آخرین اخبار

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين ورزشي

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- در نظرسنجي که در مشهد انجام شد، موضوعات مختلفي از قبيل محبوب‌ترين تيم ليگ برتري استان، موفق‌ترين مربي خراساني دهه اخير فوتبال ايران و آيتم‌هاي مختلف ديگري سنجيده‌شد. اين نظرسنجي در روز ديدار پرسپوليس و سياه‌جامگان در چارچوب هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال کشور به شکل پراکنده از 450 هوادار حاضر در ورزشگاه ثامن صورت گرفت و نتايج آن به شرح زير است:
سياه‌جامگان، محبوب‌ترين
در اين نظرسنجي، تيم فوتبال سياه‌جامگان به عنوان محبوب‌ترين تيم استان شناخته‌شد. 65.8 درصد هواداران فوتبال خراسان در پاسخ به اين سوال که بين پديده و سياه‌جامگان به کدام تيم علاقه بيشتري دارند، تيم سياه‌جامگان را انتخاب کردند. همچنين 34.2 درصد از هواداران فوتبال خراسان را هواداران پديده تشکيل مي‌دهند.
علاقه‌مندان به تيم سياه‌جامگان، پوشيدن لباس مشکي‌رنگ و قرابت اين تيم به ابومسلم، قديمي‌ترين تيم فوتبال خراسان را دليل اصلي حمايت خود از اين تيم ليگ برتري عنوان کردند. 
هواداران پرسپوليس، بيشتر از استقلال
يکي از مشکلات تيم‌هاي مشهدي در ليگ برتر شانزدهم، اختصاص يافتن بخش اعظم ورزشگاه ثامن به هواداران سرخابي‌هاي پايتخت در مصاف با اين رقبا بود. علت اما نه در ناهماهنگي ميان مديران که در حضور گسترده هواداران استقلال و پرسپوليس بر خلاف هواداران تيم‌هاي مشهدي در اين رقابت‌ها بود.در همين رابطه از هواداران حاضر در ورزشگاه پرسيده شد که: «از ميان چهار تيم پرسپوليس، استقلال، سياه‌جامگان و پديده هوادار کدام تيم هستيد؟»
56.9 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که هوادار پرسپوليس هستند، 18.5 درصد سياه‌جامگان،  18 درصد استقلال و تنها 6.6 درصد پديده را انتخاب کردند. به اين معنا که دو تيم استقلال و پرسپوليس روي هم‌رفته 75 درصد هواداران فوتبال خراسان را شامل مي‌شوند که به وضوح نگران‌کننده است. هواداران مشهدي تيم‌هاي تهراني دليل حمايت خود را نتايج ضعيف تيم‌هاي مشهدي و البته ريشه‌دار نبودن اين دو تيم دانستند.
البته براي بالا بردن دقت اين بخش از نظرسنجي بايستي در ليگ برتر هفدهم، در ديداري ميان تيم‌هاي پديده و استقلال نيز اين نظرسنجي تکرار شود تا به پاسخي دقيق‌تر دست يابيم.
بادامکي، محبوب‌ترين بازيکن
بيش از 40 درصد هواداران فوتبال خراسان در خصوص محبوب‌ترين بازيکن فوتبال خراسان در سال‌هاي اخير، حسين بادامکي را انتخاب کردند. بادامکي کاپيتان باسابقه مشکي‌پوشان مشهدي با ابومسلم به فوتبال ايران معرفي شد و پس از ابومسلم 8 سال در پرسپوليس حضور داشت. وي پس از پرسپوليس در تيم‌هايي همچون صبا و ملوان نيز به ميدان رفت تا اينکه در ليگ برتر پانزدهم به فوتبال خراسان بازگشت و لباس پديده را بر تن کرد.
بادامکي پس از يک فصل حضور در پديده راهي سياه‌جامگان شد و در ليگ برتر هفدهم، دومين سال حضور در تيم سياه‌جامگان را سپري خواهدکرد.
پس از بادامکي، رضا عنايتي نيز با 36.5 درصد آرا به عنوان دومين بازيکن محبوب فوتبال خراسان انتخاب شد. عباسيان و ناصحي ديگر گزينه‌هاي اين سوال روي هم رفته 23.4 درصد را به خود اختصاص دادند.
مهاجري، موفق‌ترين
اما محمدرضا مهاجري، سرمربي سابق سياه‌جامگان و فعلي پديده‌اي‌ها نيز با کسب 48.4 درصد آرا به عنوان موفق‌ترين سرمربي دهه اخير فوتبال خراسان انتخاب شد. مهاجري با سياه‌جامگان از ليگ دو تا ليگ برتر صعود کرد و پس از آن هدايت تيم فوتبال پديده را در ليگ برتر پانزدهم و شانزدهم برعهده داشت. وي در سال نخست به رتبه دهم و در سال دوم به رتبه يازدهم بسنده کرد. مهاجري در ليگ برتر هفدهم نيز روي نيمکت پديده خواهدنشست.
