پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشد گفتگو

مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشد

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - گناباد- رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: نمایندگان مجلس معتقداند مدیریت درستی در تکانه های ارزی کشور انجام نشده است.

 حمید بنایی  در نشست خبری اظهار کرد:مجلس معتقد است مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشده و در این خصوص جلسات زیادی هم برگزار شد ولی نتیجه ای نداشت. بسته ارزی دولت هنوز نتوانسته به بازار شوک وارد کند و وضعیت امروز نسبت به گذشته تفاوت زیادی نکرده است.
وی افزود:در خصوص مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای استفاده از جوانان و عدم بکار گیری بازنشسته ها در سمت های اجرایی عنوان کرد: دولت در ابتدای کار با شعار جوانگرایی جلو آمد ولی در عمل از نیروهای مسن استفاده کرد.
بنایی ادامه داد: همه شاهد بودند که طرح استفاده نکردن از بازنشسته ها با رای بالایی در مجلس تصویب شد و نظر ما این است که بازنشسته ها در امور مشاوره ای می توانند کمک زیادی کنند و کارهای اجرایی باید توسط جوانتر ها انجام شود.
وی افزود: در زمان جنگ شاهد بودیم که وقتی به جوانترها اعتماد کردیم کارهای بزرگی را انجام دادند ولی به عنوان مثال ما در شهرستان می خواهیم مدیران مسن تر را جابه جا کنیم با مقاومت های استانی رو به رو می شویم.
نماینده وظیفه قانون گذاری دارد
بنایی در ادامه گفت: 26 ماه از فعالیت نمایندگی من می گذرد و سعی کرده ام در این مدت از ظرفیت نمایندگان ادوار گذشته استفاده کنم.وظیفه ذاتی و قانونی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارتی می باشد که متاسفانه امروز به درستی صورت نمی گیرد و مردم بیشتر انتظار پیگیری پروژه ها را دارند تا بحث های نظارتی و قانونی که باید در این خصوص نگرش مردم تغییر کند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: وضعیت بودجه ای کشور خوب نیست با این وجود با هماهنگی خوب نمایندگان و کمک مسئولان اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته و پروژه های نیمه تمام در حال اتمام و بهره برداری می باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای پروژه دو بانده کردن محور گناباد به مهنه اعتباری 60 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که 27 کیلومتر باقی مانده که 10 کیلومتر آن تا پایان زیر بار ترافیک خواهد رفت و مابقی آن پیش بینی می شود با توجه به قرارداد پیمانکار تا پایان سال 99 به اتمام برسد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از گلایه های مردم و محورهایی که حادثه های زیادی داشته ، محور گناباد به بجستان می باشد که با پیگیری های صورت گرفته مطالعات آن پس از گذشته 2 سال به پایان رسیده و کمیته فنی استان نیز موافقت خود را با دو بانده کردن آن اعلام کرده است.
بنایی ادامه داد: یکی از مسیرهایی که گناباد را از بن بست خارج می کند، محور ترانزیتی گناباد به دوغارون می باشد که مشکل اصلی در این محور کد روستایی آن است که پیگیری های آن برای تغییر کد به شهری صورت گرفته و منتظر تایید وزارت راه و شهرسازی برای ابلاغ آن هستیم تا کارهای بعدی صورت گیرد.
وی در خصوص راه آهن گناباد نیز اظهارکرد: گناباد برای وصل شدن به ریل مسیری 50 کیلومتری را دارد که کلنگ زنی آن با اعتباری 65 میلیارد تومانی انجام شده که تاکنون 20 پیشرفت فیزیکی داشته و مطالعات ایستگاه راه آهن گناباد نیز در دستور کار قرار گرفته است.
باند فرودگاه گناباد آماده پرواز است
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باند فرودگاه گناباد برای پروازهای سبک آماده است ولی متاسفانه در مرحله اول برای سالن انتظار و دیگر موارد 3800 مترمربع پیش بینی شده و اسکلت آن نیز بنا شد ولی چند ماه پیش اعلام کردند که باید سازه ای 2600 متری احداث شود که اقدامات برای این سالن مجدد شروع شده و در حال تخصیص اعتبار می باشد.
وی در خصوص اشتغال بیان کرد: این مشکل در همه شهرهای کشور وجود دارد ولی ما سعی کرده ایم در مرحله اول شغل های موجود را حفظ کنیم .برای ایجاد اشتغال طرح های مختلفی را دنبال می کنیم که احداث کارخانه هبلکس با سرمایه گذاری 125 میلیارد تومان و ایجاد 300 شغل از آن جمله می باشد.
بنایی ادامه داد: طرح دیگری که در حال پیگیری هستیم گسترش کارخانه شیر پگاه در شهرستان است که موافقت های آن گرفته شده و 2 میلیارد تومان تسهیلات آن نیز آماده است که با گسترش این کارخانه شیر خریداری شده از دامداران 100 تومان افزایش قیمت خواهد داشت و زمینه اشتغال خوبی ایجاد می شود.
