آخرین اخبار

در را بر روي کسي که صدايش در خون مردم ايران جاري است، پلمپ مي کنند فرهنگي

در را بر روي کسي که صدايش در خون مردم ايران جاري است، پلمپ مي کنند

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- حافظ ناظري پس از کنسلي کنسرت خود و پدرش با عنوان «آواز پارسي، افسانه و مهر» ، در سالن کارگران شهرستان قوچان سخنان خود را اينگونه آغاز و اظهار کرد: يک عذرخواهي بزرگ از شما مردم و يک عذرخواهي کوچک به خود ما لازم است که از ساعت 3.5 بعدازظهر در خيابان نشسته ايم.
وي ادامه داد: استاد متاسفانه حالشان بد شد، به درمانگاه منتقل شدند و به زير سرم رفتند و نميدانم اين چه رفتاري است. هنرمندان که هيچ، اما اين چه رفتاري است که با مردم مي‌کنند. چه کسي مسئول و جوابگو است و مردم بايد بپرسند و جواب بخواهند. من همه دنيا را گشتم و هم در کمترين امکانات به اجراي موسيقي پرداختم و هم در بهترين سالن جهان کنسرت برگزار کردم، با نوازنده هاي آماتور، بزرگان موسيقي جهان، برندگان پنجاه جايزه اسکار موسيقي کار کردم اما تا به امروز اين مورد را در زندگيم نديده ام.
اين نوازنده و آهنگساز بابيان اينکه مانند آدم هاي جاني و درحالي که مشخص نيست چه خطايي مرتکب شديم با ما اين رفتار مي‌شود، عنوان شد: موسيقي که قرار بود براي شما اجرا کنيم موسيقي را شامل مي شود که در برگيرنده اشعار حضرت فردوسي است، چرا که اينجا خانه حضرت فردوسي است، من مي توانم بپذيرم که اين شهر فضاي مذهبي دارد و براي همه ما قابل احترام است. اما به عنوان مثال يکي از جوانان تازه کار موسيقي به اين شهر بيايد و برايش مشکلي ايجاد شود طبيعي است اما پدر من، مردي که همه جوانان و رزمندگان ايران با صدايش شهيد شدند چه طور ممکن است با اين برخورد مواجه شود؟ ما با کي مي توانيم اين کار را بکنيم؟
وي خاطرنشان کرد: حتي از خودم هم تعجب مي کنم. با خودم مي گويم چرا اينجا هستم، با توجه به اينکه با خوشي در امريکا زندگي کردم و امکانات فراهم بود اما به عشق مردم ايران همه اينها را رها کردم و به ايران آمدم. هر کاري که مي کنيم مشکلي پيش مي آيد و نمي دانم چرا تنها براي ما مشکل پيش مي آيد. در کنسرت يزد کفن پوشيدند جلوي در سالن برگزاري کنسرت آمدند. دفعه گذشته سه مرتبه قرار بود در قوچان کنسرت برگزار شود و کنسل شد. قرار بود بزرگان موسيقي دنيا را به ايران بياورم اما اجازه اين کار را ندادند.   
ناظري در ادامه در حالي که بغض در صدايش به گوش مي رسيد از حال نامساعد پدر خبر داد و افزود: در حال حاضر نيز شرمنده مردم هستيم. از ساعت سه و نيم بعدازظهر در ماشين نشسته ايم که بيايند و بگويند در سالن برگزاري کنسرت پلمب است. جناب دادستان با من تلفني صحبت مي کنند و مي گويند سقف اين سالن بر سر مردم خراب مي شود. اين ستون هاي بزرگ به چه دليل بايد بر روي سر مردم بريزد؟ چرا با حيثيت و اعتبار مردم بازي مي کنيد؟ 
وي تصريح کرد: قرار است کنسرت سنگيني در تهران برگزار کنيم اما قصد داشتم برنامه آواز پارسي که همراه با اشعار حضرت فردوسي و براي اولين بار هم است که اجرا مي‌شود، استارت آن به احترام مردم و خود حضرت فردوسي از اين شهر و استان زده شود. اما با يک اسطوره موسيقي ايران بايد اينگونه برخورد شود؟ بعد از اين همه مدت که منتظر بوديم ساعت 12 شب درهاي سالن را باز مي کنند. اگر سالن مشکل داشت چرا حالا درها را باز مي کنند. دوستان مي خواهند خود را تبرئه کند که سالن باز شده است. 
