آخرين مطالب

تشریح سیاست های استان در بخش اشتغال برای سال آینده؛

استاندار: 97 سال شکوفایی اقتصاد و اشتغال در خراسان شمالی است/ آلومینای جاجرم از فهرست واگذاری خارج شد اقتصادي

استاندار: 97 سال شکوفایی اقتصاد و اشتغال در خراسان شمالی است/ آلومینای جاجرم از فهرست واگذاری خارج شد

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاین - تازه ترین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان چهارشنبه در حالی برگزار شد که سیاست های سال 97 استان در بخش اشتغال از سوی مقام عالی دولت و رئیس این ستاد در استان، تشریح و دستورات لازم برای تحقق این اهداف صادر شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی ابتدای این نشست از حضور حماسی مردم در مراسم ایام دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن قدردانی کرد و خطاب به مدیران استانی یادآور شد: این حضور به معنای نبود اعتراض مردم به مشکلات نیست بلکه به این معناست که مسئولان باید بیشتر از گذشته برای حل مشکلات گام بردارند.
وی اظهار داشت: دهه فجر سال 97 که چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی رقم می خورد، باید دوران شکوفایی اشتغال در خراسان شمالی باشد و جوانان و بانوان، اقوام و مذاهب مختلف باید احساس کنند غفلت و بی عدالتی برای کسب جایگاه و مشاغل آنان از سوی دولت انجام نگرفته است.
استاندار با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی دبیرخانه ستاد در خصوص جایگاه استان در بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد: گزارش هایی که در نشست های مختلف استان ارائه می شود ضمن امانتداری از آن باید را‌ستی آزمایی شوند و کارشناسان حوزه ها راهکارهای حل مشکلات را ارائه دهند. وی ادامه داد: در جلسات به دنبال حل مشکلات هستیم و تمام این گزارش ها مبنای فکری و نورافکن ادامه راه برای ماست.
صالحی با تاکید بر ضرورت پاسخگویی سریع مدیران دستگاه ها به درخواست ها و بیان این که در نظام اداری استان به اصلاحات نیاز داریم، افزود: سال 97 همچنین باید سال شکوفایی اقتصاد استان باشد و سرمایه های زیادی جذب شود، بنابراین با توجه به اینکه تعدد مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری چالش برانگیز است باید برای کاهش فرآیند صدور مجوز در دستگاه های اجرایی و حذف موارد غیرضروری تلاش کنیم.
وی بیان داشت: هدفگذاری سال آینده دولت برنامه ریزی برای تکمیل طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است و بنابراین بر اساس اولویت بندی باید برنامه ریزی های لازم در این حوزه انجام پذیرد.
رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به سیاست های استان در حوزه اشتغال در سال 97 اشاره و تصریح کرد: امسال سهم استان در طرح ملی اشتغال فراگیر 8 هزار و 680 ولی هدف گذاری استان ایجاد اشتغال 10 هزار نفر بود که تاکنون برای 9 هزار و 914 نفر شغل ایجاد شده است.
صالحی افزود: هدف گذاری ما برای سال 97 هم تثبیت و توسعه اشتغال موجود است؛ هم چنین تاکید بر تغییر تکنولوژی در طرح های مختلف اشتغال مهم است. وی افزود: سهم تعریف شده برای استان در اشتغال فراگیر برای سال آینده 9 هزار و 291 نفر است ولی هدف گذاری ما بر اساس عملکرد سال جاری اعلام خواهد شد.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به طرح های گسترده دولت برای اشتغالزایی تصریح کرد: هدف دولت تدبیر و امید توزیع پول و وام نیست بلکه ایجاد و حمایت از اشتغال است و در این راستا اصناف و کارگاه های کوچک از دیروز تا پایان سال 97 با دستور دکتر روحانی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و حوادث برای نیروهای جدیدی که جذب کنند و آموزش دهند، معاف شدند.
وی خاطرنشان کرد: ارتقای اشتغال در بخش خدمات از دیگر اهداف ما در سال آینده است و در این بخش تاکید بر خدمات وابسته به تکنولوژی های نوین مبنای کار است بنابراین دستگا های اجرایی مرتبط با فناوری اطلاعات و آی تی با دبیرخانه اشتغال استان به ویژه زیرمجموعه طرح تکاپو مکاتبات و تفاهم نامه های لازم را داشته باشند.
