پیام خراسان

آخرين مطالب

مهلت دو هفته ای استاندار به بانک های عامل؛

صالحی: 20 درصد سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل پایدار روستایی پرداخت شود سياسي

صالحی: 20 درصد سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل پایدار روستایی پرداخت شود

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان شمالی در چهارمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان خطاب به مدیران بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات طرح ملی اشتغال پایدار روستایی تاکید کرد: بانک های عامل باید در فرصتی دو هفته ای برای جذب 20 درصد از سهم ابلاغی خود اقدام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این نشست اظهار داشت: این ابلاغ مدیریتی برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات این طرح ملی است و در نشست آینده بانک های عامل استان باید برنامه زمان بندی خود برای جذب سقف اعتبارات اعلام شده و نه سهم تعیین شده را ارائه دهند.
وی با تاکید بر این که نباید به 70 درصد سهم تعیین شده استان قناعت کنیم، افزود: باید با تمام توان خود و بدون سنگ اندازی برای جذب اعتبارات این طرح ملی تلاش کنیم تا در ادامه بتوانیم برای جذب 30 درصد سهم باقی مانده گام برداریم.
وی در ادامه تاکید کرد: بنده و تمام مدیران استان با توجه به مختصات خراسان شمالی قبول کرده ایم که در این استان خدمت کنیم و با آگاهی نسبت به موضوع پایین بودن درآمد سرانه مردم باید متناسب با وضعیت استان سخت تر و بیشتر از گذشته کار کنیم و راهکارهای کارشناسی با قابلیت اجرا ارائه دهیم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: وضعیت تسهیلات دهی بانکی در استان متناسب با طرح های فراوان کوچک بنا شده است و همه ما می دانیم این موضوع روند بررسی طرح ها را طولانی می کند بنابراین برای حل این مشکل باید تعداد کارشناسان بانکی به منظور بررسی و ارائه نظرات کارشناسی افزایش یابد و هم چنین بانک های عامل استان باید در جذب سرمایه گذاران و ایجاد صنایع بزرگ در استان اهتمام و حمایت ویژه داشته باشند.
صالحی در ادامه بار دیگر مدیران بانک های عامل استان را مورد خطاب خود قرار داد و افزود: بررسی توجیه اقتصادی طرح ها برای پرداخت تسهیلات بر عهده بانک هاست اما این بدان معنا نیست که آنان می توانند برخی رسته های شغلی تعریف شده در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری را حذف کنند.
صالحی هم چنین تاکید کرد: بانک های استان باید برای پرداخت تسهیلات به طرح های ناتمام استان برای توسعه و تکمیل، پیشرفت فیزیکی بالای 20 درصد این طرح ها را به عنوان آورده اولیه متقاضی قبول کنند و این موضوع در تفاهم نامه های خود به عنوان معیار پرداخت تسهیلات پذیرفته شود.
وی مطرح کرد: تمامی تلاش ها و اقدامات ما باید در راستای پاسخگویی به درخواست متقاضیان باشد ولی در عین حال ما موظف به پیگیری دستورعمل های قانونی هستیم و همچنین می توانیم اشکال ها را به دبیرخانه برای بررسی و اصلاح ارائه دهیم به عنوان مثال پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی به طرح هایی با محوریت دام سبک به این دلیل که به عنوان رسته شغلی تعریف نشده بود، یکی از چالش های بانک های استان بود که با اعلام این مسئله پیگیر موضوع شدیم و اکنون با دستور مرکز، دام سبک در رسته های شغلی این طرح تایید شد.
صالحی خاطرنشان کرد: گره مشکلات استان به طور مستقیم و غیر مستقیم در دستان ماست و باید بر اساس توانمندی ها و ظرفیت های استان در راستای جذب تسهیلات مشاغل با هدف بهبود فضای کسب و کار گام برداریم و در این مسیر وجود عنصر همفکری، همکاری و هم افزایی الزامی است.
استاندار خراسان شمالی در ادامه گلایه دوستانه ای خطاب به رسانه ها داشت و تصریح کرد: یکی از ویژگی های خبرنگاران مسلط بودن بر قوانین و مقررات است چرا که بی توجهی به این موضوع مهم موجب می شود تجزیه و تحلیل ها و انتقادات آنان درست نباشد و اکثر اوقات دچار اشتباه شوند و نتوانند خبر را به درستی منتقل کنند؛ به عنوان مثال اظهار بی اطلاعی استاندار و فرماندار از عزل افراد منع قانونی ندارد چرا که عزل در اختیار مقام مافوق بوده و برای انتخاب مدیر جدید سرپرست تعیین می کند.
صالحی افزود: من استاندار بی خبر نیستم و هر تغییری که در استان اتفاق بیفتد، از آن باخبر هستم و پیش از آمدن مدیر جدید، بنده و معاون حوزه مربوط در استانداری با آن فرد صحبت و مصاحبه داشته است بنابراین از افرادی که در فضای مجازی بی اطلاعی بنده از تعیین سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید را بی خبری و ضعف می دانند، انتقاد می کنم و بار دیگر یادآور می شوم علیه هیچ یک از رسانه ها شکایت نخواهیم داشت و رسانه ها را به انصاف و مجهز شدن به قوانین، مقررات و دستورعمل ها دعوت می کنم تا از بروز چالش ها جلوگیری کنند.
در ادامه این نشست، معاون امور اقتصادی استاندار هم اظهار داشت: یکی از اولویت های کارگروه تخصصی اشتغال بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت طرح ملی اشتغال پایدار روستایی است که سهم 70 درصدی خراسان شمالی از این تسهیلات 263 میلیارد تومان می باشد.
مجید پورعیسی افزود: در نشست های گذشته راهکارهای کارشناسی برای تسهیل روند بررسی طرح ها و پرداخت تسهیلات ارائه شد و بنابر گزارش امروز بانک های عامل استان تاکنون 3 میلیارد تومان تسهیلات مصوب و پرداخت شده است و هم چنین برای بهره مندی بیشتر از این منابع، طرح های بزرگ استان به ارزشی افزون بر 50 میلیارد تومان را احصاء و میان بانک های عامل استان توزیع کرده ایم.
وی مطرح کرد: فرصت اولیه برای جذب این تسهیلات از سوی مرکز آخر تیرماه است اما پیش بینی می شود این فرصت تا شهریور ماه تمدید شود و تلاش داریم هر هفته نشست سرمایه گذاری و سیاست گذاری داشته باشیم و چون این تسهیلات تفکیک شهرستانی دارد، به تمامی فرمانداران ابلاغ شده است تا اهتمام ویژه ای به این موضوع و بهره مندی بیشتر از این منابع داشته باشند تا برای جذب 30 درصد باقی مانده اقدام کنیم.
دریافت تصاویر خبر

