آخرين مطالب

مقالات

اینجا مدرسه رفتن به قیمت جان تمام می شود

خراسان آنلاین - بجنورد- کیف و کتابش را به دست گرفته تا راهی مدرسه شود اما، صدای عبور کامیون ها و بوق های ممتد ته دلش را خالی می کند، امروز جاده پر رفت و آمدتر از هر روز شده است؛ حکایت مدارس حاشیه جاده های خراسان شمالی است که دلهره در دل دانش آموزان ایجاد کرده است.

سنگینی گرد و غبار بر آسمان آبی مشهد

خراسان آنلاین - مشهد- افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تنفسی شهروندان مشهدی از هفتمین روز خرداد ماه جاری با قرار گرفتن کیفیت هوا در وضعیت هشدار آغاز شد و به یکباره با روند صعودی بی سابقه ای صبح روز سه شنبه هشتم خرداد کیفیت هوای این کلانشهر به شکلی کم سابقه در وضعیت اضطرار قرار گرفت.

معرفی روستاهای سبز در خراسان شمالی؛ حفاظت از تنوع زیستی و اقتصاد پایدار روستاییان

خراسان آنلاین - با توجه به این که حدود نیمی از جمعیت استان خراسان شمالی را روستاییان تشکیل می دهند، برنامه ریزی برای ارتقای درآمد و بهبود رفاه روستاییان از اهمیت وافری برخوردار است. در این راستا، مقام عالی دولت در استان با هدفگذاری های خاصی ازجمله معرفی روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری در هر شهرستان طی سال جاری درصدد ارائه نقشه راهی برای فرمانداران و مدیران دستگاه های متولی برآمده تا تحرک و پویایی در این عرصه را شاهد باشیم.

کام زنبورداران تلخ شد/ به خطر افتادن برند عسل زرشک و عناب

خراسان آنلاین - بیرجند- درد خشک‌سالی و تغییر اقلیم از یک سو و دغدغه نبود آگاهی کافی برخی کشاورزان از عملکرد زنبورعسل، زنبورداران خراسان جنوبی را با مشکلات فراوانی روبرو کرده است.

ریشه بحران قارچ‌های سمی در چیست؟

خراسان آنلاین - چند روز گذشته شاهد گزارشات متعددی از مشکلاتی بودیم که در چندین نقطه از کشورمان به واسطه مصرف قارچ‌های سمی ایجاد شده بود، در این زمینه ...

یارانه ها کمر اقتصاد را شکسته است

خراسان آنلاین - سرمقاله روز شنبه 29 اردیبهشت روزنامه زعفران به قلم سعید پویش با عنوان «یارانه ها کمر اقتصاد را شکسته است» منتشر شد.

شاهنامه فردوسی، میراثی جاودانه برای ایرانیان

خراسان آنلاین - مشهد- حکیم ابوالقاسم فردوسی، حماسه سرای بلندآوازه ایران و شاعر پارسی گوی میراثی از نظم را برای آیندگان خود بر جای گذاشت که به قولش هیچ باد و بارانی در فراز و فرود روزگار پرتلاطم آن را گزندی نمی رساند و تاریخ گذشته و آینده تکرار آن را تجربه نکرده و نخواهد کرد.

از هر 100 تولد، یک کودک به اوتیسم مبتلا است

خراسان آنلاین - موسس اولین مرکز توان‌بخشی اوتیسم در شرق کشور گفت: در ایران از میان هر 100 کودکی که متولد می‌شود، قطعاً یکی از آن‌ها به اوتیسم ...

گردشگری خرید در سال حمایت از کالای ایرانی

خراسان آنلاین - مشهد- ` گردشگری خرید` به عنوان یکی از سرفصلهای جدید در عرصه گردشگری به دلیل نقش ارزآوری که دارد می تواند همزمان با `سال حمایت از کالای ایرانی` در رونق بخشیدن به اقتصاد داخلی و ملی تاثیر بسزایی داشته باشد.

توریسم غذایی؛ طعم فرهنگ و سنت تغذیه زیر دندان گردشگران

خراسان آنلاین - مشهد- گردشگری غذایی از سرفصل های جدید، جذاب، متنوع و بسیار مورد اقبال صنعت گردشگری جهان است که امروز حتی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر با سایر انواع گردشگری ها همراه شده و گاه از آنها پیشی گرفته است.

سه دهه تلاش برای عمران روستایی خراسان رضوی

خراسان آنلاین - مشهد- بیش از سه دهه از تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توسط بنیانگذار کبیر انقلاب می گذرد و روستائیان خراسان رضوی از اقدامات این نهاد انقلابی با محور محرومیت زدایی، عمران و آبادانی روستاها بهره مند شده اند.

