پیام خراسان

آخرين مطالب

اقتصادي

سود و زیان سیلاب برای کشاورزی

پیام خراسان- بارشهای بهاری و گاه سیل آسای امسال بعد از حدود دو دهه خشکسالی در کشور گویای تغییرات اقلیمی است که بخشهای زیادی به ویژه بخش کشاورزی را تحت تاثیر قرار می دهد و در این شرایط فرصت سازی از تهدید سیلاب برای کشاورزی، ضرورتی است که باید به آن توجه بیشتری شود.

طرح جمع آوری آب های سطحی به زودی اجرایی می شود

پیام خراسان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از اجرایی شدن طرح جمع آوری آب های سطحی خبر داد و گفت:تا سه ماه آینده شهرداری ها باید این طرح ...

وضعیت آبخوان های خراسان شمالی خوب نیست/ کشاورزان از برداشت بی رویه آب چاه ها خودداری کنند

پیام خراسان - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: وضعیت آبخوان و منابع آب زیرزمینی این استان خوب نیست. حمید واسطه در گفت و گو با ...

82 درصد از مشترکان خراسان شمالی کمتر از الگوی مصرف آب استفاده می کنند/ 59 هزار مترمکعب مخزن آب ساخته می شود

پیام خراسان - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: 82 درصد از مردم این استان کمتر از الگوی مصرف آب استفاده می کنند. به گزارش ایسنا، منطقه خراسان ...

پایان موازی‌کاری‌ها با تعامل میان دستگاه‌ها

پیام خراسان - رئیس نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: با تعاملات صورت گرفته با دستگاه‌ها بسیاری از موازی‌کاری‌ها پایان یافت. به گزارش ایسنا- منطقه ...

بحران آب همچنان به قوت خود باقی است

پیام خراسان - مدیرگروه مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اینکه برخی می‌گویند بحران آب با این بارندگی‌های فراوان از بین رفته، نادرست است و اینکه جبران حجم ...

عرضه زیاد و کاهش قدرت خرید، عامل سقوط قیمت مرغ

پیام خراسان - رییس انجمن مرغداران مرغ گوشتی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر قیمت مرغ در بازارهای مشهد منطقی نبوده و مرغداران ما متضرر می‌شوند. احمد سلحشور در ...

هزار راس دام در اختیار سیل زدگان خراسان شمالی قرار می گیرد

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یکهزار راس دام در اختیار سیل زدگان آسیب دیده روستایی و عشایری این استان قرار می دهد.

کشت گلرنگ در شیروان 2 برابر شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: عملکرد بالای اقتصادی، سطح زیر کشت محصول گلرنگ در شیروان را 2 برابر کرد.

سند توسعه خراسان شمالی نیمه اردیبهشت ماه رونمایی می شود

پیام خراسان - بجنورد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، سند توسعه این استان در نیمه اردیبهشت ماه جاری رونمایی می شود و از امسال قابلیت اجرایی دارد.

افت دما پرورش کرم ابریشم در راز و جرگلان را به تاخیر انداخت

پیام خراسان - بجنورد- بخشدار جرگلان شهرستان مرزی راز و جرگلان گفت: بارش باران های اخیر، کاهش دما و سبز نشدن توتستان ها پرورش کرم ابریشم در روستاهای این بخش را به تاخیر انداخته است.

تولید خراسان شمالی با اجرای 3 طرح رونق می گیرد

پیام خراسان - بجنورد - رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان شمالی گفت: با تکمیل 3 طرح بزرگ صنعتی در استان، که اکنون در آستانه بهره برداری است، تولید در این منطقه متحول شده و رونق خواهد گرفت.

142 پروانه تخلف صنفی در قاینات تشکیل شد

پیام خراسان - بیرجند - مدیر صنعت، معدن و تجارت قاینات گفت: 142 پرونده تخلف صنفی به ارزش 340 میلیون ریال در این شهرستان تشکیل شد.

هشدار درباره خطر سرمازدگی در خراسان جنوبی

پیام خراسان - بیرجند - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با پیش بینی کاهش دمای هوا تا 15 درجه سانتیگراد در استان احتمال خطر سرمازدگی باغات و مزارع وجود دارد.

نرخ بیکاری در خراسان جنوبی 3 درصد کاهش یافت

پیام خراسان - بیرجند - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در استان خبر داد و گفت: سال 96 نرخ بیکاری استان 11.5 درصد و سال گذشته این رقم به 8.5 درصد کاهش یافت.

