آخرین اخبار

76 پروژه عمراني شهرستان مانه و سملقان با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد تومان افتتاح شد

استاندار: نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است / اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم رشد 150 درصدي داشت سياسي

استاندار: نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است / اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم رشد 150 درصدي داشت

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاين - در دومين روز از آغاز هفته دولت با حضور استاندار خراسان شمالي، فرماندار مانه و سملقان، مديران ستادي استانداري و جمعي از مسئولان شهرستان مانه و سملقان، 76 طرح عمراني و خدماتي در اين شهرستان به بهره برداري رسيد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي استاندراي خراسان شمالي، محمد رضا صالحي در آئين بهره برداري از 76 پروژه شهرستان مانه و سملقان با تبريک آغاز هفته دولت و روز کارمند اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبي براي گزارش دستاوردها و مقايسه عملکرد دولت هاست که باعث اميدافزايي و هم افزايي در جامعه خواهد شد.
صالحي درجمع مردم دهستان جيرانسو گفت : اينکه بعنوان نماينده عالي دولت در استان درمدت 14 ماهي که در استان بوده ام، 5بار به شهرستان مانه و سملقان سفر کرده ام، نشان از نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است.
وي ادامه داد: همانطور که خداوند کرامت رابه انسانها بدون توجه به نژاد و زبان و دين آنها عطا نموده است، اين نکته بايد در خدمت رساني به مردم توسط دولت رعايت شود که بحمدالله در دولت تدبير و اميد شاهد نگاه يکسان به مناطق مختلف کشور هستيم.
صالحي با تاکيد بر اينکه براي دولت، شيعه و سني در خدمات رساني تفاوتي ندارد، تصريح کرد: جمهوري اسلامي توانست حق حکومت را به حکومت حق تبديل کند، حکومتي که در آن فرقي بين مرد و زن، شيعه و سني ، مسلمان و غير مسلمان نيست و تمامي آحاد مردم بايد براي ايجاد همدلي به منظور رشد و توسعه جامعه تلاش کنند.
مقام ارشد استان خراسان شمالي آگاهي و دانش را مورد تاکيد دين مبين اسلام دانست و گفت: تشکيل نهضت سواد آموزي به دستور امام راحل به منظور جبران بي سوادي کشور در کوتاه ترين زمان ممکن بود و بنابراين ترويج آگاهي و دانش در جامعه وظيفه ديني و ميهني ما است.
محمد رضا صالحي ادامه داد: ايجاد مدارس شبانه روزي در مناطق روستايي علاوه بر ارتقاء سطح سواد منطقه اي موجب جلوگيري مهاجرت هاي بي رويه به شهرها خواهد شد.
صالحي همچنين با تبريک مسئوليت جديد به منتخبان شوراهاي اسلامي روستا و شهر گفت : امروز وظيفه شوراها برنامه ريزي براي رسيدن از وضعيت موجود به وضعيت مطلوب با توجه به داشته هاي هر منطقه است.
استاندار خراسان شمالي در ادامه اين مراسم به خدمات صورت گرفته از سوي دولت تدبير و اميد در شهرستان مانه و سملقان پرداخت ميزان رشد اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم را 150 درصد عنوان کرد.
محمد رضا صالحي تصريح کرد: اعتبارات اين شهرستان در دولت هاي نهم و دهم حدود 18 ميليارد تومان بوده است که اين ميزان در دوران 4 ساله دولت يازدهم به 45 ميليارد تومان رسده است و در بخش اعتبارات تملک دارايي نيز اين اعتبارات از 144 ميليارد تومان دوران هشت ساله دولت هاي نهم و دهم به 181 ميليارد تومان در دولت يازدهم رسيده است.