شهرستان درگز جلوه طبیعت و تاریخ در کنار یکدیگر

خراسان آنلاین - مشهد- شهر درگز در شمال استان خراسان رضوی با سابقه طولانی تاریخی و مملو از جاذبه های طبیعی یکی از مقاصد عالی گردشگری برای مسافران در ایام نوروز است؛ شهری که همگامی تاریخ و طبیعت آن شهره است.

چهارشنبه سوری یا رسم سوختن!

خراسان آنلاین - مشهد- پایگاه خبری صبح توس 22 اسفند ماه در گزارشی با عنوان `چهارشنبه سوری یا رسم سوختن` نوشت: برآورده شدن آرزو، دفع شر و بلا و استقبال از بهار از اهداف جشن چهارشنبه آخر سال است اما با ورود مواد محترقه، این آیین باستانی به بلای جان افراد تبدیل شده است.

مراسم چهارشنبه سوری؛ کاهش خطرات، افزایش سرمایه های اجتماعی

خراسان آنلاین - مشهد- گرچه آئین چهارشنبه سوری یکی از سنتهای کهن ایرانی است اما ظرف چند دهه گذشته ناآگاهی و فقدان آموزش ویژگیهای مطلوب این سنت، سبب ساز برخی ناهنجاریها و حتی حوادث تلخ به بهانه چهارشنبه آخر سال شده است.

نظری بر آیین های شادی آفرین نوروزی در خراسان رضوی

خراسان آنلاین - مشهد- نو شدن سال همراه با آیین های نوروزی که در فرهنگ ایران و ایرانی بر بنیاد شادی استوار شده برای هر یک از ما یادآور خاطرات فراوان و فراموش ناشدنی است؛ آیین ها و مراسمی که همه ما کم و بیش با آن آشناییم و حتی برای برگزاری هرچه بهتر و پاسداشت آن تلاش می کنیم.

نوید خراسان در آخرین شماره خود نوید داد: تربت به تهران نزدیک می شود

خراسان آنلاین - دوهفته نامه نوید خراسان تربت حیدریه تیتر نخست دویست و نود و چهارمین شماره خود را به موضوع نزدیک شدن مسافت سیاسی و اقتصادی منطقه تربت حیدریه به تهران پایتخت ایران اختصاص داده است.

هر که بامش بیش برفش بیش‌تر...

خراسان آنلاین - شهردار مشهد گفت: باید براساس ضرب المثل معروف هر که بامش بیش برفش بیش‌تر، قانون شهری به عدالت رعایت شود، عوارض شهری به صورت عادلانه اخذ ...

شیره زمین می‌خشکد/ قنات‌ها در سایه چاه‌ها جان می‌دهند

خراسان آنلاین - برداشت‌های بی‌رویه چاه‌ها فناوری چند هزار ساله قنوات را تحت تأثیر قرار داده و این در حالی است که قنات می‌تواند یکی از راه‌های مدیریت آب و عبور از خشک‌سالی باشد.

گلدهی زودهنگام درختان و خطر سرمازدگی در خراسان جنوبی

خراسان آنلاین - تعدادی درختان بادام، زردآلو و سایر درختان هسته دار خراسان جنوبی در سال زراعی جاری برخلاف سالهای گذشته از اواخر بهمن ماه شکوفه دادند؛ گلدهی زود هنگام درختان خطر سرمازدگی باغ ها و احتمال کاهش تولید محصول سال آینده را در پی دارد.

آلودگی هوا و افزایش جرایم

خراسان آنلاین - نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد تنفس در هوای آلوده باعث می‌شود که ارتکاب جرایم و تقلب در افراد بیشتر شود. به ...

بجنورد آن روز؛ سلام عنوان اصلی روزنامه خراسان شمالی

خراسان آنلاین - بجنورد- روزنامه خراسان شمالی پنجشنبه در شماره 2642 خود در گزارشی با عنوان `بجنوردآن روز، سلام` خاطرات دوران پیروزی انقلاب را برای مخاطبان خود روایت کرده است.

`گرگاس` رنج جدید روستائیان، بلای جان دامداران

خراسان آنلاین - سبزوار- روستاییان در گذشته توله سگهای ماده را بخاطر ناکارآمدی آنها از بین می بردند اما با تغییر این روش و رهاسازی آنها در طبیعت جمعیت حیوانی درنده به نام گرگاس افزایش یافت. اکنون این موضوع به دغدغه ای برای دامداران و روستاییان در غرب خراسان رضوی مبدل شده است.

