پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشد گفتگو

مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشد

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - گناباد- رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: نمایندگان مجلس معتقداند مدیریت درستی در تکانه های ارزی کشور انجام نشده است.

 حمید بنایی  در نشست خبری اظهار کرد:مجلس معتقد است مدیریت درستی در تکانه های ارزی انجام نشده و در این خصوص جلسات زیادی هم برگزار شد ولی نتیجه ای نداشت. بسته ارزی دولت هنوز نتوانسته به بازار شوک وارد کند و وضعیت امروز نسبت به گذشته تفاوت زیادی نکرده است.
وی افزود:در خصوص مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای استفاده از جوانان و عدم بکار گیری بازنشسته ها در سمت های اجرایی عنوان کرد: دولت در ابتدای کار با شعار جوانگرایی جلو آمد ولی در عمل از نیروهای مسن استفاده کرد.
بنایی ادامه داد: همه شاهد بودند که طرح استفاده نکردن از بازنشسته ها با رای بالایی در مجلس تصویب شد و نظر ما این است که بازنشسته ها در امور مشاوره ای می توانند کمک زیادی کنند و کارهای اجرایی باید توسط جوانتر ها انجام شود.
وی افزود: در زمان جنگ شاهد بودیم که وقتی به جوانترها اعتماد کردیم کارهای بزرگی را انجام دادند ولی به عنوان مثال ما در شهرستان می خواهیم مدیران مسن تر را جابه جا کنیم با مقاومت های استانی رو به رو می شویم.
نماینده وظیفه قانون گذاری دارد
بنایی در ادامه گفت: 26 ماه از فعالیت نمایندگی من می گذرد و سعی کرده ام در این مدت از ظرفیت نمایندگان ادوار گذشته استفاده کنم.وظیفه ذاتی و قانونی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارتی می باشد که متاسفانه امروز به درستی صورت نمی گیرد و مردم بیشتر انتظار پیگیری پروژه ها را دارند تا بحث های نظارتی و قانونی که باید در این خصوص نگرش مردم تغییر کند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: وضعیت بودجه ای کشور خوب نیست با این وجود با هماهنگی خوب نمایندگان و کمک مسئولان اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته و پروژه های نیمه تمام در حال اتمام و بهره برداری می باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای پروژه دو بانده کردن محور گناباد به مهنه اعتباری 60 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که 27 کیلومتر باقی مانده که 10 کیلومتر آن تا پایان زیر بار ترافیک خواهد رفت و مابقی آن پیش بینی می شود با توجه به قرارداد پیمانکار تا پایان سال 99 به اتمام برسد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از گلایه های مردم و محورهایی که حادثه های زیادی داشته ، محور گناباد به بجستان می باشد که با پیگیری های صورت گرفته مطالعات آن پس از گذشته 2 سال به پایان رسیده و کمیته فنی استان نیز موافقت خود را با دو بانده کردن آن اعلام کرده است.
بنایی ادامه داد: یکی از مسیرهایی که گناباد را از بن بست خارج می کند، محور ترانزیتی گناباد به دوغارون می باشد که مشکل اصلی در این محور کد روستایی آن است که پیگیری های آن برای تغییر کد به شهری صورت گرفته و منتظر تایید وزارت راه و شهرسازی برای ابلاغ آن هستیم تا کارهای بعدی صورت گیرد.
وی در خصوص راه آهن گناباد نیز اظهارکرد: گناباد برای وصل شدن به ریل مسیری 50 کیلومتری را دارد که کلنگ زنی آن با اعتباری 65 میلیارد تومانی انجام شده که تاکنون 20 پیشرفت فیزیکی داشته و مطالعات ایستگاه راه آهن گناباد نیز در دستور کار قرار گرفته است.
باند فرودگاه گناباد آماده پرواز است
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باند فرودگاه گناباد برای پروازهای سبک آماده است ولی متاسفانه در مرحله اول برای سالن انتظار و دیگر موارد 3800 مترمربع پیش بینی شده و اسکلت آن نیز بنا شد ولی چند ماه پیش اعلام کردند که باید سازه ای 2600 متری احداث شود که اقدامات برای این سالن مجدد شروع شده و در حال تخصیص اعتبار می باشد.
وی در خصوص اشتغال بیان کرد: این مشکل در همه شهرهای کشور وجود دارد ولی ما سعی کرده ایم در مرحله اول شغل های موجود را حفظ کنیم .برای ایجاد اشتغال طرح های مختلفی را دنبال می کنیم که احداث کارخانه هبلکس با سرمایه گذاری 125 میلیارد تومان و ایجاد 300 شغل از آن جمله می باشد.
بنایی ادامه داد: طرح دیگری که در حال پیگیری هستیم گسترش کارخانه شیر پگاه در شهرستان است که موافقت های آن گرفته شده و 2 میلیارد تومان تسهیلات آن نیز آماده است که با گسترش این کارخانه شیر خریداری شده از دامداران 100 تومان افزایش قیمت خواهد داشت و زمینه اشتغال خوبی ایجاد می شود.
موافق تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه بودم
