آخرين مطالب

میانگین سنی مدیران خراسان رضوی چند سال است؟ اجتماعي

میانگین سنی مدیران خراسان رضوی چند سال است؟

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی وضعیت سنی مدیران استان را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی امروز در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در اداره کل جهادکشاورزی برگزار شد، در خصوص وضعیت سنی مدیران استان اظهار کرد: 35 درصد از فرمانداران خراسان رضوی متولدین دهه 50 هستند. 10 درصد از معاونان آنها متولد دهه 60 و 56 درصد هم متولد دهه 50 هستند. 
وی با اشاره به اینکه «متولدین دهه 60، 7 درصد از بخشداران استان را تشکیل می‌دهند»، ادامه داد: همچنین 66 درصد از بخشداران خراسان رضوی متولد دهه 50 هستند. در شورای اداری استان هم سه مدیرکل داریم که نسبت به بقیه افراد سن کمتری دارند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولد 58، مدیر کل امور اقصادی متولد 61 و مدیر عامل گلبهار هم متولد 61 است.
25 درصد از جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه «سنین 15 تا 29 سالگی را دوران جوانی می‌نامیم»، عنوان کرد: 8.6 درصد جمعیت جوانان کشور در خراسان رضوی هستند. از نظر کثرت جمعیت جوان پس از تهران رتبه دوم را داریم. تعداد جوانان خراسان رضوی یک میلیون و 616 هزار و 861 نفر هستندکه این تعداد 25 درصد است از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. 
حسینی یادآور شد: دولت در زمینه مدیریتی دو تصمیم گرفته است بر اساس این تصمیم 30 درصد از مدیریت‌های جامعه باید به زنان اختصاص پیدا کند. همچنن میانگین سن مدیریتی که در حال حاضر 48 سال است به 40 سال کاهش پیدا کند. امیدوار هستیم بتوانیم این شاخص‌های دولت را اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه «پیرامون دستاوردهای انقلاب بدانگاری و کم‌انگاری بر درست‌انگاری‌هایمان غلبه داشته است»، گفت: از جمله دستاوردهای انقلاب در حوزه کشاورزی است؛ سازمان‌های بین المللی اعلام کرده‌اند ایران در محصولاتی همچون زعفران، پسته، خرما، سیب، مرکبات، هلو، زردآلو، هندوانه و خیار در بین بیش از 300 کشور دنیا رتبه‌های اول تا هفتم جهانی را دارد. همچنین خود کفا شدن در محصول استراتژی همچون گندم که جزو بزرگترین وارد کننده های آن در دنیا بودیم، دستاوردی بزرگی است.
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص شاخص مهاجرت خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور طی سالهای 90 تا 95، 0.68 درصد رشد منفی در روستاها داشته‌ایم این رقم در خراسان رضوی 6 درصد رشد مثبت را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه «در دهه فجر امسال با 200 درصد رشد نسبت به دهه فجر سال گذشته پروژه به افتتاح رسانده‌ایم»؛ خاطر نشان کرد: تعداد این پروژه‌ها 1508 پروژه با اعتباری بالغ بر 38 هزار میلیارد تومان است. در بخش کشاورزی و منابع طبیعی 216 پروژه با ارزشی بالغ بر 1349 میلیارد تومان به افتتاح رسانده‌ایم.
حسینی با اشاره به اینکه «25 هزار روستا در سطح کشور در برنامه ششم توسعه در طرح اشتغال‌زایی قرار گرفته‌اند»، تصریح کرد: دولت دارد13 هزار میلیارد تومان سهم می‌گذارد که در هر کدام از این 25 روستا حداقل 2 طرح اشتغال‌زایی فراگیر به انجام برسد. سهم خراسان رضوی 1700 روستا است. در استان یک تیم در حال کار روی این موضوع است و تقریبا روستاها انتخاب شده‌لند. 