قصه بی پایان انتقال آب از دشت آیسک

خراسان آنلاین - سرایان- مطرح شدن مجدد پروژه انتقال آب از دشت آیسک با توجه به کمبود آب در این دشت موجب مطرح شدن دغدغه هایی بین کارشناسان شده است.

دوپینگ خونی، خطرناک‌ترین روش تقویت ورزشکاران

خراسان آنلاین - دوپینگ یک روش غیراخلاقی، غیر اصولی و غیرقانونی برای افزایش توان جسمانی در ورزشکاران است که به شیوه‌های گوناگون انجام می‌شود. یکی از ...

سرگردانی مردم بخاطر خانه به دوشی بعضی از دستگاه ها در فاروج

خراسان آنلاین - فاروج- با گذشت 13 سال از ارتقای بخش فاروج به شهرستان همچنان تعدادی از دستگاه های شهرستان خانه به دوش هستند و این موضوع موجب سرگردانی مردم شده است و تکریم ارباب رجوع اداری آن طورکه باید و شاید انجام نمی شود.

هنری که بی‌حمایت در روستا خاک می‌خورد

خراسان آنلاین - چه زیبا تکه‌های چوب یا نخ بادستان پینه بسته زنان و مردان روستایی جانی تازه می‌گیرد و آثاری خلق می‌شود که نشان از ...

چرا تجربه انتقام لذت‌بخش است؟

خراسان آنلاین - محققان بخش علوم اعصاب اجتماعی موسسه مکس پلانک دریافتند که لذت بردن از انتقام یا مشاهده مجازات سایر افراد جامعه از 6 سالگی آغاز می ...

نگاهی به وضعیت کشت زعفران در گناباد

خراسان آنلاین - گناباد- 88 درصد زعفران جهان با متوسط عملکرد 3.3 کیلوگرم در هر هکتار در ایران تولید می شود. پارسال از 105 هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول در کشور 336 تن محصول برداشت شد.

سریع‌ترین قایق بدون سرنشین جهان

خراسان آنلاین - چین سریع‌ترین قایق بدون سرنشین جهان، Tianxing-1 با سرعت بیش از 92.6 کیلومتر بر ساعت ارائه کرد. به گزارش ...

اما و اگرهای جذب سرمایه گذار در مشهد

خراسان آنلاین - پایگاه خبری تابناک رضوی 21 آذر در گزارشی با عنوان `اما و اگرهای جذب سرمایه گذار در مشهد` نوشت: طی سالیان گذشته سرمایه گذاری در بسیاری استانها به خصوص خراسان رضوی کاهش یافته و شهرداریها برای تامین منابع درآمدی و رسیدن به درآمد پایدار به ناچار باید سرمایه گذاران را جذب و پروژه های شهری را کلید بزنند.

حضور زنان در اورژانس مرهمی بر زخم بیماران است

خراسان آنلاین - گناباد-حضور خانم ها در اورژانس بسیار کمک کننده است ولی به دلایل جسمانی و قانونی امکان استفاده از خانم ها در صحنه حادثه وجود ندارد.

کشف رود معضلی همچنان پابرجا

خراسان آنلاین - مشهد- محدوده رودخانه کشف رود و کشت و کار فاضلابی در اطراف به معضل مزمن زیست محیطی مشهد مبدل شده که ظرف 2 دهه اخیر سلامت شهروندان را نشانه رفته است.

چرا کارتن خوابها سرما را به گرمخانه ترجیح می دهند؟

خراسان آنلاین - مشهد- پایگاه خبری صبح توس در گزارشی با عنوان `چرا کارتن خوابها سرما را به گرمخانه تریجح می دهند؟` نوشت: ماه گذشته پس از انتشار گزارشی از وضعیت نابسامان کارتن خواب های شهر تربت حیدریه و هشدار نسبت به وضع موجود، مسئولان آستین همت را بالا زدند و پس از سه سال جلسات متعدد گرمخانه ای را راه اندازی کردند اما با این وجود کارتن خوابها از ترس قانون به آنجا نمی روند.

ابریشم بافی حاصل لطیف هنر، صنعت و طبیعت

خراسان آنلاین - مشهد- نخ ابریشم و پارچه های ابریشمی در ظرافت و لطافت و نرمی شهره جهانند و زبانزد همگان. ابریشم بافی در حقیقت هنری است که از ترکیب هنر، صنعت و طبیعت رقم می خورد. زیبایی و لطافت ماحصل این ترکیب محصولی است زیبا، جادویی، لطیف و منحصربفرد و یگانه.

