آخرين مطالب

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين ورزشي

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- در نظرسنجي که در مشهد انجام شد، موضوعات مختلفي از قبيل محبوب‌ترين تيم ليگ برتري استان، موفق‌ترين مربي خراساني دهه اخير فوتبال ايران و آيتم‌هاي مختلف ديگري سنجيده‌شد. اين نظرسنجي در روز ديدار پرسپوليس و سياه‌جامگان در چارچوب هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال کشور به شکل پراکنده از 450 هوادار حاضر در ورزشگاه ثامن صورت گرفت و نتايج آن به شرح زير است:
سياه‌جامگان، محبوب‌ترين
در اين نظرسنجي، تيم فوتبال سياه‌جامگان به عنوان محبوب‌ترين تيم استان شناخته‌شد. 65.8 درصد هواداران فوتبال خراسان در پاسخ به اين سوال که بين پديده و سياه‌جامگان به کدام تيم علاقه بيشتري دارند، تيم سياه‌جامگان را انتخاب کردند. همچنين 34.2 درصد از هواداران فوتبال خراسان را هواداران پديده تشکيل مي‌دهند.
علاقه‌مندان به تيم سياه‌جامگان، پوشيدن لباس مشکي‌رنگ و قرابت اين تيم به ابومسلم، قديمي‌ترين تيم فوتبال خراسان را دليل اصلي حمايت خود از اين تيم ليگ برتري عنوان کردند. 
هواداران پرسپوليس، بيشتر از استقلال
يکي از مشکلات تيم‌هاي مشهدي در ليگ برتر شانزدهم، اختصاص يافتن بخش اعظم ورزشگاه ثامن به هواداران سرخابي‌هاي پايتخت در مصاف با اين رقبا بود. علت اما نه در ناهماهنگي ميان مديران که در حضور گسترده هواداران استقلال و پرسپوليس بر خلاف هواداران تيم‌هاي مشهدي در اين رقابت‌ها بود.در همين رابطه از هواداران حاضر در ورزشگاه پرسيده شد که: «از ميان چهار تيم پرسپوليس، استقلال، سياه‌جامگان و پديده هوادار کدام تيم هستيد؟»
56.9 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که هوادار پرسپوليس هستند، 18.5 درصد سياه‌جامگان،  18 درصد استقلال و تنها 6.6 درصد پديده را انتخاب کردند. به اين معنا که دو تيم استقلال و پرسپوليس روي هم‌رفته 75 درصد هواداران فوتبال خراسان را شامل مي‌شوند که به وضوح نگران‌کننده است. هواداران مشهدي تيم‌هاي تهراني دليل حمايت خود را نتايج ضعيف تيم‌هاي مشهدي و البته ريشه‌دار نبودن اين دو تيم دانستند.
البته براي بالا بردن دقت اين بخش از نظرسنجي بايستي در ليگ برتر هفدهم، در ديداري ميان تيم‌هاي پديده و استقلال نيز اين نظرسنجي تکرار شود تا به پاسخي دقيق‌تر دست يابيم.
بادامکي، محبوب‌ترين بازيکن
بيش از 40 درصد هواداران فوتبال خراسان در خصوص محبوب‌ترين بازيکن فوتبال خراسان در سال‌هاي اخير، حسين بادامکي را انتخاب کردند. بادامکي کاپيتان باسابقه مشکي‌پوشان مشهدي با ابومسلم به فوتبال ايران معرفي شد و پس از ابومسلم 8 سال در پرسپوليس حضور داشت. وي پس از پرسپوليس در تيم‌هايي همچون صبا و ملوان نيز به ميدان رفت تا اينکه در ليگ برتر پانزدهم به فوتبال خراسان بازگشت و لباس پديده را بر تن کرد.
بادامکي پس از يک فصل حضور در پديده راهي سياه‌جامگان شد و در ليگ برتر هفدهم، دومين سال حضور در تيم سياه‌جامگان را سپري خواهدکرد.
پس از بادامکي، رضا عنايتي نيز با 36.5 درصد آرا به عنوان دومين بازيکن محبوب فوتبال خراسان انتخاب شد. عباسيان و ناصحي ديگر گزينه‌هاي اين سوال روي هم رفته 23.4 درصد را به خود اختصاص دادند.
مهاجري، موفق‌ترين
اما محمدرضا مهاجري، سرمربي سابق سياه‌جامگان و فعلي پديده‌اي‌ها نيز با کسب 48.4 درصد آرا به عنوان موفق‌ترين سرمربي دهه اخير فوتبال خراسان انتخاب شد. مهاجري با سياه‌جامگان از ليگ دو تا ليگ برتر صعود کرد و پس از آن هدايت تيم فوتبال پديده را در ليگ برتر پانزدهم و شانزدهم برعهده داشت. وي در سال نخست به رتبه دهم و در سال دوم به رتبه يازدهم بسنده کرد. مهاجري در ليگ برتر هفدهم نيز روي نيمکت پديده خواهدنشست.