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه «ولت تصمیم گرفته تا پایان کار خود فقر مطلق را ریشه‌کن کند»، خاطرنشان کرد: برای این کار باید ظرفیت اشتغال موجود حفظ و گسترش پیدا کند. ظرفیت‌های اشتغالی که می‌توانند ایجاد شوند هم ایجاد شوند. در حال حاضر پرداختی‌ها به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد سه برابر افزایش یافته است. قرار شده به افرادی هم که نمی‌توانند هیچ‌گونه فعالیت و اشتغالی داشته باشند و جزء کمیته امداد و بهزیستی هم نیستند کمک‌هایی از جانب دولت تعلق بگیرد. 
وی گفت: طرح گفتگوی ملی بین جوانان و خانواده در آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... هم انجام می‌شود.
حسینی با اشاره به اینکه «در حال حاضر در استانداری طرح تعامل دولت با مردم را اجرا می‌کنیم»، گفت: در اجتماع 25 قشر داریم. هر بار با یکی از این قشرها جلسه‌ای برگزار و گفتگو می‌کنیم. قرار شده است حاصل این جلسات، صورت جلسه و پیگیری شوند. این طرح در راستای طرح جامع تعاملات گرمی است که در استانداری مطرح کرده‌ایم.
وجود گسست و تعارض نسلی در ایران
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص گسست نسلی عنوان کرد: هنگامی که تفاوت نسلی بعد اجتماعی پیدا می‌کند و فاصله بین نسل‌ها غیر معقول می‌شود بعد اجتماعی تبدیل به گسست نسلی می‌شود. اگر به داد گسست نسلی نرسیم تبدیل به بعد سیاسی و تعارض نسلی خواهد شد. در حال حاضر در جامعه ایران با بحث گسست نسلی و تعارض نسلی به عنوان یک امر اجتماعی و سیاسی مواجه هستیم. طرح تعاملات جامع گرم به منظور پر کردن این خلاء‌ها است؛ در این طرح عنوان می‌شود که سازمان‌ها چه اقداماتی می‌توانند در راستای کاهش گسست نسلی انجام دهند، چه گفتگوهایی می‌توانیم برای این موضوع ترتیب بدهیم، یک بخش از گفتگوهای طرح تعاملات جامع گرم به گفتگوی جوانان و خانواده بر می‌گردد. 
وی با اشاره به اینکه «فضای مجازی فردیت را به جای جمعیت و تردد امواج را به جای تردد افراد نشانده است»، بیان کرد: بنابراین نیاز است که اجتماعات بشری را گسترش دهیم. برای کاهش گسست نسلی باید اجتماعات کوچک را گسترش داد بنابراین طرح گفتگوی جوانان و خانواده بسیار ارزشمند است.
حسینی با بیان اینکه «سرمایه اجتماعی در تمام دنیا روبه کاهش است»، گفت: بخشی از سرمایه اجتماعی به مساله هویت برمی‌گردد. ما در چند بخش هویتی مزیت نسبی نسبت به سایر کشورها داریم. باید این بخش‌ها را تقویت کنیم، به طور مثال در سطح جهان کشوری همچون ایران نداریم که هویت خانوادگی در آن رشد یافته باشد. هویت علمی در ایران مسیر خوبی را نسبت به جهان طی می‌کند. براساس آمارها سرعت رشد علم در ایران اول است و ایران هفدهمین کشوری است که تولیدات علمی دارد. در خصوص هویت دینی هم متدین‌تر از مردم ایران در جهان پیدا نخواهید کرد. همچنین در هویت انقلابی‌ هم انقلابی‌تر از مردم ایران پیدا نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: از هنگام ناآرامی‌ها و اغتشاشات هر روز سلطنت‌طلب‌ها و سایت‌های معاند فراخوان اعلام می‌کنند. بچه‌های امنیتی ما شب‌ها در استانداری می‌خوابند. آنها چند نفر را توانستند همراه کنند؟ راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران هم کماًد و هم کیفاًد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است. این گفتگوها باید 5 هویت مزیت‌دار ما را ارتقا ببخشد. 
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: در طول برنامه ششم باید آسیب‌های اجتماعی 25 درصد و طلاق 20 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر سن امید به زندگی در خانم‌ها 76 سال و در آقایان 74 سال است. یکی از دستاوردهای انقلاب این است که سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لزوم خودداری از خرید داروهای گیاهی با نام تجاری کیمیاگران راز طبیعت