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرمانداران مکلف به اسکان اضطراری معتادان هستند

حمایت از ورود سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های اقتصادی توانمند به خراسان رضوی

منتظر ایجاد ساختار جدید شورای اصلاح‌طلبان هستیم

باهنر: رئیسی، گزینه ریاست قوه قضائیه است

عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در استان عامل تحقق توسعه است

توطئه دشمن برای اخلال در جشن های انقلاب کارساز نیست

استاندار: عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم درخراسان رضوی بی نظیراست

انسجام سیاسی لازمه توسعه - محمدرسول ابراهیمی*

100مرکز نیکوکاری در خراسان رضوی راه اندازی شده است

13.5میلیون برگ سند تاریخی در مرکز اسناد آستان قدس نگهداری می شود

استانداری خراسان رضوی دفاترخدمات شهرسازی را به رسمیت نمی شناسد

از ورود سرمایه گذاران و بنگاههای اقتصادی توانمند به استان استقبال و حمایت می کنیم

روحانیون ارزش های دینی کارآفرینی را اطلاع رسانی کنند

بزرگداشت بنیانگذار کشور پاکستان در مشهد برگزار شد

مرکز فرهنگی پاکستان در مشهد افتتاح شد

باید از ظرفیت آستان قدس برای توسعه خراسان رضوی استفاده شود

استفاده از عطرهای گیاهی در اماکن متبرکه/زیرگذر حرم بسته می شود

ائمه جمعه باید ناظر بر عملکرد دستگاه های اجرایی خراسان رضوی باشند

سیستم آموزشی ایران باید الگوی کشورهای همسایه شود

یادواره شهدای انقلاب خراسان جنوبی برگزار می شود

آمار ابتلاء به سرطان در خراسان جنوبی 130 نفر در هر صدهزار نفر است

پایگاه های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان ها ایجاد می شود

میدان 7 بهمن در بیرجند نامگذاری شود/چاپ کتاب «انقلاب بیرجند»

سه مرکز تشخیص زودهنگام سرطان در خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود

برای توسعه فرهنگ اقتصادی،نیازمند همراهی و همکاری ائمه جمعه هستیم

عقلانیت سیاسی و وحدت حاکم در خراسان رضوی بی نظیر وعامل تحقق توسعه است

دولت را باید با تفکر بخش خصوصی اداره کرد

آخرین خبرها درباره مدیران بازداشتی خراسان رضوی

اسماعیل بخشی بازداشت شد

روایت آرمین از مجادله‌اش با اکبر گنجی

انتقاد روحانی از برخورد‌ها درباره حجاب

واکنش آملی لاریجانی به بازداشت مرضیه هاشمی

واریز 3 میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد

باز هم شایعه‌سازی علیه حسن روحانی

طرح برگزاری استانی انتخابات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است

نقش مردم و ولایت در چهل سالگی انقلاب نقش محوری است

دهه فجر فرصت مناسب برای امیدافزایی در جامعه است

دستاوردهای نظام در دهه فجر برای جوانان تبیین شود

فرماندار نیشابور: مشارکت فرهیختگان زمینه ساز توسعه پایدار است

کمبود نیرو در بنیاد مسکن خراسان شمالی سبب نارضایتی مردم می‌شود

هنر انقلاب اسلامی گرفتن نفس های نظام سلطه است

2 محصول دانش‌بنیان در مشهد رونمایی شد

کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

تغییر هویت مذهبی مشهد ساخته ذهن کوچک برخی افراد است

کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در آذربایجان شرقی وخراسان رضوی برگزار شد

خدمت رسانی 15 تیم پزشکی به مناطق حاشیه مشهد

دومین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین چهارشنبه برگزار می‌شود

جمع آوری 30 هزار انواع پوشاک خارجی قاچاق از بازار خراسان رضوی

3 هزار طرح اقتصادی نیمه تمام در خراسان رضوی وجود دارد

عضویت در شوراهای دانش آموزی فرصتی برای شکوفایی استعدادهاست