صالحی هم چنین بر ایجاد اشتغال بر اساس خلاقیت های فردی هم تاکید ویژه ای داشت و گفت: این موضوع با وجود این که نیازمند سرمایه گذاری زیادی نیست، اما مورد غفلت واقع شده است و تاکید می کنم در مسیر اجرایی شدن بورس ایده مانع تراشی نشود.
وی مطرح کرد: مهارت آموزی باید در آموزش و پروش و دانشگاه ها مورد تاکید باشد و با توجه به این که امروز برگزاری کلاس های آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای از عرضه محوری به تقاضا محوری تغییر یافته است بنابراین مردم را برای حضور در دوره های مهارت آموزی تشویق کنیم.
رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در ادامه به هدفگذاری دولت در سال 97 در ایجاد اشتغال برای 100 هزار نفر در حوزه فناوری اطلاعات و آی تی اشاره و تصریح کرد: با توجه به این که خراسان شمالی یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهد، بنابراین هدفگذاری استان ایجاد اشتغال برای 1000 نفر در این حوزه خواهد بود.
صالحی هم چنین تاکید کرد: روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری استان در اولویت طرح های توسعه اینترنت به عنوان یک زیرساخت اصلی قرار گیرد.
صالحی هم چنین ایجاد اشتغال در بخش گردشگری را از دیگر اهداف استان توصیف کرد و تعریف فرآیند واگذاری نگهداری و بهره برداری موزه ها و اماکن تاریخی و گردشگردی به بخش خصوصی را خواستار شد.
استاندار خراسان شمالی در ادامه به دیگر سیاست های استان هم گریزی داشت و گفت: هفته گذشته دستور شروع برنامه بازآفرینی شهری و نوسازی بافت ناکارآمد در سراسر کشور از سوی رئیس جمهوری صادر شد و بر این اساس ساماندهی بافت های فرسوده به ویژه در شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین در دستور کار استان قرار گرفته است.
بنا به گفته صالحی تحرک و نوسازی ناوگان حمل و نقل هدف گذاری دیگر استان در سال آینده است که اهم نتایج مثبت حاصل از این اقدام کمک به سلامت مردم، محیط زیست و صنعت خودروسازی داخلی است.
وی افزود: دستگاه های متولی ازجمله شرکت آب منطقه ای با کمک دیگر دستگاه ها، برنامه جامع سازگاری با دوره کم آبی در استان را تدوین و برنامه ای مدون برای حل این مشکلات ارائه کنند و میزان ذخایر آب استان بر اساس نوع آن طبقه بندی شود.
صالحی در ادامه با اعلام این خبر که با پیگیری های انجام شده سرانجام شرکت آلومینای جاجرم از فهرست سازمان خصوصی سازی برای واگذاری ها خارج شد، اظهار داشت: پیگیر هستیم تا مجتمع لوله گستر و فولاد اسفراین نیز تعیین تکلیف شود.
ورود نماینده ای از دفتر مقام معظم رهبری به استان از دیگر اخبار این نشست بود که مهندس صالحی خطاب به تمامی مدیران تاکید کرد: اعتبارات مربوط به سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی تماما پرداخت شده است اما با توجه به نگاه ویژه مسئولان این دفتر به مردم استان و لزوم اتمام پروژه های تعریف شده از محل این اعتبارات که هنوز برای تکمیل شدن به بودجه نیاز دارد، دستگاه های اجرایی نیازهای خود را احصاء و ارائه دهند.
ایجاد فضای با نشاط و پویا در سراسر استان با توجه به نزدیک شدن به سال جدید در این جلسه مورد تاکید استاندار بود و خطاب به شهرداران گفت: آماده سازی فضای شهری برای استقبال از مسافران نوروزی در دستور کار باشد و عملیات عمرانی در این ایام تعطیل شود.
در این نشست هم چنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم اظهار داشت: اوراق مشارکت باید در اسرع وقت به پیمانکاران واگذار شود و تعلل مدیران برای ساماندهی وضعیت پروژه ها در مناقصه گذاشتن و پرداخت اوراق مشارکت به پیمانکاران موجب جابه جایی پروژه ها می شود.
مجید پورعیسی افزود: حدود دو سوم از اوراق مشارکت پروژه های استان به پیمانکاران پرداخت شده اما حدود 700 پروژه در استان یا به مناقصه گذاشته نشده و یا اوراق مشارکت آن ها به پیمانکار واگذار نشده است که باید سریعا تعیین تکلیف شود.
دریافت تصاویر خبر
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فیلم های خوبی که قرار است پاییز اکران شوند + عکس