اکبر ميثاقيان، سرمربي کاربلد تيم فوتبال سياه‌جامگان نيز با 46.2 درصد در رتبه دوم جاي گرفت و ديگر گزينه‌هاي اين سوال، کمتر از 6 درصد آرا را از آن خود کردند.
نبود اسپانسر، دغدغه اصلي هواداران
نکته جالب توجه ديگر در اين نظرسنجي، پاسخ هواداران فوتبال خراسان به سوال «دليل اصلي ضعف تيم‌هاي مشهدي را در چه مي‌بينيد؟» بود. 45.9 درصد نبود اسپانسر را اصلي‌ترين دليل ناکامي تيم‌هاي مشهدي در سال‌هاي اخير دانستند. نکته قابل تامل اينکه 37.2 درصد هواداران نيز عدم مديريت صحيح در اين باشگاه‌ها را علت ناکامي دانستند. کم‌کاري بازيکنان و ضعف کادرفني ديگر گزينه‌هاي مطرح‌شده بودند که کمتر از 10 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.
ورزشي براي تمام اقشار
يکي از نکات جالب توجه در خصوص اقشار مختلف حاضر در ورزشگاه نيز آيتم‌هايي از قبيل سن ، ميزان تحصيلات و محل زندگي است. براي ديداري با اهميت مثل ديدار سياه‌جامگان و پرسپوليس، 74.3 درصد از حاضرين در ورزشگاه را مشهدي‌ها تشکيل مي‌دهند، ضمن اينکه 24.8 درصد از حاضرين، ساکنين شهرستان‌هاي خراسان رضوي هستند  تنها 0.9 درصد از حاضرين در ورزشگاه ثامن را مردم ديگر استان‌هاي کشور تشکيل مي‌دهند. در اين بين بايد توجه کرد که عمدتا اين 0.9 درصد، از استان‌هاي مجاور مثل خراسان شمالي و جنوبي به مشهد مي‌آيند.
بد نيست بدانيد اکثريت حاضرين در ورزشگاه را فارغ‌التحصيلان دانشگاهي تشکيل مي‌دهند. 55.6 درصد از هواداران فوتبال خراسان افرادي هستند که داراي مدرک کارداني به بالاتر هستند. در اين ميان هواداران با مدرک کارشناسي 30 درصد، کارشناسي ارشد و بالاتر، 14.3 درصد و افراد داراي مدرک کارداني 11.3 درصد از اين بخش را به خود اختصاص دادند.
پس از افراد داراي مدرک کارشناسي، دارندگان ديپلم نيز بيشترين حاضرين در ورزشگاه هستند. 25.6 حاضرين در ورزشگاه را ين بخش تشکيل مي‌دهند. 12.3 درصد داراي تحصيلات در سطح متوسطه و 6.4 درصد نيز افراد با ميزان تحصيلات سوم راهنمايي و پايين‌تر هستند.
همچنين در خصوص سن هوادران نيز افراد با بازه سني 21 تا 30 سال اکثريت حاضرين در ورزشگاه را با 47.7 درصد تشکيل مي‌دهند. پس از آن، بازه سني 10 تا 20 سال با 23.4 درصد، جايگاه دوم را تشکيل داده‌اند. کمترين بازه سني مربوط به بازه سني 50 سال به بالاست که تنها 1 درصد از حاضرين در ورزشگاه را تشکيل مي‌دهند.
ميانگين سن تماشاگران 27 سال است و پيرترين فرد پرسش‌شونده در اين نظرسنجي 68 سال سن داشت.
امکانات کم و فضاي نامناسب
اما پرسش در خصوص کيفيت بوفه‌ها، نظافت و البته فضاي فرهنگي ورزشگاه ديگر سوالي بود که در نظرسنجي قرار داشت. نکته جالب توجه اينکه تماشاگران بازه سني 10 الي 20 سال کيفيت بوفه‌ها را مناسب، نظافت ورزشگاه را متوسط رو به خوب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند. اکثر تماشاگران بازه سني 21 الي 30 سال نيز کيفيت بوفه‌ها را نامناسب، نظافت ورزشگاه را بسيارنامناسب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند.
نکته جالب توجه اينکه اکثر قريب به اتفاق تماشاگران بالاي 30 سال فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را نامناسب مي‌دانستند و از وضعيت نظافت ورزشگاه نيز راضي نبودند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دعوت از دو باستانی کار خراسان جنوبی به اردوی تیم ملی

