آخرين مطالب

میانگین سنی مدیران خراسان رضوی چند سال است؟ اجتماعي

میانگین سنی مدیران خراسان رضوی چند سال است؟

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی وضعیت سنی مدیران استان را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی امروز در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در اداره کل جهادکشاورزی برگزار شد، در خصوص وضعیت سنی مدیران استان اظهار کرد: 35 درصد از فرمانداران خراسان رضوی متولدین دهه 50 هستند. 10 درصد از معاونان آنها متولد دهه 60 و 56 درصد هم متولد دهه 50 هستند. 
وی با اشاره به اینکه «متولدین دهه 60، 7 درصد از بخشداران استان را تشکیل می‌دهند»، ادامه داد: همچنین 66 درصد از بخشداران خراسان رضوی متولد دهه 50 هستند. در شورای اداری استان هم سه مدیرکل داریم که نسبت به بقیه افراد سن کمتری دارند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولد 58، مدیر کل امور اقصادی متولد 61 و مدیر عامل گلبهار هم متولد 61 است.
25 درصد از جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه «سنین 15 تا 29 سالگی را دوران جوانی می‌نامیم»، عنوان کرد: 8.6 درصد جمعیت جوانان کشور در خراسان رضوی هستند. از نظر کثرت جمعیت جوان پس از تهران رتبه دوم را داریم. تعداد جوانان خراسان رضوی یک میلیون و 616 هزار و 861 نفر هستندکه این تعداد 25 درصد است از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. 
حسینی یادآور شد: دولت در زمینه مدیریتی دو تصمیم گرفته است بر اساس این تصمیم 30 درصد از مدیریت‌های جامعه باید به زنان اختصاص پیدا کند. همچنن میانگین سن مدیریتی که در حال حاضر 48 سال است به 40 سال کاهش پیدا کند. امیدوار هستیم بتوانیم این شاخص‌های دولت را اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه «پیرامون دستاوردهای انقلاب بدانگاری و کم‌انگاری بر درست‌انگاری‌هایمان غلبه داشته است»، گفت: از جمله دستاوردهای انقلاب در حوزه کشاورزی است؛ سازمان‌های بین المللی اعلام کرده‌اند ایران در محصولاتی همچون زعفران، پسته، خرما، سیب، مرکبات، هلو، زردآلو، هندوانه و خیار در بین بیش از 300 کشور دنیا رتبه‌های اول تا هفتم جهانی را دارد. همچنین خود کفا شدن در محصول استراتژی همچون گندم که جزو بزرگترین وارد کننده های آن در دنیا بودیم، دستاوردی بزرگی است.
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص شاخص مهاجرت خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور طی سالهای 90 تا 95، 0.68 درصد رشد منفی در روستاها داشته‌ایم این رقم در خراسان رضوی 6 درصد رشد مثبت را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه «در دهه فجر امسال با 200 درصد رشد نسبت به دهه فجر سال گذشته پروژه به افتتاح رسانده‌ایم»؛ خاطر نشان کرد: تعداد این پروژه‌ها 1508 پروژه با اعتباری بالغ بر 38 هزار میلیارد تومان است. در بخش کشاورزی و منابع طبیعی 216 پروژه با ارزشی بالغ بر 1349 میلیارد تومان به افتتاح رسانده‌ایم.
حسینی با اشاره به اینکه «25 هزار روستا در سطح کشور در برنامه ششم توسعه در طرح اشتغال‌زایی قرار گرفته‌اند»، تصریح کرد: دولت دارد13 هزار میلیارد تومان سهم می‌گذارد که در هر کدام از این 25 روستا حداقل 2 طرح اشتغال‌زایی فراگیر به انجام برسد. سهم خراسان رضوی 1700 روستا است. در استان یک تیم در حال کار روی این موضوع است و تقریبا روستاها انتخاب شده‌لند. 