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: کارشناسان معتقد بودند روند کارها در سازمان میراث فرهنگی کند است و اگر این سازمان تبدیل به وزارتخانه شود روند کارها بهتر خواهد بود.از سویی وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی پاسخ گویی آن را به مجلس بهتر خواهد کرد که از این رو بنده موافق تبدیل آن به وزارتخانه بودم.وی با اشاره به وجود تنها اثر ثبت جهانی خراسان در گناباد خاطرنشان کرد: سال گذشته اعتبارت مناسبی به این اثر تخصیص نیافته است که پیگیر هستیم اعتبارات بهتری حتی از یونسکو دریافت کنیم. البته با همین اعتبارات فعلی ورودی قنات و برنامه های جانبی آن را شروع کرده ایم
کم کاری مسئولین در ساخت زندان گناباد
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه زندان گناباد که بیش از 20 سال عمر دارد اظهارکرد: برای تکمیل این پروژه مسئولان استانی ضعیف عمل کرده اند و تاکنون باید این زندان تکمیل می شد.
بنایی ادامه داد: با پیگیری های که کرده ام در جلسه ای با حضور رئیس سازمان زندان های کشور برای تکمیل این پروژه درخواست 4 میلیارد تومان اعتبار کردم که مسئولان استانی اعلام کردند با 2 میلیارد آن را کامل می کنند ولی هنوز هم اتفاقی نیفتاده است.
وی افزود: برای نظام و دولت ها بسیار زشت است که پروژه ای این قدر طول بکشد که امروز یک طرح فرسوده شده و در حال ویرانی می باشد.
پیگیر احداث پادگان آموزشی در گناباد هستیم
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: برای احداث پادگان های آموزشی ارتش بخوبی پای کار آماده برای احداث پادگان که باید مکانی که در نظر گرفته شده در تغییر مالکیت صورت گیرد که در مراحل اداری است.
وی در خصوص پادگان ناجا نیز اظهارکرد: معاون آموزشی ناجا چندی قبل از شهرستان و امکانات موجود بازدید کردند که تامین یکسری ملزومات وظیفه ما است که در حال تامین آن هستیم.
800 میلیارد تومان خسارت خشکسالی در استان خراسان رضوی
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: این استان چند سالی هست که با خشکسالی رو به رو بوده و از جهتی خسارت هایی به زعفران کاران و کشاورزان داده شده که بنده چندین مرتبه در مجلس در این خصوص صحبت کرده ام.
بنایی خاطرنشان کرد: براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی طی یکسال اخیر 800 میلیارد تومان به کشاورزان خسارت وارد شده که سهم گناباد و بجستان 100 میلیارد تومان از این میزان خسارت است.
وی افزود: با همراهی استاندار تایید این میزان خسارت را از وزارت کشور گرفته ایم و طی یک لایحه تحویل سازمان مدیریت برنامه و بودجه شده تا در دولت مطرح و خسارت ها جبران شود.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه هرچه پیگیری کردیم این لایحه به دولت نرفت و پیگیر استمهال وام کشاورزان بودیم که این موضوع به بانک مرکزی ابلاغ شده و منتظر ابلاغ آن به بانک ها هستیم تا شاید کمکی به کشاورزان باشد.
بنایی تصریح کرد: برای بحث مصرف بهینه آب و کمک به کشاورزان مبلغ 70 میلیارد تومان برای لایه روبی قنوات تخصیص یافته که از این میزان از محل بودجه افزایش شاخص ها سهم گناباد 30 میلیارد تومان می باشد.
بنیاد مسکن در طرح های کند عمل می کند
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: اتمام طرح های هادی روستایی یکی از درخواست های بحق روستائیان است زیرا مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است. بنیاد مسکن در طرح های هادی روستایی به کندی عمل می کند و بارها به آنها گفته ایم که اگر نیاز به ورود نمایندگان دارد اعلام کنند.
وی ادامه داد: چند طرح هادی روستایی در گناباد و زمستان به اتمام رسیده ولی ما پیگیر هستیم مابقی آن تا پایان سال بجا های خوبی برسد.
بیش از یک میلیون بیکار در مقطع کارشناسی داریم
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آمارهای زیادی در خصوص اشتغال اعلام می کند ولی آنچه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اعلام می کند 270 هزار شغل خالص ایجاد شده و مرکز آمار نیز 700 هزار شغل را اعلام کرده است.
بنایی افزود: ما به عنوان مجلس شورای اسلامی به دولت اعلام کرده ایم آمادگی برطرف کردن هرگونه موانع ایجاد اشتغال را داریم و این نکته را هم باید تاکید کنم ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و باید تحرک بیشتری در این حوزه داشته باشد.
وی افزود: براساس آمار در حال حاضر یک میلیون بیکار در مقطع کارشناسی داریم که باید وقت بیشتری برای ایجاد اشتغال این افراد گذاشته شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حدود 1230 میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران خراسان شمالی واریز شد