از پرحرفی ایرانیان تا جاذبه زبان فارسی

خراسان آنلاین - امروزه پذیرش دانشجوی خارجی به یکی از اساسی ترین چالش‌های دانشگاه‌ها مبدل شده است. از یکسو فواید و اثرات مثبت ناشی از جذب ...

تبرک جویی از تربت حرم منور امام رضا(ع) یک گام پیش از خفتن در خانه ابدی

خراسان آنلاین - مشهد- سالهاست که پیکر مسافران آخرت در شهر مشهد پیش از ورود به خانه ابدی و در جریان مراسم تشییع، در تابوتی بر روی دستان نزدیکانشان در طلب تبرک جستن از نورانیت حرم مطهر امام رضا(ع) به صحن و سرای حضرت آورده می شوند تا کفنشان متبرک به تربتش شود و روحشان آرام گیرد.

هویت تاریخی- فرهنگی مشهد زیر غبار منفعت طلبی دفن شد

خراسان آنلاین - مشهد – ایرنا – پایگاه خبری قدس آنلاین 12 آذرماه در خبری به نقل از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نوشت: هویت تاریخی – فرهنگی مشهد زیر غبار منفعت طلبی دفن شد.

ایران منادی وحدت است

خراسان آنلاین - مشهد- ایرنا- نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت از رویکردهای جمهوری اسلامی ایران است که از ابتدای انقلاب در دکترین حضرت امام (ره) و در قالبهایی مانند تقریب بین مذاهب و همگرایی جهان اسلام وجود داشته است.

همسرکشی در مشهد

خراسان آنلاین - مشهد- ایرنا- بازپرس ویژه قتل عمد دادستانی مشهد گفت: مرد جوانی امروز در مشهد همسرش را با ضربات چاقو به قتل رساند.

مردم؛ بی آبی را باور کنیم

خراسان آنلاین - «مردم؛ بی آبی را باور کنیم» عنوان سرمقاله ای است که روزنامه آوای خراسان جنوبی در شماره روز سه شنبه هفتم آذر ماه 1396 به قلم امین جم منتشر کرد.

غلبه حاشیه‌ها بر متن

خراسان آنلاین - بجنورد- ایرنا- روزنامه اتفاقیه روز یکشنبه در شماره 1796 خود در سرمقاله ای به قلم حبیب یزدان پناه مدیر مسئول این نشریه به موضوع زلزله و مسکن مهر و حاشیه های آن پرداخته است.

رعایت حقوق شهروندی، از ادعا تا عمل

خراسان آنلاین - حقوق شهروندی یک اصل است که باید برای حفظ جامعه رعایت شود و بدون رعایت آن نمی‌شود به یک جامعه ایده‌آل رسید. ...

چرا عسل مانوکا آنتی‌باکتریال است؟

خراسان آنلاین - محققان دریافتند که مصرف عسل کمیاب موسوم به مانوکا به تنهایی در درمان بسیاری از بیماری‌های مزمن مثل آلرژی، آنفلوانزا، سرماخوردگی، ...

ارتباط بین گرسنگی و تغییر رفتار

خراسان آنلاین - محققان دریافتند که معده خالی، عاملی برای تغییر رفتار در افراد است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ...

اداره پست عجیب و غریب

خراسان آنلاین - دفتر جدید اداره پست سان‌فرانسیسکو Airbnb با مساحت 150 هزار فوت مربع، فضای کاری سالمی برای کارکنان خود ایجاد کرده است. این مکان ...

نمد مالی هنری در مسیر فراموشی

خراسان آنلاین - مشهد- ایرنا- نمد مالی یکی از 9 صنایع دستی خراسان رضوی است که در کنار چادر شب بافی، پوستین دوزی، رنگرزی گیاهی، احجام سنتی، آینه کاری، مسگری، چارق دوزی و گره چینی در شرف نابودی و فراموشی می باشد.

اکران مردمی «خفه‌گی» با حضور عوامل

خراسان آنلاین - فیلم سینمایی «خفه‌گی» امروز با حضور فریدون جیرانی(نویسنده و کارگردان اثر) و نوید محمدزاده(بازیگر اثر) در سینماهای مشهد اکران ...

اموال "فرشتگان" تقسیم شد

خراسان آنلاین - تازه ترین نتایج شناسایی و ارزیابی دارایی‌های تعاونی منحل شده فرشتگان از وجود ٦٨ فقره ملک تاکنون حکایت دارد. هیات تصفیه مکلف ...

