آخرين مطالب

مهلت دو هفته ای استاندار به بانک های عامل؛

صالحی: 20 درصد سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل پایدار روستایی پرداخت شود سياسي

صالحی: 20 درصد سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل پایدار روستایی پرداخت شود

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان شمالی در چهارمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان خطاب به مدیران بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات طرح ملی اشتغال پایدار روستایی تاکید کرد: بانک های عامل باید در فرصتی دو هفته ای برای جذب 20 درصد از سهم ابلاغی خود اقدام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این نشست اظهار داشت: این ابلاغ مدیریتی برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات این طرح ملی است و در نشست آینده بانک های عامل استان باید برنامه زمان بندی خود برای جذب سقف اعتبارات اعلام شده و نه سهم تعیین شده را ارائه دهند.
وی با تاکید بر این که نباید به 70 درصد سهم تعیین شده استان قناعت کنیم، افزود: باید با تمام توان خود و بدون سنگ اندازی برای جذب اعتبارات این طرح ملی تلاش کنیم تا در ادامه بتوانیم برای جذب 30 درصد سهم باقی مانده گام برداریم.
وی در ادامه تاکید کرد: بنده و تمام مدیران استان با توجه به مختصات خراسان شمالی قبول کرده ایم که در این استان خدمت کنیم و با آگاهی نسبت به موضوع پایین بودن درآمد سرانه مردم باید متناسب با وضعیت استان سخت تر و بیشتر از گذشته کار کنیم و راهکارهای کارشناسی با قابلیت اجرا ارائه دهیم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: وضعیت تسهیلات دهی بانکی در استان متناسب با طرح های فراوان کوچک بنا شده است و همه ما می دانیم این موضوع روند بررسی طرح ها را طولانی می کند بنابراین برای حل این مشکل باید تعداد کارشناسان بانکی به منظور بررسی و ارائه نظرات کارشناسی افزایش یابد و هم چنین بانک های عامل استان باید در جذب سرمایه گذاران و ایجاد صنایع بزرگ در استان اهتمام و حمایت ویژه داشته باشند.
صالحی در ادامه بار دیگر مدیران بانک های عامل استان را مورد خطاب خود قرار داد و افزود: بررسی توجیه اقتصادی طرح ها برای پرداخت تسهیلات بر عهده بانک هاست اما این بدان معنا نیست که آنان می توانند برخی رسته های شغلی تعریف شده در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری را حذف کنند.
صالحی هم چنین تاکید کرد: بانک های استان باید برای پرداخت تسهیلات به طرح های ناتمام استان برای توسعه و تکمیل، پیشرفت فیزیکی بالای 20 درصد این طرح ها را به عنوان آورده اولیه متقاضی قبول کنند و این موضوع در تفاهم نامه های خود به عنوان معیار پرداخت تسهیلات پذیرفته شود.
وی مطرح کرد: تمامی تلاش ها و اقدامات ما باید در راستای پاسخگویی به درخواست متقاضیان باشد ولی در عین حال ما موظف به پیگیری دستورعمل های قانونی هستیم و همچنین می توانیم اشکال ها را به دبیرخانه برای بررسی و اصلاح ارائه دهیم به عنوان مثال پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی به طرح هایی با محوریت دام سبک به این دلیل که به عنوان رسته شغلی تعریف نشده بود، یکی از چالش های بانک های استان بود که با اعلام این مسئله پیگیر موضوع شدیم و اکنون با دستور مرکز، دام سبک در رسته های شغلی این طرح تایید شد.
صالحی خاطرنشان کرد: گره مشکلات استان به طور مستقیم و غیر مستقیم در دستان ماست و باید بر اساس توانمندی ها و ظرفیت های استان در راستای جذب تسهیلات مشاغل با هدف بهبود فضای کسب و کار گام برداریم و در این مسیر وجود عنصر همفکری، همکاری و هم افزایی الزامی است.
استاندار خراسان شمالی در ادامه گلایه دوستانه ای خطاب به رسانه ها داشت و تصریح کرد: یکی از ویژگی های خبرنگاران مسلط بودن بر قوانین و مقررات است چرا که بی توجهی به این موضوع مهم موجب می شود تجزیه و تحلیل ها و انتقادات آنان درست نباشد و اکثر اوقات دچار اشتباه شوند و نتوانند خبر را به درستی منتقل کنند؛ به عنوان مثال اظهار بی اطلاعی استاندار و فرماندار از عزل افراد منع قانونی ندارد چرا که عزل در اختیار مقام مافوق بوده و برای انتخاب مدیر جدید سرپرست تعیین می کند.
صالحی افزود: من استاندار بی خبر نیستم و هر تغییری که در استان اتفاق بیفتد، از آن باخبر هستم و پیش از آمدن مدیر جدید، بنده و معاون حوزه مربوط در استانداری با آن فرد صحبت و مصاحبه داشته است بنابراین از افرادی که در فضای مجازی بی اطلاعی بنده از تعیین سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید را بی خبری و ضعف می دانند، انتقاد می کنم و بار دیگر یادآور می شوم علیه هیچ یک از رسانه ها شکایت نخواهیم داشت و رسانه ها را به انصاف و مجهز شدن به قوانین، مقررات و دستورعمل ها دعوت می کنم تا از بروز چالش ها جلوگیری کنند.
در ادامه این نشست، معاون امور اقتصادی استاندار هم اظهار داشت: یکی از اولویت های کارگروه تخصصی اشتغال بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت طرح ملی اشتغال پایدار روستایی است که سهم 70 درصدی خراسان شمالی از این تسهیلات 263 میلیارد تومان می باشد.
مجید پورعیسی افزود: در نشست های گذشته راهکارهای کارشناسی برای تسهیل روند بررسی طرح ها و پرداخت تسهیلات ارائه شد و بنابر گزارش امروز بانک های عامل استان تاکنون 3 میلیارد تومان تسهیلات مصوب و پرداخت شده است و هم چنین برای بهره مندی بیشتر از این منابع، طرح های بزرگ استان به ارزشی افزون بر 50 میلیارد تومان را احصاء و میان بانک های عامل استان توزیع کرده ایم.
وی مطرح کرد: فرصت اولیه برای جذب این تسهیلات از سوی مرکز آخر تیرماه است اما پیش بینی می شود این فرصت تا شهریور ماه تمدید شود و تلاش داریم هر هفته نشست سرمایه گذاری و سیاست گذاری داشته باشیم و چون این تسهیلات تفکیک شهرستانی دارد، به تمامی فرمانداران ابلاغ شده است تا اهتمام ویژه ای به این موضوع و بهره مندی بیشتر از این منابع داشته باشند تا برای جذب 30 درصد باقی مانده اقدام کنیم.
دریافت تصاویر خبر
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لازمه نقد برنامه 50 ساله کشور آسیب شناسی 40 سال گذشته است

