آخرین اخبار

در را بر روي کسي که صدايش در خون مردم ايران جاري است، پلمپ مي کنند فرهنگي

در را بر روي کسي که صدايش در خون مردم ايران جاري است، پلمپ مي کنند

  بزرگنمايي:

خراسان انلاين- حافظ ناظري پس از کنسلي کنسرت خود و پدرش با عنوان «آواز پارسي، افسانه و مهر» ، در سالن کارگران شهرستان قوچان سخنان خود را اينگونه آغاز و اظهار کرد: يک عذرخواهي بزرگ از شما مردم و يک عذرخواهي کوچک به خود ما لازم است که از ساعت 3.5 بعدازظهر در خيابان نشسته ايم.
وي ادامه داد: استاد متاسفانه حالشان بد شد، به درمانگاه منتقل شدند و به زير سرم رفتند و نميدانم اين چه رفتاري است. هنرمندان که هيچ، اما اين چه رفتاري است که با مردم مي‌کنند. چه کسي مسئول و جوابگو است و مردم بايد بپرسند و جواب بخواهند. من همه دنيا را گشتم و هم در کمترين امکانات به اجراي موسيقي پرداختم و هم در بهترين سالن جهان کنسرت برگزار کردم، با نوازنده هاي آماتور، بزرگان موسيقي جهان، برندگان پنجاه جايزه اسکار موسيقي کار کردم اما تا به امروز اين مورد را در زندگيم نديده ام.
اين نوازنده و آهنگساز بابيان اينکه مانند آدم هاي جاني و درحالي که مشخص نيست چه خطايي مرتکب شديم با ما اين رفتار مي‌شود، عنوان شد: موسيقي که قرار بود براي شما اجرا کنيم موسيقي را شامل مي شود که در برگيرنده اشعار حضرت فردوسي است، چرا که اينجا خانه حضرت فردوسي است، من مي توانم بپذيرم که اين شهر فضاي مذهبي دارد و براي همه ما قابل احترام است. اما به عنوان مثال يکي از جوانان تازه کار موسيقي به اين شهر بيايد و برايش مشکلي ايجاد شود طبيعي است اما پدر من، مردي که همه جوانان و رزمندگان ايران با صدايش شهيد شدند چه طور ممکن است با اين برخورد مواجه شود؟ ما با کي مي توانيم اين کار را بکنيم؟
وي خاطرنشان کرد: حتي از خودم هم تعجب مي کنم. با خودم مي گويم چرا اينجا هستم، با توجه به اينکه با خوشي در امريکا زندگي کردم و امکانات فراهم بود اما به عشق مردم ايران همه اينها را رها کردم و به ايران آمدم. هر کاري که مي کنيم مشکلي پيش مي آيد و نمي دانم چرا تنها براي ما مشکل پيش مي آيد. در کنسرت يزد کفن پوشيدند جلوي در سالن برگزاري کنسرت آمدند. دفعه گذشته سه مرتبه قرار بود در قوچان کنسرت برگزار شود و کنسل شد. قرار بود بزرگان موسيقي دنيا را به ايران بياورم اما اجازه اين کار را ندادند.   
ناظري در ادامه در حالي که بغض در صدايش به گوش مي رسيد از حال نامساعد پدر خبر داد و افزود: در حال حاضر نيز شرمنده مردم هستيم. از ساعت سه و نيم بعدازظهر در ماشين نشسته ايم که بيايند و بگويند در سالن برگزاري کنسرت پلمب است. جناب دادستان با من تلفني صحبت مي کنند و مي گويند سقف اين سالن بر سر مردم خراب مي شود. اين ستون هاي بزرگ به چه دليل بايد بر روي سر مردم بريزد؟ چرا با حيثيت و اعتبار مردم بازي مي کنيد؟ 
وي تصريح کرد: قرار است کنسرت سنگيني در تهران برگزار کنيم اما قصد داشتم برنامه آواز پارسي که همراه با اشعار حضرت فردوسي و براي اولين بار هم است که اجرا مي‌شود، استارت آن به احترام مردم و خود حضرت فردوسي از اين شهر و استان زده شود. اما با يک اسطوره موسيقي ايران بايد اينگونه برخورد شود؟ بعد از اين همه مدت که منتظر بوديم ساعت 12 شب درهاي سالن را باز مي کنند. اگر سالن مشکل داشت چرا حالا درها را باز مي کنند. دوستان مي خواهند خود را تبرئه کند که سالن باز شده است. 
