آخرين مطالب

76 پروژه عمراني شهرستان مانه و سملقان با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد تومان افتتاح شد

استاندار: نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است / اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم رشد 150 درصدي داشت سياسي

استاندار: نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است / اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم رشد 150 درصدي داشت

  بزرگنمايي:

خراسان آنلاين - در دومين روز از آغاز هفته دولت با حضور استاندار خراسان شمالي، فرماندار مانه و سملقان، مديران ستادي استانداري و جمعي از مسئولان شهرستان مانه و سملقان، 76 طرح عمراني و خدماتي در اين شهرستان به بهره برداري رسيد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي استاندراي خراسان شمالي، محمد رضا صالحي در آئين بهره برداري از 76 پروژه شهرستان مانه و سملقان با تبريک آغاز هفته دولت و روز کارمند اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبي براي گزارش دستاوردها و مقايسه عملکرد دولت هاست که باعث اميدافزايي و هم افزايي در جامعه خواهد شد.
صالحي درجمع مردم دهستان جيرانسو گفت : اينکه بعنوان نماينده عالي دولت در استان درمدت 14 ماهي که در استان بوده ام، 5بار به شهرستان مانه و سملقان سفر کرده ام، نشان از نگاه دولت به خدمات رساني مطلوب درقالب توازن منطقه اي است.
وي ادامه داد: همانطور که خداوند کرامت رابه انسانها بدون توجه به نژاد و زبان و دين آنها عطا نموده است، اين نکته بايد در خدمت رساني به مردم توسط دولت رعايت شود که بحمدالله در دولت تدبير و اميد شاهد نگاه يکسان به مناطق مختلف کشور هستيم.
صالحي با تاکيد بر اينکه براي دولت، شيعه و سني در خدمات رساني تفاوتي ندارد، تصريح کرد: جمهوري اسلامي توانست حق حکومت را به حکومت حق تبديل کند، حکومتي که در آن فرقي بين مرد و زن، شيعه و سني ، مسلمان و غير مسلمان نيست و تمامي آحاد مردم بايد براي ايجاد همدلي به منظور رشد و توسعه جامعه تلاش کنند.
مقام ارشد استان خراسان شمالي آگاهي و دانش را مورد تاکيد دين مبين اسلام دانست و گفت: تشکيل نهضت سواد آموزي به دستور امام راحل به منظور جبران بي سوادي کشور در کوتاه ترين زمان ممکن بود و بنابراين ترويج آگاهي و دانش در جامعه وظيفه ديني و ميهني ما است.
محمد رضا صالحي ادامه داد: ايجاد مدارس شبانه روزي در مناطق روستايي علاوه بر ارتقاء سطح سواد منطقه اي موجب جلوگيري مهاجرت هاي بي رويه به شهرها خواهد شد.
صالحي همچنين با تبريک مسئوليت جديد به منتخبان شوراهاي اسلامي روستا و شهر گفت : امروز وظيفه شوراها برنامه ريزي براي رسيدن از وضعيت موجود به وضعيت مطلوب با توجه به داشته هاي هر منطقه است.
استاندار خراسان شمالي در ادامه اين مراسم به خدمات صورت گرفته از سوي دولت تدبير و اميد در شهرستان مانه و سملقان پرداخت ميزان رشد اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت يازدهم را 150 درصد عنوان کرد.
محمد رضا صالحي تصريح کرد: اعتبارات اين شهرستان در دولت هاي نهم و دهم حدود 18 ميليارد تومان بوده است که اين ميزان در دوران 4 ساله دولت يازدهم به 45 ميليارد تومان رسده است و در بخش اعتبارات تملک دارايي نيز اين اعتبارات از 144 ميليارد تومان دوران هشت ساله دولت هاي نهم و دهم به 181 ميليارد تومان در دولت يازدهم رسيده است.
