آخرین اخبار

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين ورزشي

مهاجري موفق‌ترين، سياه‌جامگان محبوب‌ترين

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- در نظرسنجي که در مشهد انجام شد، موضوعات مختلفي از قبيل محبوب‌ترين تيم ليگ برتري استان، موفق‌ترين مربي خراساني دهه اخير فوتبال ايران و آيتم‌هاي مختلف ديگري سنجيده‌شد. اين نظرسنجي در روز ديدار پرسپوليس و سياه‌جامگان در چارچوب هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال کشور به شکل پراکنده از 450 هوادار حاضر در ورزشگاه ثامن صورت گرفت و نتايج آن به شرح زير است:
سياه‌جامگان، محبوب‌ترين
در اين نظرسنجي، تيم فوتبال سياه‌جامگان به عنوان محبوب‌ترين تيم استان شناخته‌شد. 65.8 درصد هواداران فوتبال خراسان در پاسخ به اين سوال که بين پديده و سياه‌جامگان به کدام تيم علاقه بيشتري دارند، تيم سياه‌جامگان را انتخاب کردند. همچنين 34.2 درصد از هواداران فوتبال خراسان را هواداران پديده تشکيل مي‌دهند.
علاقه‌مندان به تيم سياه‌جامگان، پوشيدن لباس مشکي‌رنگ و قرابت اين تيم به ابومسلم، قديمي‌ترين تيم فوتبال خراسان را دليل اصلي حمايت خود از اين تيم ليگ برتري عنوان کردند. 
هواداران پرسپوليس، بيشتر از استقلال
يکي از مشکلات تيم‌هاي مشهدي در ليگ برتر شانزدهم، اختصاص يافتن بخش اعظم ورزشگاه ثامن به هواداران سرخابي‌هاي پايتخت در مصاف با اين رقبا بود. علت اما نه در ناهماهنگي ميان مديران که در حضور گسترده هواداران استقلال و پرسپوليس بر خلاف هواداران تيم‌هاي مشهدي در اين رقابت‌ها بود.در همين رابطه از هواداران حاضر در ورزشگاه پرسيده شد که: «از ميان چهار تيم پرسپوليس، استقلال، سياه‌جامگان و پديده هوادار کدام تيم هستيد؟»
56.9 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که هوادار پرسپوليس هستند، 18.5 درصد سياه‌جامگان،  18 درصد استقلال و تنها 6.6 درصد پديده را انتخاب کردند. به اين معنا که دو تيم استقلال و پرسپوليس روي هم‌رفته 75 درصد هواداران فوتبال خراسان را شامل مي‌شوند که به وضوح نگران‌کننده است. هواداران مشهدي تيم‌هاي تهراني دليل حمايت خود را نتايج ضعيف تيم‌هاي مشهدي و البته ريشه‌دار نبودن اين دو تيم دانستند.
البته براي بالا بردن دقت اين بخش از نظرسنجي بايستي در ليگ برتر هفدهم، در ديداري ميان تيم‌هاي پديده و استقلال نيز اين نظرسنجي تکرار شود تا به پاسخي دقيق‌تر دست يابيم.
بادامکي، محبوب‌ترين بازيکن
بيش از 40 درصد هواداران فوتبال خراسان در خصوص محبوب‌ترين بازيکن فوتبال خراسان در سال‌هاي اخير، حسين بادامکي را انتخاب کردند. بادامکي کاپيتان باسابقه مشکي‌پوشان مشهدي با ابومسلم به فوتبال ايران معرفي شد و پس از ابومسلم 8 سال در پرسپوليس حضور داشت. وي پس از پرسپوليس در تيم‌هايي همچون صبا و ملوان نيز به ميدان رفت تا اينکه در ليگ برتر پانزدهم به فوتبال خراسان بازگشت و لباس پديده را بر تن کرد.
بادامکي پس از يک فصل حضور در پديده راهي سياه‌جامگان شد و در ليگ برتر هفدهم، دومين سال حضور در تيم سياه‌جامگان را سپري خواهدکرد.
پس از بادامکي، رضا عنايتي نيز با 36.5 درصد آرا به عنوان دومين بازيکن محبوب فوتبال خراسان انتخاب شد. عباسيان و ناصحي ديگر گزينه‌هاي اين سوال روي هم رفته 23.4 درصد را به خود اختصاص دادند.
مهاجري، موفق‌ترين
اما محمدرضا مهاجري، سرمربي سابق سياه‌جامگان و فعلي پديده‌اي‌ها نيز با کسب 48.4 درصد آرا به عنوان موفق‌ترين سرمربي دهه اخير فوتبال خراسان انتخاب شد. مهاجري با سياه‌جامگان از ليگ دو تا ليگ برتر صعود کرد و پس از آن هدايت تيم فوتبال پديده را در ليگ برتر پانزدهم و شانزدهم برعهده داشت. وي در سال نخست به رتبه دهم و در سال دوم به رتبه يازدهم بسنده کرد. مهاجري در ليگ برتر هفدهم نيز روي نيمکت پديده خواهدنشست.