فرماندار خوسف از نحوه توزیع تسهیلات روستایی انتقاد کرد

پیام خراسان - بیرجند- فرماندار خوسف با انتقاد از بانک های عامل در نحوه توزیع تسهیلات اشتغالزای روستایی مراحل اول و دوم گفت: این بانک ها اولویت دستگاه های اجرایی شهرستان را در نظر نگرفته اند.

تلاش برای کشت 30 هزار هکتار کلزا در خراسان شمالی/ کشت کلزا راهی برای مبارزه با علف های هرز سمج

پیام خراسان - مدیر زارعت سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: تلاش این سازمان بر این است تا در سال زراعی آینده سطح زیرکشت کلزا در این استان را به 30 هزار ...

50 درصد آب کشتزارهای پایاب سد شیروان تامین شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با بارندگی های اخیر، نیمی از آب زراعی مورد نیاز برای کشتزارهای پایاب سد بارزوی شیروان تامین شده است.

فرماندار: بخش خصوصی در جاجرم از کربنات کلسیم کاغذ تولید می کند

پیام خراسان - بجنورد- فرماندار جاجرم گفت: در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید، نخستین واحد تولید کاغذ از کربنات کلسیم (کاغذ سنگی) در این شهرستان مجوز دریافت کرده و اکنون در مرحله تامین تجهیزات است.

مبارزه با ملخ در اولویت کاری جهادکشاورزی خراسان شمالی است

پیام خراسان - بجنورد- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: مبارزه با ملخ که یک اقدام حاکمیتی است هم اکنون یکی از اولویت های کاری این سازمان است و به همین منظور باید کانون های آن شناسایی شود.

سرمایه صندوق حمایت از بخش کشاورزی 1600 میلیارد تومان است

پیام خراسان - بیرجند - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: اکنون 130 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با یکهزار و 600 میلیارد تومان سرمایه در کشور فعال است.

مرز، شاه کلید توسعه زیرساخت ها - محمدرسول ابراهیمی اسفدن*

پیام خراسان - بیرجند - وجود 331 کیلومتر مرز مشترک خراسان جنوبی با کشور افغانستان و چهار بازارچه مرزی و قرارگیری در مسیر کریدور شمال - جنوب فرصتی مناسب برای تامین زیرساخت ها با پویایی و استفاده بهینه از این ظرفیت جغرافیایی است.

وسعت خراسان جنوبی از مزیت های بخش کشاورزی است

پیام خراسان - بیرجند - رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی وسعت و گستردگی را یکی از مزیت های استان به ویژه در بخش کشاورزی دانست و گفت: با توجه به این وسعت باید تلاش شود تا ماندگاری جمعیت اتفاق بیافتد.

دید افقی در برخی مناطق خراسان جنوبی کاهش یافت

پیام خراسان - بیرجند - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک باعث کاهش دید افقی در برخی شهرستان های این استان شده است.

برق شهر خضری دشت بیاض وصل شد

پیام خراسان - بیرجند - مدیر توزیع برق قاینات گفت: برق شهر خضری دشت بیاض که بر اثر توفان و شکستن درخت به طور کامل قطع شده بود، وصل شد.

آبرسانی پایدار به سه روستای درمیان در دست اجرا است

پیام خراسان - بیرجند - مدیر امور آب و فاضلاب روستایی درمیان گفت: آبرسانی پایدار به سه روستای گیت، آنیک و نوغاب آنیک این شهرستان با اعتبار 22 میلیارد و 500 میلیون ریال در دست انجام است.

توزیع گوشت موجب تنظیم بازار در خراسان رضوی شد

پیام خراسان- مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: توزیع گوشت در سطح بازار به خوبی موجب تنظیم بازار و کنترل قیمت گوشت در بازار این استان شده است

برای مبارزه با بحران بیماری‌های گیاهی در خراسان‌شمالی حداقل به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است

پیام خراسان - مدیر کل مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: برای مبارزه با بحران بیماری های گیاهی در استان حداقل به دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است. نظری در گفت ...

کارگران سرگذر خراسان شمالی ساماندهی می شوند

پیام خراسان - مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از ساماندهی کارگران سرگذر این استان خبر داد. به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، نوری در جمع ...