هوای مشهد سالم است

تعداد زنان مبتلا به پرفشاری خون در نیشابور و فیروزه بیشتر از مردان است

ورزشی برای پولدارها!!!

دیده شدن، خواسته اصلی هنرمندان تئاتر در شهرستان‌هاست

شمار مراکز مشاوره در خراسان رضوی به 224 واحد افزایش یافت

آنچه باید درباره سه آتش افروز مزارع کشاورزی بدانیم

زیر گذر حرم رضوی برای تردد وسایل نقلیه ساخته نشده است

فرآورده‌های دام و طیور از خراسان رضوی به 24 کشور جهان صادر می‌شود

70 درصد نزاع های مشهد در حاشیه شهر روی می دهد

بیش از دو هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان سبزواری توزیع شد

آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی آتش نشانان خراسان جنوبی

رویکرد اعتدال گرایانه در تدوین سند ارتقای وضعیت زنان

رشد 43 درصدی آبیاری نوین در خراسان شمالی

16 هزار تن غلات در خواف برداشت شد

شرکت برق مشهد نسبت به مصرف زیاد انرژی در گرما هشدار داد

جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد

تشکیل جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان سربیسه

دمای هوا در سرخس به 42 درجه رسید/گرد وخاک در جنوب خراسان رضوی

500 هزار مترمربع معابر شهر بجنورد آسفالت می شود

بارشهای بهاری در خراسان رضوی دو برابر شد

نبود برداشت آب از چاه های کشاورزی خراسان شمالی تا اردیبهشت

سرمایه گذاری در شهر نباید در تقابل با موضوع نشاط افزایی باشد

2 وقف جدید در شیروان به ثبت رسید/ضرورت ترویج فرهنگ وقف در جامعه

102 کلاس درس برای اسکان گردشگران در سبزوار تجهیز شد

ابلاغ مدیران مدارسی که وجه غیرمجاز دریافت کنند لغو می شود

وضعیت آبی همچنان ناپایدار است

بارشهای رگباری پراکنده در خراسان رضوی رخ می دهد

خراسان رضوی با افزایش دمای هوا و بارش‌های رگباری مواجه خواهد شد

هوای مشهد سالم شد

دمای هوا در خراسان رضوی به 40 درجه افزایش می یابد

169 میلیارد تومان برای بخش کشاورزی خراسان جنوبی ابلاغ شد

طرح توسعه امامزادگان باقریه با مشکل مواجه شده است

طرح دانش آموز عاری از پوسیدگی دندان در خراسان شمالی اجرا می شود

عملیات روکش آسفالت راه شیروان - بجنورد آغاز شد

بوستان غدیر مشهد آماده میزبانی از زائران در تعطیلات عید سعید فطر است

ذخیره آب سدهای خراسان رضوی سه برابر شد

برداشت بیش از 3000 تن زردآلو در خراسان جنوبی

14 کیلومتر رودخانه خراسان شمالی لایروبی شد

8 سال انتظار برای ساخت مرکز درمانی/بیمارستان بشرویه اعتبار ندارد

مبارزه با سن گندم در 15 هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی انجام شد

با هوشیاری ماموران پلیس راه گرمه -میامی سنگ معدن قاچاق میلیاردی توقیف شد

زیره سبز خریدار ندارد

پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی در شب‌های قدر تعطیل است

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

بارشهای بهاری آب رسانی با تانکر در خراسان رضوی را کاسته است

150 پایگاه حامی یابی در خراسان جنوبی برپا می شود

هوای مشهد سالم است

سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟

150 تن گل محمدی در خواف برداشت شد