صالحي تاکيد کرد: دانش بنيان کردن بخش کشاورزي با همکاري کارشناسان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و همچنين رفع کمبودهاي موجود در بخش راه و بهداشت و درمان از اولويت هاي اول شهرستان مانه و سملقان است.
وي افزود: در دولت يازدهم مردم منطقه شاهد بهره برداري از پروژه هاي مختلف عمراني و خدماتي در حوزه هاي مختلف آموزشي، فرهنگي و بهداشت درمان بوده اند و ما براين موضوع واقف هستيم که اين اقدامات قسمتي از رافت اسلامي مردم شريف استان را جبران نخواهد کرد.
در ادامه اين مراسم فرماندار مانه و سملقان نيز گفت: انجام کارهاي عوام فريبانه و غير کارشناسي موجب لطمه زدن به اعتماد ميان مردم و دولت است و از اين رو تلاش کرديم رفتار و کردار ما با مردم بر مبناي صداقت و شفافيت باشد.
غلامرضا عوض زاده افزود: تعامل و انسجام موجود در سيستم اجرايي مانه و سملقان موجب انتقال پيام وحدت و همدلي در اين شهرستان شده است و مشارکت بالاي مردم اين منطقه در انتخابات اخير بيانگر اعتماد آنان به سياست هاي دولت تدبير و اميد است.
عوض زاده در ادامه به تشريح اقدامات دولت تدبير و اميد در شهرستان مانه و سملقان پرداخت و افزود: عمليات گازرساني به تمامي روستاهاي اين شهرستان در دستور کار قرار گرفته است اميدواريم اين کار تا پايان امسال به سرانجام برسد.
وي مطرح کرد: در حوزه نوسازي مدارس نيز با سفر دولت تدبير و اميد به استان گشايش خط اعتباري جديد و تخصيص 100 درصدي آن امروز شاهد نوسازي 37 مدرسه و بيش از 136 کلاس درسي با اعتباري بالغ بر 18 ميليارد تومان هستيم.
وي تصريح کرد: توسعه بخش کشاورزي از اولويت هاي اول اين شهرستان است و در اين راستا 16 ميليارد تومان تسهيلات جهت خريد و نوسازي ماشين آلات و ادوات کشاورزي اين منطقه در دولت يازدهم اختصاص يافت و همچنين اجراي 1773هکتار با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد تومان به سامانه آبياري تحت فشار تجهيز شده است.
عوض زاده اذعان داشت: ميزان توليد گندم و محصولات باغي اين شهرستان در دولت يازدهم به ترتيب 285 هزار و 92 هزار تن بوده است.
فرماندار مانه و سملقان گفت: رسيدگي به وضعيت آب شرب، ارتقاء شاخص بهداشت و درمان و عملياتي شدن 26 پروژه آب و فاضلاب روستايي و شهري از جمله اقدامات دولت در اين شهرستان است.
اين گزارش نيز حاکي است مدير حوزه علميه دهستان جيرانسو نيز در اين مراسم بيان داشت: امروز شاهد رفتار بسيار خوب کارکنان دولت در ادارات شهرستان مانه و سملقان با مراجعه کنندگان هستيم و اين موضوع مصداق حديثي است که ميگويد اگر چشمه زلال باشد، نهرهاي جاري از آن هم زلال خواهد بود.
آخوند اماني افزود: خوش اخلاقي و خدمت کارکنان دولت در شهرستان نشان از خدمتگذار بودن مقام عالي دولت در استان دارد و حس اخوت و همدلي را در استان و منطقه افزايش داده است.
اماني اشاره داشت: توجه و اهتمام ويژه به اشتغال جوانان، ايجاد تسهيلات براي بخش کشاورزي و توجه به اجرايي شدن حقوق شهروندي از سوي استاندار محترم را مغتنم مي شماريم و از فرصت هاي به وجود آمده براي ايجاد و ارتقاء نشاط اجتماعي بهره مند خواهيم شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعامل سازنده گزینه اشتباه برای توافق هسته ای بود