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه «ولت تصمیم گرفته تا پایان کار خود فقر مطلق را ریشه‌کن کند»، خاطرنشان کرد: برای این کار باید ظرفیت اشتغال موجود حفظ و گسترش پیدا کند. ظرفیت‌های اشتغالی که می‌توانند ایجاد شوند هم ایجاد شوند. در حال حاضر پرداختی‌ها به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد سه برابر افزایش یافته است. قرار شده به افرادی هم که نمی‌توانند هیچ‌گونه فعالیت و اشتغالی داشته باشند و جزء کمیته امداد و بهزیستی هم نیستند کمک‌هایی از جانب دولت تعلق بگیرد. 
وی گفت: طرح گفتگوی ملی بین جوانان و خانواده در آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... هم انجام می‌شود.
حسینی با اشاره به اینکه «در حال حاضر در استانداری طرح تعامل دولت با مردم را اجرا می‌کنیم»، گفت: در اجتماع 25 قشر داریم. هر بار با یکی از این قشرها جلسه‌ای برگزار و گفتگو می‌کنیم. قرار شده است حاصل این جلسات، صورت جلسه و پیگیری شوند. این طرح در راستای طرح جامع تعاملات گرمی است که در استانداری مطرح کرده‌ایم.
وجود گسست و تعارض نسلی در ایران
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص گسست نسلی عنوان کرد: هنگامی که تفاوت نسلی بعد اجتماعی پیدا می‌کند و فاصله بین نسل‌ها غیر معقول می‌شود بعد اجتماعی تبدیل به گسست نسلی می‌شود. اگر به داد گسست نسلی نرسیم تبدیل به بعد سیاسی و تعارض نسلی خواهد شد. در حال حاضر در جامعه ایران با بحث گسست نسلی و تعارض نسلی به عنوان یک امر اجتماعی و سیاسی مواجه هستیم. طرح تعاملات جامع گرم به منظور پر کردن این خلاء‌ها است؛ در این طرح عنوان می‌شود که سازمان‌ها چه اقداماتی می‌توانند در راستای کاهش گسست نسلی انجام دهند، چه گفتگوهایی می‌توانیم برای این موضوع ترتیب بدهیم، یک بخش از گفتگوهای طرح تعاملات جامع گرم به گفتگوی جوانان و خانواده بر می‌گردد. 
وی با اشاره به اینکه «فضای مجازی فردیت را به جای جمعیت و تردد امواج را به جای تردد افراد نشانده است»، بیان کرد: بنابراین نیاز است که اجتماعات بشری را گسترش دهیم. برای کاهش گسست نسلی باید اجتماعات کوچک را گسترش داد بنابراین طرح گفتگوی جوانان و خانواده بسیار ارزشمند است.
حسینی با بیان اینکه «سرمایه اجتماعی در تمام دنیا روبه کاهش است»، گفت: بخشی از سرمایه اجتماعی به مساله هویت برمی‌گردد. ما در چند بخش هویتی مزیت نسبی نسبت به سایر کشورها داریم. باید این بخش‌ها را تقویت کنیم، به طور مثال در سطح جهان کشوری همچون ایران نداریم که هویت خانوادگی در آن رشد یافته باشد. هویت علمی در ایران مسیر خوبی را نسبت به جهان طی می‌کند. براساس آمارها سرعت رشد علم در ایران اول است و ایران هفدهمین کشوری است که تولیدات علمی دارد. در خصوص هویت دینی هم متدین‌تر از مردم ایران در جهان پیدا نخواهید کرد. همچنین در هویت انقلابی‌ هم انقلابی‌تر از مردم ایران پیدا نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: از هنگام ناآرامی‌ها و اغتشاشات هر روز سلطنت‌طلب‌ها و سایت‌های معاند فراخوان اعلام می‌کنند. بچه‌های امنیتی ما شب‌ها در استانداری می‌خوابند. آنها چند نفر را توانستند همراه کنند؟ راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران هم کماًد و هم کیفاًد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است. این گفتگوها باید 5 هویت مزیت‌دار ما را ارتقا ببخشد. 
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: در طول برنامه ششم باید آسیب‌های اجتماعی 25 درصد و طلاق 20 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر سن امید به زندگی در خانم‌ها 76 سال و در آقایان 74 سال است. یکی از دستاوردهای انقلاب این است که سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ضبط و معدوم سازی بیش از 40 تن فرآورده های گوشتی طی سال جاری در خراسان شمالی

