آخرین اخبار

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين ورزشي

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- در نظرسنجي که در مشهد انجام شد، موضوعات مختلفي از قبيل محبوب‌ترين تيم ليگ برتري استان، موفق‌ترين مربي خراساني دهه اخير فوتبال ايران و آيتم‌هاي مختلف ديگري سنجيده‌شد. اين نظرسنجي در روز ديدار پرسپوليس و سياه‌جامگان در چارچوب هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال کشور به شکل پراکنده از 450 هوادار حاضر در ورزشگاه ثامن صورت گرفت و نتايج آن به شرح زير است:
سياه‌جامگان، محبوب‌ترين
در اين نظرسنجي، تيم فوتبال سياه‌جامگان به عنوان محبوب‌ترين تيم استان شناخته‌شد. 65.8 درصد هواداران فوتبال خراسان در پاسخ به اين سوال که بين پديده و سياه‌جامگان به کدام تيم علاقه بيشتري دارند، تيم سياه‌جامگان را انتخاب کردند. همچنين 34.2 درصد از هواداران فوتبال خراسان را هواداران پديده تشکيل مي‌دهند.
علاقه‌مندان به تيم سياه‌جامگان، پوشيدن لباس مشکي‌رنگ و قرابت اين تيم به ابومسلم، قديمي‌ترين تيم فوتبال خراسان را دليل اصلي حمايت خود از اين تيم ليگ برتري عنوان کردند. 
هواداران پرسپوليس، بيشتر از استقلال
يکي از مشکلات تيم‌هاي مشهدي در ليگ برتر شانزدهم، اختصاص يافتن بخش اعظم ورزشگاه ثامن به هواداران سرخابي‌هاي پايتخت در مصاف با اين رقبا بود. علت اما نه در ناهماهنگي ميان مديران که در حضور گسترده هواداران استقلال و پرسپوليس بر خلاف هواداران تيم‌هاي مشهدي در اين رقابت‌ها بود.در همين رابطه از هواداران حاضر در ورزشگاه پرسيده شد که: «از ميان چهار تيم پرسپوليس، استقلال، سياه‌جامگان و پديده هوادار کدام تيم هستيد؟»
56.9 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که هوادار پرسپوليس هستند، 18.5 درصد سياه‌جامگان،  18 درصد استقلال و تنها 6.6 درصد پديده را انتخاب کردند. به اين معنا که دو تيم استقلال و پرسپوليس روي هم‌رفته 75 درصد هواداران فوتبال خراسان را شامل مي‌شوند که به وضوح نگران‌کننده است. هواداران مشهدي تيم‌هاي تهراني دليل حمايت خود را نتايج ضعيف تيم‌هاي مشهدي و البته ريشه‌دار نبودن اين دو تيم دانستند.
البته براي بالا بردن دقت اين بخش از نظرسنجي بايستي در ليگ برتر هفدهم، در ديداري ميان تيم‌هاي پديده و استقلال نيز اين نظرسنجي تکرار شود تا به پاسخي دقيق‌تر دست يابيم.
بادامکي، محبوب‌ترين بازيکن
بيش از 40 درصد هواداران فوتبال خراسان در خصوص محبوب‌ترين بازيکن فوتبال خراسان در سال‌هاي اخير، حسين بادامکي را انتخاب کردند. بادامکي کاپيتان باسابقه مشکي‌پوشان مشهدي با ابومسلم به فوتبال ايران معرفي شد و پس از ابومسلم 8 سال در پرسپوليس حضور داشت. وي پس از پرسپوليس در تيم‌هايي همچون صبا و ملوان نيز به ميدان رفت تا اينکه در ليگ برتر پانزدهم به فوتبال خراسان بازگشت و لباس پديده را بر تن کرد.
بادامکي پس از يک فصل حضور در پديده راهي سياه‌جامگان شد و در ليگ برتر هفدهم، دومين سال حضور در تيم سياه‌جامگان را سپري خواهدکرد.
پس از بادامکي، رضا عنايتي نيز با 36.5 درصد آرا به عنوان دومين بازيکن محبوب فوتبال خراسان انتخاب شد. عباسيان و ناصحي ديگر گزينه‌هاي اين سوال روي هم رفته 23.4 درصد را به خود اختصاص دادند.
مهاجري، موفق‌ترين
اما محمدرضا مهاجري، سرمربي سابق سياه‌جامگان و فعلي پديده‌اي‌ها نيز با کسب 48.4 درصد آرا به عنوان موفق‌ترين سرمربي دهه اخير فوتبال خراسان انتخاب شد. مهاجري با سياه‌جامگان از ليگ دو تا ليگ برتر صعود کرد و پس از آن هدايت تيم فوتبال پديده را در ليگ برتر پانزدهم و شانزدهم برعهده داشت. وي در سال نخست به رتبه دهم و در سال دوم به رتبه يازدهم بسنده کرد. مهاجري در ليگ برتر هفدهم نيز روي نيمکت پديده خواهدنشست.