فعالیت ورزشی روزه‌دار در هوای گرم موجب افت قند خون می‌شود

خراسان شمالی خانه تخصصی ژیمناستیک ندارد

بدرقه تیم ملی فوتبال توسط خادمان بارگاه منور رضوی

1350 تیرانداز حرفه ای در خراسان رضوی فعال هستند

مراکز غیرمجاز ورزشی سلامت را نشانه گرفته اند

برای آموزش تیراندازی مشکل سخت‌افزاری نداریم/ برگزاری لیگ مهم‌ترین هدف هیئت است

فرودی: سلاح نباشد، کاری پیش نمی‌رود/ تلفنی پاسخ نمی‌دهم!

امام جمعه بیرجند: بداخلاقی در مسابقات ورزشی جایز نیست

نجاران: هندبال مشهد به حضور در لیگ برتر نیاز دارد

صبوریان: میزبان خوبی برای هندبالیست‌های ملی‌پوش بودیم

تلاش بیشتر برای رفع عقب ماندگی خراسان جنوبی ضروری است

تلاش جهادی، نیاز ورزش استان

حضور احتمالی سبزوار در لیگ برتر هندبال

برای کسب سهمیه جهانی اسپانیا تلاش می‌کنیم/ بازیکنان پایه نیاز به تجربه دارند

فوتبال را از کوچه‌های شهر آغاز کردم/ حتی نام معاون بانوان اداره کل ورزش و جوانان را نشنیده‌بودم!

بانوی قهرمان دو و میدانی کشور وارد تربت حیدریه شد

2 بازیکن فوتسال خراسان رضوی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

اخطار اخذ مجوز ورزشی برای شش هتل در مشهد صادر شد

داشتن تیم های کشوری از اولویت های خراسان جنوبی است

بیش از 5 هزار مورد تسهیلات به جوانان پرداخت‌شده است

توسعه ورزش همگانی از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان است

معاون استاندار خراسان جنوبی خواستار توجه بیشتر به استان شد

همه مردم باید زیر چتر ورزش قرار گیرند

دوچرخه سوار سبزواری مدال طلای مسابقات را کسب کرد

دومین بوسه طلایی « پدید» بر دیوار سنگ نوردی کشور

موفقیت جودوکاران خراسانی در قهرمانی آسیا

اسکیت روی یخ خراسان رضوی جزو سه تیم برتر ایران خواهدبود

دلایل شورای فنی برای کنار گذاشتن ستاره‌های کشتی آزاد

نایب‌قهرمانی فرنگی‌کاران نوجوان خراسانی در مسابقات قهرمانی کشور

اگر به جاکارتا اعزام نشویم هم باکی نیست

پیروزی عجم در انتخاباتی که کاندیدا نداشت

صبوریان: وظیفه خود را در اطلاع‌رسانی انتخابات هیئت‌ها انجام داده‌ایم

نبود جاده مناسب،همچنان معزل اصلی پیست اسکی شیرباد

نگهبان: بانوان بسکتبالیست، سالنی در اختیار ندارند

احتمال حضور دو تیم خراسانی در مسابقات سوپرلیگ بسکتبال

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی منصوب شد

جودوکار خراسان شمالی در رقابت های جوانان آسیا طلا گرفت

رئیس هیات اسکیت خراسان رضوی انتخاب شد

امکانات خوبی در اختیار تیم ملی بانوان قرار داشت/ اعزام به آرژانتین حق تیم بانوان است

پنج هزار بسکتبالیست در خراسان رضوی فعالیت می کنند

امتیاز ویژه برای دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار/ میزبانی راضی‌کننده گلمکان از مسابقات دوچرخه‌سواری

نبود سالن ورزشی برای بانوان، مشکل اصلی اسکیت خراسان رضوی

اردوی تیم ملی هندبال جوانان در مشهد آغاز شد

هیات فوتبال نمونه استان معرفی شد

جاوید در دوراهی شمسایی - گیتی‌پسند

مهاجری: جدایی به نفع هر دو طرف بود

بی‌اطلاعی سرمربی قهرمان لیگ از تصمیم مدیران مس سونگون

از نایب‌قهرمانی با پاروهای قرضی تا استادی که گفت یا ورزش یا تحصیل!

درخشش سنگنوردان نونهال و نوجوان در مسابقات استانی