نجات صخره‌های مرجانی با ضد آفتاب دریایی

خراسان شمالی ششمین استان کشور در برخورداری از جمعیت جوان/ خراسان شمالی پنجمین استان مهاجر فرست کشور

چرا ژاپنی‌ها وقت‌‎شناس هستند؟

نگاهی به سیر تاریخی مطالبات اجتماعی زنان در ایران

تاثیر مثبت بازی‌های فکری بر سلامت مغزی کودکان

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی: تحویل واحدهای مسکونی به مددجویان 30 سال طول می‌کشد

باند خرید و فروش نوزادان در مشهد متلاشی شد

کودکی از دست رفته

رابطه مستقیم اعتماد و مشارکت شهروندان با احساس امنیت

فرزندخواندگی در خراسان رضوی 30 درصد رشد یافت

سانحه رانندگی در جاده سبزوار - بردسکن پنج مصدوم داشت

در شورای اسلامی شهر اسفراین چه گذشت؟

بارندگی سال زراعی جاری در خراسان رضوی کاهش یافت

17.5میلیارد ریال برای بوستان بانوان خراسان شمالی جذب شد

11 اکیپ بر بازار ماه رمضان خراسان شمالی نظارت می کنند

دستگیری یک عضو شورای شهر مشهد

کاهش سرفاصله زمانی اعزام قطار به ایستگاه در خط 2 قطارشهری به 10 دقیقه

هوای مشهد پاک‌تر از سه سال گذشته/ انتقال 6000 صنف مزاحم به خارج از شهر

پل هاشمیه 20 روز مسدود خواهد بود

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد: احداث خط 3 بی‌آرتی از مصوبات خوب شورای چهارم بود

رئیس شورای شهر مشهد: کمربند جنوبی انتخاب بین بد و بدتر است

رئیس شورای مشهد: معترضان کمربند جنوبی، تا حالا کجا بوده اند؟

29 گروه دامپزشکی خراسان شمالی در ماه رمضان فعال شدند

مشکل تامین آب وحوش در مناطق تحت حفاظت جدی است

سه طبقه مسکونی در مشهد آتش گرفت

فرماندارفاروج: بیمارستان این شهرستان تعطیل نمی شود

پخش زنده جلسات علنی شورا چقدر هزینه دارد؟

کارگاه مهارتهای زندگی در خراسان‌جنوبی برگزار شد

کارگاه مهارتهای زندگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی

آخرین وضعیت بازداشت شهلا

پیام رسان مورد نظر شما در دسترس نیست

اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع موادغذایی در ماه مبارک رمضان

اطلاعیه آموزش و پرورش خراسان رضوی درباره تاریخ اتمام سال تحصیلی 97-96

چرا تماشای تلویزیون افراد را ناراحت می‌کند؟

ارتباط بین انزوای اجتماعی و تغییر مغز

138 هزار خانوار روستایی خراسانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

ازدواج در بیرجند سیر نزولی داشته است

34 ضربه شلاق مجازات توهین قصاب به مأمور دامپزشکی در شهرستان گرمه

ورزش ممکن است آلزایمر را شدیدتر کند

دامپزشکی بجنورد در باره بروز تب کریمه کنگو هشدار داد

هفت هزار واحد صنفی در مشهد تاییدیه ایمنی آتش نشانی گرفتند

2800 نفر در خراسان رضوی تحت تاثیر سیلاب قرار گرفتند

159 وقف ماه رمضان در خراسان جنوبی وجود دارد

اطلاعیه از دسترس خارج شدن سایت استانداری

دریافت بهای خدمات از متخلفان نصب غیرقانونی تبلیغات در محیط شهری

اساسی‌ترین نیاز انسان گفت‌وگوست

3 تیم ارزیاب جمعیت هلال احمر به شهرستان خوسف اعزام شدند

دومین دوره انتخابات مجامع دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی برگزار شد

اجرای طرح «اکران ویژه ماه مبارک رمضان» در سینماهای خراسان جنوبی