اکبر ميثاقيان، سرمربي کاربلد تيم فوتبال سياه‌جامگان نيز با 46.2 درصد در رتبه دوم جاي گرفت و ديگر گزينه‌هاي اين سوال، کمتر از 6 درصد آرا را از آن خود کردند.
نبود اسپانسر، دغدغه اصلي هواداران
نکته جالب توجه ديگر در اين نظرسنجي، پاسخ هواداران فوتبال خراسان به سوال «دليل اصلي ضعف تيم‌هاي مشهدي را در چه مي‌بينيد؟» بود. 45.9 درصد نبود اسپانسر را اصلي‌ترين دليل ناکامي تيم‌هاي مشهدي در سال‌هاي اخير دانستند. نکته قابل تامل اينکه 37.2 درصد هواداران نيز عدم مديريت صحيح در اين باشگاه‌ها را علت ناکامي دانستند. کم‌کاري بازيکنان و ضعف کادرفني ديگر گزينه‌هاي مطرح‌شده بودند که کمتر از 10 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.
ورزشي براي تمام اقشار
يکي از نکات جالب توجه در خصوص اقشار مختلف حاضر در ورزشگاه نيز آيتم‌هايي از قبيل سن ، ميزان تحصيلات و محل زندگي است. براي ديداري با اهميت مثل ديدار سياه‌جامگان و پرسپوليس، 74.3 درصد از حاضرين در ورزشگاه را مشهدي‌ها تشکيل مي‌دهند، ضمن اينکه 24.8 درصد از حاضرين، ساکنين شهرستان‌هاي خراسان رضوي هستند  تنها 0.9 درصد از حاضرين در ورزشگاه ثامن را مردم ديگر استان‌هاي کشور تشکيل مي‌دهند. در اين بين بايد توجه کرد که عمدتا اين 0.9 درصد، از استان‌هاي مجاور مثل خراسان شمالي و جنوبي به مشهد مي‌آيند.
بد نيست بدانيد اکثريت حاضرين در ورزشگاه را فارغ‌التحصيلان دانشگاهي تشکيل مي‌دهند. 55.6 درصد از هواداران فوتبال خراسان افرادي هستند که داراي مدرک کارداني به بالاتر هستند. در اين ميان هواداران با مدرک کارشناسي 30 درصد، کارشناسي ارشد و بالاتر، 14.3 درصد و افراد داراي مدرک کارداني 11.3 درصد از اين بخش را به خود اختصاص دادند.
پس از افراد داراي مدرک کارشناسي، دارندگان ديپلم نيز بيشترين حاضرين در ورزشگاه هستند. 25.6 حاضرين در ورزشگاه را ين بخش تشکيل مي‌دهند. 12.3 درصد داراي تحصيلات در سطح متوسطه و 6.4 درصد نيز افراد با ميزان تحصيلات سوم راهنمايي و پايين‌تر هستند.
همچنين در خصوص سن هوادران نيز افراد با بازه سني 21 تا 30 سال اکثريت حاضرين در ورزشگاه را با 47.7 درصد تشکيل مي‌دهند. پس از آن، بازه سني 10 تا 20 سال با 23.4 درصد، جايگاه دوم را تشکيل داده‌اند. کمترين بازه سني مربوط به بازه سني 50 سال به بالاست که تنها 1 درصد از حاضرين در ورزشگاه را تشکيل مي‌دهند.
ميانگين سن تماشاگران 27 سال است و پيرترين فرد پرسش‌شونده در اين نظرسنجي 68 سال سن داشت.
امکانات کم و فضاي نامناسب
اما پرسش در خصوص کيفيت بوفه‌ها، نظافت و البته فضاي فرهنگي ورزشگاه ديگر سوالي بود که در نظرسنجي قرار داشت. نکته جالب توجه اينکه تماشاگران بازه سني 10 الي 20 سال کيفيت بوفه‌ها را مناسب، نظافت ورزشگاه را متوسط رو به خوب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند. اکثر تماشاگران بازه سني 21 الي 30 سال نيز کيفيت بوفه‌ها را نامناسب، نظافت ورزشگاه را بسيارنامناسب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند.
نکته جالب توجه اينکه اکثر قريب به اتفاق تماشاگران بالاي 30 سال فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را نامناسب مي‌دانستند و از وضعيت نظافت ورزشگاه نيز راضي نبودند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