اکبر ميثاقيان، سرمربي کاربلد تيم فوتبال سياه‌جامگان نيز با 46.2 درصد در رتبه دوم جاي گرفت و ديگر گزينه‌هاي اين سوال، کمتر از 6 درصد آرا را از آن خود کردند.
نبود اسپانسر، دغدغه اصلي هواداران
نکته جالب توجه ديگر در اين نظرسنجي، پاسخ هواداران فوتبال خراسان به سوال «دليل اصلي ضعف تيم‌هاي مشهدي را در چه مي‌بينيد؟» بود. 45.9 درصد نبود اسپانسر را اصلي‌ترين دليل ناکامي تيم‌هاي مشهدي در سال‌هاي اخير دانستند. نکته قابل تامل اينکه 37.2 درصد هواداران نيز عدم مديريت صحيح در اين باشگاه‌ها را علت ناکامي دانستند. کم‌کاري بازيکنان و ضعف کادرفني ديگر گزينه‌هاي مطرح‌شده بودند که کمتر از 10 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.
ورزشي براي تمام اقشار
يکي از نکات جالب توجه در خصوص اقشار مختلف حاضر در ورزشگاه نيز آيتم‌هايي از قبيل سن ، ميزان تحصيلات و محل زندگي است. براي ديداري با اهميت مثل ديدار سياه‌جامگان و پرسپوليس، 74.3 درصد از حاضرين در ورزشگاه را مشهدي‌ها تشکيل مي‌دهند، ضمن اينکه 24.8 درصد از حاضرين، ساکنين شهرستان‌هاي خراسان رضوي هستند  تنها 0.9 درصد از حاضرين در ورزشگاه ثامن را مردم ديگر استان‌هاي کشور تشکيل مي‌دهند. در اين بين بايد توجه کرد که عمدتا اين 0.9 درصد، از استان‌هاي مجاور مثل خراسان شمالي و جنوبي به مشهد مي‌آيند.
بد نيست بدانيد اکثريت حاضرين در ورزشگاه را فارغ‌التحصيلان دانشگاهي تشکيل مي‌دهند. 55.6 درصد از هواداران فوتبال خراسان افرادي هستند که داراي مدرک کارداني به بالاتر هستند. در اين ميان هواداران با مدرک کارشناسي 30 درصد، کارشناسي ارشد و بالاتر، 14.3 درصد و افراد داراي مدرک کارداني 11.3 درصد از اين بخش را به خود اختصاص دادند.
پس از افراد داراي مدرک کارشناسي، دارندگان ديپلم نيز بيشترين حاضرين در ورزشگاه هستند. 25.6 حاضرين در ورزشگاه را ين بخش تشکيل مي‌دهند. 12.3 درصد داراي تحصيلات در سطح متوسطه و 6.4 درصد نيز افراد با ميزان تحصيلات سوم راهنمايي و پايين‌تر هستند.
همچنين در خصوص سن هوادران نيز افراد با بازه سني 21 تا 30 سال اکثريت حاضرين در ورزشگاه را با 47.7 درصد تشکيل مي‌دهند. پس از آن، بازه سني 10 تا 20 سال با 23.4 درصد، جايگاه دوم را تشکيل داده‌اند. کمترين بازه سني مربوط به بازه سني 50 سال به بالاست که تنها 1 درصد از حاضرين در ورزشگاه را تشکيل مي‌دهند.
ميانگين سن تماشاگران 27 سال است و پيرترين فرد پرسش‌شونده در اين نظرسنجي 68 سال سن داشت.
امکانات کم و فضاي نامناسب
اما پرسش در خصوص کيفيت بوفه‌ها، نظافت و البته فضاي فرهنگي ورزشگاه ديگر سوالي بود که در نظرسنجي قرار داشت. نکته جالب توجه اينکه تماشاگران بازه سني 10 الي 20 سال کيفيت بوفه‌ها را مناسب، نظافت ورزشگاه را متوسط رو به خوب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند. اکثر تماشاگران بازه سني 21 الي 30 سال نيز کيفيت بوفه‌ها را نامناسب، نظافت ورزشگاه را بسيارنامناسب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند.
نکته جالب توجه اينکه اکثر قريب به اتفاق تماشاگران بالاي 30 سال فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را نامناسب مي‌دانستند و از وضعيت نظافت ورزشگاه نيز راضي نبودند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