چالش تاکسی های مجازی مشهد در دنیای واقعی

خراسان آنلاین - فعال شدن 6 شرکت تاکسی اینترنتی در برابر یکهزار و 500 شرکت تاکسی تلفنی در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ، توانست به سرعت رضایت شهروندان را جلب کرده و استفاده از آن را در سبد زندگی روزمره شهروندان جای دهد اما هنوز در حوزه نظارت براین شرکتها سازو کار مشخصی وجود ندارد.

گنج فراموش شده

خراسان آنلاین - بیرجند - ایرنا - امروزه کتاب و کتابخوانی به گنج فراموش شده ای تبدیل شده است که غفلت از این سرمایه عظیم روز به روز ما را از تمدن و فرهنگ غنی و پر بارمان دورتر خواهد کرد.

در زیر سُم اسب سفید رویاها

خراسان آنلاین - آمار اعلام‌شده از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، می‌گوید خراسان رضوی، رتبه اول در ازدواج کودکان را دارد؛ كودكانی كه ...

نقد صهیونیسم از دیدگاه یک مسیحی

خراسان آنلاین - مانوئل گالیانا رز، نویسنده و منتقد اسپانیایی تبار گفت: در برابر نقدها و روشنگری‌هایی که در کتابم داشتم موضع گیری‌های صریحی ...

سوء تغذیه کودکان روستایی گناباد

خراسان آنلاین - گناباد- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: سوء تغذیه کودکان در مناطق روستایی این شهرستان به دغدغه جدی تبدیل شده و توجه یشتر مسئولان و دست اندرکاران ذیربط را می طلبد.

پایین بودن مصرف ریزمغذیها امنیت غذایی جامعه را به مخاطره انداخته است

خراسان آنلاین - گناباد-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: پایین بودن سرانه مصرف ریزمغذیها امنیت غذایی خانوارها را به مخاطره انداخته است.

جامعۀ جوان ایرانی، کودکی نکرده است

خراسان آنلاین - مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: جامعه‌ ایرانی، جامعه‌ جوانی است که کودکی نکرده است. ...

مسافر باران؛ روایت زندگی یک روحانی شهید

خراسان آنلاین - زندگی‌نامه و خاطرات روحانی شهید «سید رضا گوهری» در کتاب «مسافر باران» به چاپ رسید. حامدشاکریان نویسنده ...

سالمندی فرصتی پنهان برای توسعه

خراسان آنلاین - سالمندی پدیده اجتماعی است که هیچ فرد و جامعه ای را گریزی از آن نیست و خواه ناخواه، دیر یا زود برای همه رخ می نمایاند که در این میان نحوه بهره بردن از این فرصت پنهان که مملو از تجربه و آگاهی است، میان جوامع مختلف متفاوت است.

او نمي‌شنود، کسي صداي حسين را مي‌شنود؟

خراسان آنلاين - از همه‌جا بي‌خبر، با گوش‌هايي که نمي‌شنوند، با زباني که نمي‌چرخد، ايستاده است بر لبه‌ي پرتگاه. به گزارش ...

به عمل کار برآيد...

خراسان آنلاين - يکي از فعالان اقتصادي و گردانندگان کارخانه هاي شهرک صنعتي مشهد با اشاره به ضرب المثلي بر لزوم عملگرايي و تسريع در حل مشکلات فعالان ...

روزگار ناخوش شهر ابريشم

خراسان انلاين- بايگ شهري کوچک در شمال غرب شهرستان تربت حيدريه از توابع خراسان رضوي است که به سبب رواج ابريشم کشي در بين اهالي اين منطقه از گذشته به شهر ابريشم شهرت داشته است اما امروز حال و روز ابريشم کشي در بايگ ديگر رنگ و رونق گذشته را ندارد.

اين جاده زودتر امن مي شود اگر...

خراسان آنلاين - نيم سده پيش، زماني که «اسماعيل رياحي» خلاف جريان معمول فيلمفارسي هاي آن روزگار، «جاده مرگ» را کليد زد، هيچ گاه به ذهنش خطور نمي کرد که اين اصطلاح، سال ها بعد محل نزاع گاه و بيگاه رسانه اي و مستمسکي براي طعنه و تخريب يا دستاويزي براي چماق کردن بي پولي بر سر دولت ها شود.

حج فقرا با زائرسراهاي ارزان‌قيمت؛زائر شهر رضوي بهره‌برداري مي‌شود

خراسان انلاين- تأکيد مقام معظم رهبري بر رسيدگي به امور زائران حرم رضوي باعث شد تا شتاب خدمت‌رساني افزايش يابد و پروژه‌هاي مختلفي در اين حوزه تعريف شود که زائرسراهاي ارزان‌قيمت ازجمله اين طرح‌ها است.