اعزام و پذیرش 39 هیات اقتصادی میان ایران و عراق

پیام خراسان - رایزن بازرگانی ایران در عراق از اعزام و پذیرش 39 هیات اقتصادی بین ایران و عراق در سال گذشته خبرداد. ناصر بهزاد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه ...

افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی فروردین ماه 98

پیام خراسان - مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در این استان طی فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است. به ...

قیمت گوشت در ماه رمضان افزایش نخواهد داشت

پیام خراسان - رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز مشهد گفت: در ماه رمضان قیمت گوشت افزایش نداشته و مشکلی در این ماه نخواهیم داشت. احمد احدی در گفت‌وگو با ...

ملخ‌های جنوب کشور به استان ما نمی‌رسند

پیام خراسان - سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ملخ‌هایی که در استان وجود دارد، ملخ‌های بومی استان هستند، ما در رابطه با ملخ‌های جنوب مشکلی ...

گنج‌های استان را به فرصت و ثروت تبدیل می‌کنیم

پیام خراسان - استاندار خراسان رضوی گفت: ما می‌خواهیم گنج‌های استان را به فرصت، ثروت و تعالی فرهنگی اقتصادی تبدیل کنیم. به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، ...

عناب و افزایش توان اقتصادی منطقه

پیام خراسان - دبیر همایش ملی عناب در خراسان جنوبی اظهار کرد: عناب، سهم بزرگی در اقتصاد منطقه دارد چراکه درآمد هزاران خانوار روستایی به تولید عناب وابسته ...

یک مسئول خراسان شمالی: اجرای 115 پروژه آموزشی ناتمام مانده است

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: اکنون در این استان، 115 پروژه عمرانی آموزشی ناتمام است که تکمیل آن 1400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

150 میلیارد ریال اعتبار آبخیزداری به خراسان شمالی ابلاغ شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: برای اجرای طرح های آبخیزداری، 400 میلیارد ریال اعتبار ملی درخواست شده بود که با 150میلیارد ریال آن از محل منابع صندوق توسعه ملی موافقت شده است.

سرپرست فرمانداری: 46 درصد اعتبارات فاروج تخصیص یافت

پیام خراسان - بجنورد- سرپرست فرمانداری فاروج گفت: 46 درصد اعتبارات این شهرستان از ابتدای سال مالی 97 تاکنون تخصیص یافته که امید است تا پایان سال مالی این رقم افزایش یابد.

بیش از 433 هزار تن کالا از خراسان شمالی صادر شد

پیام خراسان - بجنورد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: 433 هزار و 700 تن کالا از این استان در سال گذشته صادر شد که نسبت به سال 96، 18.6 درصد کاهش دارد.

یک مسئول خراسان شمالی نسبت به سرمازدگی باغ ها هشدار داد

پیام خراسان - بجنورد- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نسبت به سرمازدگی باغ ها هشدار داد و گفت: استفاده مناسب کشاورزان از پتاسیم و اسیدهای آمینه 30 درصد مقاومت محصولات را به سرما افزایش می دهد.

دمای هوا در خراسان جنوبی کاهش می یابد

پیام خراسان - بیرجند - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: براساس الگوی نقشه های هواشناسی از فردا (سه شنبه) تا اواخر هفته جاری دمای هوا در استان از 10 تا 15 درجه کاهش می یابد.

2 راه ارتباطی خراسان جنوبی به کرمان همچنان بسته است

پیام خراسان - بیرجند - رئیس مرکز مدیریت راه های خراسان جنوبی گفت: همه راه های استان باز بوده جز محور راور به دیهوک و شهداد به نهبندان که به دلیل آسیب جدی ناشی از سیلاب اخیر در محدوده استان کرمان همچنان مسدود است.

مهلت 48 ساعته معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی برای ارائه برنامه کاری اتمام پروژه دفنگاه پسماند بجنورد

پیام خراسان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در بازدید از دفن گاه در حال احداث بجنورد از روند انجام کارها بازدید و کرد و با تعیین مهلتی 48 ساعته تاکید کرد: سازمان پسماند باید برنامه کاری برای اتمام پروژه را ارائه دهد.

رونق کشت دیم روی دیگر بارشهای سیل آسا

پیام خراسان- بارندگیهای امسال اگرچه با وقوع سیل ناخوشیها و تلخیهایی را در استانهای مختلف و نیز خراسان رضوی رقم زد اما روی دیگر این بارشها جان گرفتن و احیای کشت دیم است که تا پیش از این به واسطه 18 سال خشکسالی نفسهای آخر را می کشید.