اکبر ميثاقيان، سرمربي کاربلد تيم فوتبال سياه‌جامگان نيز با 46.2 درصد در رتبه دوم جاي گرفت و ديگر گزينه‌هاي اين سوال، کمتر از 6 درصد آرا را از آن خود کردند.
نبود اسپانسر، دغدغه اصلي هواداران
نکته جالب توجه ديگر در اين نظرسنجي، پاسخ هواداران فوتبال خراسان به سوال «دليل اصلي ضعف تيم‌هاي مشهدي را در چه مي‌بينيد؟» بود. 45.9 درصد نبود اسپانسر را اصلي‌ترين دليل ناکامي تيم‌هاي مشهدي در سال‌هاي اخير دانستند. نکته قابل تامل اينکه 37.2 درصد هواداران نيز عدم مديريت صحيح در اين باشگاه‌ها را علت ناکامي دانستند. کم‌کاري بازيکنان و ضعف کادرفني ديگر گزينه‌هاي مطرح‌شده بودند که کمتر از 10 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.
ورزشي براي تمام اقشار
يکي از نکات جالب توجه در خصوص اقشار مختلف حاضر در ورزشگاه نيز آيتم‌هايي از قبيل سن ، ميزان تحصيلات و محل زندگي است. براي ديداري با اهميت مثل ديدار سياه‌جامگان و پرسپوليس، 74.3 درصد از حاضرين در ورزشگاه را مشهدي‌ها تشکيل مي‌دهند، ضمن اينکه 24.8 درصد از حاضرين، ساکنين شهرستان‌هاي خراسان رضوي هستند  تنها 0.9 درصد از حاضرين در ورزشگاه ثامن را مردم ديگر استان‌هاي کشور تشکيل مي‌دهند. در اين بين بايد توجه کرد که عمدتا اين 0.9 درصد، از استان‌هاي مجاور مثل خراسان شمالي و جنوبي به مشهد مي‌آيند.
بد نيست بدانيد اکثريت حاضرين در ورزشگاه را فارغ‌التحصيلان دانشگاهي تشکيل مي‌دهند. 55.6 درصد از هواداران فوتبال خراسان افرادي هستند که داراي مدرک کارداني به بالاتر هستند. در اين ميان هواداران با مدرک کارشناسي 30 درصد، کارشناسي ارشد و بالاتر، 14.3 درصد و افراد داراي مدرک کارداني 11.3 درصد از اين بخش را به خود اختصاص دادند.
پس از افراد داراي مدرک کارشناسي، دارندگان ديپلم نيز بيشترين حاضرين در ورزشگاه هستند. 25.6 حاضرين در ورزشگاه را ين بخش تشکيل مي‌دهند. 12.3 درصد داراي تحصيلات در سطح متوسطه و 6.4 درصد نيز افراد با ميزان تحصيلات سوم راهنمايي و پايين‌تر هستند.
همچنين در خصوص سن هوادران نيز افراد با بازه سني 21 تا 30 سال اکثريت حاضرين در ورزشگاه را با 47.7 درصد تشکيل مي‌دهند. پس از آن، بازه سني 10 تا 20 سال با 23.4 درصد، جايگاه دوم را تشکيل داده‌اند. کمترين بازه سني مربوط به بازه سني 50 سال به بالاست که تنها 1 درصد از حاضرين در ورزشگاه را تشکيل مي‌دهند.
ميانگين سن تماشاگران 27 سال است و پيرترين فرد پرسش‌شونده در اين نظرسنجي 68 سال سن داشت.
امکانات کم و فضاي نامناسب
اما پرسش در خصوص کيفيت بوفه‌ها، نظافت و البته فضاي فرهنگي ورزشگاه ديگر سوالي بود که در نظرسنجي قرار داشت. نکته جالب توجه اينکه تماشاگران بازه سني 10 الي 20 سال کيفيت بوفه‌ها را مناسب، نظافت ورزشگاه را متوسط رو به خوب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند. اکثر تماشاگران بازه سني 21 الي 30 سال نيز کيفيت بوفه‌ها را نامناسب، نظافت ورزشگاه را بسيارنامناسب و فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را مناسب مي‌دانستند.
نکته جالب توجه اينکه اکثر قريب به اتفاق تماشاگران بالاي 30 سال فضاي فرهنگي ورزشگاه ثامن را نامناسب مي‌دانستند و از وضعيت نظافت ورزشگاه نيز راضي نبودند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه اندازی رشته کیک بوکسینگ واکو در خراسان شمالی