یک طلا و 5 مدال برنز حاصل کار نمایندگان خراسان شمالی درمسابقات ترکمنستان

برگزاری دومین جشنواره زیبایی اسب ترکمن در راز و جرگلان

آسیه شجاعی نماینده خراسان شمالی امروز در رقابت های ترکمنستان روی تشک می رود

نماینده خراسان‌شمالی در سکوی نخست رقابت‌های بین المللی مدوید ایستاد

تاج: هیچ نظری درباره نیامدن بانوان به مراسم افتتاحیه نداشتیم

چوخه کاران 3 استان در گود کشتی ارکان بجنورد خود را محک زدند

مسابقات تنيس قهرماني آسيا در مشهد آغاز شد

خراسان‌شمالي نائب قهرمان مسابقات کشوري رزم پرثوآ

تراکتورسازي به دست‌انداز سختي رسيد/ دو تيم ليگ برتري حذف مي‌شوند

براي ادامه فعاليت‌هاي هيات اسکواش به سالن نياز داريم

فدراسيون کشتي ايران به رقيب جهان پهلوان تختي هديه تولد مي دهد

دعوت از بازيکن بردسکني به اردوي تيم ملي فوتبال

حضور جودوکار خراسان شمالي در رقابت‌هاي قهرماني جهان

تيم دفاعي شخصي بانوان سبزوار قهرمان کشور شد

کسب عناوين برتري بانوان ووشوکار سبزواري در مسابقات قهرماني خراسان رضوي

مسابقات استاني موتور کراس در تايباد برگزار شد

مسابقات فوتبال زير 19 سال آسيا به شهر ديگري منتقل مي‌شود / احتمال لغو ميزباني مشهد قوت گرفت

تلاش جوشش و شاگردان براي رسيدن به ليگ يک

بابت پاداش ملي‌پوشان، رييس کميته فوتسال پاسخگو باشد

خراسان شمالي در زيرساخت‌هاي توسعه صنعت اسب ترکمن ضعيف است

داورزني به جاي محروم کردن راهکار بدهد/ دوست نداريم مقابل اسرائيل به ميدان برويم

قهرماني قوچان در مسابقات چند جانبه بستکبال خراسان رضوي

خراسان شمالي ميزباني شايسته براي کوراش کاران جوان قاره کهن

جواد محجوب در ليگ برتر روي تاتامي مي‌رود

تجارت سياه ورزشي ادامه دارد / رواج مصرف مواد مخدر و داروهاي نيروزا در برخي باشگاه‌هاي ورزشي

درخشش خراسان‌جنوبي در مسابقات شمشيربازي قهرماني کشور

موفقيت نوجوان بيرجندي در جشنواره ورزش‌هاي زورخانه‌اي کشور

برگزاري مسابقات تيراندازي با تفنگ و تپانچه بادي

ورزش يکي از مولفه هاي اصلي توسعه است

مشهد قهرمان رقابت هاي جودو بانوان خراسان رضوي

پايان مرحله مقدماتي مسابقات فوتسال قهرماني استان در تايباد

استقبال مديرکل ورزش و جوانان از بازي تيمهاي ليگ برتري در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد

جشن پيراهن تيم فوتبال سياه جامگان در مشهد برگزار شد/تشکيل تيم فوتسال بانوان اين باشگاه

دومين جشنواره ورزشي معلولان روستايي در قوچان برگزار شد

اعزام تيم دانشگاه بيرجند به نخستين المپياد ملي ورزش همگاني

برگزاري مسابقات کوراش بايد نمايش ظرفيت هاي سنتي و بومي خراسان شمالي باشد

امضاي ميثاق‌نامه حفظ شان حريم رضوي توسط ليدرهاي مشهدي

درخشش بانوان کاراته کار قوچاني در مسابقات جام دوستي ملت ها

مقاومت قرچک در برابر فرش آراء مشهد به تساوي رسيد

ارائه خدمات ورزشي به مشهدي ها با 50 درصد تخفيف

6 برتر مسابقه موتور ريس قهرماني خراسان جنوبي در قاين مشخص شدند

مدال برنز جودوکار بجنوردي در رقابت‌هاي جودوي گرند پري

برتري کشتي گيران خراساني در ادامه ليگ برتر

مسابقات قهرماني موتور کراس خراسان رضوي در گناباد برگزار شد

بدمينتون ساحلي در خراسان شمالي راه‌اندازي مي‌شود

تيم داوري ايران در جام جهاني روسيه سوت خواهندزد

لغو بازي 2 تيم فرش آراي مشهد و آذرخش بندرعباس

پايان رقابتهاي جودو جام شهداي مدافع حرم در مشهد

قهرمان جودوي کارگران جهان مورد استقبال اسفرايني ها قرار گرفت

دبير فدراسيون کشتي: ايران يکي از سه قدرت برتر جهاني اين رشته است