نیمه پر لیوان سیل در کلات

پیام خراسان- بیشترین خسارت سیل طی فروردین ماه امسال در خراسان رضوی نصیب شهرستان کلات شد اما مردم، کارشناسان و مسئولان بر این باورند که بارشهای سهمگینی که منجر به وقوع این سیل شد نوید بخش به بار نشستن بخش کشاورزی شهرستان کلات در سال زراعی پیش روست

سیل به عشایر خراسان رضوی 480 میلیارد ریال خسارت زد

پیام خراسان- مدیرکل امورعشایر خراسان رضوی گفت: بارندگی شدید و وقوع سیل از ابتدای امسال تاکنون حدود 480 میلیارد ریال خسارت به عشایر در این استان وارد کرده است.

افتتاح نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی

پیام خراسان - نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی برای نخستین بار در کشور در خراسان رضوی افتتاح شد. به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری ...

سرریز سد گلیل شیروان 4 سانتی متر کاهش یافت

پیام خراسان - بجنورد- بخشدار سرحد شیروان گفت: با اقدامات به موقع و صورت گرفته آب منطقه ای، شاخص سرریز سد گلیل این شهرستان هم اکنون چهار سانتی متر کاهش یافته است.

5400 نفر از ظرفیت های صنعتی و معدنی خراسان جنوبی بازدید کردند

پیام خراسان - بیرجند - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: بیش از پنج هزار و 400 نفر از اقشار مختلف مردم در قالب 330 تور سال گذشته از واحدهای صنعتی، معدنی و ظرفیت های تجاری استان بازدید کردند.

پیشنهادارائه2میلیارد یورو ازصندوق توسعه برای جبران خسارت سیل/ تخریب ناشی از فعالیت معادن در استان بیش از آورده آن

پیام خراسان - نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد اختصاص مبلغ دو میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با نرخ سامانه نیما برای جبران خسارت های ...

برگزاری نشست مشترک استاندار خراسان شمالی و مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

پیام خراسان - نشست مشترک استاندار خراسان شمالی و مجمع نمایندگان استان با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با محوریت ارائه گزارش خسارات ...

کنترل بیماری‌های برگی در مزارع مهمترین اقدام پسا سیل در حوزه کشاورزی خراسان‌شمالی

پیام خراسان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کنترل بیماری‌های برگی در مزارع مهمترین اقدام پسا سیل در حوزه کشاورزی این ...

تیرهای برق جانمایی شده در بستر رودخانه جابجا می‌شوند/ عدم لایی روبی رودخانه‌ها عامل بروز خسارت به تاسیسات برق

پیام خراسان - قائم مقام شرکت برق خراسان شمالی از جابجایی تیرهای برق جانمایی شده در بستر رودخانه ها طی امسال خبر داد. علیرضا علیخانی در گفت و گو با خبرنگار ...

ترکیدگی لوله، احداث چاه های جذبی و بارندگی های شدید عامل اصلی رانش زمین در خراسان شمالی

پیام خراسان - مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: ترکیدگی لوله، احداث چاه های جذبی و بارندگی های شدید عامل اصلی رانش زمین در این استان طی یک ماه اخیر ...

بارش های مکرر باران عامل اصلی گرانی قیمت پیاز

پیام خراسان - رئیس اتحادیه میوه و تره بار بجنورد گفت: بارش های مکرر باران عامل اصلی گرانی قیمت پیاز است. وحدانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان ...

قنات ها در خراسان شمالی دوباره جان گرفتند

پیام خراسان - مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از افزایش میزان دبی آب در قنوات این استان خبر داد. سیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه ...

توزیع 4000 جعبه تخم نوغان میان نوغانداران خراسان‌شمالی/ باز شدن پای بخش خصوصی در صنعت نوغانداری استان

پیام خراسان - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از توزیع چهار هزار جعبه تخم نوغان میان نوغانداران این استان خبر داد. علی مبارکی در ...

باید با چنگ‌و‌دندان مزارع خراسان‌شمالی را حفظ کرد/ کشاورزان سم‌پاشی مزارع علیه زنگ گندم را جدی بگیرند

پیام خراسان - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: باید با چنگ و دندان مزارع گندم و جوی خراسان شمالی را حفظ کرد. محمد رضایی در گفت و گو ...

