آخرين مطالب

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد

لزوم تقویت فرهنگ گفت‌وگو و تعامل میان همه اعضای جامعه سياسي

لزوم تقویت فرهنگ گفت‌وگو و تعامل میان همه اعضای جامعه

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ گفت‌وگو و تعامل باید بین همه اجزا و بخش‌های جامعه به ویژه حوزه‌های مدیریتی و حاکمیتی با هم و نیز با مردم تقویت شود.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جمع معاونان و مدیران حوزه ستادی استانداری، اظهار کرد: امروز تلاش دشمنان نظام کوبیدن بر طبل اختلاف افکنی و ایجاد فاصله بین بخش‌های مختلف و نیز مردم با مسئولان است، نباید به آنان این فرصت داده شود و باید نسبت به این موضوع آگاه سازی‌های لازم و اقدامات پیشگیرانه انجام شود .
وی افزود: باید از ظرفیت‌های تمام قوا در استان اعم از نمایندگان مجلس، شوراهای شهر و روستا، دستگاه قضا، احزاب و تشکل‌های مردم نهاد برای حفظ انسجام و همدلی و آرامش و امنیت جامعه که لازمه پیشبرد امور توسعه‌ای استان است ، بهره گرفته شود.
استاندار خراسان رضوی گفت : موضوع منافع، وحدت و انسجام و امنیت ملی از جمله مباحثی است که باید مورد توجه همه مردم، مدیران استان، فرمانداران و سایر بخش‌ها و نهادها قرار گیرد و محور تصمیمات و عمل آنها باشد.
رشیدیان با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا ظرفیت مدارا و تحمل سلایق مختلف را در بین خود افزایش دهیم، عنوان کرد: در این میان باید نسبت به موضوع افزایش سرمایه اجتماعی جامعه و حفظ و ارتقا آن توجه جدی شود که مهمترین پایه آن اعتماد مردم به مسئولان و عملکردهای آنان و میزان رضایت از آنها است.
وی ادامه داد: امروز در دهه چهارم انقلاب با توجه به بروز و ظهور گسست بین نسلی، تغییر در گروه‌های مرجع در حوزه ارجاعات فرهنگی، اجتماعی، گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، بیش از پیش نیاز به نهادینه کردن گفت‌وگو بین بخش‌های مختلف احساس می شود زیرا گفت‌وگو و مشارکت نظام مند از منابع مشروعیت بخش به نظام‌های سیاسی و عامل وحدت آفرین و زمینه ساز مشارکت و اعتماد آفرین جامعه است . همه ما در استان تلاش می‌کنیم زمینه این امر فراهم شود. در همین رابطه منشور گفت‌وگوی سیاسی تهیه و به استان‌ها ابلاغ شد که می‌تواند آن را تقویت کند.
رشیدیان با تاکید بر تقویت فضای گفتمانی بین گروه‌های مختلف مردم، مسئولان و دولت، گفت: راه‌اندازی خانه احزاب و خانه سازمان‌های مردم نهاد در استان اقدام زمینه ساز ارتباطی قانونمند و شفاف برای گسترش تعامل دولت و مردم در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی بود و امروز تلاش بر آن است با شناسایی و رفع موانع و محدودیت‌ها برای گسترش فعالیت آنها زمینه بیش از پیش فراهم شود. ارتقا نشاط و شادابی و نیز امید در جامعه از دیگر مباحثی است که در این زمینه می‌تواند بسیار موثر باشد.
وی ادامه داد: بنای ما بر آن است در حوزه ایجاد پویایی در سطح جامعه و استان با برنامه‌های متناسب با فرهنگ دینی و ملی خود این فضا را به سمت ارتقا نشاط ، تحرک و شادابی سوق دهیم .در نوروز تجربه خوبی برای ایجاد فضایی بانشاط در سطح استان و مشهد با اجرای طراحی‌های زیبا و رنگارنگ در قالب المان‌ها و گل‌آرایی‌‎های متفاوت، برگزاری نوروزگاه‌های آیینی ، جشن‌ها و مسابقات بومی - محلی و مناسبتی حاصل شد و این تجربه در طول سال در قالب برنامه‌‍های مناسب از جمله هفته‌های فرهنگی و غیره باید دنبال شده و توسعه یابد.
رشیدیان با بیان اینکه توسعه و ارتقا سلامت اجتماعی، روانی، محیط زیست و در کل کیفیت زندگی در سطح جامعه ضرورتی اساسی است، عنوان کرد : در این راستا باید بر روی فراگیر شدن بحث سلامت، کار گسترده‌ای صورت گیرد تا دستگاه‌های مجری با همکاری اقشار و گروه‌های مردمی نسبت به آنها فعال شده و سلامت محیط زیست ، اجتماعی و روانی جامعه دغدغه جدی همگان شود. تلاش برای ارتقا معیشت و رفاه اقتصادی در جامعه با توسعه اشتغال و رونق تولید از جمله سیاست‌هایی است که امسال مدیران استان همانند سال‌های گذشته که با محوریت اجرایی نمودن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دنبال می‌نمودند ، باید با جدیت پیگیری کنند.
وی افزود: ما بعنوان خادمان مردم موظفیم تمام تلاش خود را با بکارگیری همه مقدورات استان برای ارائه خدمات در خور شان و حفظ عزت و کرامت آنان انجام دهیم اما هنوز بین آنچه که انجام شده و آنچه که شایسته مردم ما است، فاصله وجود دارد که با کار صادقانه و با تمام وجود پر می شود.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد : امروز در سایه تلاش‌هایی که در دولت تدبیر با مشارکت بخش‌های مختلف به ویژه بخش خصوصی و مردمی انجام شده، وضعیت استان در حوز‌ ها و شاخص‌‎های مختلف روند رو به بهبودی را نشان می‌دهد چنانکه در سال گذشته حدود 120 هزار نفر به اشتغال استان افزوده شد. برای امسال با وجود آنکه بر اساس برنامه ششم توسعه سهم استان 70 هزار نفر اشتغال جدید است اما با توجه به آمار 240 هزار نفری بیکاران ، برنامه‌ریزی‌ها مبتنی بر ایجاد110 هزار شغل جدید است که برای این امر نیازمند همراهی و مشارکت همه بخش‌ها اعم از دولتی، قضایی، نمایندگان مجلس، بانک‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و بیش از همه بخش خصوصی و مردمی هستیم .
وی ادامه داد: رونق تولید و ارتقا کیفیت آن و فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی و جایگزینی آن با کالاهای بی‌کیفیت خارجی از جمله مباحثی است که در سال جاری در دستور کار بخش‌های اجرایی است .در این میان باید به موضوع ارتقا کیفیت تولیدات استان با شرایط، نیاز و ذائقه بازارهای داخلی و نیز خارجی به طور جدی توجه شود.
رشیدیان گفت: برخورد قاطع با فساد و مبارزه هوشمندانه با آن از جمله زمینه‌های دیگری است که باید با حفظ آرامش لازم برای فضای فعالیت‌های اقتصادی به دور از مباحث تخریبی و در چارچوب قانون پیگیری شود. موضوع بازآفرینی بافت‌های فرسوده حاشیه شهرها و مناطق روستایی، نوسازی ناوگان فرسوده شهری و بین شهری، گسترش طرح‌های اقتصادی در مناطق محروم وروستایی، پیگیری طرح رونق تولید و اشتغال‌های حمایتی و خانگی نیز در سال جاری از طرح‌هایی است که با ورود جدی دولت می‌تواند به رونق اقتصادی واحدهای تولیدی و نیز اقتصاد استان بیانجامد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تمدید قرار داد «خلعتبری» با تیم فوتبال پدیده

