پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد

لزوم تقویت فرهنگ گفت‌وگو و تعامل میان همه اعضای جامعه سياسي

لزوم تقویت فرهنگ گفت‌وگو و تعامل میان همه اعضای جامعه

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ گفت‌وگو و تعامل باید بین همه اجزا و بخش‌های جامعه به ویژه حوزه‌های مدیریتی و حاکمیتی با هم و نیز با مردم تقویت شود.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جمع معاونان و مدیران حوزه ستادی استانداری، اظهار کرد: امروز تلاش دشمنان نظام کوبیدن بر طبل اختلاف افکنی و ایجاد فاصله بین بخش‌های مختلف و نیز مردم با مسئولان است، نباید به آنان این فرصت داده شود و باید نسبت به این موضوع آگاه سازی‌های لازم و اقدامات پیشگیرانه انجام شود .
وی افزود: باید از ظرفیت‌های تمام قوا در استان اعم از نمایندگان مجلس، شوراهای شهر و روستا، دستگاه قضا، احزاب و تشکل‌های مردم نهاد برای حفظ انسجام و همدلی و آرامش و امنیت جامعه که لازمه پیشبرد امور توسعه‌ای استان است ، بهره گرفته شود.
استاندار خراسان رضوی گفت : موضوع منافع، وحدت و انسجام و امنیت ملی از جمله مباحثی است که باید مورد توجه همه مردم، مدیران استان، فرمانداران و سایر بخش‌ها و نهادها قرار گیرد و محور تصمیمات و عمل آنها باشد.
رشیدیان با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا ظرفیت مدارا و تحمل سلایق مختلف را در بین خود افزایش دهیم، عنوان کرد: در این میان باید نسبت به موضوع افزایش سرمایه اجتماعی جامعه و حفظ و ارتقا آن توجه جدی شود که مهمترین پایه آن اعتماد مردم به مسئولان و عملکردهای آنان و میزان رضایت از آنها است.
وی ادامه داد: امروز در دهه چهارم انقلاب با توجه به بروز و ظهور گسست بین نسلی، تغییر در گروه‌های مرجع در حوزه ارجاعات فرهنگی، اجتماعی، گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، بیش از پیش نیاز به نهادینه کردن گفت‌وگو بین بخش‌های مختلف احساس می شود زیرا گفت‌وگو و مشارکت نظام مند از منابع مشروعیت بخش به نظام‌های سیاسی و عامل وحدت آفرین و زمینه ساز مشارکت و اعتماد آفرین جامعه است . همه ما در استان تلاش می‌کنیم زمینه این امر فراهم شود. در همین رابطه منشور گفت‌وگوی سیاسی تهیه و به استان‌ها ابلاغ شد که می‌تواند آن را تقویت کند.
رشیدیان با تاکید بر تقویت فضای گفتمانی بین گروه‌های مختلف مردم، مسئولان و دولت، گفت: راه‌اندازی خانه احزاب و خانه سازمان‌های مردم نهاد در استان اقدام زمینه ساز ارتباطی قانونمند و شفاف برای گسترش تعامل دولت و مردم در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی بود و امروز تلاش بر آن است با شناسایی و رفع موانع و محدودیت‌ها برای گسترش فعالیت آنها زمینه بیش از پیش فراهم شود. ارتقا نشاط و شادابی و نیز امید در جامعه از دیگر مباحثی است که در این زمینه می‌تواند بسیار موثر باشد.
وی ادامه داد: بنای ما بر آن است در حوزه ایجاد پویایی در سطح جامعه و استان با برنامه‌های متناسب با فرهنگ دینی و ملی خود این فضا را به سمت ارتقا نشاط ، تحرک و شادابی سوق دهیم .در نوروز تجربه خوبی برای ایجاد فضایی بانشاط در سطح استان و مشهد با اجرای طراحی‌های زیبا و رنگارنگ در قالب المان‌ها و گل‌آرایی‌‎های متفاوت، برگزاری نوروزگاه‌های آیینی ، جشن‌ها و مسابقات بومی - محلی و مناسبتی حاصل شد و این تجربه در طول سال در قالب برنامه‌‍های مناسب از جمله هفته‌های فرهنگی و غیره باید دنبال شده و توسعه یابد.
