آخرین اخبار

76 پروژه عمراني شهرستان مانه و سملقان با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد تومان افتتاح شد

استاندار: نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است / اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم رشد 150 درصدي داشت سياسي

استاندار: نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است / اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم رشد 150 درصدي داشت

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاين - در دومين روز از آغاز هفته دولت با حضور استاندار خراسان شمالي، فرماندار مانه و سملقان، مديران ستادي استانداري و جمعي از مسئولان شهرستان مانه و سملقان، 76 طرح عمراني و خدماتي در اين شهرستان به بهره برداري رسيد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي استاندراي خراسان شمالي، محمد رضا صالحي در آئين بهره برداري از 76 پروژه شهرستان مانه و سملقان با تبريک آغاز هفته دولت و روز کارمند اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبي براي گزارش دستاوردها و مقايسه عملکرد دولت هاست که باعث اميدافزايي و هم افزايي در جامعه خواهد شد.
صالحي درجمع مردم دهستان جيرانسو گفت : اينکه بعنوان نماينده عالي دولت در استان درمدت 14 ماهي که در استان بوده ام، 5بار به شهرستان مانه و سملقان سفر کرده ام، نشان از نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است.
وي ادامه داد: همانطور که خداوند کرامت رابه انسانها بدون توجه به نژاد و زبان و دين آنها عطا نموده است، اين نکته بايد در خدمت رساني به مردم توسط دولت رعايت شود که بحمدالله در دولت تدبير و اميد شاهد نگاه يکسان به مناطق مختلف کشور هستيم.
صالحي با تاکيد بر اينکه براي دولت، شيعه و سني در خدمات رساني تفاوتي ندارد، تصريح کرد: جمهوري اسلامي توانست حق حکومت را به حکومت حق تبديل کند، حکومتي که در آن فرقي بين مرد و زن، شيعه و سني ، مسلمان و غير مسلمان نيست و تمامي آحاد مردم بايد براي ايجاد همدلي به منظور رشد و توسعه جامعه تلاش کنند.
مقام ارشد استان خراسان شمالي آگاهي و دانش را مورد تاکيد دين مبين اسلام دانست و گفت: تشکيل نهضت سواد آموزي به دستور امام راحل به منظور جبران بي سوادي کشور در کوتاه ترين زمان ممکن بود و بنابراين ترويج آگاهي و دانش در جامعه وظيفه ديني و ميهني ما است.
محمد رضا صالحي ادامه داد: ايجاد مدارس شبانه روزي در مناطق روستايي علاوه بر ارتقاء سطح سواد منطقه اي موجب جلوگيري مهاجرت هاي بي رويه به شهرها خواهد شد.
صالحي همچنين با تبريک مسئوليت جديد به منتخبان شوراهاي اسلامي روستا و شهر گفت : امروز وظيفه شوراها برنامه ريزي براي رسيدن از وضعيت موجود به وضعيت مطلوب با توجه به داشته هاي هر منطقه است.
استاندار خراسان شمالي در ادامه اين مراسم به خدمات صورت گرفته از سوي دولت تدبير و اميد در شهرستان مانه و سملقان پرداخت ميزان رشد اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم را 150 درصد عنوان کرد.
محمد رضا صالحي تصريح کرد: اعتبارات اين شهرستان در دولت هاي نهم و دهم حدود 18 ميليارد تومان بوده است که اين ميزان در دوران 4 ساله دولت يازدهم به 45 ميليارد تومان رسده است و در بخش اعتبارات تملک دارايي نيز اين اعتبارات از 144 ميليارد تومان دوران هشت ساله دولت هاي نهم و دهم به 181 ميليارد تومان در دولت يازدهم رسيده است.