اين نوازنده و آهنگساز با بيان اينکه نمي دانم دليل اين رفتارها چيست که با موسيقي فاخر و موسيقي سنتي اين طور رفتار مي کنيم گفت: ما ايراني ها موشک و... به دنيا صادر نمي کنيم و در اين ميان، فرهنگ اصيل ايراني حائز اهميت است. اين فرهنگ و تمدن ماست که بايد به آن افتخار کنيم. در اين ميان عده اي باقي ماندند که سعي دارند اين فرهنگ را حفظ و به جوانان انتقال دهند. بايد خوشحال باشند که هزاران هزار نفر به خصوص جوانان زير بيست سال را در کنسرت هاي «ناگفته» با موسيقي ايراني آشتي داديم.‌ بايد تشويق کنند نه اينکه در را پلمپ کنند.
وي عنوان کرد: در را روي چه کسي پلمپ مي کنيد؟ روي کسي که صدايش در خون تک تک مردم ايران جاري است؟ کسي که تمام موقعيت هاي دنيا را رها کرده و با همه سختي ها در ايران مانده است. کسي که مورد تاييد رهبر مملکت، مورد تاييد سران اين مملکت است. در کجاي دنيا اين اتفاق مي افتد که مردم تا ساعت 12 نيمه شب منتظر بمانند.
ناظري با بيان اين نکته که هنرمندان جز مظلوم ترين قشر در جامعه هستند، اظهار کرد: دوستاني که تشريف آوردند همچون مدير کل ارشاد خراسان رضوي و معاون فرماندار کاش زودتر تشريف مي آوردند. ما ايراني ها خيلي قلب مهرباني داريم ولي بعضي از ما بسيار ترسو هستيم و هراس از دست دادن ميز خود دا داريم بزرگترين پادشاهان تاريخ کاخ هايشان ويران شد، سلسله هايشان از بين رفت. کسي يادش نمي آيد 2500 يا 3000 سال پيش در مصر کدام فرعون وجود داشته است اما بتهون را کسي از ياد نبرده. هيچکس پيکاسو و مولانا را ازياد نبرده است. بنابراين خيلي نبايد نگران اين ميزها بود.تجربه ثابت کرده کساني که در کنار مردم ايستاده اند برندگان اصلي بودند.
وي در ادامه با بيان اين جمله که شايد به خاطر اين حرفهايي که مي زنم نگذارند در ايران کنسرت بدهم، گفت: هيچ مهم نيست. از ايران مي روم اما من عشق به مردم ايران را به هيچ چيزي نمي فروشم و به جاي همه کساني که بايد عذر خواهي کنند از شما عذر خواهي مي کنم و اميدوارم که فرصتي پيش بيايد و درس عبرتي شود براي اينکه اين اتفاقات در ايران تکرار نشود که البته بعيد مي دانم فکر مي کنم باز هم تکرار شود. اما اميدوارم اين موضوع تلنگر کوچکي باشد تا مسئولين اين اشتياق را ببينند و بتوانيم دوباره به اينجا بازگرديم چون ما کم نمي آوريم و تا شما باشيد ما هم هستيم.اگر اجازه دادند بازهم باز ميگرديم و در خدمت شما هستيم.
اين نوازنده و آهنگساز عنوان کرد: اي کاش مي توانستيم امشب بمانيم و فردا بتوانيم در هرجايي که شده برنامه اجرا کنيم حتي تا اين قسمت هم پيش رفتيم که سازها را از سالن خارج کنيم و در محوطه بيرون در کنار شما موسيقي اجرا کنيم اما صحبت هايي شد که اين اتفاق نيافتاد. همه ما برنامه هاي ديگري داريم که بايد به آن بپردازيم. اميدوارم شرايطي پيش بيايد که بتوانيم به شهر قوچان برگرديم و مطمئن هستم که شما هم ما را تنها نمي گذاريد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی خوشنویسی آیات تمدید شد