حادثه هتل روتانا در مشهد تکرار قابل پيشگيري

خراسان انلاين- آتش سوزي روز شنبه هتل در حال ساخت `روتانا` در مشهد گرچه تلفات جاني در بر نداشت اما هشدار و زنگ خطر براي بيش از 200 هتل در حال ساخت در اين کلانشهر است

زن هاي فداکار ولي دوست نداشتني

خراسان انلاين- روزنامه آواي خراسان جنوبي روز دوشنبه در مطلبي با عنوان « زن هاي فداکار ولي دوست نداشتني» نوشت» :قرباني شدن يکي از بدترين بلاهايي است که زنها گاهي خودشان سر خودشان مي آورند زنهاي فداکاري که بسيار زحمت مي کشند خود را فداي رفاه اطرافيان مي کنند اما متاسفانه زياد ديده و درک نمي شوند.

از آوازه جهاني فرش دستباف خراسان جنوبي تا گره مشکلات بر تار و پود آن

خراسان انلاين- صنعت قالي بافي به عنوان يکي از شاهکارهاي اصيل هنر ايراني علاوه بر ارزآوري، اشتغالزا نيز ست، هم اکنون نمونه هاي فاخري از آن در موزه ديگر کشورها وجود دارد و با اين وجود اين هنر دستي گرفتار مشکلات به خود است.

19 بهمن ؛ روزحماسه نيروي هوايي

خراسان انلاين- روزنامه آواي خراسان جنوبي چاپ بيرجند روز سه شنبه 19 بهمن ماه 95 سرمقاله اي با عنوان « 19 بهمن ؛ روزحماسه نيروي هوايي » از حميد مصطفوي را در شماره 3717 خود منتشر کرد.

تاريخ انقلاب در کوچه هاي قاين

خراسان انلاين- روزنامه خراسان جنوبي، چاپ بيرجند روز دوشنبه 18 بهمن ماه 1395 مطلبي با عنوان « تاريخ انقلاب در کوچه هاي قاين » از گروه گزارش خود را در شماره 19467 خود منتشر کرد.

جشن هاي دهه فجر را مردمي کنيد

خراسان انلاين- روزنامه خراسان جنوبي، چاپ بيرجند روز دوشنبه 11 بهمن ماه 1395 مطلبي با عنوان « جشن هاي دهه فجر را مردمي کنيد» از مجيد فکري را در شماره 19461 خود منتشر کرد

آب به آسياب نارضايتي ها نريزيم!

خراسان انلاين- روزنامه آواي خراسان جنوبي چاپ بيرجند روز شنبه 9 بهمن ماه 95 سرمقاله اي با عنوان « آب به آسياب نارضايتي ها نريزيم! » از هرم پور را در شماره 3708 خود منتشر کرد

راهکارهاي افزايش اثرگذاري مساجد در جامعه

خراسان انلاين- روزنامه امروز خراسان جنوبي چاپ بيرجند روز شنبه 9 بهمن ماه 95 يادداشتي با عنوان « راهکارهاي افزايش اثرگذاري مساجد در جامعه » را در شماره 3266 خود منتشر کرد

خراسان جنوبي در وضعيت هشدار

خراسان انلاين- « خراسان جنوبي، در وضعيت هشدار...!! » عنوان سرمقاله اي است که روزنامه امروز خراسان جنوبي چاپ بيرجند، روز سه شنبه پنجم بهمن ماه 1395 در شماره 3263 خود منتشر کرد

نيم نگاهي به وضعيت ايمني ساختمانها در کلانشهر مشهد

خراسان انلاين- به گفته کارشناسان مالکان اکثر پروژه هاي بزرگ تجاري و مسکوني در کلانشهر مشهد نسبت به رعايت اصول و ضوابط ايمني در ساخت و سازها بي تفاوت بوده و از لحاظ کردن اصول ايمني در ساخت و سازها سرباز مي زنند بطوري که در ساخت 70 درصد ساختمانها در مشهد حتي اصول جزئي ايمني رعايت نشده است

همدردي با آتش نشانان

خراسان انلاين- روزنامه آواي خراسان جنوبي چاپ بيرجند روز يکشنبه سوم بهمن ماه 95 سرمقاله اي با عنوان « همدردي با آتش نشانان » از سردبير را در شماره 3703 خود منتشر کرد.

پلاسکوهاي بيرجند ما!

خراسان انلاين- روزنامه آواي خراسان جنوبي چاپ بيرجند روز شنبه دوم بهمن ماه 95 سرمقاله اي با عنوان « پلاسکوهاي بيرجند ما! » از هرم پور را در شماره 3702 خود منتشر کرد.