شرکت جدید برای اجرای فاز دوم پتروشیمی راه به جایی نخواهد برد

حضور معلولان در ورزش ضرورت دارد

دولت نسبت به اجرای توسعه پتروشیمی خراسان متعهد باشد

رابطه با غرب مشکلی را حل نخواهد کرد

تصمیم گیری در خصوص بسته حمایتی هفته آینده انجام می شود

دشمنان به قدرت جمهوری اسلامی ایران اعتراف دارند

برادر و همسر برادر جمال خاشقجی به قتل رسیدند

سایه اتهام قتل خاشقجی بر سر بن سلمان

نگرانی آمریکا از سرنوشت خاشقجی روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودی

نمره انقلاب اسلامی در آزادی بالاترین نمره است

نیمه باقی مانده تسهیلات طرح اشتغالزایی روستایی ابلاغ شود

طرح جدید برای ادامه کار استانداران بازنشسته مطرح می شود

مشکل کسر امتیاز پدیده به خاطر بدهی رفع شد

مراسم بزرگداشت سردار شوشتری در مشهد برگزار شد

حضور پیروزمندانه ورزشکاران ما در عرصه های بین المللی جلوه ای مقتدرانه از قدرت و اتحاد ملت است

یکی از مظنونان قتل خاشقجی در حادثه رانندگی در ریاض کشته شد

تلاش دوجانبه ایران و پاکستان برای عملیات فوری علیه گروگان‌گیرهای ایرانی

بزرگداشت روحانی شهید حادثه تروریستی اهواز در مشهد برگزار شد

مرکز جامع توانمندسازی معتادان خراسان شمالی افتتاح شد

پرداخت70درصد منابع اشتغال خراسان شمالی/کاهش1.8 درصدی نرخ بیکاری

بازدید از بزرگترین شیرخوارگاه شرق کشور در بجنورد

3 تصادف با 3 نفر مجروح در محورهای خراسان شمالی

امکان جابه جایی زائران اربعین به کربلا با ناوگان عمومی میسر است

تیم بانوان بجنورد قهرمان هفتمین دوره مسابقات دو و میدانی شد

4 بسته حمایت اجتماعی تا پایان امسال اعطا می شود

صدر جدول برای پدیده ثبت شد

بدهی پدیده به بازیکن خارجی فصل گذشته اش پرداخت شد

ضرورت تعامل نخبگان با فعالان اقتصادی به عنوان خط مقدم جنگ اقتصادی

استاندار خراسان رضوی بر تعامل با نخبگان اقتصادی تاکید کرد

3 میلیون نفر به جمعیت فعال کشور افزوده شده است

مشکلات کشور با اتکا به توانمندی های داخلی قابل حل است

کشف چندین گونه جانوری ارزشمند از منزل شکارچی متخلف در مشهد

دلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش 500 تومانی قیمت ارز عراق

60 درصد تعهد ایجاد اشتغال خراسان رضوی محقق شده است

نخستین کاروان پیاده شهرستان بیرجند عازم کربلا شد/اعزام 240 زائر

25 هزار واحد تولیدی در کشور تحت پوشش استاندارد هستند

اعزام هزار نفر از خراسان جنوبی برای خدمات رسانی به زائران اربعین

مراسم اربعین حسینی کانون وحدت و همگرایی است

لزوم فرهنگ سازی استاندارد/نباید جلوی خلاقیت تولید کننده را گرفت

10 تن مواد غذایی قاچاق در مشهد امحا شد

بدهی پدیده به بازیکن فصل قبل این تیم فوتبال پرداخت شد

نشست هیاتهای اندیشه ‌ورز بسیج اصناف در مشهد آغاز شد

همایش بزرگ ورزش های صبحگاهی در بجنورد برگزار شد

اعزام 100 دستگاه اتوبوس درون شهری مشهد به کشور عراق

پذیرایی روزانه 11 هزار نفر در موکب امام رضا(ع) نجف اشرف

برگزاری همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید مدیریت آب در بیرجند

حضور 40 عکاس در جشنواره ملی عکس خراسان جنوبی

احمد توکلی: این جملات از من نیست

واکنش مطهری به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استادیوم