توقف ساخت سالن ورزشی راستقان مانه و سملقان به علت نبود اعتبار

می‌خواهیم نتیجه دور رفت را تکرار کنیم

حسینی: پیروزی مقابل سایپا دور از دسترس نیست

نقره نخستین گرند پری سال 2018 برای محجوب

برگزاری دوره های مربیگری دارت، کریکت و طناب کشی در خراسان جنوبی

مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه‌های خراسان شمالی برگزار شد

فعالیت حدود هفت هزار پینگ پنگ باز در خراسان رضوی

اشتری: گفتند تو دختری، به جای ورزش کردن درس بخوان!

جودوکار خراسان‌شمالی در جایگاه پنجم گرند پری تونس

اشتری در المپیک 2020، نماینده ایران خواهدبود

برگزاری مسابقات دارت بیرجند برای گزینش نفرات برتر

اردوی تیم ملی هاکی در مشهد

نماینده جودوی خراسان شمالی پنجم شد

نجات 9 کوهنورد مفقود در ارتفاعات نایبند طبس

دستیار سابق برانکو به تیم فوتبال پدیده پیوست

اعزام دونده معلول گنابادی به مسابقات بین المللی امارات

اعزام دونده معلول گنابادی به مسابقات بین المللی امارت

حسینی: با نظر شفر نیمکت‌نشین شدم/ بدیمنی برنامه نود خرافات است

صدرنشینی موج‌های آبی در مسابقات لیگ برتر شنا

تاکید رئیس هیات وزنه برداری خراسان رضوی بر لزوم کمک آموزش و پرورش به این رشته ورزشی

برگزاری مسابقات پهلوانی و زورخانه‌ای کارگران کشور در بیرجند

از جیمی‌جامپ پرسپولیسی تا جمع شدن بنر جباری

افزایش سهمیه کوراش در بازی‌های آسیایی جاکارتا

افزایش سهمیه کوراش در بازی‌های آسیایی جاکارتا

مرادمند: این پرروبازی‌ها درست نیست

درگیری هواداران مشکی‌پوشان و نفت تهران در تختی

نورافکن: مدافع پدیده به من فحش داد

عنایتی: نفتی‌ها جادو کرده بودند؟ به این حرف‌ها اعتقاد ندارم

مهاجری: پنالتی استقلال درست نبود

باخت 4گله مشکی‌پوشان مقابل نفت تهران

پدیده 12 نفره بازی کرد/ از دست دادن پنالتی در فینال جام جهانی هم ممکن است

جلالی: شک نداشتم پنالتی را می‌گیرم

تساوی شیرین پدیده در روز درخشش سنگربان جوان

سرمربی استقلال: امیدواریم در بازی های بعد خوش شانس تر باشیم/ سرمربی پدیده: این مساوی، ارزش برد داشت

پایان مسابقات انتخابی کوراش خراسان رضوی

نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه پایان یافت

نتیجه بزرگی گرفتیم/ بازی با مشکی‌پوشان 6 امتیازی بود

انتقاد سیاوش اکبرپور از بازیکنان مشکی پوشان مشهد

قهرمانی تایباد در گروه چهارم والیبال نشسته جانبازان کشور

تساوی استقلال تهران در برابر پدیده مشهد

گل نشدن پنالتی ما مهم نیست/ کار بازیکنان پدیده جوانمردانه نبود!

به بحث جادوگری نفت ورود نمی‌کنم/ خواسته‌هایم برآورده نشد

روی پنالتی استقلال حرف دارم/نمی‌خواستیم جو بازی پرسپولیس تکرارشود

توقف استقلال تهران مقابل پدیده در مشهد

توقف استقلال مقابل پدیده با حضور رحمتی/ابراهیمی پنالتی از دست داد

پیروزی پرگل نفت مقابل سیاه‌جامگان/ سپاهان مقابل سپیدرود شکست خورد

تور دروازه حریف استقلال بانداژ شد!

باخت یک نیمه‌ای سپاهان مقابل سپیدرود/ نفت سیاه جامگان را شکست داد

تیم های فوتبال پدیده و استقلال تهران در مشهد به مصاف هم رفتند

سرانه فضاهای ورزشی نیشابور نسبت به متوسط کشوری پایین‌تر است