آخرين مطالب

مهلت دو هفته ای استاندار به بانک های عامل؛

صالحی: 20 درصد سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل پایدار روستایی پرداخت شود سياسي

صالحی: 20 درصد سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل پایدار روستایی پرداخت شود

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - استاندار خراسان شمالی در چهارمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان خطاب به مدیران بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات طرح ملی اشتغال پایدار روستایی تاکید کرد: بانک های عامل باید در فرصتی دو هفته ای برای جذب 20 درصد از سهم ابلاغی خود اقدام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این نشست اظهار داشت: این ابلاغ مدیریتی برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات این طرح ملی است و در نشست آینده بانک های عامل استان باید برنامه زمان بندی خود برای جذب سقف اعتبارات اعلام شده و نه سهم تعیین شده را ارائه دهند.
وی با تاکید بر این که نباید به 70 درصد سهم تعیین شده استان قناعت کنیم، افزود: باید با تمام توان خود و بدون سنگ اندازی برای جذب اعتبارات این طرح ملی تلاش کنیم تا در ادامه بتوانیم برای جذب 30 درصد سهم باقی مانده گام برداریم.
وی در ادامه تاکید کرد: بنده و تمام مدیران استان با توجه به مختصات خراسان شمالی قبول کرده ایم که در این استان خدمت کنیم و با آگاهی نسبت به موضوع پایین بودن درآمد سرانه مردم باید متناسب با وضعیت استان سخت تر و بیشتر از گذشته کار کنیم و راهکارهای کارشناسی با قابلیت اجرا ارائه دهیم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: وضعیت تسهیلات دهی بانکی در استان متناسب با طرح های فراوان کوچک بنا شده است و همه ما می دانیم این موضوع روند بررسی طرح ها را طولانی می کند بنابراین برای حل این مشکل باید تعداد کارشناسان بانکی به منظور بررسی و ارائه نظرات کارشناسی افزایش یابد و هم چنین بانک های عامل استان باید در جذب سرمایه گذاران و ایجاد صنایع بزرگ در استان اهتمام و حمایت ویژه داشته باشند.
صالحی در ادامه بار دیگر مدیران بانک های عامل استان را مورد خطاب خود قرار داد و افزود: بررسی توجیه اقتصادی طرح ها برای پرداخت تسهیلات بر عهده بانک هاست اما این بدان معنا نیست که آنان می توانند برخی رسته های شغلی تعریف شده در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری را حذف کنند.
صالحی هم چنین تاکید کرد: بانک های استان باید برای پرداخت تسهیلات به طرح های ناتمام استان برای توسعه و تکمیل، پیشرفت فیزیکی بالای 20 درصد این طرح ها را به عنوان آورده اولیه متقاضی قبول کنند و این موضوع در تفاهم نامه های خود به عنوان معیار پرداخت تسهیلات پذیرفته شود.
وی مطرح کرد: تمامی تلاش ها و اقدامات ما باید در راستای پاسخگویی به درخواست متقاضیان باشد ولی در عین حال ما موظف به پیگیری دستورعمل های قانونی هستیم و همچنین می توانیم اشکال ها را به دبیرخانه برای بررسی و اصلاح ارائه دهیم به عنوان مثال پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی به طرح هایی با محوریت دام سبک به این دلیل که به عنوان رسته شغلی تعریف نشده بود، یکی از چالش های بانک های استان بود که با اعلام این مسئله پیگیر موضوع شدیم و اکنون با دستور مرکز، دام سبک در رسته های شغلی این طرح تایید شد.
صالحی خاطرنشان کرد: گره مشکلات استان به طور مستقیم و غیر مستقیم در دستان ماست و باید بر اساس توانمندی ها و ظرفیت های استان در راستای جذب تسهیلات مشاغل با هدف بهبود فضای کسب و کار گام برداریم و در این مسیر وجود عنصر همفکری، همکاری و هم افزایی الزامی است.
استاندار خراسان شمالی در ادامه گلایه دوستانه ای خطاب به رسانه ها داشت و تصریح کرد: یکی از ویژگی های خبرنگاران مسلط بودن بر قوانین و مقررات است چرا که بی توجهی به این موضوع مهم موجب می شود تجزیه و تحلیل ها و انتقادات آنان درست نباشد و اکثر اوقات دچار اشتباه شوند و نتوانند خبر را به درستی منتقل کنند؛ به عنوان مثال اظهار بی اطلاعی استاندار و فرماندار از عزل افراد منع قانونی ندارد چرا که عزل در اختیار مقام مافوق بوده و برای انتخاب مدیر جدید سرپرست تعیین می کند.
صالحی افزود: من استاندار بی خبر نیستم و هر تغییری که در استان اتفاق بیفتد، از آن باخبر هستم و پیش از آمدن مدیر جدید، بنده و معاون حوزه مربوط در استانداری با آن فرد صحبت و مصاحبه داشته است بنابراین از افرادی که در فضای مجازی بی اطلاعی بنده از تعیین سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید را بی خبری و ضعف می دانند، انتقاد می کنم و بار دیگر یادآور می شوم علیه هیچ یک از رسانه ها شکایت نخواهیم داشت و رسانه ها را به انصاف و مجهز شدن به قوانین، مقررات و دستورعمل ها دعوت می کنم تا از بروز چالش ها جلوگیری کنند.
در ادامه این نشست، معاون امور اقتصادی استاندار هم اظهار داشت: یکی از اولویت های کارگروه تخصصی اشتغال بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت طرح ملی اشتغال پایدار روستایی است که سهم 70 درصدی خراسان شمالی از این تسهیلات 263 میلیارد تومان می باشد.
مجید پورعیسی افزود: در نشست های گذشته راهکارهای کارشناسی برای تسهیل روند بررسی طرح ها و پرداخت تسهیلات ارائه شد و بنابر گزارش امروز بانک های عامل استان تاکنون 3 میلیارد تومان تسهیلات مصوب و پرداخت شده است و هم چنین برای بهره مندی بیشتر از این منابع، طرح های بزرگ استان به ارزشی افزون بر 50 میلیارد تومان را احصاء و میان بانک های عامل استان توزیع کرده ایم.
وی مطرح کرد: فرصت اولیه برای جذب این تسهیلات از سوی مرکز آخر تیرماه است اما پیش بینی می شود این فرصت تا شهریور ماه تمدید شود و تلاش داریم هر هفته نشست سرمایه گذاری و سیاست گذاری داشته باشیم و چون این تسهیلات تفکیک شهرستانی دارد، به تمامی فرمانداران ابلاغ شده است تا اهتمام ویژه ای به این موضوع و بهره مندی بیشتر از این منابع داشته باشند تا برای جذب 30 درصد باقی مانده اقدام کنیم.
دریافت تصاویر خبر
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شکست خانگی سپیدرود مقابل پدیده/ شاگردان گل‌محمدی صدرنشین شدند