ایران بدون وابستگی به دیگران و با اقتصاد مقاومتی توسعه می‌یابد

امام جمعه بجنورد: اقتصاد را نباید به دشمن واگذار کرد

خطیبان جمعه خراسان رضوی: مشکلات کشور با توان داخلی حل می شود

حل مشکلات اقتصادی در گرو رفع تحریم‌های خارجی نیست

علم الهدی: برجام اروپایی روی برجام آمریکایی بنا نکنید

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران غافل گیر نمی شوند

برجام اروپایی ادامه تجربه ای شکست خورده است

اشراف اطلاعاتی دقیقی بر منطقه داریم/مقابل دشمن غافلگیر نخواهیم شد

اعزام 2 ورزشکار خراسان رضوی به مسابقات جهانی ژیمناستیک پرتغال

کیفیت هوای یک منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

اعزام کوهنوردان هلال احمر خراسان جنوبی به محل سقوط هواپیمای یاسوج

استاندار خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام سید مهدی طباطبایی

حفظ استقلال و حرکت توسعه ای کشور در سایه اراده وقدرت جوانان حاصل شده است/مجمع مشورتی جوانان فراتر از هر گرایش جناحی،سیاسی

غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا به مناسبت سوم خرداد با حضور معاونان محترم استاندار

غرب مخالف ایفای نقش تعادل بخش ایران در جهان است

سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت با حضور استاندار خراسان رضوی در مشهد آغاز به کار کرد

مشاهده پلنگ ایرانی در خراسان رضوی

طرح جلوگیری از نفوذ ریزگردها در گناباداجرایی می شود

راهکارجلوگیری از نفوذ دشمن پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب است

تعطیلی مضجع منور رضوی به منظور شستشو و غبار روبی

شمار سازمان های مردم نهاد استان به 1172 سمن با 117 درصد رشد رسید

فتح خرمشهر معجزه خدا بود

ارتش ها به دنبال رمزگشایی مانور آزادی خرمشهر هستند

مراسم جزء خوانی قرآن کریم در صحن جامع گوهرشاد حرم مطهر رضوی

تلاش دولت به حداقل رساندن موانع مسیر تولید و اشتغال است/ مشکلی برای تامین ارز واحدهای صنعتی وجود ندارد

توزیع 100 هزار افطاری سبک همه روزه در حرم مطهر

بهره برداری از یادمان گلزارشهدای گمنام قوچان

دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مسئول امور ایثارگران با خانواده شهید قلیزاده کمالی

محموله پرنده غیرمجاز در نهبندان کشف شد

47 کودک طرح محسنین در درمیان منتظر دستان سخاوتمند حامیان هستند

جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار

مسئولان به دور از حواشی سیاسی برای پیشرفت خراسان جنوبی تلاش کنند

زانو زدن در برابر بیگانگان راه حل مشکلات کشور نیست

دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با خانواده شهید قلیزاده کمالی

سیاستگذاری درکمیسیون دانشجویی باید در چارچوب منافع ملی باشد

پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

پایان عملیات اجرایی 9392 واحد احداثی و تعمیری زلزله زده خراسان شمالی

استاندار خراسان رضوی از دو واحد صنعتی استان بازدید کرد

برگزاری جشنواره رضوی گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی است

سوم خرداد درخشان ترین کارنامه نیروهای مسلح است

مقاومت راه مقابله با تمام فتنه هاست

مقاومت رمز ایستادگی در مقابل فتنه ها است

کشاورزان قوچانی بیشترین خسارت رادرحوادث طبیعی امسال متحمل شده اند

40 بازرس صنعت و معدن بر واحدهای صنفی خراسان جنوبی نظارت می کنند

صدای پای تب کریمه کنگومی آید/ دامداران و روستاییان احتیاط کنند

کشاورزان قوچانی بیشترین خسارت را حوادث طبیعی امسال متحمل شده اند

کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت

خدمت گزاران حرم رضوی باید الگوی اخلاق باشند

توجه به موضوعات اجتماعی در مدیریت منابع آب