اين نوازنده و آهنگساز با بيان اينکه نمي دانم دليل اين رفتارها چيست که با موسيقي فاخر و موسيقي سنتي اين طور رفتار مي کنيم گفت: ما ايراني ها موشک و... به دنيا صادر نمي کنيم و در اين ميان، فرهنگ اصيل ايراني حائز اهميت است. اين فرهنگ و تمدن ماست که بايد به آن افتخار کنيم. در اين ميان عده اي باقي ماندند که سعي دارند اين فرهنگ را حفظ و به جوانان انتقال دهند. بايد خوشحال باشند که هزاران هزار نفر به خصوص جوانان زير بيست سال را در کنسرت هاي «ناگفته» با موسيقي ايراني آشتي داديم.‌ بايد تشويق کنند نه اينکه در را پلمپ کنند.
وي عنوان کرد: در را روي چه کسي پلمپ مي کنيد؟ روي کسي که صدايش در خون تک تک مردم ايران جاري است؟ کسي که تمام موقعيت هاي دنيا را رها کرده و با همه سختي ها در ايران مانده است. کسي که مورد تاييد رهبر مملکت، مورد تاييد سران اين مملکت است. در کجاي دنيا اين اتفاق مي افتد که مردم تا ساعت 12 نيمه شب منتظر بمانند.
ناظري با بيان اين نکته که هنرمندان جز مظلوم ترين قشر در جامعه هستند، اظهار کرد: دوستاني که تشريف آوردند همچون مدير کل ارشاد خراسان رضوي و معاون فرماندار کاش زودتر تشريف مي آوردند. ما ايراني ها خيلي قلب مهرباني داريم ولي بعضي از ما بسيار ترسو هستيم و هراس از دست دادن ميز خود دا داريم بزرگترين پادشاهان تاريخ کاخ هايشان ويران شد، سلسله هايشان از بين رفت. کسي يادش نمي آيد 2500 يا 3000 سال پيش در مصر کدام فرعون وجود داشته است اما بتهون را کسي از ياد نبرده. هيچکس پيکاسو و مولانا را ازياد نبرده است. بنابراين خيلي نبايد نگران اين ميزها بود.تجربه ثابت کرده کساني که در کنار مردم ايستاده اند برندگان اصلي بودند.
وي در ادامه با بيان اين جمله که شايد به خاطر اين حرفهايي که مي زنم نگذارند در ايران کنسرت بدهم، گفت: هيچ مهم نيست. از ايران مي روم اما من عشق به مردم ايران را به هيچ چيزي نمي فروشم و به جاي همه کساني که بايد عذر خواهي کنند از شما عذر خواهي مي کنم و اميدوارم که فرصتي پيش بيايد و درس عبرتي شود براي اينکه اين اتفاقات در ايران تکرار نشود که البته بعيد مي دانم فکر مي کنم باز هم تکرار شود. اما اميدوارم اين موضوع تلنگر کوچکي باشد تا مسئولين اين اشتياق را ببينند و بتوانيم دوباره به اينجا بازگرديم چون ما کم نمي آوريم و تا شما باشيد ما هم هستيم.اگر اجازه دادند بازهم باز ميگرديم و در خدمت شما هستيم.
اين نوازنده و آهنگساز عنوان کرد: اي کاش مي توانستيم امشب بمانيم و فردا بتوانيم در هرجايي که شده برنامه اجرا کنيم حتي تا اين قسمت هم پيش رفتيم که سازها را از سالن خارج کنيم و در محوطه بيرون در کنار شما موسيقي اجرا کنيم اما صحبت هايي شد که اين اتفاق نيافتاد. همه ما برنامه هاي ديگري داريم که بايد به آن بپردازيم. اميدوارم شرايطي پيش بيايد که بتوانيم به شهر قوچان برگرديم و مطمئن هستم که شما هم ما را تنها نمي گذاريد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ایجاد هویت از طریق ساخت برنامه های فرهنگی هویت آفرین در شهر