/گزارش/ آبی که در خراسان شمالی بر باد رفت

پیام خراسان - خراسان شمالی یکی از استان هایی است که طی چند سال گذشته با پدیده خشکسالی مواجه بوده و با این مشکل دست و پنجه نرم کرده است. به گزارش ایسنا، ...

مواد معدنی که با الاغ و کوله پشتی جابجا می شوند

پیام خراسان - در شهرستان اسفراین در منطقه حفاظت شده ساری گل یک معدن بزرگ با ماده معدنی سرب و روی وجود دارد که این ماده معدنی از چند سال گذشته تاکنون توسط ...

بهترین سنگ های تزئینی که بدون برند صادر می شوند

پیام خراسان - معاون صنعتی و معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: سنگ تزئینی معدنی مرمر و مرمریت در این استان جزء بهترین سنگ های تزئینی هستند ...

سال 98 هم قیمت‌ها مردم را شگفت‌زده می‌کند؟

پیام خراسان - رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی‌های بین‌المللی بیان کرده که سال جدید، سال چندان پرهیجانی به لحاظ ...

بارندگی‌ها؛ علت عدم کاهش قیمت پیاز

پیام خراسان - قیمت پیاز از اواخر سال گذشته از میانگین قیمتی هرکیلو 3 تا 4 هزار تومان یکباره به 7 هزار تومان رسید و سپس در نخستین روزهای سال جدید تاکنون ...

ساير مطالب

باران‌های اخیر به معنای پایان خشکسالی 35 ساله نیست

58 پروژه عمرانی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اجرا می‌شود

باید در مقابل نظام اداری کشور طغیان کنیم

خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی20 شهر خراسان رضوی

14 میلیون دلار سرمایه مصوب خارجی در شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی

بیش از 90 درصد کالاهای صنعت گاز از داخل کشور تامین می‌شود

بانوان کارآفرین معین اقتصادی بخشی از حاشیه شهر مشهد می‌شوند

عضویت 250 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی در سازمان نظام مهندسی استان

برای رونق تولید باید ساختار این بخش تغییر کند

ما مقصر عملکرد بد در زمینه اقتصاد هستیم

71 درصد از مصوبات اتاق بازرگانی در سال 97 اجرا شده است

برای ساخت ایران باید حزب‌گرایی و گروه‌گرایی را پشت سر گذاشت

«امنیت سرمایه‌گذاری» مهم‌ترین مساله در تحقق رونق تولید است

آماده باش آبفا برای حفاظت از تاسیسات آب‌رسانی در برابر سیلاب

ساماندهی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی از مهمترین اهداف ماست

روایت رئیس اتحادیه طلا از بازگشت تعادل به قیمت‌ها

راه‌ها و معابر خراسان رضوی مستعد هر خسارتی است

مهمترین ماموریت امسال ما برخورد شدید با متصرفین حریم رودخانه‌ها است

آغاز مانیتورینگ چاه‌ها توسط شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

درس‌هایی از سیلاب در مدیریت منطقی طبیعت

پیش‌بینی خرید 530 هزار تن گندم و 8 هزار تن کلزا در استان

امضای 609 تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی

599 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای خراسان رضوی جمع شده است

بارندگی‌ها به شبکه گازرسانی استان آسیبی وارد نکرده است

نسبت به تامین آب شرب مشهد همچنان نگرانیم

گوشی‌های موبایل از کشورهای منطقه وارد ایران می‌شود

بررسی مدل توسعه خراسان رضوی در جلسه فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی

بخش‌نامه‌های خلق الساعه، تحریمی مقابل رونق تولید

تفکیک وزارتخانه صمت بر صادرات کشور اثرگذار خواهد بود

ضرورت تکمیل جاده ماهیرود به فراه برای توسعه روابط تجاری

پای صادرات خراسان جنوبی از تعطیلی بازارچه‌ها می‌لنگد

ایجاد بستر فرهنگی مناسب؛ زمینه‌ساز رونق تولید

تاکید بر نقش تاثیرگذار کشاورزی در تحقق رونق تولید

سیلاب و خساراتی که به بخش کشاورزی خراسان جنوبی وارد شد

خسارت سیلاب در خراسان شمالی به 7150 میلیارد ریال رسید

یک مسئول خراسان شمالی نسبت به شیوع آفت در تاکستانها هشدار داد

10 میلیارد ریال وام خشکسالی به عشایر شیروان پرداخت شد

طرح تنفس جنگل های شمالی فرصت مناسب برای رونق زراعت چوب

خیران 4 مدرسه در شیروان ساختند

تردد در جاده های خراسان شمالی بیشتر شد

استاندار خراسان شمالی: مسئولان امور را باید هوشمندانه انجام دهند

75 میلیارد ریال برای ساماندهی بندخاکی اسفراین اختصاص یافت

طرح هادی در 145 روستای خراسان شمالی در حال اجرا است

سطح زیر کشت گل محمدی در خراسان شمالی 70 هکتار افزایش یافت

رئیس سازمان عشایر: خسارت سیل به عشایر ناچیز بود

سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی خراسان شمالی 2 برابر شد

بوستان های روستایی سنخواست سامان می یابند

بیش از 3.2 میلیون تن بار با ناوگان خراسان شمالی جابه جا شد

ضعف زیرساخت های راه مشکل اصلی روستاییان خراسان شمالی

ظرفیت های خراسان شمالی به هیات علمی مونته نگرو معرفی شد

گندمکاران خراسان شمالی در سامانه پهنه بندی جهاد ثبت نام کنند

ماشین آلات راهداری در روستاهای سیل خیز شیروان استقرار یافت

یک مسئول خراسان شمالی به شیوع برخی آفت های کشاورزی هشدار داد

8 هزار قطعه جوجه یارانه ای در درمیان توزیع شد

خسارت سیل به بخش کشاورزی خراسان جنوبی

برق سه روستای طبس قطع شد

عشایر زیرکوه 185 تن گوشت قرمز تولید کردند

90 درصد سازه های آبخیزداری خوسف آبگیری شد

80 مخزن آب شرب در خراسان جنوبی آماده آبرسانی است

2210 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در خراسان جنوبی پرداخت می شود

کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است

بارندگی به راه های طبس خسارت وارد کرد

بیش از 22 میلیون مترمکعب روان آب در خراسان جنوبی مهار شد

سه محور خراسان جنوبی هنوز مسدود است

دمای هوا در خراسان جنوبی افزایش می یابد

امام جمعه بیرجند: محیط وسوسه ساز افراد را آلوده می کند

کشف سوخت قاچاق در خراسان جنوبی رشد 5 برابری داشت

تمامی محورهای خراسان جنوبی بازگشایی شد

نام نویسی تسهیلات رونق تولید آغاز شد

پیش بینی افزایش دما و سرعت باد در خراسان جنوبی

حوادث فوتی ناشی از کار در خراسان جنوبی کاهش یافت

گاز در مناطق سیل زده خراسان جنوبی پایدار است

مهار روان آب در کم آبی

خراسان جنوبی برای مقابله با ملخ های صحرایی آماده است

مراکز شتاب دهی طرح و خلاقیت در استان ها فعال می شود

یک مسئول وزارت ورزش و جوانان: سمن ها در حوزه کارآفرینی فعالیت کنند

25 هزار و 866 متر مربع اراضی ملی رفع تصرف شد

باد شدید پدیده غالب در خراسان جنوبی است

رئیس اتاق بازرگانی ایران: تولید با شیوه های پیشین رونق نمی یابد

خسارت 330 میلیارد ریالی بر اثر بارش‌های شدید در کلات

تفکیک وزارتخانه صمت بر صادرات کشور اثرگذار خواهد بود

صنایع کوچک خراسان رضوی 38 میلیون دلار کالا صادر کردند

برگزاری نشست مشترک استاندار خراسان شمالی و مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

تقلای بازار مسکن برای شکستن قیمتها

عشایر زیرکوه 185 تن گوشت قرمز تولید کردند

بازار ما باید بر کشورهای همسایه متمرکز شود

تولید 166 تن عسل در خراسان جنوبی

کنترل بیماری‌های برگی در مزارع مهمترین اقدام پسا سیل در حوزه کشاورزی خراسان‌شمالی

اینجا باران که می بارد زیر پای مردم خالی می شود

پای صادرات خراسان جنوبی از تعطیلی بازارچه‌ها می‌لنگد

روزهای تلخ کارخانه قند قهستان/ کشت فرامنطقه ای چغندرقند انجام شود

ضرورت تکمیل جاده ماهیرود به فراه برای توسعه روابط تجاری

60 شرکت زیرمجموعه شمش در جاجرم قابل راه اندازی است

حیف و میل سرمایه عظیم بهکده رضوی پذیرفتنی نیست

بارش شدید باران عامل اصلی زمین لغزش طی یک ماه اخیر در خراسان شمالی/ آبیاری در منطقه بدرانلو ممنوع