موافق تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه بودم
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: کارشناسان معتقد بودند روند کارها در سازمان میراث فرهنگی کند است و اگر این سازمان تبدیل به وزارتخانه شود روند کارها بهتر خواهد بود.از سویی وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی پاسخ گویی آن را به مجلس بهتر خواهد کرد که از این رو بنده موافق تبدیل آن به وزارتخانه بودم.وی با اشاره به وجود تنها اثر ثبت جهانی خراسان در گناباد خاطرنشان کرد: سال گذشته اعتبارت مناسبی به این اثر تخصیص نیافته است که پیگیر هستیم اعتبارات بهتری حتی از یونسکو دریافت کنیم. البته با همین اعتبارات فعلی ورودی قنات و برنامه های جانبی آن را شروع کرده ایم
کم کاری مسئولین در ساخت زندان گناباد
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه زندان گناباد که بیش از 20 سال عمر دارد اظهارکرد: برای تکمیل این پروژه مسئولان استانی ضعیف عمل کرده اند و تاکنون باید این زندان تکمیل می شد.
بنایی ادامه داد: با پیگیری های که کرده ام در جلسه ای با حضور رئیس سازمان زندان های کشور برای تکمیل این پروژه درخواست 4 میلیارد تومان اعتبار کردم که مسئولان استانی اعلام کردند با 2 میلیارد آن را کامل می کنند ولی هنوز هم اتفاقی نیفتاده است.
وی افزود: برای نظام و دولت ها بسیار زشت است که پروژه ای این قدر طول بکشد که امروز یک طرح فرسوده شده و در حال ویرانی می باشد.
پیگیر احداث پادگان آموزشی در گناباد هستیم
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: برای احداث پادگان های آموزشی ارتش بخوبی پای کار آماده برای احداث پادگان که باید مکانی که در نظر گرفته شده در تغییر مالکیت صورت گیرد که در مراحل اداری است.
وی در خصوص پادگان ناجا نیز اظهارکرد: معاون آموزشی ناجا چندی قبل از شهرستان و امکانات موجود بازدید کردند که تامین یکسری ملزومات وظیفه ما است که در حال تامین آن هستیم.
800 میلیارد تومان خسارت خشکسالی در استان خراسان رضوی
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: این استان چند سالی هست که با خشکسالی رو به رو بوده و از جهتی خسارت هایی به زعفران کاران و کشاورزان داده شده که بنده چندین مرتبه در مجلس در این خصوص صحبت کرده ام.
بنایی خاطرنشان کرد: براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی طی یکسال اخیر 800 میلیارد تومان به کشاورزان خسارت وارد شده که سهم گناباد و بجستان 100 میلیارد تومان از این میزان خسارت است.
وی افزود: با همراهی استاندار تایید این میزان خسارت را از وزارت کشور گرفته ایم و طی یک لایحه تحویل سازمان مدیریت برنامه و بودجه شده تا در دولت مطرح و خسارت ها جبران شود.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه هرچه پیگیری کردیم این لایحه به دولت نرفت و پیگیر استمهال وام کشاورزان بودیم که این موضوع به بانک مرکزی ابلاغ شده و منتظر ابلاغ آن به بانک ها هستیم تا شاید کمکی به کشاورزان باشد.
بنایی تصریح کرد: برای بحث مصرف بهینه آب و کمک به کشاورزان مبلغ 70 میلیارد تومان برای لایه روبی قنوات تخصیص یافته که از این میزان از محل بودجه افزایش شاخص ها سهم گناباد 30 میلیارد تومان می باشد.
بنیاد مسکن در طرح های کند عمل می کند
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: اتمام طرح های هادی روستایی یکی از درخواست های بحق روستائیان است زیرا مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است. بنیاد مسکن در طرح های هادی روستایی به کندی عمل می کند و بارها به آنها گفته ایم که اگر نیاز به ورود نمایندگان دارد اعلام کنند.
وی ادامه داد: چند طرح هادی روستایی در گناباد و زمستان به اتمام رسیده ولی ما پیگیر هستیم مابقی آن تا پایان سال بجا های خوبی برسد.
بیش از یک میلیون بیکار در مقطع کارشناسی داریم
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آمارهای زیادی در خصوص اشتغال اعلام می کند ولی آنچه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اعلام می کند 270 هزار شغل خالص ایجاد شده و مرکز آمار نیز 700 هزار شغل را اعلام کرده است.
بنایی افزود: ما به عنوان مجلس شورای اسلامی به دولت اعلام کرده ایم آمادگی برطرف کردن هرگونه موانع ایجاد اشتغال را داریم و این نکته را هم باید تاکید کنم ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و باید تحرک بیشتری در این حوزه داشته باشد.
وی افزود: براساس آمار در حال حاضر یک میلیون بیکار در مقطع کارشناسی داریم که باید وقت بیشتری برای ایجاد اشتغال این افراد گذاشته شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گاز مسکن مهر کوی وحدت شیروان وصل شد

