پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشد گفتگو

مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشد

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - گناباد- رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: نمایندگان مجلس معتقداند مدیریت درستی در تکانه های ارزی کشور انجام نشده است.

 حمید بنایی  در نشست خبری اظهار کرد:مجلس معتقد است مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشده و در این خصوص جلسات زیادی هم برگزار شد ولی نتیجه ای نداشت. بسته ارزی دولت هنوز نتوانسته به بازار شوک وارد کند و وضعیت امروز نسبت به گذشته تفاوت زیادی نکرده است.
وی افزود:در خصوص مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای استفاده از جوانان و عدم بکار گیری بازنشسته ها در سمت های اجرایی عنوان کرد: دولت در ابتدای کار با شعار جوانگرایی جلو آمد ولی در عمل از نیروهای مسن استفاده کرد.
بنایی ادامه داد: همه شاهد بودند که طرح استفاده نکردن از بازنشسته ها با رای بالایی در مجلس تصویب شد و نظر ما این است که بازنشسته ها در امور مشاوره ای می توانند کمک زیادی کنند و کارهای اجرایی باید توسط جوانتر ها انجام شود.
وی افزود: در زمان جنگ شاهد بودیم که وقتی به جوانترها اعتماد کردیم کارهای بزرگی را انجام دادند ولی به عنوان مثال ما در شهرستان می خواهیم مدیران مسن تر را جابه جا کنیم با مقاومت های استانی رو به رو می شویم.
نماینده وظیفه قانون گذاری دارد
بنایی در ادامه گفت: 26 ماه از فعالیت نمایندگی من می گذرد و سعی کرده ام در این مدت از ظرفیت نمایندگان ادوار گذشته استفاده کنم.وظیفه ذاتی و قانونی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارتی می باشد که متاسفانه امروز به درستی صورت نمی گیرد و مردم بیشتر انتظار پیگیری پروژه ها را دارند تا بحث های نظارتی و قانونی که باید در این خصوص نگرش مردم تغییر کند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: وضعیت بودجه ای کشور خوب نیست با این وجود با هماهنگی خوب نمایندگان و کمک مسئولان اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته و پروژه های نیمه تمام در حال اتمام و بهره برداری می باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای پروژه دو بانده کردن محور گناباد به مهنه اعتباری 60 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که 27 کیلومتر باقی مانده که 10 کیلومتر آن تا پایان زیر بار ترافیک خواهد رفت و مابقی آن پیش بینی می شود با توجه به قرارداد پیمانکار تا پایان سال 99 به اتمام برسد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از گلایه های مردم و محورهایی که حادثه های زیادی داشته ، محور گناباد به بجستان می باشد که با پیگیری های صورت گرفته مطالعات آن پس از گذشته 2 سال به پایان رسیده و کمیته فنی استان نیز موافقت خود را با دو بانده کردن آن اعلام کرده است.
بنایی ادامه داد: یکی از مسیرهایی که گناباد را از بن بست خارج می کند، محور ترانزیتی گناباد به دوغارون می باشد که مشکل اصلی در این محور کد روستایی آن است که پیگیری های آن برای تغییر کد به شهری صورت گرفته و منتظر تایید وزارت راه و شهرسازی برای ابلاغ آن هستیم تا کارهای بعدی صورت گیرد.
وی در خصوص راه آهن گناباد نیز اظهارکرد: گناباد برای وصل شدن به ریل مسیری 50 کیلومتری را دارد که کلنگ زنی آن با اعتباری 65 میلیارد تومانی انجام شده که تاکنون 20 پیشرفت فیزیکی داشته و مطالعات ایستگاه راه آهن گناباد نیز در دستور کار قرار گرفته است.
باند فرودگاه گناباد آماده پرواز است
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باند فرودگاه گناباد برای پروازهای سبک آماده است ولی متاسفانه در مرحله اول برای سالن انتظار و دیگر موارد 3800 مترمربع پیش بینی شده و اسکلت آن نیز بنا شد ولی چند ماه پیش اعلام کردند که باید سازه ای 2600 متری احداث شود که اقدامات برای این سالن مجدد شروع شده و در حال تخصیص اعتبار می باشد.
وی در خصوص اشتغال بیان کرد: این مشکل در همه شهرهای کشور وجود دارد ولی ما سعی کرده ایم در مرحله اول شغل های موجود را حفظ کنیم .برای ایجاد اشتغال طرح های مختلفی را دنبال می کنیم که احداث کارخانه هبلکس با سرمایه گذاری 125 میلیارد تومان و ایجاد 300 شغل از آن جمله می باشد.
بنایی ادامه داد: طرح دیگری که در حال پیگیری هستیم گسترش کارخانه شیر پگاه در شهرستان است که موافقت های آن گرفته شده و 2 میلیارد تومان تسهیلات آن نیز آماده است که با گسترش این کارخانه شیر خریداری شده از دامداران 100 تومان افزایش قیمت خواهد داشت و زمینه اشتغال خوبی ایجاد می شود.