ایارمی‌پور: برد ما لطف امام رضا(ع) بود

بی‌نقص بودیم و بردیم/ فرش‌آرا مستحق شکست نبود

دعوت از جودوکاران خراسانی به اردوی تیم ملی

خبیری: مسئولیت این شکست با من است

شکست تلخ فرش‌آرا در برابر آتلیه‌طهران

گلایه‌های رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس از عدم حمایت‌های لازم

کار سختی مقابل بزرگان لیگ داریم/ دانشگاه آزاد، حریف قدری است

سیاه‌جامگان اخراجم را رسما اعلام نکرده‌است

فعالیت 21 هزار نفر در رشته تنیس روی میز در کشور

حاجتی: به دنبال حضور در جمع 5 تیم نخست ایران هستیم

بازی با قرچک به دلم چسبید/ کیفیت لیگ تغییر نکرده‌است

ترغیب خیران به حضور در عرصه ورزشی و تقویت جنبه همگانی ورزش

حاتمی: امیدوارم در برابر پرسپولیس موفق باشیم

توسعه ورزش بانوان در خراسان‌شمالی نیازمند ورود همه دستگاه های اجرایی است

مشکلی پیش نیاید، ارشاد قهرمان می‌شود

غیبت طیبی و سروری در مصاف با آتلیه طهران قم

شکست پدیده در جام شهدا

حضور تیم والیبال سیاه‌جامگان در لیگ یک کشوری

کسب مدال طلای رقابت‌های جهانی توسط نماینده کوراش خراسان شمالی

معرفی بانوان جودوکار خراسانی اعزامی به رقابتهای قهرمانی کشور

مدیران انجمن خبرنگاران ورزشی خراسان رضوی مشخص شدند

پیروزی شیرین خارج از خانه برای فرش‌آرا

اعضای تیم منتخب دوچرخه سواری پیشکسوتان خراسان رضوی مشخص شدند

شکست خانگی تیم بانوان سیاه‌جامگان

صیامی: شهدای بابلسر را دست کم نمی‌گیریم

میزبانی مشهد از مسابقات کشوری برای هیات سودآور است

ورزش همگانی و لزوم همگانی کردن ورزش

برای شکست نفت آبادان برنامه داریم

به دنبال ایجاد بانک اطلاعاتی برای خانواده بیلیارد استان هستیم

مسیر پیست شیرباد، همچنان صعب‌العبور است

حضور پدیده در جام شهدا

نماینده خراسان‌شمالی صاحب گردن آویز برنز مسابقات کشوری بوکس شد

تیم تنیس `مک من` شهرستان طرقبه شاندیز به لیگ برتر راه یافت

2 بانوی خراسان رضوی در جمع داوران مسابقات کبدی آسیا قرار گرفتند

تشکیل کمیته بانوان هیات بولینگ و بیلیارد خراسان رضوی

حضور در جمع چهار تیم برتر جهان فراتر از انتظار بود

واگذاری زمین سجاد، معضل بزرگ هیات است/ میزبانی خوبی از بزرگان تنیس داشتیم

زمزمه آغاز تغییر و تحولات در سیاه‌جامگان

کرمان موتور تهران فاتح مسابقات تنیس لیگ برتر باشگاههای کشور شد

احمدی: بر اهمیت اخلاق در ورزش تاکید داریم

رونمایی از كتب اخلاق ورزشی با حضور وزیر وزرش و جوانان

مرزبان: اشتباه‌های بچگانه‌ای داشتیم/ باید بازیکنان بهتری به تیم اضافه کنیم

شکایت پدیده از مصطفی احمدی در مرحله نهایی

پایان مسابقات دوچرخه‌سواری کورسی و کوهستانی با معرفی نفرات برتر

این ضعیف‌ترین فرش‌آرای سال‌های اخیر بود

نتایج روز پنجم مسابقات تنیس جام خلیج فارس

افزایش ورزشکاران سازمان یافته خراسان رضوی به 500 هزار نفر

افزایش تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان از 200 به 500 هزار نفر طی استقرار دولت تدبیر و امید

وکیا: با آنالیز خوب یک امتیاز از پدیده گرفتیم