رویدادهای خبری روز سه شنبه سوم بهمن ماه در خراسان جنوبی

گروه جهادی رویشهای انقلاب در روستای آرمودآغاجی فاروج مدرسه می سازد

برگزاری یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در مشهد

اظهارات شهردار مشهد در مورد تخریب مسجد معجردار

حضور خراسان شمالی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران

پخش 10 قطعه مناجاتی با صدای خوانندگان مطرح کشور در حرم مطهر رضوی

دبیر استانی همایش: همایش پژوهش‌های قرآنی در پی تبدیل مفاهیم قرآن به گفتمان است

جشنواره ادبی 2018 جیپور

راهیابی 38 اثر نمایشی و موسیقایی به مرحله نهایی «خانه بهار»

من چادر نمی‌خواهم؛ روایت داستانی کودکانه با موضوع حجاب

کمال الدین غراب: «من کدامم؟» تئاتری در ژانر فلسفی است

تجلیل از دانشمندان خراسان رضوی

«چین زیبا» در مشهد

شرکت 400 نفر در آزمون جامع حافظان قرآن نیروی انتظامی خراسان جنوبی

امام جمعه بیرجند: هویت انسان فرهنگ است

تخریب 10 اثر تاریخی در حوزه بافت پیرامون حرم رضوی توسط شهرداری مشهد

توزیع شیر در مدارس خراسان شمالی در هاله ای از ابهام

مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی خوشنویسی آیات تمدید شد

جشنواره تئاتر بسیج مساجد خراسان رضوی در نیشابور

مجوز فعالیت انتشارات `آوای شرق` در شیروان صادر شد

مدیرکل ارشاد خراسان رضوی: قالب‌های فرهنگی و هنری با خلاء موضوعات محیط‌زیستی مواجه‌اند

نمایش «روزهایی که دوبار زیسته‌ام» در کافه گرانج

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی: فضای مجازی ضرر است

آیت الله علم الهدی: هدف جنگ نرم جدایی مردم از نظام است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی: ترویج سبک زندگی اسلامی باید از مهدکودک‌ها شروع شود

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی: شرایط را برای اجرای هرچه بهتر تئاترها فراهم کرده‌ایم

تدارک گسترده برای جشنواره مد و لباس خراسان رضوی

34 نسخه خطی شاهنامه در کتابخانه آستان قدس رضوی/ زادروز فردوسی

برپایی کنسرت محسن میرزازاده در بجنورد

کار، بر عکس است!

نمایش «بوی خواب» سهراب سلیمی در بجنورد اجرا شد

مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن» تا ٦ بهمن تمدید شد/ ثبت نام ١٤٥٠ نفر تاکنون

مهم ترین رویدادهای خبری یکم بهمن ماه در خراسان شمالی

رویدادهای خبری روز یکشنبه یکم بهمن ماه در خراسان جنوبی

عنوانهای اصلی روزنامه های اول بهمن خراسان رضوی

تخریب مسجد تاریخی حوض معجردار در مشهد غیر قانونی است

نگاهی به مشکلات تنها واحد آموزش عالی در فاروج

کاهش 50 درصدی بیسوادی مطلق در گناباد

باستان‌شناسان چینی اشیا کمیاب باستانی را کشف کردند

اجرای تئاتر تب سرد روی پیشانی داغ در بجنورد

بخش مظلوم انقلاب کار نکردن در عرصه هنر و ادبیات است

پایان دوره روزنامه نگاری مقدماتی در خراسان جنوبی با آموزش شیوه نگارش فارسی

خراسان‌جنوبی برای چهارمین بار میزبان بزرگ ترین رویداد سینمایی کشور

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی: تئاتر مردمی مهجور مانده است/ فراخوان جشنواره مردمی چله نمایش ما

خراسان جنوبی چهارمین بار میزبان بزرگترین رویداد سینمایی کشور می شود

مجتبی آل سیدان: شاید درمانگر هم نمی‌داند درد اصلی کجاست

کشف پیکره فلزی باستانی در نیشابور

رویدادهای خبری روز شنبه 30 دی در خراسان جنوبی

دبیر نشست نقد کتاب «سیلی واقعیت»: رنج را بپذیر و زندگی معنادار خلق کن