رشیدیان با بیان اینکه توسعه و ارتقا سلامت اجتماعی، روانی، محیط زیست و در کل کیفیت زندگی در سطح جامعه ضرورتی اساسی است، عنوان کرد : در این راستا باید بر روی فراگیر شدن بحث سلامت، کار گسترده‌ای صورت گیرد تا دستگاه‌های مجری با همکاری اقشار و گروه‌های مردمی نسبت به آنها فعال شده و سلامت محیط زیست ، اجتماعی و روانی جامعه دغدغه جدی همگان شود. تلاش برای ارتقا معیشت و رفاه اقتصادی در جامعه با توسعه اشتغال و رونق تولید از جمله سیاست‌هایی است که امسال مدیران استان همانند سال‌های گذشته که با محوریت اجرایی نمودن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دنبال می‌نمودند ، باید با جدیت پیگیری کنند.
وی افزود: ما بعنوان خادمان مردم موظفیم تمام تلاش خود را با بکارگیری همه مقدورات استان برای ارائه خدمات در خور شان و حفظ عزت و کرامت آنان انجام دهیم اما هنوز بین آنچه که انجام شده و آنچه که شایسته مردم ما است، فاصله وجود دارد که با کار صادقانه و با تمام وجود پر می شود.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد : امروز در سایه تلاش‌هایی که در دولت تدبیر با مشارکت بخش‌های مختلف به ویژه بخش خصوصی و مردمی انجام شده، وضعیت استان در حوز‌ ها و شاخص‌‎های مختلف روند رو به بهبودی را نشان می‌دهد چنانکه در سال گذشته حدود 120 هزار نفر به اشتغال استان افزوده شد. برای امسال با وجود آنکه بر اساس برنامه ششم توسعه سهم استان 70 هزار نفر اشتغال جدید است اما با توجه به آمار 240 هزار نفری بیکاران ، برنامه‌ریزی‌ها مبتنی بر ایجاد110 هزار شغل جدید است که برای این امر نیازمند همراهی و مشارکت همه بخش‌ها اعم از دولتی، قضایی، نمایندگان مجلس، بانک‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و بیش از همه بخش خصوصی و مردمی هستیم .
وی ادامه داد: رونق تولید و ارتقا کیفیت آن و فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی و جایگزینی آن با کالاهای بی‌کیفیت خارجی از جمله مباحثی است که در سال جاری در دستور کار بخش‌های اجرایی است .در این میان باید به موضوع ارتقا کیفیت تولیدات استان با شرایط، نیاز و ذائقه بازارهای داخلی و نیز خارجی به طور جدی توجه شود.
رشیدیان گفت: برخورد قاطع با فساد و مبارزه هوشمندانه با آن از جمله زمینه‌های دیگری است که باید با حفظ آرامش لازم برای فضای فعالیت‌های اقتصادی به دور از مباحث تخریبی و در چارچوب قانون پیگیری شود. موضوع بازآفرینی بافت‌های فرسوده حاشیه شهرها و مناطق روستایی، نوسازی ناوگان فرسوده شهری و بین شهری، گسترش طرح‌های اقتصادی در مناطق محروم وروستایی، پیگیری طرح رونق تولید و اشتغال‌های حمایتی و خانگی نیز در سال جاری از طرح‌هایی است که با ورود جدی دولت می‌تواند به رونق اقتصادی واحدهای تولیدی و نیز اقتصاد استان بیانجامد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازدید استاندار خراسان جنوبی از بازارچه مرزی میل 73