موافق تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه بودم
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: کارشناسان معتقد بودند روند کارها در سازمان میراث فرهنگی کند است و اگر این سازمان تبدیل به وزارتخانه شود روند کارها بهتر خواهد بود.از سویی وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی پاسخ گویی آن را به مجلس بهتر خواهد کرد که از این رو بنده موافق تبدیل آن به وزارتخانه بودم.وی با اشاره به وجود تنها اثر ثبت جهانی خراسان در گناباد خاطرنشان کرد: سال گذشته اعتبارت مناسبی به این اثر تخصیص نیافته است که پیگیر هستیم اعتبارات بهتری حتی از یونسکو دریافت کنیم. البته با همین اعتبارات فعلی ورودی قنات و برنامه های جانبی آن را شروع کرده ایم
کم کاری مسئولین در ساخت زندان گناباد
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه زندان گناباد که بیش از 20 سال عمر دارد اظهارکرد: برای تکمیل این پروژه مسئولان استانی ضعیف عمل کرده اند و تاکنون باید این زندان تکمیل می شد.
بنایی ادامه داد: با پیگیری های که کرده ام در جلسه ای با حضور رئیس سازمان زندان های کشور برای تکمیل این پروژه درخواست 4 میلیارد تومان اعتبار کردم که مسئولان استانی اعلام کردند با 2 میلیارد آن را کامل می کنند ولی هنوز هم اتفاقی نیفتاده است.
وی افزود: برای نظام و دولت ها بسیار زشت است که پروژه ای این قدر طول بکشد که امروز یک طرح فرسوده شده و در حال ویرانی می باشد.
پیگیر احداث پادگان آموزشی در گناباد هستیم
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: برای احداث پادگان های آموزشی ارتش بخوبی پای کار آماده برای احداث پادگان که باید مکانی که در نظر گرفته شده در تغییر مالکیت صورت گیرد که در مراحل اداری است.
وی در خصوص پادگان ناجا نیز اظهارکرد: معاون آموزشی ناجا چندی قبل از شهرستان و امکانات موجود بازدید کردند که تامین یکسری ملزومات وظیفه ما است که در حال تامین آن هستیم.
800 میلیارد تومان خسارت خشکسالی در استان خراسان رضوی
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: این استان چند سالی هست که با خشکسالی رو به رو بوده و از جهتی خسارت هایی به زعفران کاران و کشاورزان داده شده که بنده چندین مرتبه در مجلس در این خصوص صحبت کرده ام.
بنایی خاطرنشان کرد: براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی طی یکسال اخیر 800 میلیارد تومان به کشاورزان خسارت وارد شده که سهم گناباد و بجستان 100 میلیارد تومان از این میزان خسارت است.
وی افزود: با همراهی استاندار تایید این میزان خسارت را از وزارت کشور گرفته ایم و طی یک لایحه تحویل سازمان مدیریت برنامه و بودجه شده تا در دولت مطرح و خسارت ها جبران شود.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه هرچه پیگیری کردیم این لایحه به دولت نرفت و پیگیر استمهال وام کشاورزان بودیم که این موضوع به بانک مرکزی ابلاغ شده و منتظر ابلاغ آن به بانک ها هستیم تا شاید کمکی به کشاورزان باشد.
بنایی تصریح کرد: برای بحث مصرف بهینه آب و کمک به کشاورزان مبلغ 70 میلیارد تومان برای لایه روبی قنوات تخصیص یافته که از این میزان از محل بودجه افزایش شاخص ها سهم گناباد 30 میلیارد تومان می باشد.
بنیاد مسکن در طرح های کند عمل می کند
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: اتمام طرح های هادی روستایی یکی از درخواست های بحق روستائیان است زیرا مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است. بنیاد مسکن در طرح های هادی روستایی به کندی عمل می کند و بارها به آنها گفته ایم که اگر نیاز به ورود نمایندگان دارد اعلام کنند.
وی ادامه داد: چند طرح هادی روستایی در گناباد و زمستان به اتمام رسیده ولی ما پیگیر هستیم مابقی آن تا پایان سال بجا های خوبی برسد.
بیش از یک میلیون بیکار در مقطع کارشناسی داریم
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آمارهای زیادی در خصوص اشتغال اعلام می کند ولی آنچه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اعلام می کند 270 هزار شغل خالص ایجاد شده و مرکز آمار نیز 700 هزار شغل را اعلام کرده است.
بنایی افزود: ما به عنوان مجلس شورای اسلامی به دولت اعلام کرده ایم آمادگی برطرف کردن هرگونه موانع ایجاد اشتغال را داریم و این نکته را هم باید تاکید کنم ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و باید تحرک بیشتری در این حوزه داشته باشد.
وی افزود: براساس آمار در حال حاضر یک میلیون بیکار در مقطع کارشناسی داریم که باید وقت بیشتری برای ایجاد اشتغال این افراد گذاشته شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردم بجنورد بیشترین زکات را در خراسان شمالی پرداخت کردند

