آخرین اخبار

میانگین سنی مدیران خراسان رضوی چند سال است؟ اجتماعي

میانگین سنی مدیران خراسان رضوی چند سال است؟

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی وضعیت سنی مدیران استان را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی امروز در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در اداره کل جهادکشاورزی برگزار شد، در خصوص وضعیت سنی مدیران استان اظهار کرد: 35 درصد از فرمانداران خراسان رضوی متولدین دهه 50 هستند. 10 درصد از معاونان آنها متولد دهه 60 و 56 درصد هم متولد دهه 50 هستند. 
وی با اشاره به اینکه «متولدین دهه 60، 7 درصد از بخشداران استان را تشکیل می‌دهند»، ادامه داد: همچنین 66 درصد از بخشداران خراسان رضوی متولد دهه 50 هستند. در شورای اداری استان هم سه مدیرکل داریم که نسبت به بقیه افراد سن کمتری دارند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولد 58، مدیر کل امور اقصادی متولد 61 و مدیر عامل گلبهار هم متولد 61 است.
25 درصد از جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه «سنین 15 تا 29 سالگی را دوران جوانی می‌نامیم»، عنوان کرد: 8.6 درصد جمعیت جوانان کشور در خراسان رضوی هستند. از نظر کثرت جمعیت جوان پس از تهران رتبه دوم را داریم. تعداد جوانان خراسان رضوی یک میلیون و 616 هزار و 861 نفر هستندکه این تعداد 25 درصد است از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. 
حسینی یادآور شد: دولت در زمینه مدیریتی دو تصمیم گرفته است بر اساس این تصمیم 30 درصد از مدیریت‌های جامعه باید به زنان اختصاص پیدا کند. همچنن میانگین سن مدیریتی که در حال حاضر 48 سال است به 40 سال کاهش پیدا کند. امیدوار هستیم بتوانیم این شاخص‌های دولت را اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه «پیرامون دستاوردهای انقلاب بدانگاری و کم‌انگاری بر درست‌انگاری‌هایمان غلبه داشته است»، گفت: از جمله دستاوردهای انقلاب در حوزه کشاورزی است؛ سازمان‌های بین المللی اعلام کرده‌اند ایران در محصولاتی همچون زعفران، پسته، خرما، سیب، مرکبات، هلو، زردآلو، هندوانه و خیار در بین بیش از 300 کشور دنیا رتبه‌های اول تا هفتم جهانی را دارد. همچنین خود کفا شدن در محصول استراتژی همچون گندم که جزو بزرگترین وارد کننده های آن در دنیا بودیم، دستاوردی بزرگی است.
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص شاخص مهاجرت خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور طی سالهای 90 تا 95، 0.68 درصد رشد منفی در روستاها داشته‌ایم این رقم در خراسان رضوی 6 درصد رشد مثبت را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه «در دهه فجر امسال با 200 درصد رشد نسبت به دهه فجر سال گذشته پروژه به افتتاح رسانده‌ایم»؛ خاطر نشان کرد: تعداد این پروژه‌ها 1508 پروژه با اعتباری بالغ بر 38 هزار میلیارد تومان است. در بخش کشاورزی و منابع طبیعی 216 پروژه با ارزشی بالغ بر 1349 میلیارد تومان به افتتاح رسانده‌ایم.
حسینی با اشاره به اینکه «25 هزار روستا در سطح کشور در برنامه ششم توسعه در طرح اشتغال‌زایی قرار گرفته‌اند»، تصریح کرد: دولت دارد13 هزار میلیارد تومان سهم می‌گذارد که در هر کدام از این 25 روستا حداقل 2 طرح اشتغال‌زایی فراگیر به انجام برسد. سهم خراسان رضوی 1700 روستا است. در استان یک تیم در حال کار روی این موضوع است و تقریبا روستاها انتخاب شده‌لند. 