صالحي تاکيد کرد: دانش بنيان کردن بخش کشاورزي با همکاري کارشناسان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و همچنين رفع کمبودهاي موجود در بخش راه و بهداشت و درمان از اولويت هاي اول شهرستان مانه و سملقان است.
وي افزود: در دولت يازدهم مردم منطقه شاهد بهره برداري از پروژه هاي مختلف عمراني و خدماتي در حوزه هاي مختلف آموزشي، فرهنگي و بهداشت درمان بوده اند و ما براين موضوع واقف هستيم که اين اقدامات قسمتي از رافت اسلامي مردم شريف استان را جبران نخواهد کرد.
در ادامه اين مراسم فرماندار مانه و سملقان نيز گفت: انجام کارهاي عوام فريبانه و غير کارشناسي موجب لطمه زدن به اعتماد ميان مردم و دولت است و از اين رو تلاش کرديم رفتار و کردار ما با مردم بر مبناي صداقت و شفافيت باشد.
غلامرضا عوض زاده افزود: تعامل و انسجام موجود در سيستم اجرايي مانه و سملقان موجب انتقال پيام وحدت و همدلي در اين شهرستان شده است و مشارکت بالاي مردم اين منطقه در انتخابات اخير بيانگر اعتماد آنان به سياست هاي دولت تدبير و اميد است.
عوض زاده در ادامه به تشريح اقدامات دولت تدبير و اميد در شهرستان مانه و سملقان پرداخت و افزود: عمليات گازرساني به تمامي روستاهاي اين شهرستان در دستور کار قرار گرفته است اميدواريم اين کار تا پايان امسال به سرانجام برسد.
وي مطرح کرد: در حوزه نوسازي مدارس نيز با سفر دولت تدبير و اميد به استان گشايش خط اعتباري جديد و تخصيص 100 درصدي آن امروز شاهد نوسازي 37 مدرسه و بيش از 136 کلاس درسي با اعتباري بالغ بر 18 ميليارد تومان هستيم.
وي تصريح کرد: توسعه بخش کشاورزي از اولويت هاي اول اين شهرستان است و در اين راستا 16 ميليارد تومان تسهيلات جهت خريد و نوسازي ماشين آلات و ادوات کشاورزي اين منطقه در دولت يازدهم اختصاص يافت و همچنين اجراي 1773هکتار با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد تومان به سامانه آبياري تحت فشار تجهيز شده است.
عوض زاده اذعان داشت: ميزان توليد گندم و محصولات باغي اين شهرستان در دولت يازدهم به ترتيب 285 هزار و 92 هزار تن بوده است.
فرماندار مانه و سملقان گفت: رسيدگي به وضعيت آب شرب، ارتقاء شاخص بهداشت و درمان و عملياتي شدن 26 پروژه آب و فاضلاب روستايي و شهري از جمله اقدامات دولت در اين شهرستان است.
اين گزارش نيز حاکي است مدير حوزه علميه دهستان جيرانسو نيز در اين مراسم بيان داشت: امروز شاهد رفتار بسيار خوب کارکنان دولت در ادارات شهرستان مانه و سملقان با مراجعه کنندگان هستيم و اين موضوع مصداق حديثي است که ميگويد اگر چشمه زلال باشد، نهرهاي جاري از آن هم زلال خواهد بود.
آخوند اماني افزود: خوش اخلاقي و خدمت کارکنان دولت در شهرستان نشان از خدمتگذار بودن مقام عالي دولت در استان دارد و حس اخوت و همدلي را در استان و منطقه افزايش داده است.
اماني اشاره داشت: توجه و اهتمام ويژه به اشتغال جوانان، ايجاد تسهيلات براي بخش کشاورزي و توجه به اجرايي شدن حقوق شهروندي از سوي استاندار محترم را مغتنم مي شماريم و از فرصت هاي به وجود آمده براي ايجاد و ارتقاء نشاط اجتماعي بهره مند خواهيم شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نشست نمایندگان طالبان و کابل در اسلام‌آباد

آیت الله علم الهدی: ورود دانشگاه آزاد به عرصه سیاست به آن ضربه زد

مجمع مشورتی بانوان تنها مسائل را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد

مراکز بهداشتی درمانی بخش خصوصی برای دریافت کد بورس اقدام کنند

جوانان؛ سرمایه و نیروی انسانی کشور و قوای مسلح هستند

1.5 درصد محصولات کشاورزی کشور در خراسان شمالی تولید می‌شود

انفجار منزل مسکونی در بجنورد 6 نفر را روانه بیمارستان کرد

سالن 3000نفره شیروان 49 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آمار طلاق در خراسان شمالی یک درصد افزایش داشته است

نسخه علاج مشکلات معیشتی محرومان توانمندسازی آنان است

کیفیت هوای مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

محبیان: مسئولان به جای نمایش اختلاف، در رفع مشکلات مردم بکوشند

مسئولان و مردم در همه امور انصاف را رعایت کنند

تحقق اقتصاد مقاومتی باید اولویت مسئولان و نمایندگان مجلس قرار گیرد

فضای مجازی سلاح دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی است

آمریکا رویای بازگشت به عراق و سوریه را به گور خواهد برد

بزرگداشت اساتید موسیقی مقامی نشان دهنده فرهنگ و هنر کشور است

فضای مجازی در کشور میدان جولان شایعه‌پراکنی است

ذهن نخبگان جهان اسلام معطوف به مسائل فرعی شده است

دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه روستایی دارد

انقلابی گری به معنای انجام حرکت سیاسی مقطعی نیست

وزارت امور خارجه پیگیر استیفای حقوق خانواده خدمه سانچی باشد

بیش از 12درصد ایرانی‌های بالای 18سال مبتلا به دیابت هستند

جدال پدیده و استقلال تهران در ورزشگاه ثامن مشهد

قول وزیر بهداشت در خصوص ایجاد دانشکده علوم پزشکی قوچان محقق نشد

ساماندهی10 هزار مروج در وزارت جهاد کشاورزی

باید زمینه حضور پزشکان متخصص در شهرستان ها فراهم شود

حضور 2 جودوکار خراسان رضوی در اولین رقابت های 2018 تونس

37 تن انواع مواد مخدر درخراسان جنوبی کشف شد/افزایش 60درصدی کشفیات

58 باند انتقال مواد مخدر در خراسان جنوبی منهدم شد

چشم اندازی برای سرمایه گذاری در مشهد نیست

واکنش آیت الله علم الهدی به اتهام دخالت در اغتشاشات اخیر مشهد

ورود مشاور هلندی به موضوع ساماندهی ایستگاه های دوچرخه مشهد

ایجاد اشتغال در روستاها باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود

کمیسیون های مشورتی می توانند بازوان توانمندی برای شورای شهر باشند

کیفیت هوای 4 منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

مشی دولت تدبیر و امید، فراهم کردن فضا برای مشارکت حداکثری همه سلائق معتقد به نظام است

باید مراقب بود در دعواهایی که یک سوی آن دشمن و یک سوی آن نظام است، ما با هم درگیر نشویم

استاندار خراسان رضوی: جمهوری اسلامی نظام مستحکم است

میزان حقوق و دستمزد سال 97 تا نیمه اول اسفند مشخص می شود

حل مشکلات مردم در دستور کار قرار گیرد

نشاط، امیدآفرینی، انسجام‌بخشی، هویت آفرینی و وحدت رویکرد برنامه‌های دهه فجر است

دولت تدبیر و امید توجه خاصی به جامعه ایثارگران دارد

در انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی ضعیف عمل کرده ایم

نایب رئیس مجلس تاجیکستان وارد مشهد شد

بزرگترین‌ظلم به ایام دهه فجر سواستفاده سیاسی است

آسیای مرکزی و افغانستان، منطقه‌ای مساعد برای استقرار تروریست‌ها

شبهه افکنی برای ولایت‌فقیه نشان از بی‌عقلی مطرح کنندگان است

خود را موظف به حمایت بخش خصوصی می دانیم

5 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در خراسان شمالی فعالیت می‌کنند