ضعف بدنی مشکل بازیکنان سپیدرود/ مسئولان حمایت کنند

پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان

پیام تبریک استاندار خراسان شمالی به مناسبت آزادی سرباز مرزبان

تاریخ فداکاری آزادگان را فراموش نمی کند

استاندار خراسان جنوبی سالروز ورود آزادگان را گرامی داشت

ورود سرباز گروگان گرفته شده به وطن/تولدی دوباره برای خانواده

اختصاص 15 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه جغتای- منیدر

35 درصد متوفیان حوادث رانندگی مشهد موتور سواران هستند

موقوفات حوزه درمان موجب افزایش سلامت جامعه می شود

شکست خانگی سپیدرود مقابل پدیده

عدم اطلاع رسانی علت استقبال کم تماشاگران

سپیدرود رشت نیاز به حمایت هواداران و مسئولان گیلان دارد

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار خراسان شمالی

دیدار مدیر شعب بانک ملی استان با استاندار خراسان شمالی

واحدهای تولیدی تمدید شده تعیین تکلیف شوند

پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی

استاندار خراسان رضوی با دو جانباز و آزاده دفاع مقدس دیدار کرد

موضوع دوست و دشمن را در فرهنگ خود بشناسیم

استراحتی دلپذیر در ییلاق های اطراف مشهد/ پذیرایی با غذاهای محلی

توجه به طرح های بازآفرینی شهری در سبزوار

مدارس در هفته 2 ساعت آموزش اختصاصی خواهند داشت

توان تامین ارز بازار ثانویه را داریم

حقانیت انقلاب اسلامی به سند وجود آزادگان متکی است

آزادگان قهرمانان گمنام جامعه/ اهل هنر خاطرات اسرا را نشر دهند

توزیع 760حلقه لاستیک ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی در خراسان جنوبی

خسارت 78میلیاردی به پسته کاران سرایانی/تولید 60 درصد کاهش یافت

پروژه «فرزان» بیرجند پس از 13 سال بلاتکلیفی به اتمام می رسد

موفقیت در مبارزه با مواد مخدر منوط به مشارکت مردمی است

تزریق امید و آرامش به جامعه وظیفه تمام مدیران دستگاه ها

تاکید معاون استاندار خراسان رضوی بر اجرای جدی دستورالعمل انضباط بخشی موتوسوران

دعوت از تمامی صاحبان ایده، نخبگان و شرکت های دانش بنیان برای توسعه اقتصادی استان

ضرورت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بجنورد برای جذب سرمایه گذار

لایحه نظام رتبه بندی معلمان به مجلس ارسال می شود

وظیفه مجلس کمک به تعلیم و تربیت است

مرکز رفاهی فرهنگیان در گناباد احداث می شود

کیفیت هوای یک منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در مشهد

ضرورت آشنایی مؤدیان مالیاتی با وظایف و حقوق قانونی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از خبرگزاری مهر بازدید کرد

80 تن عسل در خراسان جنوبی تولید شد

زلزله 3.4 ریشتری نهبندان را لرزاند

«خارخانه» روش خلاقانه کویر نشینان برای رهایی از گرمای تابستان

وقف ها به سمت نیاز های روز جامعه هدایت شود/نیاز به وقف های فرهنگی

78 پروژه عمرانی خدماتی در شهرستان زیرکوه به بهره برداری می رسد

احداث 100 واحد مسکونی برای ازدواج جوانان/ایجاد سالن ایرانی اسلامی

دیدار مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات زیرساخت، پست، پست بانک و مدیر مخابرات منطقه استان با استاندار خراسان شمالی

کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان با حضور استاندار خراسان شمالی

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان با استاندار محترم خراسان شمالی

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور استاندار محترم خراسان شمالی