ارائه خدمات پزشکی از راه دور در مرکز اورژانس حرم مطهر رضوی

گل آرایی ویژه صحن ها و رواق های حرم مطهر رضوی همزمان با دهه کرامت

آزاد سازی 19 هکتار از حریم رودخانه های خراسان رضوی

شهرداری آمادگی برای مواجه با شرایط اقتصادی جدید را داشته باشد

شهرداری آمادگی برای مواجه با شرایط اقتصادی جدیدی را داشته باشد

نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح کنند

کشف محموله سنگین مواد مخدر در جاده سرخس

کاروان خدام رضوی وارد خراسان جنوبی شدند

نمایش ارادت به اهل بیت/ عشق حسین (ع) دستمزد کارمان است

داشتن معرفت لازمه دوستداری اهل بیت(ع) است

دستگاه های متولی سلامت به دنبال افزایش خدمات و رضایتمندی مردم باشند

کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی

ملاقات مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی استان با استاندار محترم خراسان شمالی

حداکثر بهره مندی از موقوفات برای توسعه استان

صداوسیما وارد مباحثی شده که ضرورتی ندارد

مسابقات موتور کراس کشور در گناباد برگزار می شود

شعبه اقماری تامین اجتماعی در بیرجند افتتاح شد

نمایش ارادت به اهل بیت(ع)/عشق حسین (ع) دستمزد کارمان است

سازمان اوقاف به درآمدزایی و حل مشکلات خراسان شمالی یاری رساند

شعبه اقماری تامین اجتماعی در بیرجند اقتتاح شد

استفاده از فرصت دهه کرامت برای ترویج سبک زندگی اسلامی

مردم در برگزاری جشن های دهه کرامت نقش اصلی را دارند

دیدار مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با استاندار خراسان شمالی

معارفه مدیرکل اوقاف با حضور سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی

قوه قضائیه 16 تخلف انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند

سدهای خراسان رضوی تنها 22 درصد ظرفیت خود آب دارد

سدهای استان تنها 22 درصد ظرفیت خود آب دارد

لغو برخی پروازهای فرودگاه بیرجند تا پایان تیرماه

دستور کاخ سفید برای مذاکره مستقیم با طالبان افغانستان

1500 نوجوان در طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزی شرکت کردند

23 هزار و 580 مأموریت توسط اورژانس خراسان جنوبی انجام شد

کمیته توسعه مشارکت های مردمی با حضور سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی

4500 نفر عضو بازرسی انتخابات خراسان شمالی هستند

دستگیری 35 شکارچی غیر مجاز در خراسان رضوی

راه ورود تشکل های قرانی به مدارس باز شود

خاموشی ها تا اواسط مرداد ادامه دارد/ رابطه برق با روان مردم

31 نفر در آزمون تخصصی تربیت داور قرآن کریم شرکت می‌کنند

اهدای خون در خراسان جنوبی 9 درصد کاهش یافت

اختصاص 2رواق حرم مطهر رضوی برای استراحت شبانه زائران

برخورد خودرو سواری با زائران عراقی 3 کشته برجای گذاشت

ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد

تجلیل استاندار از دو خانواده شهید و جانباز در بجنورد

دیدار استاندار محترم خراسان شمالی با خانواده های شهید و جانباز در بجنورد

جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی

تمدید تغییر ساعت کاری ادارات و بانک هادر خراسان رضوی

تجلیل از 8 بانو نیکوکار داخلی و بین المللی درجایزه جهانی گوهرشاد

نمایندگان مجلس به موضوع بحران آب ورود جدی داشته باشند

تمدید تغییر ساعات کاری ادارات و بانک هادر خراسان رضوی

تمدید تغییر ساعات کاری ادارات و بانک ها تا اول مرداد ماه