیان با بیان این که از این رو باید تلاش کرده تا ظرفیت مدارا و تحمل سلایق مختلف را در بین خود افزایش دهی م؛ گفت: در این میان باید نسبت به موضوع افزایش سرمایه اجتماعی جامعه و حفظ و ارتقا آن توجه جدی شود که مهمترین پایه آن اعتماد مردم به مسئولان و عملکردهای آنان و میزان رضایت از آنهاست .
وی گفت: امروز در دهه چهارم انقلاب با توجه به بروز و ظهور گسست بین نسلی ، تغییر در گروه های مرجع در حوزه ارجاعات فرهنگی، اجتماعی، گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بیش از پیش نیاز به نهادینه کردن گفت وگو بین بخش های مختلف احساس می شود زیرا گفت و گو و مشارکت نظام منداز منابع مشروعیت بخش به نظام های سیاسی و عامل وحدت آفرین و زمینه ساز مشارکت و اعتماد آفرین جامعه است .
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: همه ما در استان تلاش می کنیم زمینه این امر فراهم شود و همین رابطه منشور گفت و گوی سیاسی که تهیه و به استان ها ابلاغ می شد ، می تواند آن را تقویت کند .
رشیدیان با تاکید بر تقویت فضای گفتمانی بین گروه های مختلف مردم و مسئولان و دولت گفت: راه اندازی خانه احزاب و خانه سازمان های مردم نهاد در استان اقدامی زمینه ساز ارتباطی قانونمند و شفاف برای گسترش تعامل دولت و مردم در حوزه های سیاسی و اجتماعی بود و امروز تلاش بر آن است با شناسایی و رفع موانع و محدودیت ها برای گسترش فعالیت آنها زمینه بیش از پیش فراهم شود .
وی، ارتقا نشاط و شادابی و نیز امید در جامعه را از دیگر مباحثی دانست که در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد .
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بنای ما بر آن است در حوزه ایجاد پویایی در سطح جامعه و استان با برنامه های متناسب با فرهنگ دینی و ملی مان این فضا را به سمت ارتقا نشاط ، تحرک و شادابی سوق دهیم .
رشیدیان تصریح کرد: در نوروز تجربه خوبی برای ایجاد فضایی بانشاط در سطح استان و مشهد با اجرای طراحی های زیبا و رنگارنگ در قالب المان ها و گل آرایی های متفاوت ،برگزاری نوروزگاه های آیینی ، جشن ها و مسابقات بومی - محلی و مناسبتی حاصل شد و این تجربه در طول سال در قالب برنامه های مناسب از جمله هفته های فرهنگی و غیره باید دنبال شده و توسعه یابد .
وی موضوع توسعه و ارتقا سلامت اجتماعی، روانی، محیط زیست و در کل کیفیت زندگی در سطح جامعه را ضرورتی اساسی خواند و گفت : در این راستا باید بر روی فراگیر شدن بحث سلامت کار گسترده ای شود تا دستگاه های مجری با همکاری اقشار و گروه های مردمی نسبت به آنها فعال شده و سلامت محیط زیست ، اجتماعی و روانی جامعه دغدغه جدی همگان شود .
وی در عین حال، تلاش برای ارتقا معیشت و رفاه اقتصادی در جامعه با توسعه اشتغال، رونق تولید را از جمله سیاست هایی دانست که امسال مدیران استان همانند سال های گذشته که با محوریت اجرایی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی دنبال می نمودند ، باید با جدیت پیگیری کنند .
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد : ما بعنوان خادمان مردم موظفیم همه تلاش خود را با بکارگیری همه مقدورات استان برای ارائه خدمات در خور شان و حفظ عزت و کرامت آنان انجام دهیم اما هنوز بین آنچه که انجام شده و آنچه که شایسته مردم ماست ؛ فاصله است که با کار صادقانه و با تمام وجود پر می شود .
وی اظهار کرد : امروز در سایه تلاش هایی که در دولت ،تدبیر با مشارکت بخش های مختلف بویژه بخش خصوصی و مردمی انجام شده وضعیت استان در حوزه ها و شاخص های مختلف روند رو به بهبودی را نشان می دهد چنانکه در سال گذشته حدود 120 هزار نفر به اشتغال استان افزوده شد .
به گفته وی، برای امسال با وجود آنکه بر اساس برنامه ششم توسعه سهم استان 70 هزار نفر اشتغال جدید است اما با توجه به آمار 240 هزار نفری بیکاران برنامه ریزی ها مبتنی بر ایجاد110 هزار شغل جدید است که برای این امر نیازمند همراهی و مشارکت همه بخش ها اعم از دولتی ، قضایی ، نمایندگان مجلس ، بانک ها ، دانشگاه ها ، حوزه های علمیه و بیش از همه بخش خصوصی و مردمی هستیم .
وی گفت: رونق تولید و ارتقا کیفیت آن و فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی و جایگزینی آن با کالاهای بی کیفیت خارجی از جمله مباحثی است که در سال جاری در دستور کار بخش های اجرایی است .
وی اظهار کرد: در این میان باید به موضوع ارتقا کیفیت تولیدات استان با شرایط ، نیاز و ذائقه بازارهای داخلی و نیز خارجی به طور جدی توجه شود .
وی در عین حال برخورد قاطع با فساد و مبارزه هوشمندانه با آن را از جمله زمینه های دیگری دانست که باید با حفظ آرامش لازم برای فضای فعالیت های اقتصادی به دور از مباحث تخریبی و در چارچوب قانون پیگیری شود .
وی موضوع بازآفرینی بافت های فرسوده حاشیه شهرها و مناطق روستایی، نوسازی ناوگان فرسوده شهری و بین شهری، گسترش طرح های اقتصادی در مناطق محروم وروستایی ،پیگیری طرح رونق تولید و اشتغال های حمایتی و خانگی را هم در سال جاری از طرح هایی دانست که با ورود جدی دولت می تواند به رونق اقتصادی واحدهای تولیدی و نیز اقتصاد استان بیانجامد .
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پرداخت حق السکوت به دو زن با حضور ترامپ؟

واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره

واکنش ایران به یاوه‌گویی نتانیاهو

خرازی: پوستر چسبان دولت‌ها نیستیم

ائمه جمعه خراسان رضوی: جنگ اقتصادی دشمن راه به جایی نمی برد

محاصره اقتصادی دشمن را باید به جریان استکبارستیزی تبدیل کرد

اقتصاد اسیر اقدامات وصله پینه‌ای است/کشور تصمیم‌های بزرگ می خواهد

فشار اقتصادی دشمن برای ناامید کردن مردم از نظام است

گلایه از بی‌توجهی دولت به حل مسئله راه و راه‌آهن در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی وارد شهرستان درمیان شد

بازدید استاندار خراسان جنوبی از بازارچه مرزی میل 73

استاندار خراسان جنوبی از کارخانه سیمان باقران بازدید کرد

تساوی استقلال مقابل پدیده/ آبی‌پوشان بعد از سه برد متوقف شدند

گرفتن یک امتیاز از استقلال ارزشمند بود/ خلعتبری مغز متفکر ما است

پرتاب سنگ و بطری به سمت داور و درگیری رحمتی با الهامی

همه علیه استقلال هستند/ گناه هواداران چیست؟

واکنش محمدرضا خلعتبری به یک شائبه برای بازی با پرسپولیس

ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار توسط بنیاد شهید دنبال می شود

تلاش برای افزایش رفاه و امنیت زائران در اماکن مقدس کشور

باید به کودکان فرصت اشتباه کردن داده شود

حضور فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی برای بازی استقلال و پدیده

درگیری دستیار گل‌محمدی با «وینفرد شفر»

تساوی استقلال و پدیده در پایان نیمه نخست

خانواده شهدا و ایثارگران آبروی کشور هستند

توجه به مفاهیم قرآنی موفقیت در زندگی را افزایش می دهد

بسته حمایت از تولید در کارگروه زیربنایی آماده می شود

هیچ عذری برای تاخیردر بهره برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست

سرنوشت ملت ها با حرف جا به جا می شود

ضرورت ترویج فرهنگ مهربانی و صبر/ مبنی فرهنگ غرب جنگ و منفعت است

برخورد قاطع با متخلفان اکران فیلم هنجارشکن در بجنورد

تولیت های اعتاب مقدس کشور در مشهد گردهم آمدند

استکبار جهانی از اسلام سیلی سختی خورده است

حمام های تاریخی خراسان رضوی نماد معماری و فرهنگ ایران

ترکیب استقلال مقابل پدیده اعلام شد/ بازگشت منتظری و رحمتی

مشکلات صنعت به دلیل نرسیدن به باور ما می توانیم است

گرجستان، برقراری رژیم ویزا با ایران را رد کرد

تصادفات جاده ای در خراسان شمالی 17 درصد افزایش یافت

کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

یک کشته و دو مصدوم بر اثر برخورد تریلی و پراید درمحور تربت حیدریه

مراسم معارفه شهردار مشهد شنبه برگزار می شود

پدیده برای استقلال شمشیر دو لبه است/پیروزی یعنی مدعی قهرمانی شدن

کاشت بذر، حمایت از محیط‌بانان و پاکسازی طبیعت در روز جهانی خاک

دستگیری 4 شکارچی غیرمجاز در خراسان رضوی

رسیدگی به آسفالت راه فراه/بی مهری به دفتر وزارت خارجه در بیرجند

8 محصول معدنی خراسان جنوبی نشان جغرافیای ملی می گیرند

ظرفیت میل 73 استفاده نمی شود/مدیران تفکر استراتژیک داشته باشند

طرح نظارتی ویژه شب یلدا در خراسان جنوبی اجرا می شود

4 برند جهانی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی رونمایی شد

رقص نرگس‌ها در پاییز/ کویرِ تشنه گل می‌رویاند

25 هزار قرارداد بیمه با کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی منعقد شد