حفظ و تقویت پوشش گیاهی مهمترین راهکار برای کنترل سیلاب در خراسان شمالی

انجام بیش از 100 هزار بازرسی در استان

هشدار بهداشتی دامپزشکی به دامداران خراسان رضوی

صدور بیش از 1500 فقره جواز تاسیس در خراسان رضوی

رشد 5 درصدی تورم نقطه به نقطه استان در سال گذشته

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی منصوب شد

خسارت کشاورزان خراسانی چگونه جبران می‌شود؟

تالاب‌هایی که لبالب می‌شوند

مشکلات بهکده رضوی یکبار برای همیشه باید حل شود

بیشترین باران خراسان شمالی در تیتکانلو بارید

استقبال کشاورزان شیروانی به کشت آفتابگردان افزایش یافت

161 طرح عمرانی و خدماتی در زیرکوه اجرا شد

نهبندان قطب مواد معدنی در خراسان جنوبی است

بازدید سفیر ایران در افغانستان از منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی

زمینه تبادلات تجاری ایران با کشورهای همسایه فراهم شود

بازگشایی بازارچه میل 73 درخواست مردم از دولت است

سیل در فرودگاه طبس خسارت جزئی داشت

بیش از یکهزار و 763 مسافر از پایانه مرزی ماهیرود تردد کردند

توجه به کشورهای همسایه در سال رونق تولید ضروری است

موانع و مشکلات توسعه تجارت خارجی در خراسان جنوبی احصا شد

هیچ پولی برای مبارزه به منظور یورش ملخ به مزارع را نداریم

حیف و میل سرمایه عظم بهکده رضوی پذیرفتنی نیست

بازسازی تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل تا پایان امسال

مصوبات ستاد تسهیل لازم‌الاجرا است

صدور 443 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان

بارندگی 48 میلیارد تومان به راه های خراسان جنوبی خسارت زد

طرح آبرسانی به پادگان نهبندان 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

هشدار اداره کل هواشناسی خراسان شمالی نسبت به جاری شدن سیل در برخی از نقاط استان

وجود 90 هزار هکتار کانون بحرانی بیابانی در خراسان شمالی

/گزارش/ مقصر اصلی وقوع سیل در خراسان شمالی کیست؟

130 هزار واحد مسکونی در سیل اخیر خسارت دیدند

درخواست استاندار از مدیران خراسان رضوی

تلاش برای ایجاد کلینیک صنعت در خراسان رضوی

رشد حباب قیمت سکه در بازار

قیمت پیاز همچنان اشک مردم را در می‌آورد

181 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی/صنعت و انرژی در صدر

ماهانه 3 میلیارد ریال تجهیزات مخابرات خراسان شمالی سرقت می شود

گازرسانی به آخرین روستای شیروان در راه ماند

2569 طرح اشتغال مددجویی در خراسان جنوبی اجرا شد

کوچ بهاره عشایر درمیان انجام شد

هشدار به اصناف در پی احتمال وقوع سیل

سفر نوروزی با ناوگان عمومی خراسان شمالی 10 درصد کاهش یافت

گازرسانی به روستاهای شیروان مصرف نفت سفید را 50 درصد کم کرد

650 کیلومتر از رودخانه های خراسان شمالی نیاز به بازگشایی و لایروبی دارد

راه‌اندازی 4 واحد تولیدی جدید صنایع کشاورزی در خراسان رضوی

9 هزار تن گوشت مرغ در خراسان رضوی تولید شد

مصرف 85 میلیون لیتر بنزین طی ایام نوروز در استان

افزایش پرونده‌های وارده و مختومه تعزیرات حکومتی در سال 97

90 درصد دبی سیلاب های خراسان شمالی توسط سدها مهار شد

650 کیلومتر از رودخانه های خراسان شمالی نیاز به لایروبی دارد

حجم ورودی آب سد بارزوی شیروان 292 درصد افزایش یافت

2500کیلومتر شبکه سیمی خراسان شمالی کابل خودنگهدار شد

صنوف استان 17.3 میلیارد ریال تخلف نوروزی داشتند

قیمت بلیت اتوبوس های شهری بیرجند 37 درصد افزایش یافت

تحقق رونق تولید نیازمند اصلاح قوانین مزاحم است