استاندار خراسان جنوبی از کارخانه سیمان باقران بازدید کرد

تساوی استقلال مقابل پدیده/ آبی‌پوشان بعد از سه برد متوقف شدند

گرفتن یک امتیاز از استقلال ارزشمند بود/ خلعتبری مغز متفکر ما است

پرتاب سنگ و بطری به سمت داور و درگیری رحمتی با الهامی

همه علیه استقلال هستند/ گناه هواداران چیست؟

واکنش محمدرضا خلعتبری به یک شائبه برای بازی با پرسپولیس

ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار توسط بنیاد شهید دنبال می شود

تلاش برای افزایش رفاه و امنیت زائران در اماکن مقدس کشور

باید به کودکان فرصت اشتباه کردن داده شود

حضور فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی برای بازی استقلال و پدیده

درگیری دستیار گل‌محمدی با «وینفرد شفر»

تساوی استقلال و پدیده در پایان نیمه نخست

خانواده شهدا و ایثارگران آبروی کشور هستند

توجه به مفاهیم قرآنی موفقیت در زندگی را افزایش می دهد

بسته حمایت از تولید در کارگروه زیربنایی آماده می شود

هیچ عذری برای تاخیردر بهره برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست

سرنوشت ملت ها با حرف جا به جا می شود

ضرورت ترویج فرهنگ مهربانی و صبر/ مبنی فرهنگ غرب جنگ و منفعت است

برخورد قاطع با متخلفان اکران فیلم هنجارشکن در بجنورد

تولیت های اعتاب مقدس کشور در مشهد گردهم آمدند

استکبار جهانی از اسلام سیلی سختی خورده است

حمام های تاریخی خراسان رضوی نماد معماری و فرهنگ ایران

ترکیب استقلال مقابل پدیده اعلام شد/ بازگشت منتظری و رحمتی

مشکلات صنعت به دلیل نرسیدن به باور ما می توانیم است

گرجستان، برقراری رژیم ویزا با ایران را رد کرد

تصادفات جاده ای در خراسان شمالی 17 درصد افزایش یافت

کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

یک کشته و دو مصدوم بر اثر برخورد تریلی و پراید درمحور تربت حیدریه

مراسم معارفه شهردار مشهد شنبه برگزار می شود

پدیده برای استقلال شمشیر دو لبه است/پیروزی یعنی مدعی قهرمانی شدن

کاشت بذر، حمایت از محیط‌بانان و پاکسازی طبیعت در روز جهانی خاک

دستگیری 4 شکارچی غیرمجاز در خراسان رضوی

رسیدگی به آسفالت راه فراه/بی مهری به دفتر وزارت خارجه در بیرجند

8 محصول معدنی خراسان جنوبی نشان جغرافیای ملی می گیرند

ظرفیت میل 73 استفاده نمی شود/مدیران تفکر استراتژیک داشته باشند

طرح نظارتی ویژه شب یلدا در خراسان جنوبی اجرا می شود

4 برند جهانی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی رونمایی شد

رقص نرگس‌ها در پاییز/ کویرِ تشنه گل می‌رویاند

25 هزار قرارداد بیمه با کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی منعقد شد

پیشرفت دفاعی ایران خواب را از چشمان دشمنان گرفته است

کاهش جرم و آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه بطورجد مورد توجه قرار گرفته است

موضوع انتقال آب از دریای عمان ضرورتی اجتناب ناپذیر است

نشست تخصصی آینده زیست روستایی در شرق کشور برگزار شد

رهبر انقلاب: حواستان را جمع کنید، ممکن است دشمن برای سال 98 نقشه کشیده باشد

اقدامات تحریمی بر تجارت ایران بی اثر بوده است

20 درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم های دشمنان است

نماینده مجلس: مردم به آموزش و ترویج نیاز دارند

برخورد موتورسیکلت با خودرو سمند در رشتخوار یک کشته برجا گذاشت

حجم کالاهای صادراتی ایران به 31 میلیارد دلار رسید