چک پول هاي تقلبي در بازار استان

خراسان انلاين- روزنامه خراسان جنوبي، روز شنبه، دوم بهمن ماه 95 مطلبي با عنوان « چک پول هاي تقلبي در بازار استان » از حيدري را در شماره 19453 خود منتشر کرد.

ساير مطالب

صنعت استان ، تلخند مرگ...!!

يک صبح برفي با استاندار

سکوت در خانه شريف بيرجند

آيا مطلقه ها زندگي بهتري را پشت سر مي گذارند

پرونده بانک ها روي ميز قضاوت مردم !

سر ريز مشکلات در «رهنيشک»

خراسان شمالي در رقابت‌هاي آمادگي جسماني بر سکوي نخست ايستاد

گلايه فردوسي ها ازسيستم نوبت دهي و شلوغي کلينيک

معجزه مردم در برابر فتنه ها

سفري براي رونق معادن

سنگ دولتي‌ها پيش پاي سرمايه‌گذاران/وعده‌هايي که محقق نشد

استانداري با همه درخواست ها موافقت کرد / پارکينگ طبقاتي؛ شورا و شهرداري اين گوي و اين ميدان

امان از مافياي لابي ها

نگاهي ترحم آميز اما زجرآور که معلولان را به ستوه مي آورد

نبايد جنبش دانشجويي بازي احزاب را بخورد

نبايد جنبش دانشجويي بازي احزاب را بخورد

ابهام در برگزاري هيجدهمين سوگواره تعزيه در کاشمر

توسعه سهم ماست، حق مسلم ماست!

نظارت ؛ بُعد فراموش شده ي حضور مردم در جامعه

رورت باز آفريني هويت نوين ميدان بزرگ شهدا/ميدان شهدا مقصد گردشگري جامع انقلاب اسلامي

هزينه هاي دندانپزشکي دردي بزرگتر از دندان درد

70 سال کار و تلاش بي وقفه

روزمرگي پاشنه آشيل برنامه ششم

حمايت‌هاي قانوني براي درآمدزايي دهياري‌ها وجود ندارد

اشتغال و مناسب‌سازي معابر مهم‌ترين دغدغه نابينايان خراسان شمالي

مشهد به چاله اداري بودجه استان تبديل شده است

خدمات زيرپوستي ؛سهم مرزنشينان از شرکت سهامي زراعي خوشاب

دفاع از شهردار اسبق براي اجراي طرح ميدان شهدا

مذاکره با معاون اول رئيس جمهور براي حل مشکلات پديده

راه اندازي کارگاه‌هاي توليدي در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي

خوزستان در صدر استان هاي مهاجر فرست کشور

بررسي وضعيت حاشيه‌نشيني در ايران و ساير کشورها

هويت ايراني و اسلامي؛ حلقه مفقوده لوازم التحرير مدارس

گردشگري حلال افقي نو فراروي صنعت گردشگري ايران

فاصله نجومي اعتبارات در استان غربي و شرقي

اعضاي شوراي شهر در شوک اعتراض استاندار به حقوق هاي ميليوني

چه زماني هندزفري به گوش آسيب مي‌رساند؟

مديران شايسته مديران بايسته

آسيب هاي زيست محيطي خراسان جنوبي و راهکارهاي مهار آن

خانه و خانواده و جاي قبر

پنجشنبه بازار شيروان؛ خوب يا بد؟

چرا استندآپ کمدين‌ها در جواني مي‌ميرند؟

ضررهاي ميلياردي سرمايه هاي سيماني

مواضع دوگانه اصولگرايان مجلس در قبال پرداخت يارانه

مناطق گردشگري خراسان شمالي مسافران نوروزي را به سوي خود فرا مي خواند

افزايش کشت گياهان گلخانه اي نيازمند دانش،بازاريابي و برنامه ريزي است

روزي گرم در قلب تپنده گاز شرق کشور

ساخت بزرگترين برج تصفيه هوا در جهان

از توهم تا واقعيت رمالي

آداب و سنن مردم بيرجند در ماه مبارک رمضان

از پايتخت ابريشم‌کشي کشور بيش‌تر بدانيم

سوگندنامه‌تان را مرور کنيد...

جاذبه هاي تاريخي و گردشگري نهبندان، ميزبان مسافران نوروزي

از آسياب‌هاي آبي و قلعه‌هاي قديمي نامق ديدن کنيد

طبيعت بکر خراسان جنوبي، از کوير همت آباد تا لاله زارهاي زيرکوه

کاشمر شهري براي گردشگري

خراسان شمالي نگيني ميان دو قطب زيارتي و سياحتي

سرايان، شهر آب انبارهاي کهن را بهتر بشناسيم

آرام­تر برانيم؛ جاده هميشه هموار نيست!