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه «ولت تصمیم گرفته تا پایان کار خود فقر مطلق را ریشه‌کن کند»، خاطرنشان کرد: برای این کار باید ظرفیت اشتغال موجود حفظ و گسترش پیدا کند. ظرفیت‌های اشتغالی که می‌توانند ایجاد شوند هم ایجاد شوند. در حال حاضر پرداختی‌ها به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد سه برابر افزایش یافته است. قرار شده به افرادی هم که نمی‌توانند هیچ‌گونه فعالیت و اشتغالی داشته باشند و جزء کمیته امداد و بهزیستی هم نیستند کمک‌هایی از جانب دولت تعلق بگیرد. 
وی گفت: طرح گفتگوی ملی بین جوانان و خانواده در آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... هم انجام می‌شود.
حسینی با اشاره به اینکه «در حال حاضر در استانداری طرح تعامل دولت با مردم را اجرا می‌کنیم»، گفت: در اجتماع 25 قشر داریم. هر بار با یکی از این قشرها جلسه‌ای برگزار و گفتگو می‌کنیم. قرار شده است حاصل این جلسات، صورت جلسه و پیگیری شوند. این طرح در راستای طرح جامع تعاملات گرمی است که در استانداری مطرح کرده‌ایم.
وجود گسست و تعارض نسلی در ایران
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص گسست نسلی عنوان کرد: هنگامی که تفاوت نسلی بعد اجتماعی پیدا می‌کند و فاصله بین نسل‌ها غیر معقول می‌شود بعد اجتماعی تبدیل به گسست نسلی می‌شود. اگر به داد گسست نسلی نرسیم تبدیل به بعد سیاسی و تعارض نسلی خواهد شد. در حال حاضر در جامعه ایران با بحث گسست نسلی و تعارض نسلی به عنوان یک امر اجتماعی و سیاسی مواجه هستیم. طرح تعاملات جامع گرم به منظور پر کردن این خلاء‌ها است؛ در این طرح عنوان می‌شود که سازمان‌ها چه اقداماتی می‌توانند در راستای کاهش گسست نسلی انجام دهند، چه گفتگوهایی می‌توانیم برای این موضوع ترتیب بدهیم، یک بخش از گفتگوهای طرح تعاملات جامع گرم به گفتگوی جوانان و خانواده بر می‌گردد. 
وی با اشاره به اینکه «فضای مجازی فردیت را به جای جمعیت و تردد امواج را به جای تردد افراد نشانده است»، بیان کرد: بنابراین نیاز است که اجتماعات بشری را گسترش دهیم. برای کاهش گسست نسلی باید اجتماعات کوچک را گسترش داد بنابراین طرح گفتگوی جوانان و خانواده بسیار ارزشمند است.
حسینی با بیان اینکه «سرمایه اجتماعی در تمام دنیا روبه کاهش است»، گفت: بخشی از سرمایه اجتماعی به مساله هویت برمی‌گردد. ما در چند بخش هویتی مزیت نسبی نسبت به سایر کشورها داریم. باید این بخش‌ها را تقویت کنیم، به طور مثال در سطح جهان کشوری همچون ایران نداریم که هویت خانوادگی در آن رشد یافته باشد. هویت علمی در ایران مسیر خوبی را نسبت به جهان طی می‌کند. براساس آمارها سرعت رشد علم در ایران اول است و ایران هفدهمین کشوری است که تولیدات علمی دارد. در خصوص هویت دینی هم متدین‌تر از مردم ایران در جهان پیدا نخواهید کرد. همچنین در هویت انقلابی‌ هم انقلابی‌تر از مردم ایران پیدا نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: از هنگام ناآرامی‌ها و اغتشاشات هر روز سلطنت‌طلب‌ها و سایت‌های معاند فراخوان اعلام می‌کنند. بچه‌های امنیتی ما شب‌ها در استانداری می‌خوابند. آنها چند نفر را توانستند همراه کنند؟ راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران هم کماًد و هم کیفاًد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است. این گفتگوها باید 5 هویت مزیت‌دار ما را ارتقا ببخشد. 
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: در طول برنامه ششم باید آسیب‌های اجتماعی 25 درصد و طلاق 20 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر سن امید به زندگی در خانم‌ها 76 سال و در آقایان 74 سال است. یکی از دستاوردهای انقلاب این است که سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