صالحي تاکيد کرد: دانش بنيان کردن بخش کشاورزي با همکاري کارشناسان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و همچنين رفع کمبودهاي موجود در بخش راه و بهداشت و درمان از اولويت هاي اول شهرستان مانه و سملقان است.
وي افزود: در دولت يازدهم مردم منطقه شاهد بهره برداري از پروژه هاي مختلف عمراني و خدماتي در حوزه هاي مختلف آموزشي، فرهنگي و بهداشت درمان بوده اند و ما براين موضوع واقف هستيم که اين اقدامات قسمتي از رافت اسلامي مردم شريف استان را جبران نخواهد کرد.
در ادامه اين مراسم فرماندار مانه و سملقان نيز گفت: انجام کارهاي عوام فريبانه و غير کارشناسي موجب لطمه زدن به اعتماد ميان مردم و دولت است و از اين رو تلاش کرديم رفتار و کردار ما با مردم بر مبناي صداقت و شفافيت باشد.
غلامرضا عوض زاده افزود: تعامل و انسجام موجود در سيستم اجرايي مانه و سملقان موجب انتقال پيام وحدت و همدلي در اين شهرستان شده است و مشارکت بالاي مردم اين منطقه در انتخابات اخير بيانگر اعتماد آنان به سياست هاي دولت تدبير و اميد است.
عوض زاده در ادامه به تشريح اقدامات دولت تدبير و اميد در شهرستان مانه و سملقان پرداخت و افزود: عمليات گازرساني به تمامي روستاهاي اين شهرستان در دستور کار قرار گرفته است اميدواريم اين کار تا پايان امسال به سرانجام برسد.
وي مطرح کرد: در حوزه نوسازي مدارس نيز با سفر دولت تدبير و اميد به استان گشايش خط اعتباري جديد و تخصيص 100 درصدي آن امروز شاهد نوسازي 37 مدرسه و بيش از 136 کلاس درسي با اعتباري بالغ بر 18 ميليارد تومان هستيم.
وي تصريح کرد: توسعه بخش کشاورزي از اولويت هاي اول اين شهرستان است و در اين راستا 16 ميليارد تومان تسهيلات جهت خريد و نوسازي ماشين آلات و ادوات کشاورزي اين منطقه در دولت يازدهم اختصاص يافت و همچنين اجراي 1773هکتار با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد تومان به سامانه آبياري تحت فشار تجهيز شده است.
عوض زاده اذعان داشت: ميزان توليد گندم و محصولات باغي اين شهرستان در دولت يازدهم به ترتيب 285 هزار و 92 هزار تن بوده است.
فرماندار مانه و سملقان گفت: رسيدگي به وضعيت آب شرب، ارتقاء شاخص بهداشت و درمان و عملياتي شدن 26 پروژه آب و فاضلاب روستايي و شهري از جمله اقدامات دولت در اين شهرستان است.
اين گزارش نيز حاکي است مدير حوزه علميه دهستان جيرانسو نيز در اين مراسم بيان داشت: امروز شاهد رفتار بسيار خوب کارکنان دولت در ادارات شهرستان مانه و سملقان با مراجعه کنندگان هستيم و اين موضوع مصداق حديثي است که ميگويد اگر چشمه زلال باشد، نهرهاي جاري از آن هم زلال خواهد بود.
آخوند اماني افزود: خوش اخلاقي و خدمت کارکنان دولت در شهرستان نشان از خدمتگذار بودن مقام عالي دولت در استان دارد و حس اخوت و همدلي را در استان و منطقه افزايش داده است.
اماني اشاره داشت: توجه و اهتمام ويژه به اشتغال جوانان، ايجاد تسهيلات براي بخش کشاورزي و توجه به اجرايي شدن حقوق شهروندي از سوي استاندار محترم را مغتنم مي شماريم و از فرصت هاي به وجود آمده براي ايجاد و ارتقاء نشاط اجتماعي بهره مند خواهيم شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اجرای اولین مراسم پرده خوانی در حرم مطهر رضوی