اجرای عایق های رطوبتی در ساختمان های خراسان شمالی الزامی است

باران 10 شهرستان خراسان رضوی را فراگرفت

تفکیک وزارتخانه صمت مشکلی از اقتصاد ما حل نمی‌کند

چرا تا 20 سال آینده جنگلی در ایران نخواهیم داشت؟

جاده های کوهستانی خراسان رضوی مه آلود است

نماز جمعه اهل سنت بجنورد با کمبود فضا مواجه است

بررسی 32 پرونده قصور پزشکی در کمیسیون‌های پزشکی قانونی خراسان جنوبی

برخی جاده های خراسان رضوی بارانی است

بارش باران در خراسان جنوبی ادامه دارد

90 درصد سازه های آبخیزداری خوسف آبگیری شد

مسیرهای تایباد به روستای دربند و مشهدریزه به تایباد مسدود شد

مسجد کبود گنبد در کلات دچار آبگرفتگی شدید شد

سیلاب محور سربیشه - ماهیرود را بست

حمایت مالی از ایتام خراسان رضوی 69 درصد افزایش یافت

23 هزار تبعه خارجی از مرز دوغارون وارد ایران شدند

کلات با 50 میلیمتر باران بیشترین بارندگی خراسان رضوی را داشت

کاهش 11 درصدی آمار نزاع و درگیری در خراسان شمالی طی سال گذشته

احتمال وقوع روان آب در برخی مناطق خراسان جنوبی

سفر با قطار در ایام نوروز امسال افزایش یافت

منطقه تاریخی اسپاخو، ظرفیت بی بدیل برای توسعه گردشگری

زلزله ریوش در خراسان رضوی تلفات و خسارت نداشت

نظارت بر تخلفات زیست محیطی خراسان شمالی تشدید شد

جاده سبزوار - شاهرود مسدود شد

سیلاب دو جاده را در خراسان رضوی مسدود کرد

یک فوتی و 3 مصدوم در تصادف محور بردسکن به بجستان

اقامت 470 هزار مسافر نوروزی در خراسان جنوبی

پلنگی چوپان خوشابی را زخمی کرد

وقوع 47 حریق و حادثه در 12 ساعت گذشته

ماهان 6 پرواز خود را به فرودگاه بجنورد طی تعطیلات نوروزی لغو کرد

ترانه‌های پیشرفته‌،«هوشمندانه» پخش نمی‌شود/آسیب بعضی ترانه‌ها به جامعه و جوانان

پیش‌بینی هوای مشهد تا 10 روز آینده

راهکارهایی مناسب برای پیشگیری از کمر درد در خانه ‌تکانی

هوای مشهد سالم شد

نرخ بلیط موزه های خراسان شمالی افزایش نخواهد یافت

مدارس ابتدایی بیرجند در پی بارش برف تعطیل شد

محموله 18 تنی چوب قاچاق در بجنورد کشف شد

مشمولان طرح خرید خدمت فرصت طلایی را از دست ندهند

بیش از 3 هزار تن برنج در خراسان جنوبی تامین شد

ترافیک در ورودیهای شهر مشهد متراکم است

جلب مشارکت مردم ضرورت تحقق طرح مثلت اقتصادی است

ضرورت رعایت توصیه های ایمنی و بهداشتی در خانه تکانی

برخی جاده های خراسان رضوی مه آلود است

بسیج رسانه مطالبه‌گر هویت صنفی فعالان رسانه

شب شعر شور شیدایی در کاشمر برگزار شد

امیدواریم شهردار به قول خود برای انتخاب معاون زن عمل کند/چرا نباید یک زن شهردار منطقه شود؟

ذخایر خونی در خراسان رضوی 20 درصد کاهش یافت

خطر کنگو مشترک بین دام و انسان

47 دستگاه واگن برای خط یکم قطارشهری مشهد نیاز است

به جوانان اعتماد کنید