تمسک به قرآن، قبله واحد و اهل بیت(ع) عناصر وحدت بخش مسلمانان است

اعلام تعطیلی چهار روزه سینماهای خراسان شمالی

33میلیارد ریال برای تاسیس خانه های جوان در خراسان شمالی مصوب شد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: جایگاه کتاب همیشه ماندگار است

48 مدرسه در شیروان 2نوبته اداره می شود

اینجا قدم ها عاشقی می کنند

دانشگاه کوثر بجنورد2خوابگاه خودگردان به ظرفیت 320نفر راه انداخت

افزایش سرانه مطالعه می تواند ریشه جهل، ظلم و فساد را از بین ببرد

172 باشگاه کتابخوانی در سبزوار فعالیت دارند

رتبه نخست شیروان در ثبت نام و جذب سوادآموزی خراسان شمالی

رویدادهای خبری روز چهارشنبه 24 آبان در خراسان جنوبی

مهم ترین رویدادهای خبری 24 آبان در خراسان شمالی

کتاب ماشین زمان

برپایی نمایشگاه خوشنویسی عاشورایی 'کلک سرخ' در سبزوار

تشرف چهار هزار هیات مذهبی به حرم رضوی

برنامه‌های آینده انجمن هنرهای نمایشی اعلام شد

انتشار سالانه 4000 تا 4500 عنوان کتاب در خراسان رضوی

مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی: حیات کتاب‌خانه‌‌های عمومی به میزان حضور مردم وابسته است

برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب در شهرستان فاروج

برپایی همایش لبیک یا رسول الله در امامزاده های شاخص خراسان شمالی

دانش آموز شیروانی در مسابقات جهانی ریاضی تایلند مقام سوم را کسب کرد

امام جمعه اهل سنت اسدیه: اهل بیت نقطه اشتراک تمام مسلمانان هستند

پویش هنرمندان مشهدی در سوگ جانباختگان زلزله غرب کشور

اعزام 78 کاروان پیاده زائران امام رضا (ع) از نیشابور به مشهد

کتابخانه خیرساز مرحوم محمد صادق دوزنده به بهره برداری رسید

فرماندار: سازندگی بدون آگاهی و درک عمیق و همه جانبه ممکن نیست

قهر با کتابخانه، معضل بخش کتابخوانی است

حرکت کاروان پیاده زایران روحانی تربت حیدریه به سوی مشهد مقدس

«عرض ارادت» نویسندگان و شاعران به امام رضا(ع)

فرماندار فاروج خواستار 10 دقیقه مطالعه روزانه غیردرسی دانش آموزان شد

رشد 400 درصدی اختصاص نیم‌درصد درآمد شهرداری‌ها به نهاد کتاب‌خانه‌های استان

مهری پریرخ: نیروی انسانی عامل اصلی مشکلات فرهنگی است

اتفاقات کتاب‌خانه شهید هاشمی‌نژاد در هفته کتاب زیبنده مشهد نیست

نوعروس بجنوردی جهیزیه خود را به مردم زلزله زده غرب کشور اهدا کرد

«زیارت پیامبر اکرم(ص) » در شهرستان های خراسان شمالی قرائت می‌شود

فراخوان خاطره بهترین کتاب

جای خالی فضای مجازی در تعیین سرانه مطالعه

بزرگترین کاروان پیاده ایثارگران و خانواده شهدا با 3500 نفر به مشهد مقدس مشرف می‌شود

راهیابی 261 اثر به مرحله نهایی جشنواره بین المللی فیلم رشد

تاکید استاندار خراسان رضوی بر لزوم افزایش سرانه فضای آموزشی در استان

معاون آموزش‌و‌پرورش خراسان رضوی: پوشش تحصیلی موضوعی فراسازمانی است

تاکید استاندار خراسان رضوی بر لزوم افزایش سرانه فضای آموزشی در استان

ساخت و توسعه کتابخانه در سبزوار نیازمند اعتبارات دولتی

موقوفات خراسان رضوی از 24 هزار مورد گذشت/ استقرار 41پایگاه خدمت رسانی به زائران پیاده در استان

دیدار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت با آیات عظام درمشهد

گلایه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از تصرف مجتمع فرهنگی شهید هاشمی نژاد مشهد

80 گفتمان دینی در سطح شهرستان بیرجند برگزار شد

همایش نونهالان حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: هدف دهه وقف اثبات اهمیت فرهنگ وقف در جامعه است