اسکان 12 هزار زائر پاکستانی در حرم مطهر رضوی

وقف مطابق با نیاز جامعه باشد/لزوم ترویج فرهنگ بسیجی

نفرات برتر مسابقه عکاسی «من حسین (ع) را دوست دارم» معرفی شدند

روش آمریکا در برجام سیاست معاویه‌ای است/همدلی مردم درجریان زلزله‌

برپایی144پایگاه جمع آوری کمک برای زلزله زدگان در خراسان رضوی

ورود 684 کاروان زائران پیاده امام هشتم (ع) به مشهد

مسئولان با مدیریت جهادی مشکلات زلزله زدگان را حل کنند

رشد انسان در پیروی از رسول خدا(ص) واهل بیت(ع) محقق می شود

حرکت خیل عظیم زائران پیاده امام هشتم(ع) به سمت مشهد

توزیع روزانه 70 هزار غذای گرم در میان زلزله‌زدگان استان کرمانشاه

پیامبراکرم(ص)رحمتی برای عالمیان است/تسلیت زائران به امام هشتم(ع)

اعزام 10 روحانی گنابادی به مناطق زلزله زده غرب کشور

آماده باش اورژانس خراسان رضوی برای خدمت رسانی به زائران پیاده

دنیا طلبی مهم ترین عامل عقبگرد یک ملت است

پذیرایی از 15 هزار زائر پیاده امام رضا(ع) در بقاع متبرکه نیشابور

«جشنواره رسانه‌ای ابوذر» در خراسان رضوی برگزار می‌شود

ارائه خدمت به 10 هزار زائر پیاده توسط هلال احمر شهرستان قوچان

زیر گذر حرم مطهر رضوی باید تبدیل به رواق شود

استفاده از خودروهای برقی برای جابه جایی زائران حرم مطهر رضوی

پیاده روی زائران حضرت رضا(ع) از رویش های انقلاب است

حضور پرشور عاشقان رضوی در جاده ها/75 هزار زائر در مسیر مشهد هستند

حضور پرشور زائران در جاده ها/75 هزار زائر در مسیر مشهد هستند

آماده‌باش 500 آتش‌نشان در ایام سوگواری امام رضا(ع)

عزاداری هیئت های مذهبی در مشهد همزمان با دهه پایانی صفر

ورود 40 هزار زائر پیاده امام هشتم (ع) به مشهد

حرکت کاروان دوچرخه سواری«حرم تاحرم» از طبس به مشهد

پیاده روی زائران نشان ولایت پذیری از اهل بیت(ع) است

تشییع پیکر دو شهید مدافع حرم حضرت زینب(س)در مشهد

پیاده روی زائران نشان ولایت پذیری اهل بیت(ع) است

تامین مکان اسکان 24 هزار زائر پیاده امام هشتم(ع) در مشهد

صادرات 200 تن زعفران ایرانی به کشورهای مختلف

اجرای تمهیدات ویژه ترافیکی در جاده های منتهی به مشهد

صنعت شترداری بشرویه نیازمند توجه سرمایه گذاران است

محدودیت های ترافیکی ویژه 28 صفر در بیرجند اعلام شد

کسب رتبه نخست خراسان شمالی در سرانه کتاب‌خوانی افتخار بزرگی است

وقف سنتی ایثارگونه است/احیای موقوفات هدفمند باشد

پیش بینی برداشت 4 تن زعفران در آیسک/1100هکتار سطح زیرکشت طلای سرخ

حمل رایگان کمک های مردمی خراسان جنوبی به مناطق زلزله زده کرمانشاه

اعزام 39 کاروان پیاده امام رضا(ع) از کاشمر و خلیل آباد به مشهد

ترویج فرهنگ بسیج در ادارات مورد توجه مسئولان قرار گیرد

4 هزار رقبه خراسان جنوبی سنددار می شود/ اخذ 700 سندمالکیت موقوفات

تردد 60 هزار زائر پیاده از جاده قوچان به مشهد

«خیمه بزرگ امت»، عزاخانه زائران غیر ایرانی امام رئوف

ورود مجلس به موضوع ساخت وسازهای بی کیفیت در زلزله کرمانشاه

100 برنامه مختلف طی هفته بسیج در بشرویه برگزار می شود

قرارِ عاشقی در طریق الرضا؛ زائران رضوی پیاده راهی مشهد شدند

ورود کاروان زائران پیاده امام هشتم(ع) به مشهد

مرگ نوجوان 13 ساله در تصادف جاده شادمهر- کاشمر

امام رضا(ع) محور اتحاد امت های اسلامی است