کاهش جرائم خشن در خراسان‌شمالی

کشف بیش از یک میلیارد ریال کاغذ و جوهر چاپ احتکار شده در بجنورد

بدهی سال جاری بیمه سلامت خراسان‌شمالی به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می شود

شهرداری موظف به اجرای خط 3 بی‌آرتی است/ مجبور به گسترش محدوده و زمان طرح ترافیک هستیم

حضور پلنگ در حواشی روستای رویین اسفراین دغدغه ساز شده است

بازیافت ارزان‌قیمت بطری‌های پلاستیکی در فرانسه

رئیس دادگستری خراسان رضوی: طرح مشاوره طلاق در کاهش میزان آن، مثبت بوده است

خشکسالی و خطر کمبود غذا در افغانستان

طی پنج سال آینده، هوا به طور غیر معمولی گرم می‌شود

افزایش هورمون‌ها از آنِ من، دل‌گرمی به TDCS از آنِ تو

طوفان در سیستان بلوچستان ماسک هم دوایش نشد

بی‌پناهان خشونت

هزار بانوی خیر در حوزه سلامت خراسان رضوی مشارکت دارند

هوای مشهد سالم است

سعید براتی سرباز گروگان گرفته شده توسط اشرار، به آغوش خانواده بازگشت

خوزستان را دوباره دود هورالعظیم فرا گرفت

هزینه روادید اربعین کاهش یافت!

فعالیت اردوهای جهادی تربت حیدریه مستند سازی شد

بارورسازی ابرها، تنها یک عامل روانی

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به پویش «فرزندت ـ کجاست؟»

بهره برداری از استخر بانوان در بش قارداش بجنورد تا سه هفته آتی

وجود 4900 مشترک برق کشاورزی در خراسان جنوبی

از نگرانی تنش آبی تا تاکید بر استفاده از انرژی‌های پایدار در خراسان جنوبی

سهم 73 درصدی بخش خانگی از مصارف آب خراسان جنوبی

مشکلات معیشتی خبرنگاران برطرف شود

53 سری جهیزیه به نوعروسان مشهدی اهدا شد

ریزش کوه در کاشمر سه کشته به جا گذاشت

تاتو به روش میکروپیگمنتیشن مجاز است

دو سوم کارمندان مجرد ادارات خراسان رضوی زن هستند

مرکز انتقال خون سبزوار با کمبود پزشک مواجه است

پنج هزار میلیارد ریال به مددجویان مناطق محروم اختصاص یافت

انبارهای پربار

دختران همدم روز خبرنگار را به ایرنایی ها تبریک گفتند

مراکز نوساز دانشگاه علوم پزشکی مشهد الگوی مناسب معماری است

تشکل های مبارزه با موادمخدر در خراسان جنوبی افزایش یافت

کشور در جنگ اقتصادی نیازمند جهاد است

جابه جایی مسافر در فرودگاه بجنورد کاهش یافت

2 واحد صنفی در شهرستان مانه و سملقان پلمپ شد

پدر بی رحم از ناگفته های جنایتش پرده برداشت

پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا چهارشنبه 97/05/24

اعزام 19 کاروان بهداشتی و درمانی از خراسان شمالی به روستاهای متاثر از خشکسالی در سیستان و بلوچستان

عدم عشق ورزی از دلایل از بین رفتن اعتماد میان زوجین

مشارکت‌های مردمی با سازمان‌ها توسعه جامعه را به‌همراه دارد

فعالیت مستقیم 120 سمن در حوزه سلامت

برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند 800 هزار سمن هستیم

گفت‌وگو با کودکان، به توسعه مهارت‌های زبانی آنها کمک می‌کند

بازدید دختران «همدم» از ایسنا

پرندگان آواز خشکسالی سر می‌دهند

استفاده از ظرفیت روحانیت در کاهش آسیب های اجتماعی