700 دستگاه ناوگان خراسان شمالی آماده خدمات رسانی به مسافران نوروزی

یک هزار و 550 کودک دارای سوء تغذیه در نوبت حمایت غذایی هستند

بارش باران پاکی را به هوای مشهد هدیه کرد

هزار و 550 کودک دارای سوء تغذیه در نوبت حمایت غذایی هستند

کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد؛/ نگرش مثبت 29 درصد خراسانی‌ها نسبت به مصرف مواد مخدر

عنوانهای اصلی روزنامه های دوم اسفندماه خراسان رضوی

مه گرفتگی برخی جاده های خراسان رضوی

فردا آب برخی از مناطق مشهد قطع خواهد شد

تشییع پیکر 2 شهید گمنام دفاع مقدس در چکنه نیشابور

پیش بینی رشد 12 تا 15درصدی ورود زائران و مسافران نوروزی به استان

لغزندگی جاده یک مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت

آب افتادگی در 53 نقطه شهر مشهد

پارگی پرده گوش دانش آموز بجنوردی بر اثر تنبیه بدنی صحت ندارد

مشهد رکورددار بیشترین بارندگی در کشور/ بارش 22 میلی‌متر باران در مشهد طی شبانه روز گذشته

انتقاد فرماندار فاروج از عملیاتی نشدن مصوبات شورای ترافیک

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی منصوب شد

شرکت هزار دانش آموز خراسان رضوی در طرح آشنایی با بیمه تامین اجتماعی

48 بقعه متبرکه خراسان جنوبی میزبان سوگواره یاس نبوی است

تشییع و خاکسپاری 67 شهید گمنام دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد

نخستین کارناوال گل، توسط شهرداری بجنورد راه اندازی می‌شود

کمک بیش از 10 میلیارد ریالی به کوکان یتیم فاروج

برف و باران و مه گرفتگی در جاده های خراسان رضوی

بارندگی در 17 شهرستان خراسان رضوی و بیشترین در مشهد با 21 میلی متر

تشکیل هسته های مقاومت دلیل پیروزی بر داعش بود

شناسایی 13نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید در 9 ماهه امسال در شهرستان بجنورد

تغذیه ناسالم اولین عامل بروز بیماری های غیر واگیر

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در خراسان شمالی

پارگی پرده گوش دانش آموز بجنوردی بزرگ نمایی بوده است

پاسگاه پلیس راه بجنورد افتتاح شد

دستگیری سارقان کابل های فشار قوی و قاچاقی مواد مخدر

کشف بیش از یک میلیارد ریال کالای قاچاق در تربت جام

یک مسئول: سن شروع مصرف مواد مخدر 19 تا 24 سال است

آب سرد جایگزینی مفید برای مسکن‌های قوی

از سرگیری خدمات پلیس گذرنامه مرز دوغارون

طرح ترافیکی نوروز 97 به تصویب شورای همتا رسید

کشف محموله یک میلیارد ریالی مواد محترقه در مشهد

شرایط حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی جامعه فراهم شود

پیش بینی وقوع بارش های رگباری در خراسان رضوی

اعطای 3 هزار فقره تسهیلات به زنان سرپرست خانوار و خودسرپرست استان

پیکر شهیدان گمنام در قوچان تشییع شد

مه غلیط تردد خودروها را در گردنه های خراسان شمالی مختل کرد

وقوع بارش های رگباری در خراسان رضوی

افتتاح ساختمان پاسگاه های پلیس راه تربت حیدریه و بجستان

نظام انقلاب اسلامی بر پایه نظام علوی و فاطمی پایه گذاری شده است

شناسایی هویت 2 تن از 8 شهید گمنامی که فردا در بجنورد تشییع می شوند

نمایشگاه بهاره در شیروان گشایش یافت

سربازان چینی چگونه با آلودگی هوا مبارزه می‌کنند؟

102 فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی طبس پرداخت شد

حذف واکسیناسیون دام علیه لمپی اسکین در خراسان‌جنوبی