خط انتقال آب دریای عمان به شرق پروژه‌ای راهبردی و ضروری است

تقویت اقتصاد اندونزی با اصلاحات مالیاتی

متقاضی برای اجرای پروژه های ورزشی خراسان شمالی وجود ندارد

طرح هادی روستایی در نهبندان افتتاح شد

پدیده فراموش‌ شده

قانون پیش فروش ساختمان اجرایی شود

صحنه های فیلم های مشهور که شبیه اثر هنری اند! (تصویر)

اعطای 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بخش بانکی استان

صدور 25 پروانه بهره‌برداری معدن و ایجاد اشتغال برای 156 نفر

تولید گوجه فرنگی در شیروان افزایش یافت

پیمانکاران آبخیزداری خراسان شمالی 19 میلیارد ریال طلب دارند

150 میلیارد تومان در فردوس سرمایه گذاری شد

یک سریال عاشقانه جایگزین «دلدادگان» می‌شود + عکس ها

بخشودگی تعدیل بدهی های صنایع کوچک خراسان شمالی تمدید شد

فضای مجازی حباب دلار را شکست

بحران مالی در بریتانیا

گیاه دارویی باریجه در عرصه های بجنورد کشت شد

واحدهای شهرکهای صنعتی خراسان شمالی متقاضی وام روستایی هستند

6 هزار میلیارد ریال خسارت به کشاورزان خراسان رضوی وارد شد

معروف ترین قربانی اسیدپاشی کشور بازیگر شد + عکس

10 میلیارد ریال اعتبار به جاده نهبندان - شهداد اختصاص یافت

سطح پوشش طرح آبخیزداری در خراسان شمالی 4درصد ارتقا می یابد

174 روستا در خراسان جنوبی فاقد شبکه آب است

پرویز پرستویی مردی که هیچ وقت تکراری نمی شود + عکس فیلم ها

رشد 35 درصدی کمک‌های مردم خراسان شمالی به کمیته امداد

عرضه بالغ بر 630 تن گوشت قرمز طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی

سرمایه‌گذاری‌های خصوصی راکد جزو سرمایه‌های ملی است

انجام پایش مستمر برای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

سدهای غیرقابل شرب برای استفاده‌های گردشگری واگذار می‌شود

خشکسالی جمعیت دامی درمیان را کاهش داد

مردم روستاهای خوسف خواستار رفع مشکلات آبی شدند

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در بیرجند گشایش یافت

دانشجویان با کار عملی در دانشگاه ها آشنا شوند

بازیگرانی که به خاطر ساختن یک فیلم شکنجه شدند! (قسمت1) + عکس

وقتی بینوایان در تهران مایه دار می شوند!

صادرات 721 میلیون دلاری کالا از خراسان رضوی

افزایش مالیات بر فروش در ژاپن به منظور کاهش بدهی

اعتصاب‌ها و معضل حمل و نقل؛ عامل گرانی مرغ

حجم مفید سد شیرین دره در خراسان شمالی کاهش یافت

ارزش واردات کالا به خراسان شمالی 83 درصد افزایش یافت

32 هزار هکتار زمین در خراسان شمالی رفع تداخل شد

آبرسانی پایدار به عشایر درمیان 5 میلیارد تومان نیاز دارد

استفاده از حمل ونقل پاک از راه‌های برون رفت ترافیک در بجنورد/ اولین معاون استانداری خواهم بود که با دوچرخه رفت و آمد می‌کنم

ساخت فرودگاه اضطراری در شیروان همچنان با مشکل زمین مواجه است

170 میلیارد ریال در بخش معدن نهبندان سرمایه گذاری شد

امنیت کامل برای سرمایه گذاری در نهبندان تامین شده است

200 طرح عمرانی و خدماتی در نهبندان در دست اجراست

مهران مدیری از تلویزیون خداحافظی می کند؟!

ثبات قیمت16قلم کالای مورد نیاز مردم طی یک ماه گذشته درخراسان رضوی