19 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال جذب روستاهای خراسان شمالی شد

آسیب رسانان به گلزار شهدای مدافع حرم در مشهد دستگیر شدند

دستمزد بافندگان فرش بجنورد فقط 20 درصد دستمزد کارگری

دستگیری قاتل کمتر از 5 ساعت در بجنورد

مراکز بهداشت خراسان شمالی کمبود روانشناس دارد

نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان آغاز به کار کرد

یک طرح بهداشتی در سربیشه افتتاح شد

شهردار اسفراین انتخاب شد

خراسان شمالی بزرگ ترین کانون حرکات اصلاحی در کشور را دارد

آیا کیفیت آب مشهد استاندارد است؟

یک فعال نشر کتاب: مخاطبان نمایشگاه کتاب، دید جامعی به انتخاب کتاب‌ها دارند

کشفیات مواد مخدر در کاشمر 27 درصد افزایش یافت

بیماری که تب اقتصادی بالایی دارد

تشکیل ستاد مدیریت بحران در اسفراین/ 3 روستا دچار آبگرفتگی شد

عدم رعایت استانداردها، عامل خام فروشی گیاهان دارویی استان

شمش آلومینای جاجرم ماه آتی بهره برداری می شود

جامعه علمی و دانشگاهی خراسان رضوی چه انتظاری از استاندار جدید دارد؟

هفت هزار قالیباف خراسان شمالی متقاضی بیمه هستند

یک استاد خوشنویسی: هنر خوشنویسی همواره مظلوم واقع شده است

حضور نمایندگان خراسان شمالی در سومین جشنواره ملی اسب ترکمن پایتخت

موانع شهری به باور غلط کم‌توانی معلولان دامن می‌زند

ایوان حوض‌انبار معجردار مرمت شد/ هنوز از مسجد خبری نیست

انتقاد نماینده مجلس برای هزینه‌کرد بخش اندکی از اعتبارات ساخت محور «بجنورد - جنگل گلستان»

کشف 169 کیلو گرم مواد مخدر در خراسان شمالی

رئیس اداره ارشاد مشهد: مدیریت فرهنگی باید پیوند جدی با شهرسازی داشته باشد

جوان مرگ مغزی سبزواری جان چهار نفر را نجات داد

خرید روزانه 20 تن گل زعفران در استان

مدیرکل ارشاد خراسان رضوی: نیازمند نوعی واقع‌گرایی عمل‌گرا در عرصه فرهنگی هستیم

هوای مشهد سالم است

از آشفتگی نماها تا نابسامانی ورودی‌های شهر/ چرا با هر بارش آب الهیه را می‌برد؟

عکاسان روایتگر زائران پیاده حضرت امام رضا (ع) در مشهد شدند

منطقه باستانی ریوی جزء سایت های باستانی خاص است

تاکسی‌های اینترنتی از عدم شفاف‌سازی تا دریافت مالیات از رانندگان

باران جاده های خراسان شمالی را لغزنده کرد

صادرات طلای سرخ در کشاکش تعهدات ارزی

توریسم درمانی نیازمند گسترش کمّی و کیفی خدمت‌رسانی است

حجامت به چه کسانی توصیه می‌شود و نمی‌شود؟

لزوم مطالعه زیرساخت‌ها در راه‌اندازی اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی

تابلوهای گردشگری در خراسان شمالی کمک چندانی به جذب گردشگر نمی کند

از اخلاق حرفه‌ای در مشاوره‌های روان‌شناسی چه می‌دانیم؟

2 هزار و 516 نفر از خراسان شمالی راهی عتبات عالیات شدند

ترویج فرهنگ اسلامی، ایرانی با الگوسازی احترام به سالمندان

43 میلیارد ریال اعتبار برای مکانیزاسیون شیروان تصویب شد

وقتی نامهربانی گرانی با مهر عجین می‌شود

توزیع شیر در مدارس استان؛ فعلاً هیچ، شاید آذرماه

جسد چوپان شیروانی از سیلاب بیرون کشیده شد

مسئولان شهری غیرمشهدی درباره نمایشگاه امسال چه می‌گویند؟

شش هزار میلیون سهم در بورس خراسان مبادله شد

طرح ویژه سوادآموزی دختران روستایی خراسان شمالی اجرا می شود