کوچک کننده طبيعي شکم را بشناسيد

دست جادوي زنان ترکمن در هنر جواهرسازي

واردات، اسب تركمن را از نفس انداخت

نوعروسهايي که منتظرکمک هزينه جهيزيه هستند

تحصيلات، مهمترين ابزار مبارزه با فقر در بلندمدت

تاراج دسترنج عناب کاران خراسان جنوبي توسط دلالان

عروس درياچه هاي شرق در حجله خشکسالي

غبار فراموشي بر مزار بوذرجمهر قايني

فروش هر نوع مکمل غذايي حتي مجاز، در باشگاه‌ ورزشي تخلف است

اشعار امام(ره) در نظرگاه شاعران

شاعري که الگوي "مولوي" و "جامي"بود

رقابت مشهد و تهران در آتش سوزي

زلزله اي مرگبار در يک قدمي خراسان رضوي کمين کرده است

معرفي سه برج ديدني خراسان به گردشگران

کهن ترين کشف بشر در خاک گناباد

نوروزي که با نواي قدسي نقاره‌ها آغاز مي‌شود

خراسان ميعادگاه مهمانان تسبيح گوي بهار

"چشمه سبز" چشم انتظار گام‌هاي بهار

سمفوني استادانه تاريخ و طبيعت

خيال يافتن گنج بر حريم آتشکده "آذر برزين" نقش خزان زد

جلوه کهنه ديار خراسان در سيماي کاروانسراها

احوال ناخوش کاروانسراهاي صفوي در پهنه خاوران/ چهره تکيده ميراث خورشيد در سايه حراج تاريخ

سربازاني که با چشمان شرجي به "بارگاه خورشيد" چشم مي دوزند/ "آرزو داشتم دوران خدمتم طولاني مي شد"

همياري مهندسان براي اميدواري معلولان/ فقط پنج درصد از مساجد مشهد مناسب‌سازي شد

دره ارغوان؛ اوج زيبايي رنگ ها در خراسان شمالي

رفتارشناسي آقاي مديرکل

طلوع هنر فيروزه تراشي خراسان در افق ميراث جهاني/تهيه سند هويت بخشي به سنگهاي قيمتي

مشهدالرضا غرق در عزاي خاتم پيامبران و کريم اهل بيت

منوچهر لطيف شيرواني آرشيو زنده کشتي ايران و جهان

ابداع روش نوين درمان بي‌اختياري ادراري با سلول‌هاي بنيادي توسط محققان ايراني

مسئولان نگذارند تعزيه‌خواني و پرده‌خواني به فراموشي سپرده شود

امروز آفتاب از مغرب ايران طلوع کرد/ آجرک‌الله يا علي‌بن‌موسي‌الرضا

ساعتي در شيرخوارگاه علي اصغر(ع) مشهد/ غنچه‌هايي که در دامن مهربان خيرين شکوفا مي‌شوند

جوابيه شرکت دارويي توليدکننده "ژلوفن" به يک خبر

تاثير "روي" در کاهش سرطان پروستات

‌آشنايي با يکي از زيبا‌ترين قلعه‌هاي خراسان‌جنوبي

پيشرفته‌ترين مرکز تشخيص و درمان پزشکي هسته‌اي کشور افتتاح مي‌شود

ترسيم نقشه توپوگرافي حس ششم در مغز

قاشقي ويژه بيماران مبتلا به پارکينسون

خراسان‌رضوي، دومين استان پرنزاع کشور

دختر، لبخند زيباي پروردگار...

مصرف استاتين به کدام افراد بالاي 65 سال توصيه نمي‌شود؟

نازک‌ترين سد جهان ارزش ديدن دارد

دومين بانک استخوان کشور در مشهد راه اندازي مي شود

بزرگترين شب زنده داري کشور در حرم امام رضا(ع)/ عبور زائران از کوچه هاي مغفرت

افراد سفيد‌پوست بيشتر ‌در معرض ابتلا به پوکي استخوان هستند

بهره‌برداري غيرمجاز از گياهان دارويي جرم محسوب مي‌شود

هرگز افطار خود را با نوشيدن آب سرد آغاز نکنيد

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

عوامل خلق حماسه سياسي

غفلت از شوراها

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

انتخاب اصلح

آرايش انتخاباتي رسانه ملي

امسال هم فاطميه را عاشورايي برپا مي کنيم